پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۱۱۴۰
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴
علی محمد قادری مثلا قصد ارایه گزارش از عملکرد سازمان بهزیستی را داشته است. گزارشی که بود و نبودش، هیچ تغییری در این سازمان ایجاد نکرده و نمی‌کند. مراکز مثبت زندگی دارای مطالبات عقب مانده هستند و ناراضی از سازمان. می‌گوید فقر مطلق را رصد می‌کنیم؟ تو واقعا توان رصد موثر داری آقای قادری یا داری خودت و افکار عمومی رو توجیه می‌کنی؟ از میران پشت نوبتی‌ها چرا حرف نمی‌زنی آقای رئیس؟ ادعای صفر شدن کردی دیگه، اگر خلاف آن را ثابت کردیم چی؟ چقدر از بند‌های قانون حمایت از حقوق معلولان را توانستی اجرایی کنی؟ چرا نتوانستی اقدام موثر درباره کودکان کار و خیابان انجام بدهی؟ آقای قادری، شما مدیر نسبتا سالمی هستید، لطفا خودت و افکار عمومی را فریب نده برادر. چه خبر از رئیس دفترت و نوبت دادن‌های چند ماهه برای دیدار با حضرتعالی؟
شعار سال: علی‌محمد قادری در نشستی خبری که پیش از ظهر امروز به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، درباره سازمان بهزیستی گفت: توسعه پایدار کشور، رشد و ارتقا شاخص‌های رفاه و سلامت اجتماعی و تلاش برای بهزیستی آحاد جامعه، یک وظیفه ملی است.

وی تصریح کرد: خداوند را سپاسگزاریم که در این فرصت کوتاه دغدغه همکارانمان را در ارتقا سطح دانش سازمان و ارتقا بهره وری و ایجاد فرصت‌های جدید برای خدمت بهتر و به هنگام ایجاد کرده و فصل جدیدی از تحولات اساسی سازمان را در جهت تدوین طرح‌ها و تدوین برنامه‌های نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی گردآوری کرده است.

وی اظهار کرد: بازمهندسی فرآیند‌های ساختاری سازمان در دستور کار ماست. کیفی سازی روند ارائه خدمات شروع شده است. این سازمان، سازمانی امدادی و تخصصی و حمایتی است و بر این باوریم که در این مدت بتوانیم در این گذر خدمت از آلام مردم و افرادی که به عنوان خدمت گیرنده در جامعه بزرگ سازمان بهزیستی مطرح هستند، گره گشایی کنیم.

قادری گفت: استیفای حقوق افراد دارای معلولیت و تحقق مفاد قانون حمایت از حقوق معلولان مدت زیادی است که در دستور کار ماست. وی درباره رفع فقر مطلق گفت: در این رابطه سامانه سخا کمیته امداد مسئولیتِ رصد افراد دارای فقر مطلق را با همکاری سازمان‌های مردم نهاد داشته است.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی در عائله خود که ۷ میلیون نفر است اگر افرادی دارای فقر مطلق باشند حتما به وضعیت آن‌ها رسیدگی کرده است اگر این اتفاق نیفتاده باشد حتما رسیدگی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بخش زیادی از برنامه‌های ما به عنوان تبصره ۱۴ به سازمان بهزیستی ابلاغ می‌شود. ما برای سیاست‌های توانمندسازی با منابع اقلی مواجه هستیم و این موضوع همواره در سازمان بهزیستی در حال گفتگو است.

وی ادامه داد: حدود سه سال تمام افراد پشت نوبتی منتظر بودند که این تعداد صفر شده است. درباره مسکن جامعه هدف نیز رشد بسیار فزاینده‌ای داشته ایم و ۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در همین هفته نیز افتتاح خواهد شد.

قادری با بیان اینکه در سازمان بهزیستی حدود ۱۹ هزار پرسنل در فضا‌های مختلف مشغول انجام وظیفه هستند، گفت: این ۷ میلیون نفری که مخاطب سازمان بهزیستی هستند، امید است بتوانیم به صورت برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت تا پایان سال ۱۴۰۱ اهداف خود را برای آن‌ها اجرایی کنیم.

او تصریح کرد: همچنین برنامه ریزی شده است که ۴۰ هزار واحد مسکونی برای تامین مسکن افراد دارای معلولیت و جامعه هدف بهزیستی احداث شود.

وی درباره افراد پشت نوبتی گفت: تمام پشت نوبتی‌های این سازمان وارد چرخه‌های حمایت شده اند. در واقع حدود یک صد و ۳۰ هزار خانوار به چرخه حمایت وارد شده اند و تا پایان سال ۱۴۰۱ پشت نوبتی‌های جهیزیه هم صفر می‌شود.

رییس سازمان بهزیستی گفت: همچنین برای اولین بار، اولین هتل در تراز افراد دارای معلولیت توسط خیرین در مشهد تا دو ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان بهزیستی درباره حذف ارز ترجیحی گفت: دولت در این زمینه بسته‌های حمایتی را در نظر گرفته است. همچنین در موضوع دارو و خدمات توانبخشی در حال پیگیری هستیم تا مشکلات مددجویان رفع شود.

قادری خاطرنشان کرد: برای اولین بار توانستیم بودجه اختصاصی برای سازمان اورژانس اجتماعی بگیریم. هیچ کسی در هیچ اقلیمی نباید به دلیل نداشتن ویلچر از در جامعه محرو باشد و باید تلاش کنیم که افراد پشت نوبت درخواست ویلچر را تا پایان سال صفر کنیم.

وی درباره شهریه دانشجویان تحت پوشش گفت: ما در حال حاضر معوقه خاصی نداریم البته ممکن است مواردی باشد. اما دانشجو به دلیل معوقات از تحصیل باز نخواهد ماند.

وی درباره صندوق حمایت از شغل افراد دارای معلولیت گفت: کار‌های این صندوق انجام شده و انشالله تبدیل به یک صندوق غیردولتی خواهد شد تا بتوانیم از این ظرفیت نیز استفاده کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به سوالی درخصوص اقدامات سازمان در حوزه کودکان کار و خیابان بیان کرد: موضوع کودکان کار و خیابان موضوع پیچیده‌ای است و سازمان بهزیستی به عنوان سازمانی که موضوع تمشیت امور کودکان را دارد جزو مهمترین سازمان‌های درگیر با این موضوع است. حدود ۸۷ تا ۹۰ درصد از کودکان کار و خیابان ما اتباع هستند.

وی درباره تشکیل فراکسیون افراد دارای معلولیت گفت: در چند ماه گذشته این اتفاق افتاده است و جلسات آن نیز برگزار خواهد شد. قادری گفت: تا پایان ۶ سالگی، حمایت از خانواده‌های چندقلو انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امسال زنان سرپرست خانوار که شغلی را داشته اند اولین بیمه بازنشستگی را دریافت کردند. او با اشاره به حمایت از مادران و بانوانی که از افراد دارای معلولیت حمایت و نگهداری می‌کنند، گفت: لذا بیمه مادر یا همسرانی که از افرائ دارای معلولیت نگهداری می‌کنند پیگیری می‌شود.

او درباره معتادان متجاهر گفت: ما ۴ موضوع درخصوص معتادان متجاهر داریم صغر سن، کبر سن، دارای زخم باز و ترنس‌ها که باید الگویی برای این افراد از سوی وزارت بهداشت ارائه می‌شد که تاکنون ارائه نشده است. باید مراکزی از سوی وزارت بهداشت برای پذیرش و درمان معتادان متجاهر دارای زخم باز از سوی وزارت بهداشت معرفی می‌شد که آن‌ها مدعی هستند معرفی شده، اما نظر پلیس در این خصوص چیز دیگری است و پلیس می‌گوید این بیماران پذیرش نمی‌شوند.

قادری در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص طرح توزیع عادلانه یارانه و افراد تحت پوششی که اعلام کردند مشمول دریافت نشده اند، گفت: نظام پرداخت مستمری سازمان بهزیستی کشور مربوط به دهک یک تا ۷ است. آنچه که مردم شریف در این چند دهک قرار دارند از امتیازات مستمری براساس بعد خانوار بهره مند می‌شوند، اما باتوجه به شرایط جدیدی که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است ظاهرا دهک ۱۰ حذف شده و برخی از افرادی که خدمت گیرنده سازمان بهزیستی هستند ممکن است خیلی محدود در دهک ۱۰ بوده باشند و براین اساس یارانه دولت ممکن است برایشان قطع شده باشد که در سامانه‌ای که مربوط به وزارت رفاه و تامین اجتماعی است می‌توانند اعتراضات خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: ما در سازمان بهزیستی مشغول پیگیری دهک بندی داخلی خودمان هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره سالمندان گفت: از مجموعه سازمان نظام وظیفه کشور و از ستاد کل نیرو‌های مسلح درخواست داریم سربازانی که به دوره سربازی مشرف می‌شوند اگر تحصیلات مرتبط با موضوعات بهزیستی دارند، مشتاقانه دوره خدمت خود را در این فضا‌ها طی کنند.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار:۲۵ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۲۵۵۱۸۹، www.ilna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین