پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۴۲۱۶
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹
اوستا علی حیدری‌زاده بیش از پنجاه سال است در محله‌ی جیحون مشغول تعمیر لوازم فلزی آشپزخانه و دیگر وسایلی است که هنوز مردم تصمیم به دورانداختن آن‌ها ندارند. البته با افزایش قیمت‌ها در چند سال اخیر فرهنگ استفاده و بازآفرینی کالا‌های قدیمی مثل گذشته رواج یافته است. آقای حیدری زاده می‌گوید: کار او به واسطه‌ی ارتباط با مواد اسیدی و گاز ناشی از جوش فلزات به ریه و دستگاه تنفسش بار‌ها آسیب زده است با این حال علاقه و ضرورت گذران زندگی اجازه نداده است این شغل را ترک کند.
شعار سال: علی حیدری‌زاده متولد ۱۳۲۴ سماورساز و تعمیرکار کهنه‌کار سماور و انواع ظروف و وسایل نفتی و گاز سوز فلزی است. اوستا علی حیدری‌زاده بیش از پنجاه سال است در محله‌ی جیحون مشغول تعمیر لوازم فلزی آشپزخانه و دیگر وسایلی است که هنوز مردم تصمیم به دورانداختن آن‌ها ندارند. البته با افزایش قیمت‌ها در چند سال اخیر فرهنگ استفاده و بازآفرینی کالا‌های قدیمی مثل گذشته رواج یافته است. آقای حیدری زاده می‌گوید: کار او به واسطه‌ی ارتباط با مواد اسیدی و گاز ناشی از جوش فلزات به ریه و دستگاه تنفسش بار‌ها آسیب زده است با این حال علاقه و ضرورت گذران زندگی اجازه نداده است این شغل را ترک کند. در مغازه‌ی او سماوری با قدمت پنجاه سال هم دیده می‌شود. بعضی از ساخته‌ها با طراحی و اجرای خود او هم در مغازه هست.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار:۱ آبان ۱۴۰۱، کدخبر: ۱۲۸۹۴۲۸، www.ilna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین