پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۰۵۷
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴
مهدی زندیه‌وکیلی گفت: انبوه سازان برای اینکه مشمول قانون ساخت یک مدرسه به ازای ۲۰۰ واحد مسکونی نشوند، طرح‌های ۱۰۰ واحدی و ۱۵۰ واحدی را در برخی استان‌های کشور از جمله استان مرکزی اجرا می‌کنند. متأسفانه عدم اجرای فرایند‌های کارشناسی، از جمله عوامل اجرایی نشدن قانون ساخت یک مدرسه به ازای ۲۰۰ واحد مسکونی است.
شعار سال: فرزاد مخلص‌الائمه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی، افزود: بر این اساس منابع مالی ساخت مدرسه در طرح ۸۱۰۰ واحدی اقدام ملی تولید مسکن شهرستان اراک توسط دولت تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: نیاز است کارگروهی متشکل از اداره کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاونت عمرانی استانداری مرکزی و اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی تشکیل و در خصوص ساخت مدرسه در طرح ۸۱۰۰ واحدی طرح اقدام ملی تولید مسکن تصمیم گیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی نیز در این جلسه گفت: قانون ساخت یک مدرسه به ازای ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی، تاکنون تنها یک مورد در استان مرکزی اجرایی شده و پس از آن دیگر چنین قانونی در استان اجرا نشده است.

مهدی زندیه‌وکیلی افزود: انبوه سازان برای اینکه مشمول قانون ساخت یک مدرسه به ازای ۲۰۰ واحد مسکونی نشوند، طرح‌های ۱۰۰ واحدی و ۱۵۰ واحدی را در برخی استان‌های کشور از جمله استان مرکزی اجرا می‌کنند.

وی به قانون گریزی برخی انبوه سازان در خصوص اجرای این طرح اشاره کرد و ادامه داد: متأسفانه عدم اجرای فرایند‌های کارشناسی، از جمله عوامل اجرایی نشدن قانون ساخت یک مدرسه به ازای ۲۰۰ واحد مسکونی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اظهار داشت: با توجه به میزان جمعیت در ابعاد خانوار به ازای هر ۵۰۰ واحد مسکونی باید یک مدرسه ساخته شود که اجرای چنین طرحی بر این اساس در سال ۱۳۸۷ در قانون ساماندهی لغو شد و ساخت مدرسه به وسیله اختصاص بودجه و توسط دولت انجام می‌شود.

زندیه‌وکیلی تصریح کرد: براساس مکاتبات وزارت آموزش و پرورش با مجلس شورای اسلامی قانون ساخت یک مدرسه به ازای ۲۰۰ واحد مسکونی از سال ۱۳۹۹ در مجلس احیاء شده و با توجه به اینکه ساخت مدرسه به ازای این میزان واحد مسکونی غیرمنطقی است این قانون تاکنون به نتیجه نرسیده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر یک باب مدرسه در کوی کوثر اراک ساخته شده و بهره برداری از آن تا مهرماه سال جاری آغاز می‌شود. همچنین عملیات اجرایی ۲ طرح آموزشی دیگر نیز در این منطقه آغاز می‌شود.شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۲۲۱۵۳۱، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین