فیروز نادری و انوشه انصاری؛

نمایندگان "فرهادی"را در اسکار بیشتر بشناسیم

فیروز نادری و انوشه انصاری از پیشگامان ایرانی-آمریکایی در عرصه فضا هستند که به عنوان نمایندگان اصغر فرهادی در مراسم هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار شرکت کرده و جایزه وی را دریافت کردند.
نقش ایرانیان در فعالیت‌های علمی آمریکا؛

عیار حضور ایرانیان در فعالیت‌های علمی آمریکا مشخص شد

پس از فرمان ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا بررسی‌هایی صورت گرفته که نشان می‌دهد ایرانیان نقش بسیار مهمی در فعالیت‌های علمی آمریکا دارند.
پیشرفت آمریکایی با نخبه‌های ایرانی؛

با تعداد کمی از صدها نخبه ایرانی مهاجر در امریکا آشنا شوید

بعد از دستور ترامپ بر سر ممنوعیت ورود ایرانیان به بهانه حفاظت از امریکا در برابر تروریسم،سراغ بخشی از مهاجران ایرانی رفتیم که علمشان باعث شده تا دنیا آنها را با عنوانی به نام«نخبه» بشناسد.
بررسی ابعاد تاثیرگذاری دستور ترامپ بر صنعت تکنولوژی؛

مهاجران معروف درسیلیکون‌ولی

ترامپ در مدت کمی که از حضورش در کاخ سفید به‌عنوان رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا می‌گذرد، توانسته با تصمیمات جنجالی موج نارضایتی جدی و شدیدی را علیه خودش ایجاد کند.
برنامه اراسموس برای جذب نخبگان ایرانی؛

«سلام» طمع‌کارانه اتحادیه اروپا به دانشجویان ایرانی

اروپا از سال‌ها قبل برای جبران کمبود نیروی متخصص، به جذب نخبگان از کشورهای دیگر با برنامه اراسموس روی آورده که ایران در دوران پسابرجام به یکی از هدف‌های جذاب این برنامه تبدیل شده است.
نخبه دزدی شیوخ عرب زیر سایه برجام؛

دانشمندان ایرانی در کشورهای عربی چه می‌کنند؟

بی‌توجهی ۳ ساله دولت یازدهم به نخبگان، کشور را در آستانه یک فاجعه جدید در فرار مغزها قرار داده است. این بار شیوخ حاشیه خلیج برای دانشگاهیان ایران نقشه کشیده‌اند. دانشمندان ایرانی در کشورهای عربی چه می‌کنند؟
نخستین کودک کارآفرین ایران؛

مشاور ۱۲ساله آقای وزیر!

سن و سالی ندارد. اما عناوینش پر و پیمان است. نخستین کودک کارآفرین ایران، مشاور وزیر کار، برگزیده همایش‌های علمی زیست‌محیطی ایران و چندین و چند عنوان دیگر. صحبت از «مهدی بهرامیان» است. متولد 4 مرداد 1383.
اولین شهید هسته‌ای از تولد تا شهادت؛

علیمحمدی رفت تا صنعت هسته‌ای بماند

امروز هفتمین سالروز شهادت شهید علیمحمدی است، شهیدی که سوم شهریور 1338 در تهران متولد شد و تحصیلات دانشگاهی‌ خود را با قبولی‌ در مقطع کارشناسی رشته فیزیک در دانشگاه شیراز از سال 1356 آغاز کرد.
قدرتمندترین زن دنیای آی‌تی از یاهو می‌رود؛

نام یاهو به آلتابا تغییر می‌کند

با تکمیل شدن فرایند خرید یاهو توسط ورایزون، ماریسا مایر، مدیر اجرایی، از عضویت در هیئت‌مدیره این کمپانی برای همیشه خداحافظی می‌کند.
در شرایط تعلیق فعالیت های فضایی ایران؛

خیز اماراتی‌ها برای جذب نخبگان فضایی ایران با حقوق 15 هزار دلاری

در شرایطی که فعالیت‌های فضایی ایران در ۴ سال اخیر تعلیق را تجربه کرده است و برنامه‌ای نیز برای جذب دانش آموختگان دیده نمی‌شود، امارات در پوشش برنامه گردشگری فضایی بسیاری از متخصصان ایرانی را با حقوق‌های ۱۰ تا ۱۵ هزار دلاری جذب می‌کند.
طبق اعلام بنياد ملي نخبگان:

موفقيت دانشجويان دانشگاه رازی در بنياد ملی نخبگان

12 دانشجوی دانشگاه رازی حائز استفاده از شرايط تسهيلات بنياد ملی نخبگان شدند.
پژوهشگر و فناور برگزیده کشور تاکید کرد؛

ضرورت وجود رهبران با بینش کلان در تبدیل ایده‌ها به فناوری

پژوهشگر و فناور برگزیده کشور تاکید کرد: ضرورت وجود رهبران با بینش کلان در تبدیل ایده‌ها به فناوری باید مورد توجه قرار گیرد.
استارت‌آپ پل فرار مغزها از ایران شده است؛

همه دزدان ایده‌های ناب جوانان ایرانی!

امروزه برای خروج سرمایه‌های انسانی، دیگر انتقال جسم تحت عنوان مهاجرت اهمیت ندارد؛ بلکه ایده‌ها می‌توانند از ذهن افراد داخل یک کشور به‌بنگاه‌ها و سازمان‌های پیشگام در فناوری خارج از آن کشور، منتقل‌ و به ابزار تبدیل شود.
جلوگیری از مهاجرت نخبگان؛

ركود اقتصادي تنور فرار مغزها را داغ كرده است

خروج از ركود مقدمه‌اي براي جلوگيري از مهاجرت نخبگاني است كه عرصه اي براي استفاده از نبوغ، ايده‌ها و خلاقيت خود در داخل كشور پيدا نمي كنند.
نشریه فارین پالیسی معرفی کرد

دانشمند ایرانی در فهرست 100 متفکر جهانی

نام یک دانشمند ایرانی در فهرست 100 متفکر برتر جهان در سال 2016 از سوی نشریه فارین پالیسی معرفی شد.
نشریه فارن پالیسی در فهرستی که امسال از یک‌صد 'متفکر جهانی' منتشر کرده:

دو ایرانی‌تبار در فهرست "متفکران جهانی" سال 2016+(تصاویر)

نشریه فارن پالیسی در فهرستی که امسال از یک‌صد 'متفکر جهانی' منتشر کرده، نام دو ایرانی‌تبار را هم قرار داده است: آرش درم‌بخش، عضو شورای شهر کوربوآ در فرانسه و موره‌شین الهیاری، هنرمند و کنش‌گر مدنی.
مخترع جوان؛

مسئولین به سمت جوانان و ایده پردازی آنها روی آوردند

احمد صحرایی قمش مخترع جوان خودروی هیبرید ویراف دارای شاسی فضایی اظهار داشت: امید وارم شرایط مسئولین به گونه ای تغییر کند که به سمت جوانان و ایده پردازی روی آوردند و لجاجت ها را کنار بگذارند و در بخش های مختلف، اتاق فکر هایی متشکل ار جوانان با هوش تشکیل دهند و نخبه پروری را آموزش دهند.
گفت وگو با دانشجوی مخترع البرزی؛

بی توجهی مسئولین بار سنگینی از مشکلات است/محلول آفت قارچ کش نمونه داخلی و خارجی ندارد

مریم رستمی دانشجوی مخترع محلول آفت کش با قابلیت قارچ کشی بدون گیاه سوزی اظهار داشت: اغلب مسولین از طرح ها استقبال میکنند اما تا پای پول و خرید و تولید میرسد از عمل خبری نیست.
موج تازه فرار مغزها؛

رکورد جدید مهاجرت دانشجویان ایرانی به آمریکا با رشد ۲.۲برابری

گزارشهای رسمی از «افزایش ۲.۲برابری» دانشجویان ایرانی آمریکا در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ خبر می‌دهد؛ این شرایط نگرانیها درخصوص فرار مغزها و شرایط نخبگان جوان کشور در دولت یازدهم را افزایش داده است.
زنده شدن مردگان:

تلاش برای بازگردانی مردگان به‌زندگی و دادن جان دوباره به آنها

ایده انجام این کار این است که مردگان را برای مدت نامحدود و تا زمانی که علم و فناوری‌های موجود بتواند آنها را دوباره زنده کند، نگهداری کنیم.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها