پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۷۸۲
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۶
وزارت کشور عراق روز(چهارشنبه) مجوز حمل یک قطعه سلاح در هر خانه به شرط ثبت آن براساس سامانه الکترونی اعلام شده توسط این وزارتخانه را صادر کرد.سرتیپ مقداد میری سخنگوی وزارت کشور عراق در سخنانی گفت: هر شهروند یا خانواده در یک خانه مستقل می تواند از طریق یک سامانه تعیین شده، برای تملک یک قطعه سلاح سبک تپانچه یا تفنگ ثبت نام کند.

شعارسال: وزارت کشور عراق اعلام کرده است که هر خانه به شرطی می‌تواند یک قطعه سلاح در اختیار داشته باشد که اقدام به ثبت آن در سامانه الکترونیکی اعلام شده توسط این وزارتخانه کند.

وزارت کشور عراق: هر خانه می تواند یک سلاح داشته باشد + هشدار به ارتقا حساسیت ها در مناطق مرزی

سرتیپ مقداد میری سخنگوی وزارت کشور عراق در سخنانی گفت: هر شهروند یا خانواده در یک خانه مستقل می‌تواند از طریق یک سامانه تعیین شده، برای تملک یک قطعه سلاح سبک تپانچه یا تفنگ ثبت نام کند.

این مقام عراقی افزود: فروشگاه‌هایی برای فروش اسلحه وجود داشت، اما اکنون دیگر خبری از آن‌ها نیست. وزارت کشور همه فروشگاه‌های فروش سلاح را پلمپ کرده است و دیگر به چنین فروشگاه‌هایی مجوز نمی‌دهد.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق شنبه گذشته از آغاز فرم الکترونیکی ثبت سلاح شهروندان این کشور خبر داده و گفته بود: سیاست ملی سازماندهی سلاح و انحصار آن به دست دولت که کمیته دائم سازماندهی سلاح در وزارت کشور از آن بیرون آمده، تصویب و یک سامانه الکترونیکی به منظور ثبت سلاح شهروندان راه اندازی شده است.

وی همچنین گفت: سازماندهی سلاح شهروندان در سه مرحله اجرا خواهد شد و دفاتر ثبت سلاح که تعداد آن ۶۹۷ دفتر است، به منظور ثبت در مراکز پلیس در سراسر استان ها، شهر‌ها و روستا‌های عراق غیر از اقلیم کردستان ایجاد شده است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت شفقنا، تاریخ انتشار: 11بهمن1402، کدخبر: 1735620، fa.shafaqna.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین