سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
«خط فقر» معاش تهرانی‌ها اعلام شد
فقر و رفاه اجتماعی؛

«خط فقر» معاش تهرانی‌ها اعلام شد

قائم مقام رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خط فقر ماهانه معاش هر نفر در استان تهران و در شهریور ماه امسال را ۴۵۴ هزار تومان اعلام کرد.حسین صمصامی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان این که از لحاظ گستردگی فعالیت اقتصادی و جمعیتی ۲۳ درصد از تولید ناخالص ملی مربوط به استان تهران است افزود: بعد از استان تهران، استان خوزستان با ۱۴ درصد از سهم تولید ناخالص ملی به دلیل تولید نفت در رتبه دوم قرار دارد.
مرزها در معرض فقرِ فلاکت‌بار هستند/ نیازمند گسترش حمایت‌های معیشتی برای محرومان هستیم
بیمه بیکاری در مناطق محروم؛

مرزها در معرض فقرِ فلاکت‌بار هستند/ نیازمند گسترش حمایت‌های معیشتی برای محرومان هستیم

سرعت گرفتن تغییرات اقلیمی موجبِ ناپایداری آب و هوایی شده است. سیل و آتش‌سوزی جنگل‌ها نتیجه مستقیم تغییرات اقلیمی هستند. این دست از سوانح موجب افزایش جمعیت بیکاران و افراد فلاکت‌زده شده‌اند؛ آنهم در شرایطی که کمیتِ نظام حمایت‌های اجتماعی لنگ می‌زند. شاید غالب مخاطبان کژکارکردی‌های نظام حمایت‌های اجتماعی را حس کرده باشند اما طعم تلخ تغییرات اقلیمی و بلایای ناشی از آنها را نه؛ به همین جهت باید رابطه میان این دو این را ملموس کرد. به همین منظورکافی است که هشداری را یادآوری کنیم تا مقدمه‌ای باشد برای پاسخ به این پرسش: «چرا باید چتر حمایت‌های اجتماعی را در مناطق کم برخوردار و محروم که مستعد سوانح طبیعی هستند، گسترده کنیم؟»
آخ جون بازم حذف نشدم!
هدفمندی یارانه‌ها!!

آخ جون بازم حذف نشدم!

بر اساس اعلام مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها، تا کنون ۱۰۴ مرحله یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی طی حدود ۱۰ سال گذشته، به اندازه جمعیتی حدود ۸ میلیارد نفر پرداخت شده و همواره بالای ۹۰ درصد ایرانی‌ها در لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای دریافت یارانه نقدی قرار داشته‌اند.
کدام کشورها بهترین نظام بازنشستگی را دارند؟
موسسه رده‌بندی منابع انسانی «مِرسِر» اعلام کرد؛

کدام کشورها بهترین نظام بازنشستگی را دارند؟

رده‌بندی شاخص جهانی بازنشستگی که هر سال توسط موسسه رده‌بندی منابع انسانی «مِرسِر» در ملبورن منتشر می‌شود، نشان می‌دهد که پنج کشور هلند، دانمارک، استرالیا، فنلاند و سوئد دارای بهترین نظام بازنشستگی در جهان هستند.
از تجربه غسل شهدا تا لبخند یک جنازه!
تلخ‌ و شیرین‌ زندگی یک «غسال»؛

از تجربه غسل شهدا تا لبخند یک جنازه!

چند دقیقه‌ای می‌شود که داخل سالن تطهیر هستم که «غسال» می‌گوید نترس! سنگینی بوی کافور و گرما و سخن غسال و دیدن میتی که تا ساعت‌ها پیش در جمع ما بوده و فکرش را نمی‌کرد که چون امروزی در دنیا نباشد سکوت و سردرد عجیبی را برایم به ارمغان آورده است
مصرف سرانه موادغذایی مهم درایران به دلیل تحریم روندکاهنده دارد
گسترش فقر در شهر و روستا؛

مصرف سرانه موادغذایی مهم درایران به دلیل تحریم روندکاهنده دارد

حسن روحانی رییس جمهور ایران شاید درجریان جزییات دقیق آمارهای اقتصاد خانواده قرار نمی گیرد یا اگر قرار می گیرد ترجیح می دهد از کنار آنها عبور کند و نگوید که مصرف سرانه موادغذایی مهم درایران به دلیل تحریم روندکاهنده دارد و شهروندان به دلیل کاهش قدرت خرید نمی توانند حتی به اندازه توصیه شده نهادهای علمی مواد غذایی مصرف کنند.
حاشیه‌نشینی و دستفروشی ارتباطی مستقیم با یکدیگر دارند
نگوئیم حاشیه‌نشینی، بگوئیم اسکان غیررسمی؛

حاشیه‌نشینی و دستفروشی ارتباطی مستقیم با یکدیگر دارند

حسین ایمانی جاجرمی گفت: نکته مغفول مانده همواره ارتباط مابین حاشیه‌نشینی و دستفروشی است، همانطور که گفته شد هرگاه حاشیه‌نشینی فراوان با کمبود فضا مواجه می‌شویم، در کنار آن نیز با مشکل اشتغال و کسب و کار روبرو خواهیم بود که منجر به افزایش دستفروشانی می‌شود که حاشیه‌نشین نیز هستند.
افزایش بحران گرسنگی در جهان
در آستانه روز جهانی غذا مطرح شد؛

افزایش بحران گرسنگی در جهان

آمار نشان می‌دهد شمار کسانی که در جهان از عدم‌دسترسی به تغذیه مناسب رنج می‌برند به دو میلیارد نفر رسیده است.
روایت تلخ و دردناک زندگی کولبران/ حراج
نماینده کردستان در شورایعالی استانها:

روایت تلخ و دردناک زندگی کولبران/ حراج "جان" برای یک لقمه "نان"

نماینده کردستان در شورایعالی استان‌ها گفت:هر روز شاهد شنیدن خبرهای تکان‌دهنده ای از مرگ کولبران هستیم. این واقعیت زندگی کولبرانی است که به دلیل فقدان اشتغال و مشکلات گسترده اقتصادی در مناطق مرزی از روی ناچاری و دریافت دستمزدی ناچیز اقدام به حمل کالا می‌کنند. آنها"جان" را برای یک لقمه"نان" به حراج گذاشته اند.
افزایش دستفروشان ایرانی در کردستان عراق
دستفروشان ایرانی در عراق؛

افزایش دستفروشان ایرانی در کردستان عراق

پدیده‌ای که در چند ماه اخیر روند به شدت روند صعودی داشته حضور دستفروشان ایرانی در عراق بوده است. معمولا این افراد ماشین خود را که محل خواب و اقامت آن‌ها نیز محسوب می‌شود کاپوتاژ کرده و با سفر به نقاط مختلف عراق به خصوص مناطق توریستی اقلیم کردستان، شروع به فروش اجناس مختلف همچون صنایع دستی، آباژور، تابلو‌های دیواری، لوازم جانبی موبایل می‌کنند و با توجه به افزایش روز افزون آن‌ها به نظر می‌رسد که وضعیت درآمدی خوبی دارند.
نظرات و گلایه ها