سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم خبر داد؛

ایجاد موزه‌های علوم در دانشگاه‌های کشور

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از رویکرد مثبت وزارت علوم نسبت به ایجاد موزه‌های علوم دانشگاهی خبر داد و تأکید کرد: استقبال از این موضوع به جهت فراهم شدن امکانی برای نمایش تاریخ علم در کشور است.
دکتر شاهین آخوندزاده:

رهبری تنها فردی بودند که از رشد علمی و بودجه پژوهش دفاع کردند

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب به تنهایی از رشد علمی و بودجه های پژوهشی در ۳۰ سال اخیر دفاع کرده اند.
گسترش پارک های علم و فناوری در چین؛

پارک های علم و فناوری، موتور چین برای تسخیر بازارهای جهانی

چین از جمله کشورهایی است که با گسترش پارک های علم و فناوری به عنوان موتور توسعه با جذب و پرورش اندیشه های نو و زایش فناوری به پیشرفت اقتصادی شگرفی دست یافته است.
با ارزیابی‌های انجام‌شده؛

معرفی ده آزمایشگاه برتر فناوری نانو

با ارزیابی‌های انجام‌شده از عملکرد آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی فناوری نانو عضو شبکه توانا، 10 آزمایشگاه برتر این شبکه در سال گذشته معرفی شدند.
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی؛

فضاسازی علیه محصولات تراریخته با تعامل جامعه علمی با مجلس و دولت خنثی می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تقدیر از رویکرد کاربردی و دستاوردهای تحقیقاتی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در رفع نیازهای کشور در این حوزه تاکید کرد: با تعامل نزدیکتر مراکز پژوهشی با دولت و مجلس و اطلاع رسانی عمومی در زمینه واقعیتهای محصولات زیست فناوری می توان تصورات غلط و نگرانی های موجود در زمینه محصولات تراریخته را برطرف کرد.
پرداخت مبلغ ۱۰ هزار دلار به دو برگزیده؛

کمک هزینه تحقیقاتی از سوی «آیسسکو» به دانشمندان جوان

کمک هزینه تحقیقاتی توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی اسلامی (ISESCO) به دانشمندان جوان اعطا می شود.
رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران؛

بهره‌برداری از ذخایر ژنتیکی‌، مهمترین برنامه سال 97

رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران درباره مهم‌ترین برنامه‌های این مرکز در سال 97، گفت: در ادامه فعالیت‌هایی که از قبل انجام گرفته، بحث ذخیره‌سازی نمونه‌های ژنتیکی و کاربردی کردن و بهره‌برداری از مزایای ذخایر ژنتیکی در برنامه‌های مرکز در سال 97 قرار دارد.
رئیس ایرانداک تاکید کرد:

تسهیل به روزرسانی سامانه های پژوهشی در گرو تامین بودجه

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با تاکید بر لزوم به روزرسانی هر دوسال یک بار سامانه های این پژوهشگاه، کمبود بودجه را از موانع پیش رو در این زمینه دانست.
دکتر زهرا رنجبر خبرداد؛

اختصاص بودجه 2 میلیارد و 500 میلیون ریالی برای بین‌المللی شدن پژوهشگاه رنگ و پوشش

رئیس موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش ضمن تشریح قراردادهای این پژوهشگاه با دانشگاه‌های کانادایی و ایتالیایی و فرانسوی، از تخصیص بودجه­‌ای معادل 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای قرار گرفتن در تراز جهانی خبر داد.
امیدی به رشد نیست؛

سهم نیم درصدی پژوهش از تولید ناخالص ملی

سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۴ درصد برسد اما اکنون این میزان به نیم درصد رسیده , با بودجه های فعلی نمی توان امیدی به افزایش این سهم داشت.
معاون پژوهشی وزیر نفت خبر داد؛

ایجاد 12 انستیتو تحقیقاتی در حوزه نفت و گاز در دانشگاه‌های کشور

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت از راه‌اندازی 12 انستیتو تحقیقاتی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاهای کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر در دانشگاه‌های تهران،‌ شریف و علم و صنعت این انستیتوها راه‌اندازی شده است.
دبیرعلمی همایش خبرداد:

همکاری بین المللی رویان با انجمن جهانی کرایوبیولوژی

"دومین سمپوزیوم کرایوبیولوژی و بیوبانک" با حضور پروفسور جیسون اکر رییس انجمن بین المللی کریوبیولوژی و اساتید برجسته این حوزه در داخل کشور روز چهارشنبه 24 بهمن برگزار می‌شود.

دعای نابودی زمین تا ۱۲ بهمن توسط کارمندان ناسا

کارمندان ناسا اطلاعاتی را منتشر کردند که مدعی است کره زمین تا یک ماه آینده به پایان عمر خود می‌رسد.
به مناسبت هفته پژوهش؛

حال و روزِ پژوهش در «روز پژوهش»

در مقاله حاضر و به مناسبت هفته پژوهش به اهمیت پژوهش در کشورهای جهان پرداخته شده است.
غلامی:

امیدواریم مجلس حمایت بیشتری از پژوهش داشته باشد

وزیر علوم تحقیقات فناوری با اشاره به لزوم اهمیت به توسعه کیفی دانشگاه‌ها گفت: ۱۸ دانشگاه ایران در بین دانشگاه‌های تاثیرگذار جهان قرار دارند
نقش پژوهش در فرایند قانون‌گذاری؛

همایش ملی نقش پژوهی در فرایند قانون گذاری

طبق اطلاعات اداره کل قوانین مجلس، تقریبا ۸۰ درصد قوانین مصوب در دوره های قبل، از نوع اصلاحیه یا استفساریه بوده است.
گفتگو با دکتر اسماعیل قنبری؛

تبیین عملکرد و دستاوردهای شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی

به بهانه هفته پژوهش و به منظور تبیین عملکرد و دستاوردهای شرکت پژوهش و فناوری در صنعت پتروشیمی ایران گفتگویی با دکتر اسماعیل قنبری مدیرعامل این شرکت صورت گرفت .
با اصلاح تبصره ای از آیین‌نامه قانون عملیات بانکی بدون ربا؛

قراردادهای زمین شهرک های علمی به عنوان وثیقه تسهیلات پذیرفته می شود

بانک ها موظفند قراردادهای مربوط به حق بهره‌برداری از زمین و خدمات زیربنایی در شهرک‌های علمی و تحقیقاتی، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز نوآوری را هم‌ردیف اسناد رسمی پذیرفته و تسهیلات اعتباری و حقوقی مربوط به اسناد رسمی را در خصوص این قرارداد ها اعمال کنند.
فرسودگی و تجهیز آزمایشگاه ها ؛

رگ حیات آزمایشگاه زیرتیغ بودجه/محققان معادله چندمجهولی حل می کنند

فرسودگی و کمبود تجهیزات آزمایشگاهی معضل قدیمی دانشگاه هاست اما به دلیل عدم تخصیص های لازم بودجه ای، این موضوع تبدیل به گلایه اصلی جامعه دانشگاهی شده است.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا مطرح کرد؛

امکان درمان بیماران نیازمند پیوند مغز استخوان

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا از راه‌اندازی تکنیک پیشرفته‌ای جهت توانایی تعیین HLA رویان‌ها قبل از لانه‌گزینی در مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا خبر داد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها