پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۰۸۵
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: برای نخستین بار در کشور، مددکاران زندان توانستند برای کودکانی که همراه مادران زندانی نگهداری می‌شوند، شناسنامه تهیه کنند.
شعار سال: علی رستمی روز شنبه در بازدید از ندامتگاه زنان استان تهران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مسئولان ندامتگاه زنان حضور کودکان زیر دو سال است که همراه مادر نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: تلاش بر این است این کودکان در بند جداگانه با امکانات مناسب، بهره مندی از مهد کودک و فضای باز کنار مادران نگهداری شوند و از آسیب‌های زندان به دور باشند.

رستمی افزود: حتی غذای مادران و کودکان بسته به نیازشان متفاوت از برنامه غذایی دیگران است و شیر، میوه و سبزیجات نیز در این برنامه وجود دارد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: کودکان زیر دو سال می‌توانند به، ولی قانونی سپرده شوند، ولی به استفاده از شیر مادر این حق به زندانی داده شده تا فرزندش کنارش باشد، اما تا پنج سالگی هم در صورت درخواست خودش می‌تواند از فرزندش نگهداری کند.

وی اضافه کرد: برای این مهمانان کوچک ناخوانده زندان تا حد امکان تلاش می‌شود تا حقوقشان حفظ شود، یکی از این اقدامات تهیه شناسنامه برای کودکانی است که هنوز برگه هویتی نداشتند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: روند اداری این امر پیچیده و نیاز به پیگیری‌های فراوان داشت و گاه پدر حاضر به همکاری نبود که خوشبختانه با تعامل سازمان ثبت احوال محقق شد و این عزیزان صاحب شناسنامه شدند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف ندامتگاه، به درخواست‌های زندانیان رسیدگی و دستورات لازم را صادر کرد و از کارکنان ادارات قضایی و اجرای احکام خواست بیشترین دقت را در حوزه خدماتشان اعمال کنند تا همه مددجویان از ارفاق‌ها و امتیازات قانونی بهره‌مند شوند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۸۴۵۸۰۷۲۶، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین