پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۱۱۰
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
بعد از دیدار امیر سرتیپ یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش و جمعی از فرماندهان و کارکنان هوانیروز مشهد با آیت الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی این سوال پیش آمده که علت این دیدار کم ارتباط چه چیزی می‌تواند باشد؟ چرا باید نیروی نظامی وارد موضوعات سیاسی شود؟ آیا بحث تشویق یا توضیح خاصی مطرح است؟ جهت ممانعت از حاشیه‌ها درخواست شفافیت بیشتر در خصوص این دیدار را داریم.
شعار سال: آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در دیدار با امیر سرتیپ یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از فرماندهان و کارکنان هوانیروز مشهد اظهار داشت: حضور شما در مشهدالرضا (ع) مشمول عنایات خاص امام هشتم (ع) است، چون افسران هوانیروز همچون همه کارکنان ارتش، مایه افتخار نظام و سربلندی امت هستند و خدا را شاکریم که شخصیت‌های فداکار و باایمانی را در بدنه نیرو‌های مسلح ما قرار داده که به برکت حضور آنها، قلوب مومنان آرام‌گرفته و کشور از گزند آسیب‌ها در امان نگه داشته شده است.

وی امرای ارتش را سرمایه‌های ملت در عرصه جهاد خواند و گفت: در سال‌های پس از انقلاب، دشمن همواره درصدد بوده تا در فراز و نشیب‌های مختلف، جامعه و نظام را در نقاط ضربه‌پذیری قرار دهد، اما در این ایام، چهره‌های نورانی و اندام‌های ورزیده فرزندان ملت در ارتش جمهوری اسلامی ایران همیشه مایه دلگرمی و قوت قلب دوستداران انقلاب است.

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: شهامت و غیرت مثال‌زدنی فرماندهان ارتش که آمیخته با اعتقادی راسخ و ایمانی عمیق است، ظرفیت بی‌مانندی را برای نظام اسلامی ما ایجاد کرده که یادآور قدرت پروردگار و عنایت اهل‌بیت (ع) است و در سایه آن است که فرماندهان ارتش با درایت خود آمادگی رزمی و توانمندی نظامی را با باور‌های دینی و اعتقادی درهم‌آمیخته و به عالی‌ترین درجه بازدارندگی دفاعی رسیده اند.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: هم در دوران دفاع مقدس و هم در ماجراجویی‌ها و شیطنت‌های پراکنده دشمن در تاریخ انقلاب اسلامی، هوانیروز از جمله یگان‌های مقابله‌کننده محوری و عناصر مؤثر دفاعی کشور بوده که باعث شده تا همگان نسبت به اخلاص و توانمندی مجاهدان این یگان آگاهی و اشراف داشته باشند، اما موضوعی که عمدتاً از آن غفلت می‌شود، هویت اعتقادی هوانیروز در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی تأکید کرد: نقش کارکنان نیروی هوایی ارتش در وضعیت سیاسی کشور بسیار مؤثر بوده است؛ تا جایی که قیام افسران نیروی هوایی ارتش در روز نوزدهم بهمن‌ماه را می‌توان نقطه عطفی در مبارزات سیاسی مردم با رژیم طاغوتی پهلوی دانست و این مسائل باید برای افسران جوان و کارکنان هوانیروز هم به‌خوبی تبیین شود تا از سابقه انقلابی یگان خودآگاهی داشته باشند.

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه عامل اصلی بازدارندگی، روحیه افسران و سربازان ما در رده‌های مختلف نیرو‌های مسلح است گفت: آن چیزی که مورد محاسبه دشمن قرار می‌گیرد، تجهیزات نظامی و دفاعی ماست، اما این تجهیزات زمانی به اوج اثربخشی می‌رسد که باایمان همراه باشد و همین بی‌بهره بودن از ایمان باعث می‌شود تا صهیونیست‌ها علی‌رغم استفاده از تجهیزات مدرن نظامی، در جنگ‌ها پا به فرار بگذارند و تسلیم شوند.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: در دوران حکومت پهلوی، هیچ کشوری در دنیا از توان نظامی ارتش ایران حساب نمی‌برد و اشغال ایران به دست متفقین در کمتر از یک هفته نمونه این موضوع است، اما پس از انقلاب، ارتش فداکار ما یکی از مؤلفه‌های اساسی اقتدار نظام اسلامی بوده و روحیه افسران و ولایتمداری فرماندهان، بازدارندگی فوق‌العاده‌ای برای ماجراجویی‌های دشمنان ایجاد کرده است.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار:۲ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۲۴۶۴۷۶، www.ilna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین