پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۱۵۰
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
اگر جای مجلس بودیم اولین کاری که با دکتر سلاجقه می‌کردیم، دعوت ایشان به کمیسیون کشاورزی یا فراکسیون محیط زیست و پرسش از حق محیط زیست (دو واحدی برای دوره کارشناسی حقوق) بود. سلاجقه برود خدا را شکر کند که ما مجلس نیستیم. هرچند وقوع سوانح صنعتی قابل پیش بینی نیست، اما بعد از وقوع باید خسارات محیط زیست بشکلی شایسته و در قالب عدد و رقم جبران شود. بنظر شما سلاجقه متوجه می‌شود ما چه گفتیم؟
شعار سال: آقای مکوندی نشت یکی از خطوط زیرزمینی پالایشگاه آبادان را عامل دود در آسمان این شهر اعلام کرد.

غلامرضا مکوندی رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست پالایشگاه نفت آبادان گفت: پس از نشت یکی از خطوط آب‌های زیر زمینی عملیاتی این پالایشگاه شرایط خاص فرآیندی ایجاد شد که عامل بروز دود در آسمان آبادان شد.

به گفته او به دلیل اینکه امکان توقف در تولید فرآورده‌های نفتی به ویژه بنزین با توجه به افزایش مسافرت‌های تابستانه و نیاز به این ماده نفتی وجود نداشت، قرار دادن بخشی از خط دارای مشکل در چرخه فعالیت امری اجتناب ناپذیر بود.

این مسئول گفت: کنترل عملیات ایجاب می‌کرد بخشی از گاز‌های حاصل از فرآیند را به سمت یکی از مشعل‌ها هدایت کنیم که همین علت اصلی ایجاد دود در آسمان این شهر شد.

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست پالایشگاه نفت آبادان گفت: فعالیت تعمیراتی و کنترلی خط دارای نشتی به صورت شبانه روزی توسط مدیران بخش‌های مختلف پالایشگاه در حال انجام است و هرچند از ساعت ۲۰ دیشب خروج دود از مشعل به حالت طبیعی خود بازگشت، اما تکمیل عملیات و تعمیرات آن تا برطرف شدن کامل مشکل ادامه دارد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار:۳ تیر ۱۴۰۱، کدخبر:۸۱۶۹۲۱۶، www.yjc.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین