پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۷۸۳۳
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴
قهرمان پنج باره شطرنج جهان عنوان کرد تنها در صورتی در دوره بعدی قهرمانی جهان حضور خواهد یافت که حریف او علیرضا فیروزجا باشد!
شعار سال: مگنوس کارلسن نروژی که اخیرا با شکست نپومنیشی از روسیه برای پنجمین بار قهرمان جهان شد انگیزه هایش را برای تکرار این عنوان از دست داده و اعلام کرده آماده واگذاری تاج و تخت قهرمانی جهان به شخص دیگری است. شماره یک جهان حضور فیروزجا را تنها عاملی دانسته که ممکن است به او انگیزه بدهد باز هم در این مسابقه حاضر شود!

کارلسن درباره این مساله گفت: افرادی هستند که از من انتظار دارند در مسابقه بعدی قهرمانی جهان هم حاضر شوم. متاسفانه باید بگویم شانس این که این افراد ناامید شوند بسیار زیاد است! البته باید بگویم که شطرنج را کنار نخواهم گذاشت و تصمیم دارم ادامه بدهم چرا که به من نشاط و حس خوب می‌دهد. در میانه راه مسابقه قهرمانی جهان تصمیمم را گرفته بودم که در مسابقات بلیتس و رپید قهرمانی جهان شرکت کنم، اما راستش خود مسابقه قهرمانی جهان دیگر برایم لذت بخش نیست.

وی ادامه داد: با اتفاقی که در ریگا (پایتخت لتونی) رخ داد و فیروزجا قهرمان گرندسوئیس شد و توانست سهمیه مسابقات کاندیدا‌ها را به دست بیاورد این واقعیت را برای من روشن کرد که امکان دارد نوبت بعدی با او روبرو شوم. این چیزی است که می‌تواند به من انگیزه بدهد که در مسابقه بعدی هم حاضر شوم. حتی انگیزه ام برای حضور در همین دوره فعلی هم همین مساله بود.

کارلسن بیان کرد: در تمام طول سال کاملا این احساس را داشتم که این آخرین مسابقه من در قهرمانی جهان است. این عنوان دیگر به اندازه‌ای که دفعه اول به آن رسیدم برایم معنا و مفهوم ندارد. در حال حاضر احساس می‌کنم معایبش از منافعش کمتر نیست. اگر کس دیگری به جز فیروزجا قهرمان مسابقات کاندیدا‌ها شود احتمال این که من بازی کنم بسیار اندک خواهد بود. در این صورت می‌توانم با خودم بگویم که خب حالا انگیزه برای کار‌های دیگر دارم. انگیزه بسیار زیادی دارم که به ریتینگ ۲۹۰۰ برسم.

تاکنون شش نفر از هشت نفر نهایی رقابت‌های کاندیدا‌ها مشخص شده اند: نپومنیشی (بازنده مچ قهرمانی جهان)، فیروزجا (قهرمان گرندسوئیس)، کاروانا (نایب قهرمان گرندسوئیس)، دودا (قهرمان جام جهانی)، کاریاکین (نایب قهرمان جام جهانی) و رجبوف (سهمیه فیده) شش بازیکن قطعی این رقابت هستند. با برگزاری رقابت‌های گرندپری و اضافه شدن دو نفر اول این رویداد، جمع کامل خواهد شد تا برنده این رقابت هشت نفره برای به زیر کشیدن قهرمان فعلی جهان روبروی او بنشیند.شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از جماران، تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۱۵۳۴۹۰۴، www.jamaran.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین