سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آسمان آخرین ماه تابستان ۹۸؛

رویدادهای جذاب نجومی شهریور ۹۸

هم نشینی ماه و خوشه ستاره‌ای کندوی عسل، رویت هلال شامگاهی محرم ۱۴۴۱، وضعیت مقارنه سیاره بهرام، برگزاری ویژه برنامه‌های روز و هفته ملی ستاره‌شناسی، هم‌نشینی دنباله‌دار «آفریکانو» با خورشید و هم‌نشینی ماه و مشتری؛ از جمله رویدادهای جذاب نجومی شهریور ۹۸ است.
گزارشی از الکامپ امسال؛

جشن استارت آپی در بزرگترین رویداد فناوری کشور

موفقیت کسب وکارهای نوپای فناوری اطلاعات در سالهای اخیر، امسال در گردهمایی استارت‌آپها در نمایشگاه الکامپ آشکارتر شد تا این رویداد، دیگر جایی برای حضور بخش دولتی و قدرت نمایی اپراتورها نباشد.
نمایشگاه الکامپ؛

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ

الکامپ همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست‌اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
به دلیل عدم فیلتر سایت های ممنوعه؛

روسیه گوگل را جریمه کرد

سازمان نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی روسیه شرکت گوگل را به دلیل فیلتر نکردن برخی سایت های ممنوعه در روسیه جریمه کرد.
وزیر ارتباطات در الکامپ ۲۵ اعلام کرد؛

ایجاد ۶۸ هزار شغل در طرح نوآفرین

محمدجواد آذری جهرمی امروز(۲۷ تیر) در مراسم افتتاحیه الکامپ ۲۵، با اشاره به حضور نمایندگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان اظهار کرد: انقلاب صنعتی چهارم معادلات را در جهان ما تغییر داده است.
با حضور وزرای ارتباطات ۴کشور؛

بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ آغاز به کار کرد

بیست و پنجمین نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر (ایران الکامپ ۲۰۱۹) با حضور وزیر ارتباطات کشورمان و وزرای ارتباطات کشورهای روسیه، آذربایجان و ترکیه آغاز به کار کرد.
شتاب دهنده ها؛

رونمایی از «مرکز نوآوری فناوری‌های اشتغال»

مرکز نوآوری فناوری‌های اشتغال در قالب یک شتاب‌دهنده تخصصی حامی استارت‌آپ‌های حوزه منابع انسانی، با حضور در نمایشگاه INOTEX ۲۰۱۹ فعالیت‌های خود را رسما آغاز خواهد کرد.
با حضور 200 استارتاپ و 100 شرکت دانش بنیان؛

پرونده هشتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس ۲۰۱۹ بسته شد

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس ۲۰۱۹ با شعار «اکوسیستم نوآوری و فناوری، زیر یک سقف» که از 19 خردادماه با همکاری معاونت علمی و فناوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس، مرکز فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی نوآوری، در ۱۰ حوزه (فناوری زیستی، تجهیزات، فناوری اطلاعات، نفت و گاز، انرژی‌های تجدید پذیر، نانو فناوری، شیمی و...) در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز شده، عصرامروز به کار خود پایان داد.
ستاری در مجمع نوآوری آسیا اقیانوسیه:

موفق‌ترین استارت‌آپ‌ها جای خالی بازیگران جهانی در ایران را پر کرده‌اند

معاون علمی و فناوری با اشاره به توسعه شبکه انتقال و تبادل فناوری در میان هشت کشور مسلمان گفت: برخی از موفق‌ترین استارت‌آپ‌ها جای خالی بازیگران جهانی مثل یوتیوپ را در ایران پر کرده‌اند.
تقوی‌فر:

برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی به حال خود رها شده‌اند / به مهاجرت فکر می‌کنم

همراه ما باشید تا صحبت‌های خواندنی و درد دل یکی از برگزیدگان بیستمین جشنواره جوان خوارزمی را با یکدیگر بخوانیم، صحبت‌هایی از جنس گلایه‌مندی تا عشق به وطن و خدمت.
با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو؛

چالش نوآوری «طراحی و ساخت سامانه‌های پیش‌تصفیه آب و پساب» برگزار می‌شود

ستاد توسعه فناوری نانو با توجه به اهمیت تصفیه پساب‌ها و رشد چشمگیر تقاضای آب، چالش نوآوری «طراحی و ساخت سامانه‌های پیش‌تصفیه آب و پساب» را برگزار می‌کند.
انتشار نقشه زمین‌لرزه خاورمیانه؛

نقشه جهانی پهنه‌بندی خطر زلزله تهیه شد

نقشه جهانی پهنه‌بندی خطر زمین‌لرزه که ابتدا در سال ۱۳۷۸ در برنامه بین‌المللی "نقشه جهانی خطر زلزله" Global Seismic Hazard Map) GSHAP) منتشر شده بود، اولین نقشه‌ای بوده که با تلفیق اطلاعات نقشه‌های ملی پهنه‌بندی خطر زمین‌لرزه تهیه شده بود، ضمن آنکه در همین نقشه نیز پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در قالب پروژه‌ای با هدایت دکتر محسن غفوری آشتیانی برای تهیه نقشه بخش ایران مشارکت داشت.
برای سی وسومین دوره؛

مهلت ثبت نام جشنواره خوارزمی تا پایان شهریور ماه

مهلت ثبت نام در سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی تا پایان شهریور ماه امسال ادامه دارد.
قهرمانی دختران ایرانی در رقابت فیزیکی سرن؛

رتبه اول و دوم دختران ایران در کمپین جهانی GirlsDoPhysics

دانش آموزانی از ایران موفق به کسب جایزه اول و دوم رقابت و کمپین جهانی GirlsDoPhysics شدند.
رخدادهای نجومی سال جاری؛

وقوع ۲ خورشیدگرفتگی و ماه گرفتگی تا پایان ۹۸

وقوع دو ماه گرفتگی، دو خورشید گرفتگی و دو بارش شهابی ازجمله رخدادهای نجومی سال جاری است؛ ضمن آنکه در آبان ماه نیز سیاره تیزپای "تیر" از مقابل خورشید عبور خواهد کرد.
با حضور وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت پذیرفت؛

رونمایی از برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری

نشست رونمایی از برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری صبح امروز (یکشنبه) با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و تنی چند از معاونان و کارشناسان این حوزه در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد.
در نشست نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم‌شناسی فلسفی ؛

بررسی فلسفه کاربرد علوم انسانی

نشست ۳۰ بهمن ماهِ پژوهشکده غرب‌شناسی و علم‌پژوهی به «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم‌شناسی فلسفی» اختصاص داشت. در این نشست، غلامحسین مقدم حیدری، مهدی معین‌زاده، مالک شجاعی جشوقانی، سیدمحمدرضا امیری تهرانی، علیرضا منجمی و علیرضا منصوری به ارائه مقالات خود درخصوص فلسفه کاربرد علوم انسانی پرداختند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی:

تصویب ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری

صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری و ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تحقق اقتصاد دانش بنیان به صندوق‌های پژوهش و فناوری اختصاص داد.
ترکیب جدید اتاق بازرگانی با مدیران کسب و کارهای نوپا؛

بازی برد-برد استارت‎آپ‎ها و کسب‌وکارهای سنتی

نکته مهمی که انتخابات سال‌جاری اتاق تهران را از دوره‌های قبل متمایز می‎کرد، پیروزی ائتلافی بود که در آن، در کنار بزرگان و اعضای قدیمی اتاق تهران، حضور مدیران شرکت‎های کارآفرین و فناوری محور به‌چشم می‌خورد. شرکت‎هایی که هرچند از آغاز فعالیت آنها نزدیک به یک دهه می‎گذرد، اما آنها استارت‌آپ‎های قدیمی بودند که پس از پشت‌سر گذاشتن مراحل مختلف جذب سرمایه به‌عنوان شرکت‎های موفق به فعالیت خود در مقیاس‎های بزرگ‌تر ادامه دادند
برگزاری جشنواره علمی؛

سی و دو دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی به روایت آمار

همزمان با پایان یافتن سی و دومین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی به بررسی آماری و اجمالی عملکرد ادوار مختلف برگزاری این رویداد پرداختیم.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها