پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۰۰۰
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
تساوی تیم ملی با تیم ملی فوتبال ازبکستان، باعث برون ریزی برخی از حاشیه ها و مسائل درونی فوتبال ایران از زبان راویان مختلف شد. از کسانی که با امیر قلعه نویی( برخی ها می گویند ژنرال ، مربی که مثلا قصد دارد جا پای سلطان بگذارد) تسویه حساب دارند تا کسانی که به حق ، نقد اصلاحی می کنند و البته گروهی که به دنبال جادو و جنبل و دلالی خود هستند و منتظرند با هر اتفاقی، تنبانی برایشان دوخته شود. خداداد عزیزی از حضور بی مورد و منفعت طلبانه غیر فوتبالی ها در فوتبال می گوید و ما هم نقابدارها را بر صحبت های او اضافه می کنیم. مردان تشکیلات خاص که متاسفانه نه از نظر حرفه ای و قانونی مجاز به حضور در این حوزه هستند و نه فعل حضورشان اخلاقی است.

شعارسال: تساوی تیم ملی فوتبال ایران برابر ازبکستان موجب شده تا کادر فنی تیم و شخص امیر قلعه نویی منتقدانی جدی را پیش روی خود ببینند و در همین حال عده‌ای نیز انتقادات تند اخیر را با توجه به نتایجی که این مربی گرفته منصفانه ندانند با این حال در وجود برخی ضعف‌ها در ساختار فنی تیم ملی شکی وجود ندارد. خبرنگار رسانه پیرامون تیم ملی و همچنین مسایل مختلف فوتبال با «خداداد عزیزی» یکی از اعضای کادر تیم ملی گفت‌وگویی را انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

ریز و درشت درون فوتبال ایران از زبان خداداد عزیزی ، از جادوگری تا دلال ها و حضور نقابدارها

*درگذشت «تری ونبلز» سرمربی معروف و اسبق تیم ملی استرالیا خیلی‌ها را یاد آن مصاحبه معروف وی بعد از بازی تاریخی ایران و استرالیا انداخت که گفته بود: «خداداد عزیزی و عابدزاده زندگی من را عوض کردند»، درباره این اتفاق صحبت کنید.

- خب اول اینکه روح ایشان شاد باشد. آن زمان مربی بزرگی بود و دنیای فوتبال شناخت کاملی از ایشان داشت با این حال من خودم خیلی شناخت نداشتم. شاید آن جمله ایشان هم تنها دلیلش این بود که آن تساوی برابر ایران کلا سرنوشت فوتبال شان را تغییر داد. به جرات می‌گویم که دو بازی ما برای آن‌ها در آن روز‌ها بخصوص بازی دوم در استرالیا یکی از سخت‌ترین بازی‌های عمرم بود. معتقدم که آن بازی حتی از سه بازی مان در جام جهانی فرانسه دشوار‌تر بود.

*درگذشت وی نیز در آذر ماه اتفاق افتاد؛ یعنی در ماهی که آن‌ها برابر ایران متوقف شدند و به جام جهانی نرفتند.

-بله، من هنوز هم معتقدم که آن‌ها یک اشتباه بزرگ در آن بازی داشتند. آن‌ها با تصور اینکه راحت از ایران عبور می‌کنند و از پیش برنده هستند به زمین آمدند و گاهی اوقات همه چیز دست به دست هم می‌دهد تا پیش بینی‌ها خراب شود. آن روز ما کاری کردیم که فوتبال دنیا شوکه شد. آن‌ها هرگز فکر نمی‌کردند که ما را شکست ندهند. الان ونبلز دیگر در این دنیا نیست، اما با آنهمه تجربه بعید بود که تیمش را از پیش برنده بداند. خلاصه که روحش شاد!

ریز و درشت درون فوتبال ایران از زبان خداداد عزیزی ، از جادوگری تا دلال ها و حضور نقابدارها

*نکته دیگر اینکه از بین ستارگان آن روزگار تیم ملی و آن بازی، به جز شما تقریبا همه کنار هستند؛ از دایی و عابدزاده گرفته تا باقری و مهدوی کیا؛ حتی محمد خاکپور.

-این درد بزرگ فوتبال ماست که مردان بزرگش امروز کنار هستند. شما درست می‌گوئید. آن نفرات اگر من را از جمع شان کنار بگذارید همه بیرون گود هستند. بدبختی فوتبال ماست که آدم‌های فوتبالی فرار می‌کنند. خود منم فراری ام، اما فعلا کار می‌کنم.

*علتش را چه می‌دانید؟

- علت این است که آدم‌های غیر فوتبالی این روز‌ها دوست ندارند با آدم‌های فوتبالی کار کنند. وقتی کار دست آن‌ها باشد طبیعی است که چهره‌های بزرگ جایی برای کار کردن نداشته باشند.

ریز و درشت درون فوتبال ایران از زبان خداداد عزیزی ، از جادوگری تا دلال ها و حضور نقابدارها

*البته خیلی از این نفرات خودشان هم دوست ندارند باشند.

-بله، چون امثال علی دایی، کریم باقری، احمدرضا عابدزاده، مهدی مهدوی کیا و ... بله قربان گو نیستند و جلوی هر کسی سر خم نمی‌کنند. آدم‌هایی هم که فوتبال را در دست گرفته اند هم بلد نیستند با این نفرات کار کنند.

* فضای کنونی فوتبال ایران نیز برای چهره‌های فوتبالی دافعه دارد.

-می دانید چرا؟ چون این افراد نه با دلال‌ها پیمان می‌بندند و نه با جادوگران و ... اهل زد و بند هم نیستند. امروز درباره رفتار‌های برخی آدم‌ها که در فوتبال ایران فعالیت دارند مسایلی می‌شنوم که از تعجب آدم شاخ در می‌آورد. آنقدر درگیر دلالی و جادوگری و ... شده اند که روزگار فوتبال را سیاه کرده اند. این مسایل با فرهنگ ما و با دین ما همخوانی ندارد. خود من هم قلبا کار کردن در این فوتبال را دوست ندارم، اما فعلا به دلیل حرفی که زده ایم و شرایطی که تیم ملی دارد هستیم و در حد توان مان کمک می‌کنیم.

*درباره تیم ملی صحبت کنید؛ تصور می‌کردید با یک تساوی برابر ازبکستان این تعداد منتقد پیدا کنید؟

-من فکر می‌کنم یکسری از این‌ها با امیر قلعه نویی مشکل دارند. یک عده دوستش ندارند در حالیکه نتایج نشان می‌دهد عملکرد بد نبوده است. مگر در زمان کارلوس کی روش این تیم ملی به لبنان نباخت؟ من فکر می‌کنم فقط در زمان اسکوچیچ بود که تقریبا شبیه این نتایج را گرفتیم. برخی از این‌ها دنبال کار و منافع خودشان هستند منتظرند تا تیم نتیجه نگیرد و قلعه نویی را بکوبند.

*با این تفاسیر چقدر به موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها امیدوارید؟

- من امیدوارم. ما گروه مان آسان است و می‌توانیم راحت صعود کنیم و در ادامه وقتی وارد ۸ تیم شویم شاید مثلا به عراق بخوریم و از آنجایی که تیم‌های عربستان، استرالیا و ژاپن در آنطرف قرار دارند شانس مان برای رسیدن به فینال زیاد است. در واقع برای رسیدن به فینال مسیر خوبی پیش رویمان است.

* چقدر به قهرمانی امیدوارید؟

- ما همیشه به آینده و نه فقط به قهرمانی امیدواریم، اما اینکه عده‌ای می‌گویند تیم ملی حتما باید قهرمان شود حرف شان خنده دار است. با وجود این تیم ژاپن، «قاطعانه از قهرمانی حرف زدن» شبیه جوک می‌ماند. خودتان ژاپن و سطح فنی اش را دیده اید.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت دیده بان ایران، تاریخ انتشار: 7آذر1402، کدخبر: 170943، www.didbaniran.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین