site traffic analytics گواهی امضا از ابتدای بهمن‌ماه الکترونیکی می‌شود | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۳۱۲۶
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۳
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت:‌ طبق ماده 29 قانون تأکید شده است که تمام ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد و به موجب قانون دفترخانه‌ها در مراکز شماره‌گذاری‌ پلاک مستقر شوند ولی اکنون این امر صورت نگرفته است.

شعارسال: احمد تویسرکانی در حاشیه همایش سراسری سردفتران که به مناسبت روز دفاتر اسناد رسمی برگزار شد، اظهار کرد: در جهت اصلاح فرایندها و سازوکارها سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قدم‌های متعددی برداشته تا بتواند در خصوص شفاف‌سازی و سرعت عمل اقدامات خوبی به شکل قانونی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه حذف دفاتر سردفتر یکی از اقداماتی است که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام داده است در واقع در مجموعه دفاتر ده‌ها هزار نفر مسئول بودند تا خلاصه معاملات را درج کنند که این امر خود باعث تخلفات و اشتباهات متعددی می‌شد. در حقیقت با حذف دفاتر سردفتر این امر اصلاح شد، گفت: یکی دیگر از اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای گواهی امضای الکترونیکی است که امیدواریم در ابتدای بهمن‌ماه بتوانیم دفاتر را در این زمینه حذف کرده و تمام گواهی امضا را الکترونیکی کنیم؛ به این شکل که مجموعه فرایندها در دفاتر الکترونیکی صورت گیرد. در حال حاضر در حال اسکن مجموعه سوابق ثبت هستیم.

تویسرکانی با بیان اینکه تاکنون 350 میلیون اقدامات کاغذی الکترونیکی شده است و ما امیدواریم این امر به خوبی پیش رود تا تخلفات و جعل کاهش یابد، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای الکترونیکی اقدامات عزم جدی دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص اختلافات در زمینه ثبت سند خودرو با پلیس، افزود: قانون در این راستا روشن است و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر اجرای قانون تأکید دارد؛ طبق ماده 29 تأکید شده است که تمام ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد و به موجب قانون دفترخانه‌ها در شماره‌گذاری‌های پلاک مستقر شوند ولی اکنون این امر صورت نگرفته و ما امیدواریم موضوعی که مدنظر قانون‌گذار است به زودی محقق شود.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا ابهامی در این قانون وجود دارد، اظهار کرد: اگر کسی در این زمینه ابهام دارد مبنی بر این نبوده که در قانون موضوع مشخص نباشد چرا که طبق قانون ثبت سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی باید انجام شود و این امر مشخص است.

تویسرکانی همچنین در راستای کاهش زمین‌خواری و طرح کاداس اظهار کرد: در این رابطه اقدامات خوبی صورت گرفته تا بتوانیم با اجرای طرح کاداس در حوزه منابع طبیعی به سرعت اقدامات را انجام داده و در تمام نقاط کشور و اراضی ملی طرح کاداس اجرا شود تا از پدیده زمین‌خواری و سواستفاده در این خصوص و اراضی دولتی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: حدود 140 میلیون هکتار از ارضی ملی در کشور وجود دارد که 20 میلیون از این میزان را توانسته‌ایم در 2 سال اخیر در سیستم کاداستر جاگذاری کنیم. همچنین 99 درصد از اسناد مالکیت مردمی به شکل تک‌برگی شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه جلوگیری از تصرفات در حریم رودخانه‌ها و عرصه زیست‌محیطی در موقوفات اقدامات مناسبی صورت گرفته است و ما عزم جدی برای جلوگیری از سواستفاده دراین زمینه داریم،‌گفت: ‌با عزم جدی بین دستگاه‌های متولی اراضی دولتی می‌توانیم ظرف 5 سال این امر را مدیریت کنیم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 6دی1395، کدخبر: 13951006001705: www.farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین