پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۳۵۵۶
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۸
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: فعالیت برخی دلالان عامل پایین نیامدن قیمت گوشت گوسفندی است و آن قدر گوشت تازه با قیمت دولتی به بازار عرضه می‌کنیم، تا قیمت‌ بشکند.

شعارسال: علیرضا ولی در مورد آخرین وضعیت عرضه گوشت تازه گوسفندی برای تنظیم بازار اظهار داشت: روزانه نزدیک به 500 لاشه گوشت گوسفندی به بازار عرضه می‌کنیم و امروز نزدیک به 2 هزار لاشه گوشت گوسفند را به بازار عرضه کرده‌ایم که 50 درصد آن به صورت لاشه و 50 درصد به صورت خردشده و بشقابی عرضه می‌شود.

*عرضه گوشت تازه دولتی در قطعات کوچکتر

وی با اشاره به قیمت گوشت در بازار گفت: گوشت‌های گوسفندی برای تنظیم بازار هر کیلو 31500 تومان به صورت شقه عرضه می‌شود که قاعدتاً در قطعات کوچک و بسته‌بندی به صورت گرد ران، ماهیچه و سردست کمی گران‌تر است. همچنین گوشت منجمد گوساله داخلی کیلویی 21500 تومان و گوشت منجمد وارداتی 22500 تومان عرضه می‌شود.

*عرضه گوشت تازه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه بهاره

ولی در مورد محل عرضه این گوشت‌های تنظیم بازار نیز گفت: تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و 5 نمایشگاه بهاره که مجوز قانونی دارند و تعاونی مصرف کارکنان گوشت عرضه می‌شود و حتی قصابی‌هایی که مایل به دریافت این گوشت هستند، می‌توانند با مراجعه به شرکت پشتیبانی امور دام به مقدار نیاز از این نوع گوشت دریافت کنند.

*گوشت میش تورزیع نمی‌کنیم/ تمام گوشت‌های تنظیم بازار بره است

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به اینکه چرا با وجود وفور عرضه گوشت در بازار همچنان قصابی‌ها گوشت را بالای 40 هزار تومان می‌فروشند، تصریح کرد: برای دلالان که نفعشان در افزایش قیمت گوشت است، به این موضوع دامن می‌زنند تا حدی که می‌گویند گوشت بی‌کیفیت یا گوشت میش است. در حالی که همه این گوشت‌ها از بره و گوسفند‌های جوان است.

ولی در مورد نحوه تأمین گوشت تنظیم بازار هم گفت: گوشت‌ها از محل داخلی یا واردات از کشورهای ارمنستان و تاجیکستان تأمین می‌شود و اخیراً هم دام پاکستان را در مرز سیستان و بلوچستان با طی مراحل قرنطینه‌ای کشتار کرده و به صورت لاشه گرم وارد کشور می‌کنیم.

وی در پایان تأکید کرد: که آن قدر گوشت گرم به بازار تزریق می‌کنیم تا قیمت‌ها شکسته شده و به سطح واقعی خود برسد.

 طی یک ماه اخیر با افزایش بی‌رویه قیمت گوشت قرمز تا بالای 50 هزار تومان شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه گوشت گرم با قیمت 31500 تومان در سطح شهر نمود که تا حدی در کاهش قیمت گوشت تأثیر داشت، اما همچنان مقاومت‌هایی در خرده‌فروشی‌ها به ویژه از سوی دلالان برای کاهش قیمت گوشت قرمز وجود دارد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 11اسفند1395، کدخبر: 13951211000833: www.farsnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین