پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۱۹۳
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
هرچند می‌گویند که ازدواج نوعی هندوانه در بسته است و به شانس بستگی دارد که خوب شود یا بد، اما همیشه هم این طور نیست. انتخاب درست شریک زندگی بر اساس تحلیل سامانه غرایز و انگیزه‌های او، نشانه شناسی رفتاری و روایتی (توصیه‌های اخلاقی و دینی به خصوصیات همسر خوب) و تحلیل منظومه فکری او، می‌تواند کمک کار مناسبی در انتخاب باشد. متن زیر، برخی از افراد نامناسب برای ازدواج را بر اساس نشانه شناسی رفتاری، دسته بندی کرده است.

شعار سال: تحقیقات نشان می‌دهد ۶۰ درصد از اعضای نسل هزاره تنها هستند و زندگی خود را بدون هیچ شریک عاطفی یا زندگی‌ای سپری می‌کنند. این در حالی است که امروزه با گستردگی اینترنت و رواج شبکه‌های اجتماعی، برقراری ارتباط به مراتب ساده‌تر شده است. بعضی افراد قصد ایجاد رابطه‌ی عاطفی را دارند، اما بعد از دو یا سه بار ملاقات از ادامه‌ی رابطه باز می‌مانند. چرا این اتفاق می‌افتد؟ در ادامه به ویژگی‌های افرادی می‌پردازیم که هیچکسی دوست ندارد با آن‌ها وارد رابطه عاطفی شود.

۱- بچه ننه‌ها

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج

تصور کنید با کسی آشنا شده اید که کاملاً به خانواده‌ی خود وابسته است و همه‌ی فعالیت‌های زندگی اش با کنترل و دخالت کامل پدر و مادرش انجام می‌شود. بله البته چه چیزی بهتر از اینکه مادرتان همیشه برایتان غذا درست کند، همه چیز را برایتان بشوید و مرتب کند و پدرتان هم به شما پول توجیبی هم بدهد؟ چنین شخصی فقط می‌تواند یک دوست خوب باشد، اما اصلاً مناسب یک رابطه‌ی عاطفی جدی یا زندگی مشترک نیست.

۲- طرفدار‌های دو آتشه

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
«نمی تونم بیام دیدن پدر و مادرت. دارم میرم استادیوم.» اگر معمولاً با چنین جملاتی از طرف شریک عاطفی تان مواجه می‌شوید، معنی اش این است که با یکی از آن هوادار‌های متعصبی طرف هستید که همه چیز را فدای سرگرمی زندگی شان می‌کنند. رفقای او همیشه جایی منتظرش هستند و هر گوشه‌ی خانه اش می‌توانید وسایل و یادگاری‌های مربوط به سرگرمی مورد علاقه اش را پیدا کنید. از قرار معلوم شما جایی در قلب و فکر و خانه‌ی او ندارید.

۳- پیکرتراش‌ها

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
این دسته از آدم‌ها شریک عاطفی شان را مثل یک «بوم خالی» می‌بینند که به طراحی نیاز دارد تا به چیزی تبدیل شود که مناسب زندگی با آن‌ها است. اگر شریک عاطفی تان دائماً شما را با دیگران مقایسه می‌کند و می‌گوید که چه لباسی بپوشید و خودتان را لاغر کنید، معنی اش این است که با یکی از همین «پیکر تراش ها» طرف هستید. جالب آنکه از نظر این افراد اشکالی ندارد که خودشان چنین معایبی داشته باشند.

۴- مجلس گرم کن‌ها

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
این آدم‌ها همیشه آماده هستند تا تمام ماجرا‌ها و جوک‌های بامزه شان را تعریف کنند و مجلس را گرم کنند. آن‌ها علاقه‌ای به گوش دادن به دیگران ندارند. اگر سعی کنید چیزی به حرف هایشان اضافه کنید، حرف تان را قطع می‌کنند و صحبت خود را ادامه می‌دهند؛ بنابراین به جای ملاقات با او، بهتر است به یک نمایش کمدی بروید.

۵- کسانی که واقعاً تنها نیستند

تصور کنید با کسی سر قرار رفته اید که به شما می‌گوید «من یه دوست دختر دارم که تصمیم گرفتیم یه مدت از هم دور باشیم.» به علاوه، در مورد هر موضوعی که باهم صحبت می‌کنید، او حرف شریک عاطفی قبلی اش را -خوب یا بد- پیش می‌کشد. این نشان می‌دهد که او هنوز به شریک عاطفی قبلی اش احساس دارد و نمی‌تواند رابطه‌ی جدیدی را شروع کند. اگر بخواهید رابطه با چنین شخصی را ادامه دهید، شما در حقیقت نفر سوم این رابطه خواهید بود.

۶- ولخرج‌ها
یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج

مرد‌های ولخرج شریک عاطفی شان را به گران‌ترین رستوران دعوت می‌کنند و برایش خرچنگ و خاویار سفارش می‌دهند. اما بار دیگر از او کمی پول قرض می‌گیرند. زن‌های ولخرج هم دائماً در حال وام گرفتن هستند یا پول پدرشان را خرج جدیدترین مدل لباس و گوشی می‌کنند. رابطه‌ی عاطفی با چنین آدم‌هایی ممکن است شما را گرفتار مشکلات قانونی کند.

۷- کسانی که برای هر چیزی جار و جنجال به پا می‌کنند

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
فرقی نمی‌کند مسأله سر سرد بودن غذای رستوران باشد یا گرد و خاک گوشه‌ی اتاق هتل؛ این آدم‌ها همیشه چیزی برای شکایت پیدا می‌کنند. این افراد گویی از پیدا کردن عیب‌ها و مشکلات خوشحال می‌شوند، چون فرصتی فراهم می‌کند که آن‌ها «توانایی های» فوق العاده‌ی خود را به رخ بکشند. اما شریک عاطفی چنین شخصی نه تنها او را تحسین نمی‌کند، بلکه از جار و جنجال‌های بیجای او احساس خجالت هم می‌کند.

۸- کسانی که به تلفن همراه شان اعتیاد دارند

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
تصور کنید که با شور و هیجان زیادی در حال تعریف کردن یک ماجرای احساسی هستید و ناگهان متوجه می‌شوید که شریک عاطفی تان دارد به صفحه‌ی تلفن همراهش نگاه می‌کند. این افراد حتی لحظه‌ای از تلفن همراه شان دور نمی‌شوند. فرقی نمی‌کند در سینما در حال تماشای فیلم باشید یا در رستوران در حال غذا خوردن؛ آن‌ها دائماٌ در حال پیغام دادن و چک کردن گوشی شان هستند. اگر شریک عاطفی تان به معنای واقعی کلمه در دنیای شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کند، بهتر است در همان دنیا هم دنبال عشق زندگی اش بگردد.

۹- آدم‌های خسیس

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
این افراد گوشی هوشمند ندارند، چون نوکیای قدیمی شان هنوز به خوبی کار می‌کند. آن‌ها لباس‌های قدیمی شان را تا جایی که ممکن است تعمیر می‌کنند و تنها وقتی کنارشان می‌گذارند که کاملاً پاره شده باشند و غیر قابل استفاده باشند. آن‌ها پول خرید لباس جدید را دارند، اما دلیلی نمی‌بینند که این کار را انجام دهند. برای آن‌ها هیچ اهمیتی ندارد که چه تصویری از خودشان در ذهن دیگران به وجود می‌آورند. با این حال، شریک عاطفی آن‌ها ممکن است نظر دیگری داشته باشد و از بودن با چنین آدمی احساس خجالت کند.

۱۰- آدم‌های تشنه

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
این افراد به قدری در فکر ازدواج هستند که هر گونه کاندیدای احتمالی را می‌ترسانند و فراری می‌دهند. مثلاً مردی را تصور کنید که در همان اولین قرار ملاقات، از طرف مقابلش می‌پرسد که دوست دارد چند فرزند داشته باشد. گرچه او احتمالاً سعی دارد نشان بدهد که دنبال یک رابطه‌ی جدی است، اما معمولاً برداشت خوبی از چنین رفتار‌هایی نمی‌شود. بعضی از زنان هم با اینکه فقط چند روزی از آشنایی شان با شریک عاطفی جدیدشان گذشته، از او می‌پرسند که دوست دارد اسم فرزندان آینده شان چه باشد.

۱۱- آدم‌های آرمان خواه

یازده گونه آدم نامناسب برای ازدواج
کسانی که مشتاقانه از عقیده‌ای پیروی می‌کنند، اغلب در محیط اطراف شان دنبال کسی می‌گردند که بتوانند او را هم دنباله روی همان عقیده کنند. برای این افراد اهمیت خیلی زیادی دارد که شریک عاطفی شان را هم با عقاید خود همراه کنند. به علاوه، شما حتی به عنوان شریک عاطفی او، مطلقاً اجازه‌ی هیچگونه شوخی و مزاحی در مورد این عقاید و وفاداری بی قید و شرط او به آن‌ها ندارید؛ بنابراین اگر بخواهید رابطه با چنین شخص آرمان خواهی را ادامه دهید، دو انتخاب بیشتر ندارید: یا باید شما هم به طور جدی دنباله روی عقیده‌ی مورد نظر او شوید یا اعتراف کنید که مثل او فکر نمی‌کنید.

 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مجله خبری فراستو، تاریخ انتشار:۹۷/۱۲/۱۶، کدخبر: --، riskology.blog.ir

اخبار مرتبط
برچسب ها: تنهایی اعضای نسل هزاره ، بچه ننه‌ها ، علت تنهایی و نداشتن رابطه عاطفی ، تنهایی نسل هزاره ، چه افرادی مناسب رابطه عاطفی هستند؟ ، برقراری ارتباط با وجود وسایل ارتباطی ، ایجاد رابطه‌ی عاطفی چه مولفه هایی دارد ، ویژگی های افرادی که نمی شود با آنها ارتباط برقرار کرد؟ ، با چه کسانی می توان رابطه عاطفی برقرار کرد؟ ، علت نداشتن رابطه عاطفی ، ویژگی های افرادی که کسی دوست ندارد با آنها وارد رابطه عاطفی شود ، با چه کسانی نمی شود وارد رابطه عاطفی شد ، چرا دوست نداریم با بچه ننه ها رابطه عاطفی داشته باشیم ، سختی رابطه عاطفی با برخی افراد ، کسانی که محکوم به تنهایی هستند ، قطع روابط عاطفی به چه دلیل است؟ ، چرا نسل جدید نمی توانند روابط عاطفی پایدار داشته باشند؟ ، چرا نسل جدید در ایجاد زندگی مشترک مشکل دارند؟ ، ملاک افرادی که نمی شود با آنها ارتباط عاطفی برقرار کرد ، آدم های نامناسب برای ازدواج ، ملاک انتخاب همسر آینده ، ملاک انتخاب همسر ، با چه شخصیت هایی نمی توان ازدواج کرد؟ ، شاخص های انتخاب فرد مناسب برای رابطه عاطفی ، شاخص های مناسب برای انتخاب فرد مناسب ازدواج ، ویژگی های همسر خوب ، نشانه شناسی رفتاری شریک زندگی ، انتخاب درست شریک زندگی ، افراد نامناسب برای ازدواج ، نشانه شناسی رفتاری آدم های نامناسب برای ازدواج
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین