سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توسط محققان ایرانی؛

دستیابی به پروتکل تکثیر یک رقم خرمای صادراتی

محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به پروتکل تکثیر خرمای رقم مجول از طریق جنین‌زایی غیرجنسی دست یافتند و به گفته این محققان این رقم به دلیل اندازه بزرگ و ظاهر مشتری‌پسند آن در بازارهای جهانی از مقبولیت زیادی برخوردار است.
رئیس پژوهشگاه رویان خبر داد؛

دریافت مجوز تولید 2 سلول‌ بنیادی مزانشیمی و فیبروبلاستی

رئیس پژوهشگاه رویان بیان کرد: اقدامات اولیه برای اخذ مجوز دو سلول‌‌بنیادی مزانشیمی و فیبروبلاستی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور آغاز شده است.
نتایج آینده پژوهی ایران نشان می دهد؛

آب، فساد، بیکاری و ناکارآمدی، مسائل اصلی ایران

10 مسئله اول ايران در سال 1397، از نگاه نخبگان
استاندار البرز:

نقش مثبت پارک علم و فناوری در توسعه استان البرز

استاندار البرز به فعالیت‌های مثبت پارک علم و فناوری و تلاش برای تقویت تجاری‌سازی اقدامات توسعه‌ای در استان اشاره کرد.
شهریورماه صورت می‌گیرد؛

برپایی سالگرد تأسیس پژوهشگاه علوم ورزشی/ارائه دستاوردهای علمی و فناورانه پژوهشگاه

بیستمین سالگرد تأسیس پژوهشگاه علوم ورزشی با حضور پیشکسوتان، استادان، پژوهشگران، ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش ۱۸ شهریورماه ۹۷ در تهران برگزار می‌شود
مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد؛

بررسی قوانین هوش مصنوعی در جهان

اخیرا دفتر مطالعات بنیادین حکومتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با بیان اینکه شاید روبات‌ها هنوز چندان فراگیر نشده باشند، اما زمان قانون‌گذاری برای آن ها فرارسیده است به بررسی مقوله هوش مصنوعی و قانون‌گذاری پرداخته است.
توسط شبکه آزمایشگاهی؛

تعمیر و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی کشور حمایت می‌شود

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعمیر و نگهداری از تجهیزات موجود آزمایشگاهی در کشور را حمایت می کند
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم خبر داد؛

ایجاد موزه‌های علوم در دانشگاه‌های کشور

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از رویکرد مثبت وزارت علوم نسبت به ایجاد موزه‌های علوم دانشگاهی خبر داد و تأکید کرد: استقبال از این موضوع به جهت فراهم شدن امکانی برای نمایش تاریخ علم در کشور است.
دکتر شاهین آخوندزاده:

رهبری تنها فردی بودند که از رشد علمی و بودجه پژوهش دفاع کردند

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب به تنهایی از رشد علمی و بودجه های پژوهشی در ۳۰ سال اخیر دفاع کرده اند.
گسترش پارک های علم و فناوری در چین؛

پارک های علم و فناوری، موتور چین برای تسخیر بازارهای جهانی

چین از جمله کشورهایی است که با گسترش پارک های علم و فناوری به عنوان موتور توسعه با جذب و پرورش اندیشه های نو و زایش فناوری به پیشرفت اقتصادی شگرفی دست یافته است.
با ارزیابی‌های انجام‌شده؛

معرفی ده آزمایشگاه برتر فناوری نانو

با ارزیابی‌های انجام‌شده از عملکرد آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی فناوری نانو عضو شبکه توانا، 10 آزمایشگاه برتر این شبکه در سال گذشته معرفی شدند.
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی؛

فضاسازی علیه محصولات تراریخته با تعامل جامعه علمی با مجلس و دولت خنثی می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تقدیر از رویکرد کاربردی و دستاوردهای تحقیقاتی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در رفع نیازهای کشور در این حوزه تاکید کرد: با تعامل نزدیکتر مراکز پژوهشی با دولت و مجلس و اطلاع رسانی عمومی در زمینه واقعیتهای محصولات زیست فناوری می توان تصورات غلط و نگرانی های موجود در زمینه محصولات تراریخته را برطرف کرد.
پرداخت مبلغ ۱۰ هزار دلار به دو برگزیده؛

کمک هزینه تحقیقاتی از سوی «آیسسکو» به دانشمندان جوان

کمک هزینه تحقیقاتی توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی اسلامی (ISESCO) به دانشمندان جوان اعطا می شود.
رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران؛

بهره‌برداری از ذخایر ژنتیکی‌، مهمترین برنامه سال 97

رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران درباره مهم‌ترین برنامه‌های این مرکز در سال 97، گفت: در ادامه فعالیت‌هایی که از قبل انجام گرفته، بحث ذخیره‌سازی نمونه‌های ژنتیکی و کاربردی کردن و بهره‌برداری از مزایای ذخایر ژنتیکی در برنامه‌های مرکز در سال 97 قرار دارد.
رئیس ایرانداک تاکید کرد:

تسهیل به روزرسانی سامانه های پژوهشی در گرو تامین بودجه

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با تاکید بر لزوم به روزرسانی هر دوسال یک بار سامانه های این پژوهشگاه، کمبود بودجه را از موانع پیش رو در این زمینه دانست.
دکتر زهرا رنجبر خبرداد؛

اختصاص بودجه 2 میلیارد و 500 میلیون ریالی برای بین‌المللی شدن پژوهشگاه رنگ و پوشش

رئیس موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش ضمن تشریح قراردادهای این پژوهشگاه با دانشگاه‌های کانادایی و ایتالیایی و فرانسوی، از تخصیص بودجه­‌ای معادل 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای قرار گرفتن در تراز جهانی خبر داد.
امیدی به رشد نیست؛

سهم نیم درصدی پژوهش از تولید ناخالص ملی

سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۴ درصد برسد اما اکنون این میزان به نیم درصد رسیده , با بودجه های فعلی نمی توان امیدی به افزایش این سهم داشت.
معاون پژوهشی وزیر نفت خبر داد؛

ایجاد 12 انستیتو تحقیقاتی در حوزه نفت و گاز در دانشگاه‌های کشور

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت از راه‌اندازی 12 انستیتو تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاهای کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر در دانشگاه‌های تهران،‌ شریف و علم و صنعت این انستیتوها راه‌اندازی شده است.
دبیرعلمی همایش خبرداد:

همکاری بین المللی رویان با انجمن جهانی کرایوبیولوژی

"دومین سمپوزیوم کرایوبیولوژی و بیوبانک" با حضور پروفسور جیسون اکر رییس انجمن بین المللی کریوبیولوژی و اساتید برجسته این حوزه در داخل کشور روز چهارشنبه 24 بهمن برگزار می‌شود.

دعای نابودی زمین تا ۱۲ بهمن توسط کارمندان ناسا

کارمندان ناسا اطلاعاتی را منتشر کردند که مدعی است کره زمین تا یک ماه آینده به پایان عمر خود می‌رسد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها