سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فعالیت واحد‌های فناور؛

۳۱ ایده فناورانه در پارک علم و فناوری کردستان تبدیل به محصول شده‌اند‌

پارک علم و فناوری کردستان از سال ۹۲ فعالیت خود را رسما آغاز کرده و محور اصلی فعالیت این پارک ICT، کشاورزی و فناوری‌های نرم است.رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان می‌گوید: از ابتدای فعالیت پارک علم و فناوری کردستان تا به الان ۳۱ ایده فناورانه به محصول تبدیل شده اند که از این تعداد ۲۰ ایده تجاری سازی شده و حدود ۶ برند در استان ثبت شده و بالغ بر ۱۰ شرکت فناورانه ما در سطح بین المللی فعالیت دارند.
با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم؛

سی و ششمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور ۲۹ دیماه برگزار می‌شود

سی و ششمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ۲۹ دی ماه سال جاری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار می‌شود.
معاون ‌رئیس جمهور:

پارک‌های علم و فناوری جدید به بخش خصوصی واگذار می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: نسل جدید پارک‌های علم و فناوری به سمت واگذاری به بخش خصوصی حرکت می‌کند و حتی ایجاد پارک‌ و زیرساخت‌ها توسط این بخش اجرا می‌شود.
نوبخت:

تسهیلات بودجه ای به پارکهای فناوری

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدباقر نوبخت در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی گفت: جایگاه فعالیت‌های دانش‌بنیان همواره مشخص و حفظ شده است. دولت نیز همواره برای مضاعف کردن شتاب دهی رشد علمی کشور از حوزه دانش‌بنیان استفاده می‌کند
فراخوان مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس؛

ثبت‌نام عضویت در مركز رشد فناوری نخبگان‌ تمدید شد

فراخوان پذیرش متقاضیان عضویت در مركز رشد فناوری نخبگان‌ پارک فناوری پردیس معاونت علمی از ابتدای آذر ماه سال جاری آغازشده است و با درخواست متقاضیان تا پایان روز 27 آذر ۱۳۹۷ تمدید شد.
در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ صورت گرفت؛

رشد ۷۱ درصدی اعتبار هزینه‌ای حمایت از پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور اعتبار هزینه‌ای حمایت از پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری و مراکز نوآوری از ۷۱ درصد رشد برخوردار شده است.
دانشمندان ایرانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی گامی دیگر برداشتند؛

تولید مواد شیمیایی حد واسط برای رفع نیاز پژوهشگران داخلی

گروهی از پژوهشگران حوزه پلیمر موفق به تولید چندین محصول در زمینه مواد شیمیایی حد واسط شده اند که نیاز پژوهشگران و آزمایشگاه های تحقیقاتی را به مواد مشابه خارجی رفع می کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری:

رشد ۷۰ درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری

ستاری گفت: افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری در سال ۹۸ نشان از شناخته شدن نقش پررنگ این مراکز در اقتصاد کشور است.
عباسی:

ویژگی پارک علوم و فناوری‌های نرم در تخصصی بودن فعالیت‌ها است

معاون علوم و فناوری‌های نرم گفت: تفاوت پارک علوم و فناوری‌های نرم با دیگر پارک‌ها این است که این پارک به صورت تخصصی فعالیت دارد و برای اولین بار در کشور تاسیس شده است.
رشد فناوری؛

شناسایی برترین مسئله و ایده‌های فناورانه در پارک فناوری پردیس معاونت علمی

پارک فناوری پردیس معاونت علمی در نظر دارد در راستای تشویق و حمایت از تحقیق و توسعه و فعالیت‌های پژوهشی شرکت‌های عضو، مسابقه‌ای را به منظور شناسایی برترین مسئله‌های فناورانه برگزار کند.اهداف این مسابقه متمرکز کردن و تخصیص تسهیلات حمایتی از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیق و توسعه در راستای حل مسئله‌های فناورانه برتر؛ -کمک به شناسایی تیم‌ها و متخصصین خلاق به منظور مشارکت با شرکت‌ها در راستای حل مسائل؛ کاهش هزینه‌های پژوهشی و تحقیق و توسعه شرکت‌ها و دسترسی به ایده‌های نوآورانه بیشتر؛ کمک به تجاری‌سازی ایده‌ها و کاهش ریسک توسعه فناوری است.
دانستنی ها؛

تعریف پارک علم و فناوری

یک پارک علمی سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه ای اداره می شود و هدف اصلی این سازمان افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می کنند. برای دستیابی به این هدف یک پارک علمی با ایجاد انگیزه و مدیریت جریان دانش در میان دانشگاهها، مراکز تحقیق و توسعه، شرکتهای خصوصی و بازار، ایجاد و رشد شرکتهای متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد و فرآیندهای زایشی تسهیل می نماید. پارکهای علمی همچنین خدماتی با ارزش افزوده بالا و فضاهای کاری و تأسیسات مناسب و کیفی به مؤسسات مستقر در پارک ارائه می نمایند
در شهر اصفهان؛

برگزاری بیش از 200 مذاکره در کنفرانس جهانی پارک های فناوری

دبیر سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری گفت: در طول برگزاری این رخداد جهانی در اصفهان، بیش از 200 مذاکره بین رئیسان شهرک علمی و تحقیقاتی و نمایندگان پارک های علم و فناوری ایران و دیگر کشورها صورت می گیرد.
رییس انجمن جهانی پارک های علمی:

جایگاه بالای پارک های علم و فناوری ایران در جهان

رییس انجمن جهانی پارک های علمی(IASP) گفت: پارک های علم و فناوری ایران از لحاظ کمی و کیفی از جایگاه بالایی در بین کشورهای دنیا برخوردارند.
سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری؛

اصفهان فردا میزبان کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری است

سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری روز دوشنبه با حضور وزیر علوم و معاون رییس جمهوری و به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در مهمانسرای عباسی این استان برگزار می شود
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم :

کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری در اصفهان برگزار می شود

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری 11 تا 14 شهریور در اصفهان برگزار می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام:

زمین مورد نیاز پارک علم و فناوری ایلام تامین شد

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام با بیان اینکه موافقت اصولی ایجاد پارک موقت و مشروط به تامین زمین بود، گفت: با تلاش مسئولان استان، زمین مورد نیاز پارک تامین شد.
صادرات 770 میلیون دلاری شرکتهای پارکی؛

موفقیت در فروش 15 هزار میلیاردی محصولات دانش پایه

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از صادرات 770 میلیون دلاری شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری از سال 91 تا 96 خبر دادو افزود: بازار محصولات دانش‌بنیان به وسعت بازارهای جهانی است و لازم است توانمندی‌های داخلی در حوزه‌های بین‌المللی معرفی شود.
قائم مقام وزیر علوم خبر داد؛

خدمت سربازی فارغ التحصیلان دکتری و ارشد در پارک‌های علم و فناوری

قائم مقام وزیر علوم از رایزنی با ستاد کل نیرو‌های مسلح برای طی کردن خدمت سربازی دانش آموختگان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در پارک‌های علم و فناوری خبر داد تا از ظرفیت‌های علمی آنان استفاده شود.
مهدی کشمیری:

نشست روسای پارک‌های علم و فناوری برگزار می شود

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم از برگزاری سی‌و دومین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری روز ۸ مردادماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
پارک علم و فناوری همدان؛

پژوهشگران ایرانی دستگاه کنترل چاه های کشاورزی ساختند

پژوهشگران پارک علم و فناوری همدان موفق به طراحی و ساخت دستگاه «کشاورزیار» برای کنترل عملکرد و حفاظت از چاه های آب کشاورزی شدند.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها