پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۰۲۰
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹
‌ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امیکرون در ایران مشاهده نشده است گفت: با انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، احتمال ابتلا به امیکرون و هر سویه دیگری از این ویروس بسیار کم است.

شعار سال:  بهرام عین اللهی در نشست شورای اداری شهرستان خاتم یزد با اشاره به وضعیت وخیم کرونا و شیوع امیکرون در جهان اظهار داشت:‌ در کشور ما علی رغم مشاهده برخی موارد مشکوک و ازمایش های انجام شده، هنوز گزارش رسمی از مشاهده سویه جدید کرونا اعلام نشده است.
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه ‌انتشار خیلی سریع و پایین بودن مرگ و میر از ویژگی های این ویروس است، افزود: همچنان واکسیناسیون،  استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ضدعفونی ها از راه های پیشگیری به شمار می‌آید که با انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، احتمال ابتلا به ا میکرون و هر نوع دیگری از این ویروس بسیار کم است.
 
عین اللهی  با اشاره به وضعیت دارو افزود: دولت ارز کافی در اختیار وزارت بهداشت قرار داده و ستادی در وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی وضعیت دارو رصد می‌کند. امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته کمبودی در حوزه دارو نداریم و با تلاش دوستان نواقص در برخی از داروهای خاص برطرف خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر 87 درصد جمعیت کشور در برابر کرونا واکسینه شده اند که در برخی استان ها پوشش واکسیناسیون بالای 90 درصد انجام شده است، اظهار داشت: 89 درصد جمعیت بالای 12 سال در استان یزد دوز اول و 76 درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
 
وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت پزشک در مناطق محروم گفت: سهمیه ای در وزارت بهداشت وجود دارد که در زمان قبولی فرد متعهد می شوند در مناطق محروم  مشغول به خدمت می شوند اما پس از اتمام تعهد نمی توان فرد را مجبور به خدمت در منطقه کرد.
 
عین‌اللهی تصریح کرد:  بحث بومی گزینی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت در این خصوص است  که اگر ما بتوانیم فرد بومی پذیرش و تربیت کنیم می تواند در محل بماند و سیاست محرومیت زدایی با بومی گزینی به جد در وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در حال انجام است.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  تسنیم، تاریخ انتشار:  26 آذر  1400، کدخبر: ، www.tasnimnews.com،2627624

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین