یک کارشناس نجوم اعلام کرد:

رمزگشایی از شیء نورانی آسمان دیشب/ یک موشک سوخت خود را تخلیه کرد

مدیر انجمن نجوم اهواز با بیان اینکه این جسم نورانی که مردم در آسمان مشاهده کردند بشقاب پرنده و یا موجود غیر طبیعی نبوده، گفت: موشکی در فضا سوخت خود را تخلیه کرده است.
یافته‌های جدید دانشمندان از بکرترین نقطه زمین؛

زمین دیگر محیط زیست ندارد

انسان‌ها عمیق‌ترین گودال‌ اقیانوس را هم آلوده کرده‌اند.
معاون پژوهشی وزارت علوم خبر داد؛

سهم نه هزار میلیارد تومانی پژوهش از بودجه سال 96 کشور

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه دولت بودجه پژوهشی سال آینده کشور را 9 هزار میلیارد تومان در نظرگرفته است، گفت: البته در مجلس شورای اسلامی این بودجه کمی کمتر در نظر گرفته شده است که امیدواریم با ارائه جدول 14 بودجه پژوهشی کشور را به حدود 20 درصد افزایش دهیم.
برای اولین بار صورت گرفت؛

یک کشف جدید در علم شیمی/ ساخت ترکیبی با ثبات از هلیوم

گروهی از محققان بین المللی ترکیب باثباتی از هلیوم ساخته اند که شامل اتم های هلیوم و سدیم است. به گفته آنان این کشف در علم شیمی مسیرهای تازه ای را باز می کند.
تولید اعضای بدن انسان؛ رویا یا واقعیت؟

دانشمندان سلول‌های انسانی را داخل جنین خوک پرورش دادند

دانشمندان طی پژوهشی که ممکن است روزی به پرورش اندام انسانی در داخل بدن حیوانات منجر شود، موفق به پرورش سلول‌های بنیادی انسان در داخل جنین خوک شدند.
شیوه رفتاری افراد کاریزماتیک؛

نه رفتار جذاب و گیرا در افراد کاریزماتیک

نمی‌توانید دیگران را شیفته‌ی خودتان کنید؟ دلتان می‌خواهد شبیه آدم‌های کاریزماتیک باشید؟ در این مقاله ۹ رفتار گیرا و جذاب را به شما معرفی می‌کنیم که از ویژگی‌های افراد کاریزماتیک است.
زندگی مریخی در هاوایی؛

شش دانشمند به مدت هشت ماه ایزوله می شوند

ناسا در حال بازسازی شرایط زندگی در مریخ در بخشی از جزیره هاوایی است تا زمینه را برای سفر انسان به این سیاره اسرار آمیز آماده کند.
سن دقیق ماه مشخص شد؛

ماه 4.51 میلیارد ساله است

محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس توانسته‌اند باورهای رایج در مورد سن ماه را ارتقا بخشیده و زمان دقیق‌تر تولد قمر زمین را شناسایی کنند.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی؛

پزشکی آینده در دستان سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: سرعت پیشرفت در حوزه علوم پزشکی به شکلی است که می‌توان سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را «پزشکی آینده» نامید.
ظهور منابع جدید انرژی پاک در سال ۲۰۱۶؛

تلاش های جدید در تولید و جایگزینی منابع انرژی پاک و تجدید پذیر

همان طور که می دانید متأسفانه علاوه بر اینکه میزان تولید گازهای گلخانه ای که در اثر سوختن سوخت های فسیلی به وجود می آید در حال افزایش است، میزان سوخت های فسیلی که تولید آن ها قرن ها به طول می انجامد در حال کاهش و رو به اتمام است.
موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ایالات متحده:

کشف اختلال ایمنی ژنتیکی جدید

محققان یک اختلال ژنتیکی درسیستم ایمنی بدن با افزایش حساسیت وکنترل ایمنی ضعیف بدن از ویروسEpstein-Barr (EBV) شناسایی کرده اند که در برخی موارد با سرطان غدد لنفاوی هادکین مرتبط است.
درباره بدافزار خانواده Android.Xiny

بسیج خانواده تروجان‌ها برای سرقت اطلاعات

تروجان Android.Xiny این قابلیت را دارد که پروسه‌های در حال اجرای سیستم را مورد هدف قرار دهد و پلاگین‌های مخرب در جهت سرقت اطلاعات را دانلود و به درون برنامه‌ها تزریق کند.
ناسا منتشر کرد؛

تصویر 3 بعدی از انتشار دی‌اکسیدکربن در جو

به تازگی ناسا تصویری سه‌بعدی از انتشار دی‌اکسیدکربن در اتمسفر ارائه کرده که چگونگی حرکت آن را در جهان نشان می‌دهد.
میدان‌های پیمانه‌ای و کیهان‌شناسی عالم اولیه؛

یافته‌های جدید محققان کشور در زمینه ماده عالم اولیه

محققان پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با بررسی اثر میدان‌های پیمانه‌ای یافته‌های جدیدی در این باره به دست آوردند و پژوهشگران دنیا نیز با بسط مدل‌های ارائه‌شده در این مطالعات اقدام به بررسی زوایای دیگر این ماده کردند.
کاش تا آن زمان زنده باشیم؛

پیش بینی زندگی انسان در 100 سال آینده +تصاویر

آیا می توانید زمانی را تصور کنید که در آن قادر خواهید بود با انسان های دیگر از طریق فکر کردن ارتباط برقرار کنید در حالی که هوش ما بشدت افزایش یافته و زمانی که دچار بیماری های حاد و قلبی-عروقی می شوید، روبات های بسیار کوچک بدرون رگ ها شما فرستاده می شوند تا با بیماری ها مبارزه کنند؟
معاون فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری؛

ضرورت اجرای قانون تراریخته

معاون فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با بیان اینکه تصویب مجدد قانون واردات، تولید کشت محصولات تراریخته غیر منطقی است، گفت: البته که همین مصوبه در حال حاضر اجرایی نمی شود.
ناسا:

زمان انقراض زمین فرا رسیده است

دانشمندان ناسا برخورد یک جسم آسمانی غول‌آسا با زمین را پیش‌بینی می‌کنند.
یک کارآفرین برتر البرزی از تولید اولین ضد بید صد درصد گیاهی کشور در کرج خبر داد:

تولید محصول ضد بید گیاهی در کرج

حامد جمالی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، بر اساس اثرات سوء و آسیب های استفاده از قرص برنج و تبعات منفی ناشی از داشتن بید و شپشک در برنج و حبوبات به همت کارآفرینان کرجی برای اولین بار در کشور محصول ضد بیدگیاهی تولید و عرضه شد.
پیگیری نظریه داروین؛

معمای ژنتیکی 51 میلیون ساله نظریه داروین حل شد

یک معمای 51 میلیون ساله در مورد ژن مسئول خصوصیات باروری در نوعی گل که پرفسور چارلز داروین 150 سال پیش مطرح کرده بود، توسط دانشمندان انگلیسی کشف شد.
گردش زمین کند شونده است؛

روزها در آینده ۲۵ ساعتی می شوند

گزارش جدید دانشمندان از مقایسه سه هزار سال سوابق رویدادهای آسمانی نشان می دهد٬کند شدن تدریجی گردش زمین سبب طولانی تر شدن روزها می شود.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها