با افزایش فعالیت شرکت‌ها در حوزه فناوری؛
عزم جزم دولت برای فعالیت امن استارت‌اپ‌ها
فعالیت شرکت‌های نوپا در حوزه فناوری را می‌توان از مهم‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر دانست که این موضوع در سطح جامعه حاشیه‌های متعددی نیز به همراه داشته است.
«نبرد میوه‌ها» را همزمان با آجیل خوری تجربه کنید!
«فروت کرفت» یا همان «نبرد میوه‌ها» عنوان یک بازی ایرانی هیجانی بر روی موبایل است که در سال گذشته گیمرهای بسیاری را به خود جذب کرد.
تولید چشمه‌های رادیوتراپی برای درمان سرطان توسط محققان کشور
محققان کشور موفق به تولید چشمه‌های رادیوتراپی شدند که می توان از آنها در «براکی تراپی» و جهت درمان سرطان و تومورهای مغزی استفاده کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تولید کفش هوشمند تحلیلگر برای پیشگیری از آرتروز و تخریب دیسک کمر
محققان کشور موفق به ساخت کفشی هوشمند با سیستم تحلیلگر برای پیشگیری از بروز آرتروز، تخریب در دیسک کمر،‌ واروس، واریس و کمردرد شدید شدند.
سانتریفیوژ ۲۰ هزار دور در دقیقه به تولید رسید
محققان کشور در یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید سانتریفیوژهای ۲۰ هزار دور در دقیقه برای مراکز درمانی و تحقیقاتی شدند.
اطلاعیه اپل درباره خبر ویکی لیکس:
نقطه ضعفها را برطرف می کنیم
شرکت اپل اعلام کرده مشغول رفع حفره های امنیتی است که احتمالا سازمان اطلاعات جاسوسی آمریکا از آنها در برنامه های جاسوسی خود استفاده می کرده است.
اختراع دوباره چرخ!
نسل جدید تایرها را ببینید
در نمایشگاه خودرویی که در ژنو در حال برگزاری است از یک تایر فوق هوشمند توپی‌شکل رونمایی شده که می‌تواند در جهات مختلف گردش کند.
توسط آژانس فضایی اروپا:
ماهواره
ماهواره "دیده‌بان 2B کوپرنیک" صبح سه شنبه(ساعت 5:19 به وقت تهران) با استفاده از موشک وگا از پایگاه فضایی آژانس اروپا واقع در گویان به فضا پرتاب شد.
سهم 10 درصدی اقتصاد دانش‌بنیان در تولید ناخالص‌ملی
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه سهم اقتصاد دانش بنیان در تولید ناخالص ملی باید به 10 درصد برسد، گفت: برای موفقیت در این مسیر راهی جز توسعه فعالیت‌های دانش بنیان نداریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعلام رسمی جستجوی حیات در ۷ سیاره تازه کشف شده
ناسا به صورت رسمی اعلام کرده که از سال آینده میلادی و با شروع به کار تلسکوپ فضایی جایگزین هابل فعالیت‌ها برای کشف حیات در ۷ سیاره فراخورشیدی تازه کشف شده را شروع خواهد کرد.
دانلود Photo Picture Resizer؛ کاهش سایز تصاویر بدون افت کیفیت
با استفاده از این نرم‌افزار می توانید بدون پایین آمدن کیفیت، حجم عکس های خود را کم کنید.
امکان بررسی مشکلات سیستم‌عصبی و کنترل اندام‌ مصنوعی در کشور فراهم شد
پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از آرایه‌ای از الکترودها دستگاهی برای ثبت عضلات بدن عرضه کردند که از آن می‌توان در بررسی مشکلات سیستم عصبی- عضلانی و بیماری‌های حرکتی بهره برد.
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران:
نیمی از شرکتهای دانش بنیان در تهران هستند
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: بنا داریم فن بازار منطقه ای در تهران راه اندازی کنیم تا به صورت گسترده تر، فعالیت کند.
درمان افسردگی با تحریک فراجمجمه‌ای مغز
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر دستگاهی برای تحریک فراجمجمه‌ای مغز ارائه کردند که در فاز بالینی موفق به درمان بیماری افسردگی شدند؛ این قابلیت موفق به کسب تاییدیه FDA آمریکا شده است.
بازسازی مثانه با «نانوداربست زیست‌سازگار»
محققان کشور با استفاده از نانوداربست زیست‌سازگار موفق به بازسازی مثانه شدند که این فرآورده نوآورانه در طب ترمیمی برای ترمیم بافت مثانه افراد مبتلا به مثانه نوروژنیک و سرطان مثانه کاربرد دارد.
نفوذ زیست فناوری در صنایع؛
امضای تفاهمنامه همکاری دوجانبه
تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و ستاد توسعه زیست‌‌فناوری با هدف نفوذ زیست‌‌فناوری به صنایع به امضا رسید.
حفره امنیتی خانمان برانداز اینترنتی شناسایی شد
محققان گوگل موفق به شناسایی بی سابقه ترین مورد نشت اطلاعات در وب در سال ۲۰۱۷ شده اند که نتیجه آن ضرورت تغییر تمامی کلمات عبور مورد استفاده کاربران سایت های اینترنتی است.
مدرک‌گرایی بزرگ‌ترین مشکل جامعه است؛
آموزش کسب‌وکار اولین قدم در رشد اقتصادی است
رییس کانون کارآفرینان گفت: با توجه به رتبه پایین ایران در تجارت الکترونیک و روند سنتی کسب‌وکار کشور، حضور در عرصه رقابت اقتصادی دهکده جهانی از طریق رشد تجارت الکترونیک ضروری به نظر می‌رسد.
رونمایی ناسا از سیاره‌های مشابه زمین
ناسا در یک کنفرانس خبری اطلاعاتی از هفت سیاره فراخورشیدی منتشر کرد که ابعادی نزدیک به زمین داشته و امکان وجود حیات در آنها دور از ذهن نیست.
همه بهترین نخواهند شد، اما انجمن بهترین شد
انجمن حسابداری ایران، بزرگترین تشکل حسابداری کشور، به عنوان برترین انجمن در هشتمین جشنوراه بین المللی فارابی برگزیده شد.
جلوگیری از تبخیر آب پشت سدها با پنل‌های خورشیدی و تولید برق به کمک این پنل‌ها
با توجه به تبخیر شدید آب در 600 سد ساخته‌شده در کشور اخیرا محققان طرحی را با استفاده از پنل‌های خورشیدی برای جلوگیری از تبخیر آب ارائه کردند که ضمن تولید برق از منابع تجدیدپذیر از میزان تبخیر آب ذخیره‌شده در پشت سد جلوگیری شود.
رئیس سازمان فضایی ایران :
ساخت ماهواره «پارس یک»
رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه ماهواره‌های «دوستی» و «پیام» دانشگاه امیرکبیر در نوبت پرتاب قرار دارند، گفت: ماهواره «پارس یک» نیز به صورت اجرای اشتراکی در دستور کار این سازمان قرار دارد.
استقرار صنایع دانش بنیان درمنطقه ویژه اقتصادی
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاهم نامه همکاری و حمایت از استقرار صنایع دانش بنیان درمنطقه ویژه اقتصادی پیام امضاء شد.
رمزگشایی از شیء نورانی آسمان دیشب/ یک موشک سوخت خود را تخلیه کرد
مدیر انجمن نجوم اهواز با بیان اینکه این جسم نورانی که مردم در آسمان مشاهده کردند بشقاب پرنده و یا موجود غیر طبیعی نبوده، گفت: موشکی در فضا سوخت خود را تخلیه کرده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد؛
مذاکره با سازمان‌های بیمه‌گر برای پرداخت مطالبات/ افزایش بودجه پژوهشی به سه درصد
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه مذاکراتی برای پرداخت هر چه سریع‌تر مطالبات با سازمان‌های بیمه‌گر صورت گرفته است، گفت: برای سال آینده یک تا سه درصد بودجه دانشگاه‌ها به پژوهش تعلق خواهد گرفت.
یافته‌های جدید دانشمندان از بکرترین نقطه زمین؛
زمین دیگر محیط زیست ندارد
انسان‌ها عمیق‌ترین گودال‌ اقیانوس را هم آلوده کرده‌اند.
دانشگاه استنفورد مهد استارتاپ‌های
دانشگاه استنفورد یکی از برترین دانشگاهها در زمینه تربیت کارآفرینان موفق و ایجاد استارتاپ‌های چند میلیارد دلاری است.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها