پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۳۱۵۴
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
بر طبق اسناد به دست آمده دادستان تهران در تاریخ دوم شهریور ماه ۱۴۰۱ یعنی۶ روز قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال طی نامه‌ای رسمی اعلام کرده برای ۳ مدیر فوتبالی در دادسرای تهران پرونده قضایی تشکیل شده است. برای مهدی تاج به اتهامات سوء استفاده از موقعیت شغلی، استفاده از اوراق مجعول، صدور گزارش خلاف واقع و شروع به جعل و تزویر، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، به کارگیری حیدر بهاروند در سازمان لیگ برتر فوتبال بر خلاف قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تصرف غیر قانونی در وجوه عمومی، تصرف غیر مجاز در منابع مالی (مطالبات) فدراسیون از شرکت‌های طرف قرارداد و اهمال منتهی به تضییع وجوه عمومی به میزان ۴ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۴۷هزار و ۲۴۵ ریال و ۱۰ میلیون یورو، تضییع اموال و وجوه دولتی، اخلال در نظام پولی و ارزی کشور، کلاهبرداری، گزارش خلاف واقع، تبانی در معاملات دولتی، جعل در سند رسمی و به کارگیری سرمربی اسبق تیم فوتبال ایران (ویلموتس) پرونده قضایی در دادسرای تهران تشکیل شده است.

شعار سال: روز گذشته نقل قولی از وزیر ورزش در ارتباط با اعلام نشدن نظر نهاد‌های نظارتی از جمله قوه قضائیه در مورد نامزد‌های فدراسیون فوتبال منتشر شد. ادعایی که با بررسی در دستگاه قضایی مشخص می‌شود نادرست بوده!

به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، روز گذشته نقل قولی از وزیر ورزش در ارتباط با اعلام نشدن نظر نهاد‌های نظارتی از جمله قوه قضائیه در مورد نامزد‌های فدراسیون فوتبال منتشر شد. ادعایی که با بررسی در دستگاه قضایی مشخص می‌شود نادرست بوده و دادستانی تهران در همان روزی که استعلام مهدی تاج برای دستگاه قضا ارسال می‌شود پاسخ داده و عنوان کرده است افراد مورد استعلام هر کدام چه سابقه و اتهامی در داسرا یا نهاد‌های قضایی دارند.

بر طبق اسناد به دست آمده دادستان تهران در تاریخ دوم شهریور ماه ۱۴۰۱ یعنی۶ روز قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال طی نامه‌ای رسمی اعلام کرده برای ۳ مدیر فوتبالی در دادسرای تهران پرونده قضایی تشکیل شده است.
 
برای مهدی تاج به اتهامات سوء استفاده از موقعیت شغلی، استفاده از اوراق مجعول، صدور گزارش خلاف واقع و شروع به جعل و تزویر، تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، به کارگیری حیدر بهاروند در سازمان لیگ برتر فوتبال بر خلاف قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تصرف غیر قانونی در وجوه عمومی، تصرف غیر مجاز در منابع مالی (مطالبات) فدراسیون از شرکت‌های طرف قرارداد و اهمال منتهی به تضییع وجوه عمومی به میزان ۴ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۴۷هزار و ۲۴۵ ریال و ۱۰ میلیون یورو، تضییع اموال و وجوه دولتی، اخلال در نظام پولی و ارزی کشور، کلاهبرداری، گزارش خلاف واقع، تبانی در معاملات دولتی، جعل در سند رسمی و به کارگیری سرمربی اسبق تیم فوتبال ایران (ویلموتس) پرونده قضایی در دادسرای تهران تشکیل شده است.

از سوی دادسرای تهران برای مهدی تاج در اتهامات سوءاستفاده از موقعیت شغلی، استفاده از اوراق مجعول، صدور گزارش خلاف واقع و شروع به جعل و تزویر قرار منع تعقیب صادر شد.

در مورد دیگر اتهامات این فرد قرار جلب دادرسی صادر شده است که پرونده آن‌ها در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

همچنین پرونده مربوط به سرمربی تیم ملی فوتبال ایران (ویلموتس) با گزارش سازمان بازرسی کل کشور به اتهام تضییع وجوه عمومی در جریان رسیدگی قرار دارد.
 
جزئیات اتهامات «تاج» و پرونده های مفتوحه وی در دادسرا+ تصویر نامه
جزئیات اتهامات «تاج» و پرونده های مفتوحه وی در دادسرا+ تصویر نامه
در همین رابطه البته برخی تشکل‌ها از جمله بسیج دانشجویی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار ورود و رسیدگی قوه قضائیه به پرونده تاج شده بودند که با توجه به سند بالا باید مد نظر داشت که این دست جریانات باید ورود به پرونده و بررسی موضوع تاج و دیگر نامزد‌های انتخاباتی را از حراست وزارت ورزش پیگیری کنند.
 
واکنش «تاج» به بازگشت «کی‌روش» و لیست تخلفاتش در قوه قضائیه

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اعلام تخلفاتش از سوی قوه قضائیه موضوع جدیدی نیست، به بحث بازگشت کارلوس کی‌روش به تیم ملی واکنش نشان داد و به صورت تلویحی از انتخاب این مربی خبر داد.

مهدی تاج در خصوص بیانیه قوه قضائیه و انتشار لیست تخلفات فدراسیون گفت: دبیر کل قبلی فدراسیون استعلامی از قوه قضائیه درباره کاندیدا‌ها انجام داده بود و می‌خواست ببیند چه پرونده‌هایی دارند. ضرورتاً در آیین نامه نبوده است، ولی سئوال شده است. آن‌ها هم گفته‌اند تاج سه پرونده دارد. یک کاندیدای دیگر هم سه پرونده دارد.

وی افزود: هر سه پرونده‌ای که من دارم مربوط به فوتبال است، هر سه منع تعقیب خورده است، بازرسی کل کشور اعتراض کرده است و دوباره رسیدگی می‌شود. یکی مربوط به کارگیری بازنشستگان یعنی بهاروند و ساکت است. یکی مربوط به تبلیغات محیطی سال ۱۳۹۵ است که منع تعقیب خورده است. بنده، امیر عابدینی، علی کفاشیان، حیدر بهاروند در این پرونده هستیم. هیچکدام از این‌ها نه اثبات شده است و نه حکمی خورده است. این چیزی است که بازرسی نظرش بوده.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اینکه دوباره در تمام رسانه‌ها می‌گویند مرکز قوه قضائیه اعلام کرده است؛ نه، این همان نامه‌ای است که به کمیته بدوی و نهاد‌های نظارتی هم داده‌اند و بررسی کرده‌اند و دیده‌اند چیزی نیست که صلاحیت را تایید کرده‌اند. به یکباره شب گذشته یک فضای رسانه‌ای در یکی از برنامه‌های تلویزیونی درست شد. امروز همان برادران تجمعی را پیش بینی کرده‌اند و این را همزمان در تمام رسانه‌ها پخش کرده‌اند. این را یک جریان رسانه‌ای در آستانه یکسری اتفاقاتی می‌بینم که در فدراسیون می‌افتد همینطور بحث حق پخش. هیچکدام صحت و موضوعیت ندارد. مربوط به ۱۰ روز قبل از انتخابات فدراسیون است که منتشر شده.

تاج تصریح کرد: ما آرامش کامل داریم. در فدراسیون با قدرت کارمان را می‌کنیم و از مسائل فوتبالی عقب نشینی نمی‌کنیم. حواسمان کاملاً به تیم ملی، به پرچم و کشورمان است؛ به اینکه بهترین‌ها را برای تیم ملی رقم بزنیم و مثل ۴ سال قبل بهترین نتایج را در جام جهانی بگیریم.

وی در خصوص بحث بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی گفت: یکی از بهترین اتفاقات فوتبال ما زمان کی روش رخ داده است. نظرات متفاوتی شاید باشد، ولی ارزیابی عمومی ما از آن اتفاق مثبت است. فکر کنم تا دو سه روز آینده یا فردا، هیات رئیسه فدراسیون تصمیماتی راجع به تیم ملی می‌گیرد. تا همینجا این مطلب را می‌گویم که کافی است.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در خصوص اینکه باید تکلیف تیم ملی زودتر مشخص بشود، گفت: من روز سه شنبه (هفته قبل) انتخاب شدم. چهارشنبه سر کار آمدم. پنجشنبه و جمعه تعطیل بود، ولی سر کار بودم. دیروز و امروز هم بوده. شاید تا فردا تعیین تکلیف کنیم. با سرعت‌تر از این نمی‌شود. علیرغم همه شانتاژ‌ها همه حواسمان به پرچم، کشور، میهن و سرافرازی در جام جهانی است.
 
تاج: در انتشار جرائم من فقط قتل نبود!

رئیس فدراسیون فوتبال در اولین نشست خبری اظهار داشت: اگر هر کسی پرونده دیگری از من دارد منتشر کنند. من گلایه‌هایی دارم از کسانی که سازمان یافته کار کردند و گفتند مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه جرایم من را منتشر کردند فقط قتل در آن نبود. بعدا مشخص شد اصلا چنین چیزی قوه قضاییه منتشر نکرده است.
۴۰ سال است که کار مدیریتی می‌کنم و من فقط سه پرونده قضایی دارم که همه آن‌ها فوتبالی است.
 
تعداد بازدید : 0
 
پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از منابع گوناگون
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین