پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۰۰۹
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۶
بیگی‌نژاد با بیان اینکه کوتاهی‌های صورت گرفته ازسوی آقای زنگنه خسارت عظیمی را به کشور وارد کرده است، اظهار کرد: البته این مسئله که وارد آوردن این میزان خسارت به کشور عامدانه بوده یا جاهلانه، هنوز مشخص نیست اما خروجی نشان می‌دهد عملکرد وی میلیاردها دلار ضرر به کشور وارد کرده است.

شعارسال: رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از عملکرد وزارت نفت در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰، گفت: آقای زنگنه خسارت‌های بسیار مالی با رقم سنگین به کشور وارد کرده است که حاصل شیوه مدیریتی وی است.

هادی بیگی نژاد با اشاره به انجام تحقیق و تفحص از وزارت نفت مربوط به سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰، گفت: گزارش تحقیق و تفحص از وزارت نفت در زمان مدیریت زنگنه به پایان رسیده و هفته آینده پس از ارائه به کمیسیون انرژی جهت پیگیری به معاونت قوانین مجلس ارسال خواهد شد.

ادعای خسارت سنگین بیژن زنگنه به کشور بر اساس گزارش تحقیق و تفحص مجلس

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق نتایج این گزارش عملکرد آقای زنگنه طی سال‌های تکیه بر سکان وزارت نفت، عملکردی فاقد استراتژی پیشرفت بوده است، درواقع وی استراتژی و برنامه‌ای برای پیشرفت مجموعه وزارت نفت طراحی نکرده است.

وی توضیح داد: عملکرد آقای زنگنه در حوزه‌های آموزشی، دانشگاهی و پژوهشی، میادین بالادستی، تنظیم قرارداد‌ها و مسائل مالی، ارتباط خارجی و دیپلماسی انرژی و... مورد تحقیق و تفحص قرار گرفته است که بنا به نتایج به دست آمده از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده نشده و این مهم نیز براساس مستندات دیوان محاسبات و خود وزارتخانه اثبات شده است.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه کوتاهی‌های صورت گرفته ازسوی آقای زنگنه خسارت عظیمی را به کشور وارد کرده است، اظهار کرد: البته این مسئله که وارد آوردن این میزان خسارت به کشور عامدانه بوده یا جاهلانه، هنوز مشخص نیست، اما خروجی نشان می‌دهد عملکرد وی میلیارد‌ها دلار ضرر به کشور وارد کرده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ساختار‌های را ضعیف کرده و ساختار‌های نیز بلااستفاده ماندند، توضیح داد: به‌عنوان مثال آقای زنگنه مجموعه آموزشی وزارت نفت همچون دانشگاه نفت را به مرز تعطیلی کشاند و حتی اگر مقاومت‌های صورت نمی‌گرفت، دانشگاه نفت را کاملا منحل می‌کرد، همچنین پژوهشگاه نفت و مرکز مطالعات این وزارتخانه کاملا بلااستفاده مانده بود و پروژه‌های شرکت ایران ال. ان. جی با وجود اینکه کارمندان آن ۸ سال حقوق گرفته‌اند، کاملا تعطیل بود، ضمن آنکه پروژه‌های مرتبط به فاز ۱۱ پارس جنوبی از همان سال نخست آغاز به کار وی بلافاصله، خوابیده شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این مطالعات با در نظر گرفتن شرایط تحریمی صورت گرفته است، مطرح کرد: اگرچه تمام هزینه‌های دانشگاه نفت با وزارتخانه نفت بوده و هست، اما آقای زنگنه خروجی این دانشگاه را جذب وزارتخانه نمی‌کرد، لذا این سوال مطرح است که اگر قرار نبوده فارغ‌التحصیلان این دانشگاه جذب وزارتخانه شوند پس چرا اصلا باید در این دانشکاه درس بخوانند؟ یا هزینه‌های‌شان پرداخت شود؟ بماند که دانشجویان به شدت دلسرد شدند، بنابراین هزینه بسیاری برای فعالیت دانشگاه نفت داده شد، البته بدون آنکه از آن استفاده کنیم.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه تحقیق و تفحص از وزارت نفت ۲ سال گذشته در صحن علنی مجلس مصوب و مسئولیت انجام این مهم به ما سپرده شد، گفت: آقای زنگنه خسارت‌های بسیار مالی با رقم سنگین به کشور وارد کرده است که حاصل شیوه مدیریتی وی است، بنابراین بهتر است مردم بدانند یک مدیر چقدر می‌تواند خسارت‌بار باشد!

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت نفت ما، تاریخ انتشار: 7آذر1402، کدخبر: 161040، www.naftema.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین