پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۸۸۴۸
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: میزان صادرات شیلاتی در سال ۱۴۰۰ را ۱۶۰ هزار تن به ارزش ۵۵۶ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: برنامه ریزی ما این است که با ظرفیتی که ایجاد شده صادرات این بخش به یک میلیارد دلار برسد.

شعار سال: سید حسین حسینی اظهار کرد: تولیدات شیلاتی کشور در سال گذشته یک میلیون و ۲۶۸ هزار تن بود که این میزان در برنامه ۱۴۰۴ با توجه به برنامه تحولی تدوین شده به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن می‌رسد که امیدوارم این مهم با همت بخش‌های شیلاتی و ملی تحقق یابد.

وی میزان صادرات شیلاتی در سال ۱۴۰۰ را ۱۶۰ هزار تن به ارزش ۵۵۶ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: برنامه ریزی ما این است که با ظرفیتی که ایجاد شده صادرات این بخش به یک میلیارد دلار برسد.

رئیس سازمان شیلات ایران به برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقق شعار سال اشاره کرد و یادآور شد: در حوزه بهره وری از دانش‌بنیان، کارگروه فناوری دانش بنیان ایجاد شده و افزایش بهره‌وری به همراه طرح همگام با کشاورز به منظور رسوخ دانش بر تولیدات کشاورزی در دستور کار ما قرار گرفت که در راستای آن در حوزه مکانیزاسیون و افزایش بهره‌وری برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود که خوشبختانه تاکنون برنامه‌های این بخش به خوبی پیش رفت.

حسینی با بیان اینکه ماهیان خاویاری در صنعت شیلات برند ایران است، تصریح کرد: از سال ۲۰۱۰ صید خاویار به دلیل صید بی رویه از خلیج و دریاچه خزر و مصوبه سازمان تخصصی بهره برداری از موجودات زنده دریای خزر ممنوع شد و ما نیز حدود یک دهه در راستای پرورش ماهیان خاویاری گام برداشتیم.

وی از پرورش ماهیان خاویاری در ۲۲ استان کشور خبر داد و افزود: ماهیان خاویاری متعلق به دریاچه خزر و سواحل استان‌های شمالی هستند و این کار نیاز به ایجاد زیرساخت‌های لازم دارد گرچه تاکنون اقداماتی در این بخش انجام شده، اما کافی نیست.

رئیس سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده در استان گلستان چهار مزرعه پرورش ماهی خاویاری به طور پایلوت در گمیشان راه‌اندازی می‌شود.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۶ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۶۰۴۱۰۱، www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین