سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نابینایان دسته چک نمی‌گیرند/ برای معلولان ناحیه دست کارت عابر بانک صادر نمی‌شود
دبیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی:

نابینایان دسته چک نمی‌گیرند/ برای معلولان ناحیه دست کارت عابر بانک صادر نمی‌شود

«بانک مرکزی قانونی وضع کرده است که تمامی حق وحقوق شهروندی که برای تمامی افراد جامعه وجود دارد را برای نابینایان و معلولان و جانبازان ناحیه دست محروم کرده، این درحالی است که به جای اینکه با این تکنولوژی که وجود دارد خدمات دهی به نابینایان و معلولان و جانبازان سهولت پیدا کند، متاسفانه شاهد آن هستیم که خدمات دهی به این قشر از جامعه کمتر شده است.»
جذب حداقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی:

جذب حداقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه امسال حداقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور جذب می‌شوند، گفت: اگر بخشی از سهمیه سه درصدی اشتغال معلولان با افراد واجد شرایط پر نشود، سهیمه مذکور از بین نمی‌رود تا مجددا افراد در سال‌های بعد جذب شوند.
تحصیل معلولان در دانشگاه‌ها رایگان شد
با مصوبه هیات وزیران؛

تحصیل معلولان در دانشگاه‌ها رایگان شد

هیأت وزیران در جلسه دیروز به ریاست رئیس ‌جمهوری، سه آیین‌نامه اجرایی مربوط به قانون حمایت از حقوق معلولان درخصوص حمایت از اشتغال و آموزش‌ عالی رایگان افراد دارای معلولیت را بررسی و تصویب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌ جمهوری، براساس یکی از آیین‌نامه‌های مذکور، به کارفرمایانی که افراد دارای معلولیت جویای کار را در مراکز کسب و کار خود جذب و به کارگیری کنند، در طول دوران اشتغال افراد مذکور، کمک هزینه ارتقای کارآیی فرد دارای معلولیت با رعایت شرایط مندرج در این آیین‌نامه پرداخت خواهد شد.
آیین‌نامه های اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان تصویب شد
در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛

آیین‌نامه های اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان تصویب شد

هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، سه آیین‌نامه اجرایی مربوط به قانون حمایت از حقوق معلولان درخصوص حمایت از اشتغال و آموزش‌عالی رایگان افراد دارای معلولیت را بررسی و تصویب کرد.
شوی دکتر شریعتمداری در خصوص تحصیل رایگان معلولان

شوی دکتر شریعتمداری در خصوص تحصیل رایگان معلولان

وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مصوبه ای صحبت می کند که سال هاست رد سازمان بهزیستی در حال اجرا می باشد. بعنوان مثال ، تحصیل رایگان معلولان تحت پوشش بهزیستی ، سال هاست که در این سازمان در حال اجرا بوده و انجام می شود. آیا این نوع مصوبات و مصاحبه ها، شوی تبلیغاتی محسوب نمی شود؟ منتظر توضیحات وزیر محترم هستیم.
قانون جامع حمایت از معلولان اجرا شود
محمدرضا صباغیان بافقی:

قانون جامع حمایت از معلولان اجرا شود

نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در اجرای قانون جامع حمایت از معلولان زمینه‌های لازم را برای تأمین حقوق آنها فراهم کنند.
خواست نابینایان چیست؟
روز جهانی نابینایان ؛

خواست نابینایان چیست؟

۲۳ مهر برابر با ۱۵ اکتبر به نام روز جهانی نابینایان یا عصای سفید نامگذاری شده و فرصت مناسبی است تا با چالش های این قشر بیش از پیش آشنا شد؛ خواست نابینایان در ایران متفاوت از نابینایان دیگر در کشورهای دیگر نیست اما مساله اصلی این است که در کشورهای پیشرفته هم اکنون نابینایان به دنبال فناوری های نوین برای تسهیل زندگی خود هستند اما در ایران نابینایان هنوز که هنوز است، دغدغه مناسب سازی شهری را دارند.
از مساله شر به مطالعات معلولیت رسیدم
گفت‌وگو با نعمیه پورمحمدی ؛

از مساله شر به مطالعات معلولیت رسیدم

سرپرست گروه مترجم کتاب «درباره شر» گفت: بعد از سال‌ها کار در حوزه مساله شر به این نتیجه رسیدم که باید وارد یکی از فضاهای ملموس شر شوم و به دلیل مساله شخصی حوزه مطالعات معلولیت را انتخاب کردم، به همین دلیل در این حوزه دائم در حال گفت‌وگو با معلولان و خانواده‌های آنها هستم، یا من به دنبال آنهایم یا آنها به دنبال من می‌آیند. مسأله شر یکی از سترگ‌ترین و کهن‌ترین مباحث فلسفی، کلامی و الهیاتی است که حرارت سخن و گرمیِ بازار اندیشه درباره آن هیچ‌گاه خاموش نشده است.به تازگی توسط انتشارات طه کتابی دوجلدی در ۱۵۰۰ صفحه با عنوان درباره شر؛ ترجمه مقالات برگزیده در فلسفه و الهیات شردر این حوزه چاپ شده است.
نظرات و گلایه ها