سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بر اساس آمار اچ-ایندکس؛

مقایسه میزان استناد جهانی به مقالات علمی بیش از 20 مسئول علمی کشور

در میان چهره های علمی در سراسر جهان شاخصی وجود دارد که میزان ارجاع به مقالات علمی آنان و تعداد این مقالات را نشان می دهد، شاخصی که عدد آن به سختی افزایش می یابد و هرچه عدد آن بزرگتر باشد یعنی ارجاعات جهانی به این مقالات بیشتر بوده است ، این شاخص اچ-ایندکس نام دارد.
کمبود بودجه و کاهش کیفیت تخقیقات؛

تحقیقات در کشور نیاز به تجهیزات نوسازی شده دارد

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: اساتید دانشگاه‌های کشور، محققان و پژوهشگران امید دارند تا به این مسئله توجه بیشتری صورت گیرد و بودجه‌هایی برای تجهیزات تحقیقات کشور در نظر گرفته شود، مهم‌ترین زمینه به وجود آمدن تحقیقات، تجهیزات آن است که نیاز به نوسازی دارد زیرا در بخش‌هایی بیش‌ازاندازه فرسوده شده است.
در سازمان امور دانشجویان؛

نسل سوم شبکه علمی کشور رونمایی شد

مراسم رونمایی از نسل سوم شبکه علمی کشور صبح امروز در سازمان امور دانشجویان برگزار شد.
فلوچارت چیست؛

آموزش تبدیل الگوریتم به فلوچارت

فلوچارت علاوه بر این که روند کلی طرح را در قالب نمودار نمایش میدهد از اعتبار بیشتری نیز برخوردار است و همچنین امکان بروز خطا را به حداقل میرساند
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام:

ایران همچنان در خط مقدم رشد کمی تولید علم دنیا قرار دارد

ایران در سال 2016 رشد علمی 18 درصدی و بالاترین میزان در پنج سال اخیر را تجربه کرد و در مقایسه با 25 کشور برتر تولید کننده علم دنیا رتبه نخست رشد علمی دنیا همچنان در اختیار ایران است.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام کرد:

رشد بیش از 15 درصدی نمایه سازی مدرک علمی ایران در سال 2016 میلادی

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: براساس اطلاعات استخراج شده از پایگاه استنادی اسکوپوس، 50 هزار و 236 مدرک از جمهوری اسلامی ایران در سال 2016 میلادی در این پایگاه نمایه سازی شده است که رشد بیش از 15 درصدی را نشان می دهد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری اعلام کرد ؛

جهش کشور ایران در حوزه سلول های بنیادی مطلوب است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : کشور در سالهای اخیر در حوزه سلول های بنیادی خیلی خوب رشد کرده است.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام:

جایگاه ایران در تولید علم جهان 2 پله ارتقا یافت

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام براساس تازه ترین اطلاعات به دست آمده از پایگاه استنادی آی.اس.آی اعلام کرد که کمیت تولید علم کشور به 43 هزار و 292 مورد رسیده و نسبت به یک سال قبل از آن 14 درصد رشد و ارتقای 2 پله ای جایگاه ایران را نشان می دهد.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام: ‌

جایگاه نخست رشد کمیت علم دنیا هنوز در دست ایران است

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: بررسی پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) در سال های 2015 و 2016 نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران هنوز در جایگاه نخست رشد کمیت تولید علم دنیا قرار دارد.
دکتر ناصر حاجی‌زاده ذاکر:

اختصاص شناسه DOI و نشان Cross Mark به مقالات «اقیانوس‌شناسی»

به مقالات نشریه علمی - پژوهشی «اقیانوس‌شناسی» DOI (شناسه دیجیتالی مقالات) و نشان Cross Mark اختصاص داده شد.
در گفت وگو احمدی مطرح شد؛

افزایش شتاب علمی کشور با سیاست های راهبردی دولت یازدهم

پیشرفت علمی از محورهای اصلی توسعه پایدار محسوب می شود که جامعه برای دستیابی به این مهم به برنامه‌ریزی دقیق و توجه به پژوهش و نوآوری در علم و فناوری نیاز دارد. دولت یازدهم با درک اهمیت این موضوع در طول فعالیت خویش کوشید تا به ارتقای حوزه های علمی و فناوری بپردازد و اینگونه سبب افزایش شتاب علمی در کشور شود.
وزیر ارتباطات خبر داد:

فاز نخست شبکه علمی بعد از انتخابات افتتاح می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی و بهره برداری از فاز نخست شبکه علمی کشور با همکاری وزارت علوم خبر داد.
با حضور دکتر آزاده مهرپویان؛

تولید مقالات علمی و انگلیسی برای مجلات ISI تشریح شد

نشست تولید مقالات علمی و انگلیسی برای مجلات ISI با سخنرانی دکتر آزاده مهرپویان، استاد مشاور پارک فناوری اطلاعات دانشگاه شهید بهشتی در سرای اهل قلم بین‌الملل برگزار شد.
بررسی وضعیت تولید علم جهانی ایران؛

کسب رتبه اول جهانی در شتاب علمی/حضور 45 دانشگاه ایرانی در لیست برترین‌های دنیا

ایران در سال 2016 تعداد 312 مقاله برتر تولید کرده و در سال 2016 در شاخص شتاب علمی (تولید مقالات علمی) رتبه اول را کسب کرد، در حالی که این رتبه در سال 2013، 25 بوده است.
در بوستان آب و آتش محقق می شود؛

ترویج علم نجوم به مناسبت هفته جهانی نجوم

به مناسبت هفته جهانی نجوم، علم نجوم در راستای ارتقای شناخت و علاقه عمومی نسبت به افلاک و پدیده‌های نجومی در میان مردم ترویج داده می شود.
هفته جهانی نجوم؛

معرفی رصدخانه‌های معروف و بزرگ دنیا

رشد و پیشرفت فناوری در عرصه فضا سبب ساخت رصدخانه‌های قدرتمند و عظیمی شده است که باعث گسترش اطلاعات منجمان در رابطه با فضا شده است.
بر اساس اطلاعات پایگاهISI؛

ایران رتبه نخست رشد دنیا در تولید مقالات برتر را کسب کرد

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: بر اساس اطلاعات مستخرج از پایگاه وب آو ساینس (ISI) تعداد مقالات برتر کشور در سال ۲۰۱۶ به ۳۱۲ مورد رسید.
یکه تازی مجازی ها؛

مرگ نشریات و مجلات

تغییرات چشمگیر مصرف رسانه ای مردم از سال 2000 به بعد. افزایش گرایش به اینترنت و تلویزیون و کاهش گرایش به مجلات و روزنامه ها.
معاون وزیر علوم:

مالیات بر پژوهش به ۵ درصد کاهش می یابد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، گفت: براساس مصوبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مالیات پژوهش به ۵ درصد کاهش می‌یابد.
آشنایی با فناوری های جدید؛

اینترنت اشیاء چیست؟

"اینترنت اشیاء" فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها