پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۵۸۳
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۶
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اخطارهایی، علنی شدن دادگاه‌های جرائم اقتصادی را از دستور کار خانه ملت خارج کردند.

شعارسال: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 353 قانون آئین دادرسی کیفری، با اخطارهایی درباره اجرای علنی دادسرا درباره جرائم اقتصادی مخالفت کردند که این طرح از دستور کار مجلس خارج شد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، به دنبال اخطار تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به اصل 37 قانون اساسی، گفت: این اخطار وارد است و طبق اصل 37 قانون اساسی اصل بر برائت وجود دارد.

وی افزود: اینکه جرم فرد قبل از اینکه در دادگاه صالحه اعلام و رسانه‌ای شود، خلاف است و نباید نام این افراد نیز در رسانه‌ها اعلام شود.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: گاهی افراد پس از برگزاری جلسات دادگاه تبرئه می‌شوند و طبق اصل 37 نباید نام افراد در رسانه‌ها مطرح شود تا آبروی‌شان حفظ شود.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از شبکه اطلاع رسانی راه دانا ، تاریخ انتشار خبر 25 اسفند 1395، کدمطلب: 1064205 ،www.dana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین