معاون سازمان فضایی خبر داد:

پایش محصولات استراتژیک 4 استان با روش سنجش از راه دور/واگذاری 7 پروژه به دانشگاه‌ها

معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران با اشاره به اجرای پایش 2 نوع محصول استراتژیک کشاورزی با استفاده از سامانه سنجش از راه دور گفت: این طرح در 4 استان کشور در حال اجرا شدن است.
کاربران همچنان در معرض هک؛

پرمصرف ترین کلمات رمز اینترنتی ۲۰۱۶/ ۱۰ رمزی که سریع هک می شوند

یک شرکت مدیریت کلمه رمز در آمریکا اعلام کرده در سال ۲۰۱۶ میلادی «۱۲۳۴۵۶» هنوز هم یکی از پرمصرف ترین کلمات رمز بوده است.
سن دقیق ماه مشخص شد؛

ماه 4.51 میلیارد ساله است

محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس توانسته‌اند باورهای رایج در مورد سن ماه را ارتقا بخشیده و زمان دقیق‌تر تولد قمر زمین را شناسایی کنند.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی؛

پزشکی آینده در دستان سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: سرعت پیشرفت در حوزه علوم پزشکی به شکلی است که می‌توان سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را «پزشکی آینده» نامید.
ظهور منابع جدید انرژی پاک در سال ۲۰۱۶؛

تلاش های جدید در تولید و جایگزینی منابع انرژی پاک و تجدید پذیر

همان طور که می دانید متأسفانه علاوه بر اینکه میزان تولید گازهای گلخانه ای که در اثر سوختن سوخت های فسیلی به وجود می آید در حال افزایش است، میزان سوخت های فسیلی که تولید آن ها قرن ها به طول می انجامد در حال کاهش و رو به اتمام است.
موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ایالات متحده:

کشف اختلال ایمنی ژنتیکی جدید

محققان یک اختلال ژنتیکی درسیستم ایمنی بدن با افزایش حساسیت وکنترل ایمنی ضعیف بدن از ویروسEpstein-Barr (EBV) شناسایی کرده اند که در برخی موارد با سرطان غدد لنفاوی هادکین مرتبط است.
درباره بدافزار خانواده Android.Xiny

بسیج خانواده تروجان‌ها برای سرقت اطلاعات

تروجان Android.Xiny این قابلیت را دارد که پروسه‌های در حال اجرای سیستم را مورد هدف قرار دهد و پلاگین‌های مخرب در جهت سرقت اطلاعات را دانلود و به درون برنامه‌ها تزریق کند.
ناسا منتشر کرد؛

تصویر 3 بعدی از انتشار دی‌اکسیدکربن در جو

به تازگی ناسا تصویری سه‌بعدی از انتشار دی‌اکسیدکربن در اتمسفر ارائه کرده که چگونگی حرکت آن را در جهان نشان می‌دهد.
میدان‌های پیمانه‌ای و کیهان‌شناسی عالم اولیه؛

یافته‌های جدید محققان کشور در زمینه ماده عالم اولیه

محققان پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با بررسی اثر میدان‌های پیمانه‌ای یافته‌های جدیدی در این باره به دست آوردند و پژوهشگران دنیا نیز با بسط مدل‌های ارائه‌شده در این مطالعات اقدام به بررسی زوایای دیگر این ماده کردند.
کاش تا آن زمان زنده باشیم؛

پیش بینی زندگی انسان در 100 سال آینده +تصاویر

آیا می توانید زمانی را تصور کنید که در آن قادر خواهید بود با انسان های دیگر از طریق فکر کردن ارتباط برقرار کنید در حالی که هوش ما بشدت افزایش یافته و زمانی که دچار بیماری های حاد و قلبی-عروقی می شوید، روبات های بسیار کوچک بدرون رگ ها شما فرستاده می شوند تا با بیماری ها مبارزه کنند؟
معاون فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری؛

ضرورت اجرای قانون تراریخته

معاون فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با بیان اینکه تصویب مجدد قانون واردات، تولید کشت محصولات تراریخته غیر منطقی است، گفت: البته که همین مصوبه در حال حاضر اجرایی نمی شود.
ناسا:

زمان انقراض زمین فرا رسیده است

دانشمندان ناسا برخورد یک جسم آسمانی غول‌آسا با زمین را پیش‌بینی می‌کنند.
یک کارآفرین برتر البرزی از تولید اولین ضد بید صد درصد گیاهی کشور در کرج خبر داد:

تولید محصول ضد بید گیاهی در کرج

حامد جمالی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، بر اساس اثرات سوء و آسیب های استفاده از قرص برنج و تبعات منفی ناشی از داشتن بید و شپشک در برنج و حبوبات به همت کارآفرینان کرجی برای اولین بار در کشور محصول ضد بیدگیاهی تولید و عرضه شد.
پیگیری نظریه داروین؛

معمای ژنتیکی 51 میلیون ساله نظریه داروین حل شد

یک معمای 51 میلیون ساله در مورد ژن مسئول خصوصیات باروری در نوعی گل که پرفسور چارلز داروین 150 سال پیش مطرح کرده بود، توسط دانشمندان انگلیسی کشف شد.
گردش زمین کند شونده است؛

روزها در آینده ۲۵ ساعتی می شوند

گزارش جدید دانشمندان از مقایسه سه هزار سال سوابق رویدادهای آسمانی نشان می دهد٬کند شدن تدریجی گردش زمین سبب طولانی تر شدن روزها می شود.
درمان ایدز در دانشگاه لیورپول؛

استفاده از نانوذرات برای بهبود درمان ایدز

پژوهشگران انگلیسی با استفاده از نانوذرات، روشی برای بهبود درمان ایدز ارائه کردند. با این فناوری هزینه درمان کاهش یافته و امکان افزایش دوز دارو فراهم می‌شود.
نتایج تحقیقات زمین شناسی نشان داد؛

حل معمای پیدایش حیات در بقایای نابودی دایناسورها

دانشمندان برای کشف سرنخهای جدی درخصوص چگونگی آغاز حیات اولیه در زمین به سراغ بقایای برجای مانده از برخورد شهاب سنگ نابودکننده دایناسورها در ۶۵ میلیون سال پیش رفته اند.
نتیجه تحقیق محققان کشور؛

نانوکود باعث کاهش ۵۰درصدی مصرف آب می شود

پژوهشگران دانشگاه مراغه در تحقیقات خود به بررسی کارایی برخی از نانوکودها در شرایط مختلف رطوبتی (مطلوب، آبیاری کم و تنش آبی) بر میزان رشد و محصول دهی گیاه ذرت پرداخته‌اند.
معاون پژوهشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد اعلام کرد؛

ارائه طرح "شناسایی ژن‌های مصرف مورفین در معتادین فوت‌شده"/نیازمند بودجه‌ای 2میلیاردی هستیم

معاون پژوهشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد با بیان اینکه این مرکز فاقد بودجه مستقلی است، گفت: طرح تحقیق بر روی ژن‌های مربوط به مصرف مورفین در معتادین فوت شده طی روزهای آینده به موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) ارائه می‌شود.
توسط یک مخترع ایرانی؛

نرم افزار گفتار درمانی طراحی شد/ قابل نصب روی تلفن همراه

یک محقق ایرانی در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید نرم افزاری شد که می تواند برای گفتار درمانی به کار رود؛ این نرم افزار روی تلفن همراه قابل نصب است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها