پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - 2023 March 28
کد خبر: ۳۸۶۸۲۰
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴
زاکانی شهردار تهران، صبح امروز و با حضور در ستاد مدیریت بحران تهران ضمن آغاز فرمان مانور امداد هوایی گفت: سه گسل فعال و بیش از ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار از میان ۷۰ هزار هکتار مساحت شهر تهران نگرانی بالقوه‌ای برای همه ماست.علی نصیری رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران نیز در این رابطه اظهار داشت: شهر تهران به عنوان پایتخت در یک بافت گسل‌خیز قرار دارد و به همین جهت باید به این مساله توجه شود. در سال‌های گذشته اقداماتی در ایمن‌سازی ساختمان‌های تهران صورت گرفته و تهران نسبت یک دهه گذشته شده ایمن‌تر است، اما تهران همچنان مستعد زلزله‌های ۷ ریشتری و بیشتر است که از این منظر بحث نوسازی بافت فرسوده اهمیت دوچندانی می‌یابد

شعار سال: زاکانی شهردار تهران، صبح امروز و با حضور در ستاد مدیریت بحران تهران ضمن آغاز فرمان مانور امداد هوایی گفت: ۲۱ دستگاه در کنار هم با ۱۹ کارکرد مختلف در ۱۱ نقطه و ۷ منطقه مختلف شهرداری در تمرین امروز فعال هستند تا تمرین امداد هوایی را که قطعا در مخاطرات از عوامل موثر بر سرعت امداد و نجات است، صورت دهند.

شهردار پایتخت ادامه داد: امیدواریم این تمرین شرایط بهتری را برای ما هنگام مواجهه با بحران فراهم کند؛ اگرچه بهترین اقدام ایمن‌سازی بخش‌های مختلف شهر در برابر زلزله است.

وی با پرداخت به شرایط جغرافیایی پایتخت اظهارکرد: سه گسل فعال و بیش از ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار از میان ۷۰ هزار هکتار مساحت شهر تهران نگرانی بالقوه‌ای برای همه ماست.

تهران مستعد زلزله‌های ۷ ریشتری و بیشتر است

علی نصیری رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران نیز در این مانور با اشاره به مستعد بودن تهران به زلزله ۷ ریشتری اظهار کرد: بحث نوسازی بافت فرسوده اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: شهر تهران به عنوان پایتخت در یک بافت گسل‌خیز قرار دارد و به همین جهت باید به این مساله توجه شود. در سال‌های گذشته اقداماتی در ایمن‌سازی ساختمان‌های تهران صورت گرفته و تهران نسبت یک دهه گذشته شده ایمن‌تر است، اما تهران همچنان مستعد زلزله‌های ۷ ریشتری و بیشتر است که از این منظر بحث نوسازی بافت فرسوده اهمیت دوچندانی می‌یابد.

وی افزود: زلزله ۵ ریشتری در تهران می‌تواند موجب به وجود آوردن آوار‌های زیادی شود. باید آمادگی کامل را در بحران‌ها داشته باشیم. به همین دلیل در سومین سال پی در پی مانور و تمرین مشترک امدادی با همکاری تمام دستگاه‌ها و تمام ظرفیت برگزار می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در مورد تمرین امروز اظهار کرد: برای این تمرین شش ماه است که برنامه‌ریزی شده است. ما در طول این مسیر و گرفتن مجوز، سناریو را ۱۲ بار تغییر داده‌ایم.

نصیری گفت: انتقال مجروحان و نیرو‌های امدادی توسط بالگرد‌ها بخشی از تمرین امروز است. در تمرین امروز ستاد بحران هم فعال شده است، برای اینکه عملیات قابل رصد باشد پایش‌های زمینی و تصویری انجام خواهد شد.

صبح امروز تمرین امداد هوایی با هدف آمادگی برای بحران‌های طبیعی از جمله زلزله از حدود ساعت هشت صبح امروز در ۱۶ سایت پروازی پایتخت از جمله فرودگاه‌ها و بیمارستان‌های تهران با استفاده از ۶ بالگرد، چهار هواپیمای بال ثابت و سه پهپاد و با همکاری ۲۰ دستگاه و سازمان آغاز شده است.

در تمرین امداد هوایی اقداماتی همچون انتقال مصدوم از طریق بالگرد، انتقال امدادگران از طریق بالگرد، عملیات بارریزی هوایی، اسلینگ و انتقال تجهیزات، اطفاء حریق هوایی، چرخ ریزی محموله‌های امدادی، امدادگر و سوار کردن خودرو‌های امدادی به هواپیمای بال ثابت انجام می‌شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت چابک آنلاین، تاریخ انتشار:۱۱ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر: ۳۲۰۲۰، www.chabokonline.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین