پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۴۲۰
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۱
منابع آگاه لبنانی اطلاعاتی در مورد پرونده قتل محمد سرور (صراف ۵۷ ساله تحت تحریم امریکا) در آپارتمانی در «بیت مری» در شرق بیروت بدست عوامل موساد، فاش کردند. این منابع افزودند که شکنجه با شلیک گلوله‌هایی از پا تا شانه‌هایش انجام شده، به طوری که او بیش از ۱۰ گلوله دریافت کرده است. آن‌ها او را کشته و رفته‌اند. این منابع خاطرنشان کردند که اعضای موساد حواله پولی را که همراه سرور بود، باقی گذاشتند. رسانه‌های صهیونیستی مدعی هستند که این شخص توسط عوامل سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل (موساد) از سال ۲۰۱۸ میلادی تحت تعقیب بوده است. از محمد سرور به عنوان رابط انتقال پول به غزه و حماس یاد می‌شد.

شعارسال: منابع آگاه لبنانی اطلاعاتی در مورد پرونده قتل محمد سرور صراف ۵۷ ساله لبنانی در آپارتمانی در «بیت مری» در شرق بیروت بدست عوامل موساد، فاش کردند.

برخی از منابع مدعی هستند که محمدسرور توسط یک زن لبنانی به نام «زینب حمود» فریب داده شد تا ۱۴ هزار دلار از عراق به او تحویل دهد. سرور که در حوزه صرافی و نقل و انتقال پول فعال بود، مبلغ مشخص شده را برداشت تا به همراه برادرزاده خود و با موتورسیکلت به آدرس مشخص شده در شهر بیت مری به مشتری تحویل دهد. به گفته این منابع، این زن پول را از پشت پنجره دریافت کرده، زیرا سرور تنها نبوده است.

منابع آگاه ادامه دادند که پس از چند روز مبلغ ۴۰۰۰ دلار حواله شد و این بار سرور به تنهایی برای تحویل پول رفت و در دام موساد اسیر شد. قاتلان اسلحه‌های خود را در حمام خانه زیر آب گذاشتند تا اثر انگشت پاک شود، اما صدا خفه کن آن‌ها را باقی گذاشتند.

موساد پشت پرده ترور یک صراف +پرونده قتل محمد سرور در «بیت مری» در شرق بیروت

منابع آگاه لبنانی به المیادین گفتند که محافل امنیتی لبنان قویاً بر این باورند که موساد پشت این عملیات است. این منابع اشاره کردند که مقتول در حالی که دست بسته بود مورد بازجویی قرار گرفت و قاتلان در بازجویی‌های خشونت آمیز مستقیماً با «تل‌آویو» در تماس بودند. شکنجه با شلیک گلوله‌هایی از پا تا شانه‌هایش انجام شده، به طوری که او قبل از مرگ، بیش از ۱۰ گلوله دریافت کرده است. اعضای موساد حواله پولی را که همراه سرور بود، باقی گذاشتند.

از محمد سرور به عنوان رابط انتقال پول به غزه و حماس یاد می‌شد و تحت تحریم آمریکا قرار داشت. رسانه‌های صهیونیستی مدعی هستند که این شخص توسط عوامل سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل (موساد) از سال ۲۰۱۸ میلادی تحت تعقیب بوده است.

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین