سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران تشریح کرد:

چرا ماهواره پیام در مدار قرار نگرفت

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران به تشریح دلایل عدم قرار گرفتن ماهواره پیام در مدار پرداخت.
فعالیت های فضایی ایران در تحریم؛

خطرهای وابستگی فعالیت های فضایی ایران به روسیه

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور اعلام کرد سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه هوافضای ایران و مرکز تحقیقات هوافضای ایران به فهرست‌ تحریم‌های این کشور افزوده شده‌اند.سازمان فضایی ایران یک مرکز دولتی زیر نظر وزارت ارتباطات است.
ساینس متریکس، سازمان پژوهشی مستقل در آمریکای شمالی؛

ارزیابی پژوهش و برنامه‌ریزی راهبردی با ساینس متریکس

ساینس متریکس یک شرکت مستقل پژوهشی در آمریکای شمالی است که در زمینه سنجش اثر پژوهش‌ها فعالیت می‌کند. این سازمان مشخصاً بر پروژه‌های سازمان‌های پژوهشی و فناوری تمرکز دارد. ساینس متریکس از سال ۲۰۰۲ صدها پروژه پژوهشی موفق را برای بیش از ۵۰ سازمان آمریکایی، کانادایی و بین‌المللی انجام داده است.
نقل و انتقال مالی چالش اصلی؛

دسترسی دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی ادامه دارد

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه تاکنون دانشگاه‌ها برای دسترسی به پایگاه‌های علمی بین‌المللی مشکلی نداشتند و این حق دسترسی همچنان ادامه دارد، گفت: نقل و انتقال مالی یکی از چالش‌های دانشگاه‌ها است، ولی تاکنون مشکلی در این زمینه ایجاد نشده است.
دلایلی برای سرخوردگی پژوهشگران؛

طرح های پژوهشی در بی‌پولی تعطیل می‌شوند

مدیر پژوهش های کاربردی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران با بیان این که تأمین نشدن اعتبار طرح های پژوهشی کاربردی به متوقف شدن آن ها منجر می‌شود، گفت: با وجود این که طرح های خوبی تعریف و با صنعت اعم از بخش خصوصی و دولتی قرارداد و تفاهم نامه ای منعقد می‌شود اما گاه حتی با وجود رضایت کارفرما تنها به علت تأمین نشدن اعتبار، طرح‌های پژوهشی کاربردی تعطیل می شوند.
بیماری های مردانه؛

عامل ناباروری در مردان مبتلا به واریکوسل چیست؟

یافته های پژوهش مشترک محققان پژوهشگاه رویان و مرکز باروری و ناباروری اصفهان نشان می دهد در مردان مبتلا به واریکوسل، مسیر‌‌‌‌‌های مربوط به هایپوکسی بیش ازمسیر‌‌‌‌‌های مربوط به التهاب در ناباروری این بیماران نقش دارد.
توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی؛

از نمایش 5 هزار محصول تا رونق اشتغالزایی در صنعت گیاهان دارویی

سال 97 برای صنعت گیاهان دارویی پررونق بود. به گونه‌ای که فعالان در این حوزه بیش از 5 هزار محصول خود را در چهارمین دوره جشنواره نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی (ایرانی) در معرض نمایش قرار دادند.
رئیس پژوهشگاه رویان در تشریح برنامه‌های ۹۸ عنوان کرد؛

ورود تحقیقات سلول‌های بنیادی به فاز "کارآزمایی بالینی"

رئیس پژوهشگاه رویان ضمن اشاره به برخی اقدامات شاخص پژوهشگاه رویان در سال گذشته از جمله افتتاح اولین کارخانه "تولید انبوه فرآورده‌های سلولی"، تکثیر بزهای تراریخت و راه‌اندازی اولین "مرکز آموزشی تخصصی پژوهشگاه رویان"، ابراز امیدواری کرد تحقیقاتی که در زمینه سلول‌های بنیادی و در حوزه‌های چشم، شبکیه و بیماری‌های سیستم عصبی انجام شده و به نقطه‌های خوبی رسیده‌اند، در سال ۹۸ با کمک خیرین و سایر ارگان‌ها وارد فاز کارآزمایی بالینی (clinical trial) شوند.
حمله ستاری به مراکز پژوهشی:

در مقابل پولی ‏که از دولت گرفتید چه چیزی تحویل جامعه دادید؟

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم معرفی ۱۲۰ داروی جدید تولید داخل با انتقاد شدید از عملکرد پژوهشکده ها گفت: پژوهشکده‌های ما کلاه خود را قاضی کنند و ببینند در ۱۰ سال گذشته در مقابل پولی ‏که از دولت گرفتند، چه چیزی تحویل جامعه دادند؟
طرح تخفیف ویژه چهل سالگی انقلاب؛

بهره‌مندی از 40 میلیون ریال اعتبار دریافت خدمات آزمایشگاهی تمدید شد

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی طرح تخفیف 40 درصدی استفاده از خدمات آزمایشگاهی را ارائه کرد که استفاده از این طرح تا پایان خردادماه سال 98 تمدید شد.
یادداشت عطا کالیراد؛

تکامل جهت‌دار و جهت‌داری تکامل

روایت طبیعت چه شیرین است؛ خرد مداخله‌گر ما صورت زیبای چیزها را خدشه‌دار می‌کند- به منظور کالبدشکافی مرتکب قتل می‌شویم. علم و هنر بس است؛ این صحف بی‌ثمر را ببند؛ پیش آی و قلبی به همراه آورکه به تماشا می‌نشیند و پذیراست.ویلیام وُردزوُرث
رئیس آکادمی اینترنت اشیای کشور:

اینترنت اشیا می تواند سالانه 10 هزار شغل در کشور ایجاد کند

استقبال چین از تولید تراشه و برد به‌دلیل وجود نیروی کار ارزان در کشور و گردشگری آموزشی چندی پیش در پنلی که در حاشیه نمایشگاه شهر هوشمند برگزار شد، از سوی «فرزاد ابراهیمی» رئیس آکادمی ملی اینترنت اشیا کشور مطرح شد.
عطا کالیراد/ پژوهشگر زیست‌شناسی تکاملی در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM):

ایده‌های نبوغ‌آمیز داروین

«اما دست‌کم در باب دنیای مادی، لااقل می‌توان تا آنجا پیش ‌رفت که وقایع را، نه ناشی از مداخله علی‌حده نیروی قدسی در هرکدام از این وقایع، بلکه ناشی از برقراری قوانینی عمومی دانست.»
زیر پرچم انقلاب؛

«پژوهشگاه رویان» قطب درمان ناباروری

پژوهشگاه رویان یک مرکز درمانی، تحقیقاتی آموزشی در حوزه پزشکی تولید مثل، سلول‌های بنیادی و زیست‌فناوری است. این پژوهشگاه قطب تحقیقاتی و فناوری در تراز بین‌المللی است.
رییس پژوهشگاه هوافضا خبرداد:

انتخاب نخستین فضانوردان ایرانی از بین خلبانان

رییس پژوهشگاه هوافضا با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای پرتاب نخستین فضاپیمای سرنشیندار ایران تا سال ۱۴۰۴ از انتخاب نخستین تیم فضانوردان ایرانی از بین خلبانان داوطلب و پنج نوبت دیگر پرتاب میمون ها به مدار پیش از پرتاب فضانورد به فضا خبر داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

فوت سه نفر در پی آتش‌سوزی پژوهشگاه فضایی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حادثه رخ داده در پژوهشکده سامانه حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی گفت: در این سانحه که به دلیل آتش‌سوزی رخ داده بود سه نفر از همکاران جان خود را از دست دادند.
راه حل تمام مشکلات آبی؟

استفاده سپاه از اساتید دانشگاه در پروژه بارورسازی ابرها

نماینده نیروی هوافضای سپاه در در پروژه بارورسازی ابرها گفت: در سال ۹۶ در تولید مواد مورد نیاز به تولید نمونه با کیفیت توسط یکی از اساتید دانشگاه دست یافتیم. نشست تخصصی بارورسازی ابرها، چالش‌ها و انتظارات با حضور جمعی از مدیران، صاحبنظران و کارشناسان این حوزه در موسسه تحقیقات آب برگزار شد.
توسعه برنامه فضایی کشور؛

مجوز رئیس‌جمهور برای واگذاری ۵۰۰ هزار متر زمین جهت تاسیس «مرکز تخصصی ساخت ماهواره»

حجت‌الاسلام روحانی با تایید مصوبه یکی از کمیسیون‌های تخصصی هیات وزیران، مقدمات تاسیس «مرکز تخصصی ساخت ماهواره» در کشور را فراهم کرد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

کاهش بودجه زیست فناوری، فعالیت های این حوزه را مختل می کند

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با کاهش 40 درصدی بودجه سالانه ستاد توسعه زیست فناوری در لایحه پیشنهادی سال آینده، بسیاری از فعالیت های این حوزه در کشور مختل یا متوقف می شود
پژوهشگران اندرخم کوچه بی‌پولی!

چرا بودجه حوزه علم و فناوری برای سال ۹۸ کاهش یافته؟

با انتشار لایحه بودجه ۹۸، حوزه‌هایی همچون علم و فناوری قدری با بی‌مهری روبه رو شده‌ و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و زیر مجموعه‌های آن را به دردسر انداخته است.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها