پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۱۲۹
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
روزنامه اطلاعات از افزایش جریمه خودرو‌ها برای ورود به طرح زوج و فرد انتقاد کرده و از مسئولان پرسیده تاکنون کدام یک از کارخانجات صنعتی به دلیل آلوده کردن هوا تحت تعقیب قرار گرفته‌اند؟روزنامه اطلاعات نوشت: به راستی در شرایطی که کارخانجات و نیروگاه‌ها دست به مازوت‌سوزی می‌زنند و خودروسازان، وسایل نقلیه آلاینده را روانه خیابان‌ها می‌کنند، سخن از مجازات مردم کار صحیحی است؟

شعار سال: به گزارش اطلاعات، اجرای طرح سراسری تردد خودرو‌ها بر اساس پلاک زوج یا فرد، یکی از اقدامات مسئولان برای رفع آلودگی هواست که در تازه‌ترین اقدام، مبلغ جریمه متخلفان، از ۲۰ هزار تومان به ۱۰۵ هزار تومان افزایش یافته است. اعمال جریمه برای مردمی که طی این سال‌ها وضع بغرنج آلودگی هوا را به امید بهبود شرایط تحمل کرده اند، به طور حتم اقدامی دور از انصاف و بیهوده است. به راستی در شرایطی که کارخانجات و نیروگاه‌ها دست به مازوت سوزی می‌زنند و خودروسازان، وسایل نقلیه آلاینده را روانه خیابان‌ها می‌کنند، سخن از مجازات مردم کار صحیحی است؟ تاکنون کدام یک از کارخانجات صنعتی بابت فراهم کردن زمینه بروز آلودگی هوا از سوی دستگاه قضا مورد تعقیب قرار گرفته اند؟ و متصدیان اجرای عدالت چرا سراغ مالکان منابع تولید آلودگی که سالانه سود هنگفتی را با فعالیت‌های مخرب و تعرض به حقوق اولیه مردم به جیب می‌زنند، نمی‌روند؟

مازوت می‌سوزد، خودرو آلاینده تولید می‌شود، اما مردم مجازات می‌شوند!
این روزنامه سپس تاکید کرده است: علت بی تفاوتی مسئولان نسبت به اجرای قانون هوای پاک و فراهم کردن این حداقل حقوق شهروندی، خواسته به حق افکار عمومی است که پاسخی شفاف به آن داده نمی‌شود؛ بر همین اساس از دستگاه قضا و مدعی العموم انتظار می‌رود به جد وارد این مساله حیاتی شود و مشکل ریشه دار آلودگی هوا که با منافع مالی برخی‌ها گره خورده است، یک بار برای همیشه رفع کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اعتمادآنلاین، تاریخ انتشار:۳ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: ۵۹۲۹۴۵، www.etemadonline.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین