سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به منظور شتاب بیشتر به توسعه علمی کشور؛

ایجاد شهری بنام سلول های بنیادی

قرارداد ایجاد و راه‌اندازی نخستین شتاب‌دهنده تخصصی شهر سلول در حوزه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت میان شرکت مجری پروژه و دانشگاه خوارزمی به امضا رسید.
دکتر کبگانیان خبر داد:

تصویب چهار محور از ماموریتهای جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی

وظایف و ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مورد بررسی قرار گرفت و چهار محور از این مأموریت‌ها به تصویب رسید.
حیثیت علمی کشور در خطر است؛

وضعیت پژوهشی ایران قابل قبول نیست

رئیس و عضو هیات علمی دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی معتقد است اجرای قانون مقابله با تقلب در آثار علمی کافی نیست و باید بنیه پژوهشی دانشجویان تقویت شود.
کمک‌های خارجی به «تینک تنک» های آمریکایی؛

پژوهشکده‌های بزرگ ایالات‌متحده از کجا تغذیه می‌شوند؟

دولت‌های خارجی و نهادهای تحت هدایت یا پوشش مالی دولتی طی سال‌های اخیر، ده‌ها میلیون دلار کمک‌های خارجی را روانه پژوهشکده‌ها یا «تینک تنک»های آمریکایی کرده‌اند. این نکته‌ای است که نیویورک‌تایمز در گزارش جالب‌توجه خود به آن پرداخته و در یک «اینفوگرافیک» شمایی از این کمک‌های خارجی را نشان داده است .
آزمایشگاه شیمی؛

پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد ریال حمایت ‌تشویقی به محققان حوزه نانو

از سوی ستاد توسعه فناوری نانو در مردادماه سال جاری بیش از 10 میلیارد ریال به محققان این حوزه حمایت تشویقی پرداخت شده است.
با حضور هیات ایرانی و چینی؛

مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی‌پزشکی مشترک ایران و چین افتتاح شد

مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی پزشکی مشترک ایران و چین با حضور هیات ایرانی و چینی در کشور چین افتتاح شد.
موسس شبکه جهانی "یوسرن" اعلام کرد؛

جذب 3 گرنت تحقیقاتی برای "یوسرن"

موسس شبکه جهانی "یوسرن" با بیان اینکه توانستیم 3 گرنت از ستاد نانو، چشم‌پزشکی و مرکز پژوهشی دانشجویی جذب کنیم، گفت: تاکنون 30 تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های معتبر دنیا امضا کرده‌ایم و 27 دفتر به نام "یوسرن" نام‌گذاری شده است.
گزارش از وضعیت بوجه پزوهشی؛

بودجه پژهشی در آرزوی یک درصدی شدن

در سراسر دنیا به ازای هر واحد پولی سرمایه‌گذاری در پژوهش، معادل30 واحد سود به دست می آید که این می تواند به اقتصاد کشورها و تولید ناخالص داخلی‌شان کمک قابل توجهی کند
سازمان فضایی آمریکا (ناسا ) بیانیه داد ؛

برنامه ناسا برای ارسال فضاپیما به اورانوس و نپتون+فیلم

ناسا قصد دارد به دو سیاره مرزی منظومه شمسی یعنی اورانوس و نپتون فضاپیما ارسال کند.
نانو و دستاوردهای آن در جهان؛

آشنایی با سازمان‌های استانداردسازی فناوری نانو

در بین کشورهای فعال در عرصه‌های مختلف نانوفناوری، مجموعه‌ای از استانداردها مورد پذیرش قرار دارند که رعایت آنها برای تایید کیفیت و سلامت محصول الزامی است.
رئیس پژوهشکده اعجاز قرآن :

نحوه جذب دانشجویان هوش مصنوعی در رشته «قرآن کاوی رایانشی»

رئیس پژوهشکده اعجاز قرآن دانشگاه شهید بهشتی، جزئیات رشته های قابل تحصیل در این پژوهشکده در مقطع کارشناسی ارشد را برای دانشجویان علاقه مند به اعجاز قرآن تشریح کرد.
از سوی یک مؤسسه بین‌المللی منتشر شد؛

پردرآمدترین مدیران تکنولوژی جهان

چند سالی است که از سوی یک مؤسسه معتبر بین‌المللی، پردرآمدترین مدیران جهان معرفی می‌شوند. در این گزارش به پردرآمدترین مدیران تکنولوژی جهان اشاره شده است.
دکتر همایون صدر :

آمادگی 3 ماهواره ایرانی برای پرتاب به فضا

معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران با تاکید بر اینکه ماهواره‌های «ناهید یک»، «دوستی» و «پیام» در سال جاری آماده پرتاب خواهند شد، گفت: در خصوص اجرای پروژه اعزام انسان به فضا به دلیل کمبود منابع مالی این پروژه به طرح ارسال محموله‌های ساده به فضا تبدیل شده است.
معاون پژوهشی دانشگاه خبر داد؛

راه‌اندازی برج فناوری نانو در دانشگاه آزاد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم به زودی برج فناوری نانو را در این دانشگاه راه‌اندازی کنیم.
قفل شورای عالی فضایی باز نشد؛

کم کاری دولت در فناوری فضایی

درحالی که مطابق با مصوبه هیات وزیران، شورای عالی فضایی باید حداقل ۲ بار در سال تشکیل می شد اما این شورا در ۴ سال فعالیت دولت یازدهم، حتی یکبار هم تشکیل جلسه نداد.
معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان در مشهد:

ایران در زمینه سلول‌های بنیادی با مراکز برتر دنیا در حال رقابت است

معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان گفت: ایران در زمینه دانش سلول‌های بنیادی هم‌سطح با مراکز خوب دنیا در حال رقابت است.
جهان اندیشکده ها:

پراکندگی اندیشکده ها در جهان

انديشكده ها مراكز توليد فكر و انديشه براي تبيين سياستهاي كشورداري در دنيا هستند
عملکرد ستاد توسعه زیست‌فناوری در سالی که گذشت؛

تدوین پیش‌نویس مصوبه تقسیم کار ملی

محک‌زنی مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها از جمله چین، آلمان، برزیل و روسیه و ارزیابی و بررسی بازار جهانی 20 محصول زیست‌فناوری از جمله اقدامات ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در سال 95 بوده است.
اپ های کاربردی؛

لیستی از اپ های کاربردی! (+عکس)

در واقع انتخاب بهترین اپ مناسب شما که به خوبی بتواند از پس نیازی که دارید برآید، ضروری خواهد بود. روش های مختلفی در راستای انتخابی مناسب و منطقی وجود خواهد داشت اما اکثرا نیازمند آشنایی به تمام برنامه های موجود در زمینه ی مورد نظر و بررسی نقد های وارده به هر اپ هستند.
مجتمع صنعتی ارتش آمریکا؛

محصولاتی که ارتش آمریکا به جهان معرفی کرد!

در مورد مجتمع صنعتی ارتش آمریکا چه می دانید؟ این بخش به راستی تاکنون محصولات، ماشین آلات و دستگاه های متنوع زیادی را به مرحله تولید رسانده است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها