مواجهه علمی با فجایع شهری؛

چرا ژاپن ضدزلزله است؟

با توجه به قرارگیری ژاپن در محل اتصال سه صفحه اوراسیا، اقیانوس آرام و فیلیپین این کشور با زلزله‌ها و سونامی‌های عظیمی روبرو بوده است و به همین دلیل اقدامات پیشگیرانه و مهمی در راستای کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله برداشته است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد؛

مذاکره با سازمان‌های بیمه‌گر برای پرداخت مطالبات/ افزایش بودجه پژوهشی به سه درصد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه مذاکراتی برای پرداخت هر چه سریع‌تر مطالبات با سازمان‌های بیمه‌گر صورت گرفته است، گفت: برای سال آینده یک تا سه درصد بودجه دانشگاه‌ها به پژوهش تعلق خواهد گرفت.
توسط محققان کشور صورت گرفت؛

تولید نوعی کود زیستی از قارچ

محققان پژوهشگاه مؤسسه تحقیقات خاک و آب با استفاده از قارچ‌های ریشه، نوعی کودزیستی تولید کردند که استفاده از آن در مزارع موجب بهبود عملکرد مزارع و باغات کشاورزی خواهد شد.
دکتر واعظی:

تسهیل همکاری‌های فضایی در عرصه بین‌الملل پس از برجام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز گرامیداشت فناوری فضایی که با حضور دکتر روحانی رییس جمهور و وزرای دفاع و علوم برگزار شد، با تبریک ایام دهه مبارک فجر، از رییس جمهوری به واسطه رفع تحریم ها و ایجاد فضای جدید در عرصه بین‌المللی که زمینه همکاری های فضایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات را فراهم نمود، تقدیر کرد.
در پژوهشگاه زلزله اعلام شد:

نتیجه آخرین یافته های محققان کشور از دلایل وقوع حادثه پلاسکو

محققان کشور در پژوهشگاه زلزله در مطالعات خود نشان دادند که هر چه مقاومت بتن افزایش یابد در برابر آتش سوزی ضعیف تر عمل می کند.
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور خبرداد؛

تدوین سند جامع علمی در استان ها/معرفی بوشهر به عنوان استان پایلوت

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته سند جامع علمی در استان ها تدوین می شود و بوشهر به عنوان استان پایلوت کشور معرفی شده است.
معاون سازمان فضایی خبر داد:

پایش محصولات استراتژیک 4 استان با روش سنجش از راه دور/واگذاری 7 پروژه به دانشگاه‌ها

معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران با اشاره به اجرای پایش 2 نوع محصول استراتژیک کشاورزی با استفاده از سامانه سنجش از راه دور گفت: این طرح در 4 استان کشور در حال اجرا شدن است.
عضو هیات علمی پژوهشگاه فضایی خبر داد:

برنامه فضایی کشور نخستین قربانی برجام

شاطرزاده با بیان اینکه وزیر ارتباطات و مشاوران ویژه فضایی او در هرم تصمیم‌گیری دولت یازدهم اعتقادی به برنامه فضایی ندارند، گفت: برنامه فضایی نخستین قربانی برجام است.
با حمایت بنیاد علمی اکو:

مرکز آموزش علوم با رویکرد کاوشگری در دانشگاه اصفهان راه اندازی می شود

مرکز 'آموزش علوم با رویکرد کاوشگری' (IBSE) با حمایت بنیاد علمی سازمان همکاری های منطقه ای اکو و وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش و همکاری یک موسسه آموزشی فرانسوی در دانشگاه اصفهان راه اندازی می شود.
نگاهی به مستند «داستان آینده»؛

رویانتان رویان باد!

دکتر کاظمی آشتیانی در زندگی اش کارهای بسیار عجیب و بزرگی انجام داده ولی تا الآن کسی درباره آن حرفی نزده است؛ حتی غربی ها او و رویان را بیشتر از ما می شناسند.
بنیانگذار دفتر یوسرن؛

شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی در تبریز آغاز به کار کرد

طی مراسمی، شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی(USERN ) در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز به کار کرد.
حمید رضا طیبی:

تجاری سازی فعالیت های پژوهشی از اهداف جهاد دانشگاهی است

رئیس جهاد دانشگاهی کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در راستای توسعه کشور، تجاری سازی فعالیت های پژوهشی از اهداف جهاد دانشگاهی است.
جلسه شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی؛

گزارش وزارتخانه‌های علوم و بهداشت درباره سرقت‌های علمی در کشور

در جلسه شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی به ریاست رییس‌جمهوری، آقایان گلشنی و پارسانیا به عنوان نمایندگان این شورا در شورای سیاست‌گذاری پایگاه استنادی جهان اسلام انتخاب شدند.
مسئول کیفیت آزمون‌های تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت خبرداد؛

برنامه وزارت بهداشت برای حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی آموزشی

مسئول کیفیت آزمون‌های تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت از برنامه این وزارتخانه برای حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه آموزش خبر داد و گفت: براساس تصمیم گرفته شده پروژه‌هایی که در زمینه آموزش و براساس نیازسنجی انجام بگیرند گرندهای حمایتی دریافت خواهند کرد.
سعدالله نصیری قیداری:

۲ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت دارند

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با تأکید بر توسعه آموزش‌های مهارت، اشتغال و کارآفرینی گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان با ایجاد اشتغال ۳۰ هزار نفری فعالیت می‌کنند.
مجید متقی‌طلب:

۱۰۰ هزار دلار معامله فناوری به نام دانشگاه ها و پارک های فناوری

دبیر فن‌بازار ایران گفت: ۲۴ دانشگاه و پارک علم و فناوری ۱۰۰ هزار دلار معامله فناوری در بازه زمانی یک سال ثبت کردند.
سورنا ستاری:

بومی سازی را با همه ریسک هایی که دارد حمایت می کنیم

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایمنی خط قرمز ماست، با این حال باید از بومی سازی با وجود همه ریسک هایی که دارد، حمایت شود.
اعطای ۲۷۸هزارمیلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اقتصادی؛

اعطای اعتبار هسته‌های پژوهشی یا فناوری برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان

بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مشمول جایزه‌­های تحصیلی سال 96-95 اعتبار هسته‌های پژوهشی یا فناوری و کارآفرینی برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت می‌کند.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس:

اقدامات پژوهشی نیازمند نظارت است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اجرای اقدامات پژوهشی نیازمند نظارت هستیم، گفت: بخشی از بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها می‌تواند به سمت مرکز پژوهش هدایت شود.
موسسه رازی یکی از معتبرترین موسسات تحقیقاتی منطقه و جهان است؛

تولید سالیانه سه میلیارد دز واکسن در موسسه رازی

رییس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی گفت: افزایش تعاملات بین‌المللی و انتقال فناوری، افزایش سطح تحقیقات و انتقال دانش تولید به بخش خصوصی از اهداف این موسسه است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها