سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قفل شورای عالی فضایی باز نشد؛

کم کاری دولت در فناوری فضایی

درحالی که مطابق با مصوبه هیات وزیران، شورای عالی فضایی باید حداقل ۲ بار در سال تشکیل می شد اما این شورا در ۴ سال فعالیت دولت یازدهم، حتی یکبار هم تشکیل جلسه نداد.
معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان در مشهد:

ایران در زمینه سلول‌های بنیادی با مراکز برتر دنیا در حال رقابت است

معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان گفت: ایران در زمینه دانش سلول‌های بنیادی هم‌سطح با مراکز خوب دنیا در حال رقابت است.
جهان اندیشکده ها:

پراکندگی اندیشکده ها در جهان

انديشكده ها مراكز توليد فكر و انديشه براي تبيين سياستهاي كشورداري در دنيا هستند
عملکرد ستاد توسعه زیست‌فناوری در سالی که گذشت؛

تدوین پیش‌نویس مصوبه تقسیم کار ملی

محک‌زنی مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها از جمله چین، آلمان، برزیل و روسیه و ارزیابی و بررسی بازار جهانی 20 محصول زیست‌فناوری از جمله اقدامات ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در سال 95 بوده است.
اپ های کاربردی؛

لیستی از اپ های کاربردی! (+عکس)

در واقع انتخاب بهترین اپ مناسب شما که به خوبی بتواند از پس نیازی که دارید برآید، ضروری خواهد بود. روش های مختلفی در راستای انتخابی مناسب و منطقی وجود خواهد داشت اما اکثرا نیازمند آشنایی به تمام برنامه های موجود در زمینه ی مورد نظر و بررسی نقد های وارده به هر اپ هستند.
مجتمع صنعتی ارتش آمریکا؛

محصولاتی که ارتش آمریکا به جهان معرفی کرد!

در مورد مجتمع صنعتی ارتش آمریکا چه می دانید؟ این بخش به راستی تاکنون محصولات، ماشین آلات و دستگاه های متنوع زیادی را به مرحله تولید رسانده است.
پژوهش از برنامه بودجه عقب ماند؛

هفت عامل مهجوریت علم

سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی با وجود سیاست ها و اهداف از پیش تعیین شده در زمینه علم و فناوری و برنامه پنجم توسعه هنوز به نیم درصد نرسیده و با وضعیت فعلی بودجه ها امیدی به تحقق آن نیست.
پژوهش و عدم تحقق یک برنامه؛

سه مانع افزایش سهم بودجه های پژوهشی از تولید ناخالص داخلی

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در راستای اجرای افزایش سهم بودجه پژوهشی از تولید ناخالص ملی ۳ مشکل عدم تداوم قانون، نظارت و تخصیص بودجه وجود دارد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

تلاش کشور برای ایجاد شبکه سیستم‌های محاسبات کلان‌داده

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اجرای پروژه محاسبات کلان‌مقیاس در میان دانشگاه‎های کشور خبر داد و گفت: سیستم‌های محاسبات کلان‌مقیاس یکی از زیرساخت‌های توسعه علمی است که با اجرای این پروژه به دنبال ایجاد شبکه‌ای در این زمینه هستیم.
در ادامه بررسی بودجه ۹۶؛

مجلس کاهش بودجه پژوهشی دستگاه‌ها را در سال ۹۶ ممنوع کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کاهش بودجه برنامه‌های پژوهشی را توسط دستگاه‌ها در سال ۹۶ ممنوع کردند.
مواجهه علمی با فجایع شهری؛

چرا ژاپن ضدزلزله است؟

با توجه به قرارگیری ژاپن در محل اتصال سه صفحه اوراسیا، اقیانوس آرام و فیلیپین این کشور با زلزله‌ها و سونامی‌های عظیمی روبرو بوده است و به همین دلیل اقدامات پیشگیرانه و مهمی در راستای کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله برداشته است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد؛

مذاکره با سازمان‌های بیمه‌گر برای پرداخت مطالبات/ افزایش بودجه پژوهشی به سه درصد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه مذاکراتی برای پرداخت هر چه سریع‌تر مطالبات با سازمان‌های بیمه‌گر صورت گرفته است، گفت: برای سال آینده یک تا سه درصد بودجه دانشگاه‌ها به پژوهش تعلق خواهد گرفت.
توسط محققان کشور صورت گرفت؛

تولید نوعی کود زیستی از قارچ

محققان پژوهشگاه مؤسسه تحقیقات خاک و آب با استفاده از قارچ‌های ریشه، نوعی کودزیستی تولید کردند که استفاده از آن در مزارع موجب بهبود عملکرد مزارع و باغات کشاورزی خواهد شد.
دکتر واعظی:

تسهیل همکاری‌های فضایی در عرصه بین‌الملل پس از برجام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز گرامیداشت فناوری فضایی که با حضور دکتر روحانی رییس جمهور و وزرای دفاع و علوم برگزار شد، با تبریک ایام دهه مبارک فجر، از رییس جمهوری به واسطه رفع تحریم ها و ایجاد فضای جدید در عرصه بین‌المللی که زمینه همکاری های فضایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات را فراهم نمود، تقدیر کرد.
در پژوهشگاه زلزله اعلام شد:

نتیجه آخرین یافته های محققان کشور از دلایل وقوع حادثه پلاسکو

محققان کشور در پژوهشگاه زلزله در مطالعات خود نشان دادند که هر چه مقاومت بتن افزایش یابد در برابر آتش سوزی ضعیف تر عمل می کند.
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور خبرداد؛

تدوین سند جامع علمی در استان ها/معرفی بوشهر به عنوان استان پایلوت

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته سند جامع علمی در استان ها تدوین می شود و بوشهر به عنوان استان پایلوت کشور معرفی شده است.
معاون سازمان فضایی خبر داد:

پایش محصولات استراتژیک 4 استان با روش سنجش از راه دور/واگذاری 7 پروژه به دانشگاه‌ها

معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران با اشاره به اجرای پایش 2 نوع محصول استراتژیک کشاورزی با استفاده از سامانه سنجش از راه دور گفت: این طرح در 4 استان کشور در حال اجرا شدن است.
عضو هیات علمی پژوهشگاه فضایی خبر داد:

برنامه فضایی کشور نخستین قربانی برجام

شاطرزاده با بیان اینکه وزیر ارتباطات و مشاوران ویژه فضایی او در هرم تصمیم‌گیری دولت یازدهم اعتقادی به برنامه فضایی ندارند، گفت: برنامه فضایی نخستین قربانی برجام است.
با حمایت بنیاد علمی اکو:

مرکز آموزش علوم با رویکرد کاوشگری در دانشگاه اصفهان راه اندازی می شود

مرکز 'آموزش علوم با رویکرد کاوشگری' (IBSE) با حمایت بنیاد علمی سازمان همکاری های منطقه ای اکو و وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش و همکاری یک موسسه آموزشی فرانسوی در دانشگاه اصفهان راه اندازی می شود.
نگاهی به مستند «داستان آینده»؛

رویانتان رویان باد!

دکتر کاظمی آشتیانی در زندگی اش کارهای بسیار عجیب و بزرگی انجام داده ولی تا الآن کسی درباره آن حرفی نزده است؛ حتی غربی ها او و رویان را بیشتر از ما می شناسند.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها