سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
باغ کتاب تهران برگزار می‌کند؛

اولین دوره مدیریت مراکز علمی و پارک‌های موضوعی

باغ کتاب تهران با همکاری کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو اولین دوره مدیریت مراکز علمی و پارک‌های موضوعی را در روزهای ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه برگزار می‌کند.
با حضور معاون رئیس جمهور صورت گرفت:

افتتاح اولین پردیس فناوری خیرساز کشور در شهمیرزاد

نخستین مرکز رشد خیرساز کشور با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و استاندار سمنان به بهره‌برداری رسید. معاون رئیس‌جمهور در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران از عبور تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از مرز 4500 شرکت خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود فروش این شرکت‌ها امسال افزایش بیابد.
فناوری دیجیتال در آذربایجان‌شرقی توسعه می‌یابد؛

پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در نظر داریم اکوسیستم فناوری دیجیتال در این استان به سمتی حرکت کند که مولد باشد و به همین منظور راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز برای حمایت از شرکت‌های فناور استان انجام می‌شود.
با حضور سورنا ستاری؛

پارک علم و فناوری مکران افتتاح شد

پارک علم و فناوری مکران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی رئیس‌جمهوری؛ استاندار سیستان و بلوچستان؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار؛ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان افتتاح شد.
دکتر مسعود برومند خبر داد؛

گردش مالی ۸ هزارمیلیارد تومانی مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری

دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: گردش مالی ۸ هزارمیلیارد تومانی، حاصل فعالیت ۱۷ساله مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور است.
بایدهای پارک علم‌وفناوری؛

مدیریت دانشگاهی یا مدیریت حرفه‌ای، مسئله این است

باید سؤال کرد که مدیریت پارک‌های علم و فناوری از طریق مدیریت علمی و دانشگاهی محقق می‌شود یا با مدیریت حرفه‌ای نیز می‌توان کارآمدی پارک‌ها را به اثبات رساند.
دهقانی :

توسعه پردیس فناوری در دستور کار / استقرار ۸۸ شرکت دانش‌بنیان در پارک فناوری دانشگاه آزاد

روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد گفت: ۸۸ شرکت دانش‌بنیان طی یک سال در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد مستقر شده اند.
پارک علم و فناوری گیلان؛

راه‌اندازی طرح جامعه ۳۰ هکتاری پارک علم و فناوری گیلان کلید خورد

پارک علم و فناوری گیلان به عنوان یکی از مهمترین ساختار‌های مؤثر در اقتصاد دانش بنیان، محیطی مناسب برای استقرار، رشد، مؤسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم آورده است.
صابری :

بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان فروش محصولات فناوران پارک پردیس

حسین صابری معاون امور فناوری پارک علم و فناوری پردیس ، در خصوص فاز‌های مختلف پارک علم و فناوری پردیس، اظهار کرد: در حال حاضر این پارک در دو فاز فعال است؛ فاز اول پارک در مساحتی ۲۰ هکتاری کار خود را آغاز کرد و طی ۱۰ سال تکمیل شد، اما فاز دوم با مساحت ۱۸.۵ هکتار ظرف ۵ سال پُر شد.
فعالیت واحد‌های فناور؛

۳۱ ایده فناورانه در پارک علم و فناوری کردستان تبدیل به محصول شده‌اند‌

پارک علم و فناوری کردستان از سال ۹۲ فعالیت خود را رسما آغاز کرده و محور اصلی فعالیت این پارک ICT، کشاورزی و فناوری‌های نرم است.رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان می‌گوید: از ابتدای فعالیت پارک علم و فناوری کردستان تا به الان ۳۱ ایده فناورانه به محصول تبدیل شده اند که از این تعداد ۲۰ ایده تجاری سازی شده و حدود ۶ برند در استان ثبت شده و بالغ بر ۱۰ شرکت فناورانه ما در سطح بین المللی فعالیت دارند.
با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم؛

سی و ششمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور ۲۹ دیماه برگزار می‌شود

سی و ششمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ۲۹ دی ماه سال جاری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار می‌شود.
معاون ‌رئیس جمهور:

پارک‌های علم و فناوری جدید به بخش خصوصی واگذار می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: نسل جدید پارک‌های علم و فناوری به سمت واگذاری به بخش خصوصی حرکت می‌کند و حتی ایجاد پارک‌ و زیرساخت‌ها توسط این بخش اجرا می‌شود.
نوبخت:

تسهیلات بودجه ای به پارکهای فناوری

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدباقر نوبخت در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی گفت: جایگاه فعالیت‌های دانش‌بنیان همواره مشخص و حفظ شده است. دولت نیز همواره برای مضاعف کردن شتاب دهی رشد علمی کشور از حوزه دانش‌بنیان استفاده می‌کند
فراخوان مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس؛

ثبت‌نام عضویت در مركز رشد فناوری نخبگان‌ تمدید شد

فراخوان پذیرش متقاضیان عضویت در مركز رشد فناوری نخبگان‌ پارک فناوری پردیس معاونت علمی از ابتدای آذر ماه سال جاری آغازشده است و با درخواست متقاضیان تا پایان روز 27 آذر ۱۳۹۷ تمدید شد.
در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ صورت گرفت؛

رشد ۷۱ درصدی اعتبار هزینه‌ای حمایت از پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور اعتبار هزینه‌ای حمایت از پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری و مراکز نوآوری از ۷۱ درصد رشد برخوردار شده است.
دانشمندان ایرانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی گامی دیگر برداشتند؛

تولید مواد شیمیایی حد واسط برای رفع نیاز پژوهشگران داخلی

گروهی از پژوهشگران حوزه پلیمر موفق به تولید چندین محصول در زمینه مواد شیمیایی حد واسط شده اند که نیاز پژوهشگران و آزمایشگاه های تحقیقاتی را به مواد مشابه خارجی رفع می کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری:

رشد ۷۰ درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری

ستاری گفت: افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری در سال ۹۸ نشان از شناخته شدن نقش پررنگ این مراکز در اقتصاد کشور است.
عباسی:

ویژگی پارک علوم و فناوری‌های نرم در تخصصی بودن فعالیت‌ها است

معاون علوم و فناوری‌های نرم گفت: تفاوت پارک علوم و فناوری‌های نرم با دیگر پارک‌ها این است که این پارک به صورت تخصصی فعالیت دارد و برای اولین بار در کشور تاسیس شده است.
رشد فناوری؛

شناسایی برترین مسئله و ایده‌های فناورانه در پارک فناوری پردیس معاونت علمی

پارک فناوری پردیس معاونت علمی در نظر دارد در راستای تشویق و حمایت از تحقیق و توسعه و فعالیت‌های پژوهشی شرکت‌های عضو، مسابقه‌ای را به منظور شناسایی برترین مسئله‌های فناورانه برگزار کند.اهداف این مسابقه متمرکز کردن و تخصیص تسهیلات حمایتی از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیق و توسعه در راستای حل مسئله‌های فناورانه برتر؛ -کمک به شناسایی تیم‌ها و متخصصین خلاق به منظور مشارکت با شرکت‌ها در راستای حل مسائل؛ کاهش هزینه‌های پژوهشی و تحقیق و توسعه شرکت‌ها و دسترسی به ایده‌های نوآورانه بیشتر؛ کمک به تجاری‌سازی ایده‌ها و کاهش ریسک توسعه فناوری است.
دانستنی ها؛

تعریف پارک علم و فناوری

یک پارک علمی سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه ای اداره می شود و هدف اصلی این سازمان افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می کنند. برای دستیابی به این هدف یک پارک علمی با ایجاد انگیزه و مدیریت جریان دانش در میان دانشگاهها، مراکز تحقیق و توسعه، شرکتهای خصوصی و بازار، ایجاد و رشد شرکتهای متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد و فرآیندهای زایشی تسهیل می نماید. پارکهای علمی همچنین خدماتی با ارزش افزوده بالا و فضاهای کاری و تأسیسات مناسب و کیفی به مؤسسات مستقر در پارک ارائه می نمایند
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها