پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۰۸۷
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶
رئیس دولت دهم در دیدار با جمعی از مردم آذربایجان گفت: روس‌ها و انگلیسی‌ها برخلاف ادعا‌هایی که می‌کنند همیشه از استبداد در ایران حمایت کردند.
شعار سال: محمود احمدی نژاد در دیدار با جمعی از مردم آذربایجان که ۲۱ آذر برگزار شد گفت: انقلاب مشروطه یک حرکت ملت ایران بود برای اینکه اختیار دست مردم ایران بیفتد. اینکه همه چیز دست شاه باشد، این را کنار بگذارند. بگویند ملت اختیاردار باشد، ملت تصمیم بگیرد، ملت نظارت کند.

بنابر گزارش، احمدی نژاد اضافه کرد: جالب است که هم روس‌ها و هم انگلیس‌ها هر دو مخالف انقلاب مشروطه بودند و برخلاف ادعا‌هایی که می‌کنند، هر دو همیشه از استبداد در ایران حمایت کرده اند. شعارشان دموکراسی بوده، ولی به ایران که می‌رسند، از استبداد حمایت می‌کنند، چرا؟ علت آن معلوم است اگر ملت صاحب اختیار باشد، کشور قوی می‌شود و دیگر آن‌ها نمی‌توانند بیایند اینجا و حکومت کنند. غیرقابل نفوذ، غیرقابل استیلا و غیرقابل تجزیه می‌شود. اما وقتی استبداد بود، مردم را کنار زدند و منشا اصلی اقتدار یعنی قدرت مردم کنار رفت، آن‌ها می‌توانند بیایند اینجا جولان بدهند. آنوقت است که می‌توانند قرارداد‌های تحمیلی به دوش ملت بگذارند.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از دیده بان ایران، تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۲۲۹۸۴، didbaniran.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین