پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۷۰۰۷
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۲
رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ازدواج بیشترین مسوولیت را برای مرد دارد، افزود: در فقه ما هیچ تعهدی به جز مسایل زناشویی روی دوش زن نیست. حتی نمی‌توان زن را به کار در خانه یا بیرون از آن مجبور کرد، بطوریکه مادر می‌تواند حتی برای شیردادن به فرزند هم درخواست پول نماید.

شعارسال: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: غرب به زن نگاه تحقیرآمیز دارد و بیان آزادی و حقوق زن در کشورهای غربی تنها یک بازی است.

در اسلام زن را به انجام هیچ کاری نمی توان مجبور کرد

حسن رحیم پور ازغدی در نشست تخصصی "اسلام، غرب و مساله زن" در مشهد اظهار کرد: یکی از مشکلات این است که غرب مسائل خود را به صورت زرق و برق به ما عرضه می‌کند.

وی ادامه داد: امروز در غرب اسم و رنگ تبعیض علیه زنان را عوض کردند اما اصل آن برقرار است. اکنون در اروپا همان نگاهی به زن حاکم است که قبل از اسلام حاکم بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: مفاسد و نابودی خانواده باعث تنهایی انسانها در غرب شده است. در اسلام زن جایگاه بسیار والا و ارزشمندی دارد و او را به انجام هیچ کاری نمی توان مجبور کرد.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه ازدواج بیشترین مسوولیت را برای مرد دارد، افزود: در فقه ما هیچ تعهدی به جز مسایل زناشویی روی دوش زن نیست. حتی نمی‌توان زن را به کار در خانه یا بیرون از آن مجبور کرد، بطوریکه مادر می‌تواند حتی برای شیردادن به فرزند هم درخواست پول نماید.

پایگاه خبری تحلیلی شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت جماران، تاریخ انتشار: 19 اسفند1401، کدخبر: 1587883، www.jamaran.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین