پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۲۶۵
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت اعلام کرد: حدود ۱۳۰ میلیون متر مکعب افزایش تولید گاز از میادین نفت مرکزی نیز صورت می‌گیرد که ذیل ۱۰ طرح ضربتی تعریف شده است که وارد مرحله مناقصات شده است.
شعار سال: محسن خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت نفت با نهاد‌های علمی در جمع خبرنگاران گفت: عملیات فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی با شتاب خوبی در حال پیشرفت است و به امید خدا سال آینده این فاز به بهره‌برداری می‌رسد. از سکوی دریایی فاز ۱۲ استفاده می‌کنیم تا زودتر پروژه فاز ۱۱ تکمیل شود.

وی افزود: برنامه خوبی برای افزایش تولید گاز تدوین شده است. فاز ۱۱ پارس جنوبی و نخستین فاز میدان گازی کیش از جمله پروژه‌های شرکت ملی نفت برای افزایش تولید است.

خجسته‌مهر گفت: حدود ۱۳۰ میلیون متر مکعب افزایش تولید گاز از میادین نفت مرکزی نیز صورت می‌پذیرد که ذیل ۱۰ طرح ضربتی تعریف شده است که وارد مرحله مناقصات شده است. برنامه ما این است که در ۸ سال آینده تولید گاز به ۱.۵ میلیارد متر مکعب در روز برسد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: برای عمده گاز‌های همراه که به دلیل محدودیت تاسیسات سوزانده می‌شوند پروژه تعریف شده است. ما در دولت سیزدهم به این پروژه‌ها شتاب خواهیم داد. جمع‌آوری گاز‌های مشعل در میدان پارس جنوبی از دیگر اقدامات ماست که ۱۰۰ میلیون دلار برای آن تخصیص داده شده و در مرحله برگزاری مناقصه است.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات نفت ایران گفت: فروش نفت ایران در وضعیت مطلوبی قرار دارد و نسبت به ماه‌های گذشته فروش بیشتری داشته‌ایم.شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اقتصاد نیوز، تاریخ انتشار:۲۹آذر ۱۴۰۰، کد خبر: ۴۶۳۱۵۶/ www.eghtesadnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین