پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۷۱۴
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
قیمت کشتی‌های جدید کانتینری که به کارخانجات کشتی سازی سفارش داده می‌شود به بالاترین حد خود رسید‌ه که این کار نگرانی مالکان و اجاره کنندگان کشتی را دوچندان کرده است.
شعار سال: براساس گزارش منتشر شده از سوی VesselsValue قیمت کشتی هابه گزارش گروه بین الملل مانا؛ براساس گزارش منتشر شده از سوی VesselsValue قیمت کشتی‌های جدید نسبت به دو سال قبل حداقل ۱۰۰ میلیون دلار افزایش نشان می‌دهد.

براساس این گزارش هفته گذشته یک شرکت ژاپنی دو فروند کشتی کانتینری ۲۳۰۰۰ teu را به کارخانه کشتی سازی Imabari Shipbuilding ژاپن سفارش داد که قیمت هرکدام ۲۵۵ میلیون دلار تعیین شده است.

این درحالی است که کارخانه کشتی سازی دوو کره جنوبی مشابه همین کشتی‌ها را که درسال ۲۰۱۹ قرارداد بسته است، این شرکت هر کشتی را به قیمت ۱۵۲ میلیون دلار برای شرکت ام اس سی خواهد ساخت.

"پانچرو کاستا" کارگزار کشتی ایتالیایی ضمن انتقاد از روند افزایشی قیمت کشتی‌های جدید کانتینری یادآور شد این یک خبر برای جامعه دریایی شوکه کننده است. با این نرخ‌های سرسام آور سفارشِ ساخت معلوم نیست چه کسانی این کشتی‌ها را و با چه نرخی اجاره خواهند کرد و این افزایش قیمت چه شوکی را بر بازار صنعت کانتینری وارد خواهد کرد و قیمت کالا‌ها از محل صعود قیمت‌ها تاثیر می‌گیرد.

"لارنس جنسن" مدیرعامل شرکت دریایی وسپوسی ماریتایم نیز دراین زمینه گفت: بدون شک افزایش سرسام آور قیمت کشتی‌های نو تعادل در بازار حمل ونقل کانتینری را برهم خواهد زد، زیرا ممکن است کارخانجات کشتی سازی که کشتی‌های کانتینری را دردست ساخت دارند به بهانه افزایش قیمت فولاد و سایر تجهیزات کشتی‌ها خواستار تجدید نظر در قرار داد‌های ساخت باشند و سفارش دهندگان را تحت فشار قرار دهند.

وی درپایان گفت: شوک وارد شده مسلماً بر بدنه صنعت حمل ونقل دریایی و صاحبان کالا تاثیر منفی خواهد گذشت.‌ی جدید نسبت به دو سال قبل حداقل ۱۰۰ میلیون دلار افزایش نشان می‌دهد.

 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری مانا، تاریخ انتشار:۲۵ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۹۳۱۱۸، www.mana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین