آشنایی با پهپاد؛

مقدمه ای بر کلاس بندی پهپاد ها(قسمت اول)

طی دهه اخیر شاهد رشد و توسعه پهپادها و تنوع کاربردهای آنها می باشیم .این رشد و توسعه مدیون چند رده از فناوری هاست. فناوری پردازنده ها تاثیرگذارترین فناوری برروی رشد پهپادها بوده است. این فناوری همراه با فناوری سنسورها ، امکان ساخت خلبان خودکار هوشمند را در ابعاد بسیار کوچک فراهم نموده است.
طبق گزارش پایگاه ISI:

شش دانشمند ایرانی در میان ۳۰۰۰ دانشمند برتر جهان

بر اساس گزارش پایگاه‌های بین‌المللی در جمع ۳۰۰۰ دانشمند برتر دنیا، نام شش دانشمند ایرانی مشاهده می‌شود؛ ضمن آنکه در ابتدای سال ۲۰۱۷ نام ۱۳ دانشگاه در میان دانشگاه‌های برتر درج شده است.
پیرامون اقتصاد دانش بنیان

محکم شدن بنیان شرکت های دانش بنیان در دولت یازدهم

تامین سرمایه مورد نیاز برای تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان در طول سال های گذشته یکی از دغدغه ها و موانع این شرکت ها بوده و این مانع موجب شده تا این شرکت ها نتوانند توانایی خود را آنگونه که هست به نمایش بگذارند.
دهقانی خبر داد:

رشد 32 درصدی مقالات در کیفی‌ترین مجلات دنیا

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی وب آو ساینس در آذر ماه نشان می‌دهد که تولید علم برتر در ایران در حال افزایش است.
ایران در رتبه ششم در علم نانو؛

جدول رتبه کشورها در حوزه تولید علم نانو

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: جدیدترین آمار تولید مقالات نانو از سوی کشورهای مختلف در ماه دسامبر ۲۰۱۶ منتشر شده است که ایران در رتبه ششم قرار دارد.
ادامه بحث تقلب در مقالات علمی؛

برخورد با متخلفان 58 مقاله یک اقدام مبارک است

ریچارد استون مسئول بخش بین الملل مجله ساینس است. ساینس و نیچر(Nature) دو مجله معتبر دنیا هستند. ایشان مقاله ای در مورد رشد تقلب در مقالات علمی ایران نوشت و بعدا هم مجله نیچرموضوع حذف 58 مقاله را منتشر کرد.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور؛

پژوهش‌های هدفمند مهمترین نیاز کشور در حوزه علم و فناوری است

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اعتقاد دارد مهمترین نیاز کشور در این حوزه، پژوهش‌های هدف‌مند است.

وحید احمدی: شیب رشد علمی کم شده است

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: علیرغم اینکه مشکلات مالی زیادی را در امر پژوهش داشتیم؛ اما از نظر کیفی و توفیقات علمی و فناوری حوزه صنعت و دانشگاه و توسعه فناوری سال پژوهشی خوبی را داشتیم.
محمد روشن خبر داد:

مالیات بر پژوهش به میزان ۵ درصد کاهش می یابد

معاون حقوقی وزارت علوم از تصویب کلیات «لایحه اصلاح تبصره ماده ۸۶ اصلاحی قانون مالیات های مستقیم» خبر داد و گفت: مالیات بر درآمد حاصل از کار پژوهشی ۵ درصد با تصویب مجلس کاهش می یابد.
مقایسه وضعیت علمی چین و روسیه؛

عوامل پیشرفت علم در آسیای جنوب شرقی

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: تعداد مقالاتی که سالانه توسط روسیه تولید می شود رو به کاهش است.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد؛

قانون برخورد با تخلفات علمی به زودی در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود

دکتر میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب قانون برخورد با تخلفات علمی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
دهقانی در هشتمین اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی خبر داد؛

افزایش ۴ برابری سهم کشورهای اسلامی در تولید علم دنیا طی ۱۵ سال

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در هشتمین اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی با ارائه گزارش عملکرد ۱۵ ساله (۲۰۱۵-۲۰۰۰) کشورهای اسلامی در تولید علم، از افزایش ۴ برابری سهم کشورهای اسلامی در تولید علم دنیا خبر داد.
"پایان‌نامه‌ فروشی" و "مقاله ‌فروشی"

سیاست متولیان امر برای مقابله با سرقت علمی چیست؟

در شرایطی که"پایان‌نامه‌ فروشی" و "مقاله ‌فروشی" جایگاهی در میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی یافته، از بالاترین مقامات مسؤول علمی کشور گرفته تا کارشناسان پژوهش، ریشه‌یابی و حل این معضل را مورد تاکید قرار می‌دهند.
علی زرافشان:

۱۰۰ پژوهشسرای دانش آموزی تجهیز می شود

معاون وزیر آموزش و پرورش از تجهیز ۱۰۰ پژوهشسرا در سال آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۱۵ پژوهشسرا در کشور وجود دارد.
مخبر دزفولی:

کسی منکر تخلفات علمی در کشور نیست/ کارنامه بدتر تخلفات غربی ها

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی با درخواست از منتقدان درخواست برای حمایت از پیشرفت های علمی کشور گفت: هیچ کس منکر برخی تخلفات علمی در کشور نیست، اما غربی ها در این تخلفات کارنامه بدتری دارند.
وزیر علوم خبر داد؛

بررسی علت حذف ۵۸ مقاله ایرانی در یک نشریه خارجی

وزیر علوم از بررسی علت حذف مشکوک ۵۸ مقاله محققان ایرانی در انتشارات «اشپرینگر نیچر» خبر داد و گفت: به نظر می رسد رشد چشمگیر علمی ایران یکی از عوامل این حذف باشد.
دکتر باقر لاریجانی:

گزارش سرقتهای علمی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می شود

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: این معاونت از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی موظف شد گزارشی درباره سرقتهای علمی در پایان نامه ها ارائه کند.
عنوان آگهی‌هایی جنجالی؛

من، رضا یک پایان‌نامه فروشم!

«رضا» یک دانشجوی نخبه جامعه شناسی است که این روزها به خاطر مشکل اقتصادی برای دانشجویان ارشد زیادی پایان‌نامه می‌نویسد.اما خودش هنوز نتوانسته‌است لیسانس بگیرد.
محمد فرهادی:

حذف مقالات محققان ایرانی مشکوک است

وزیر علوم یکی از عوامل غربی‌ها در حذف مقالات محققان ایرانی در مجله‌های علمی را توفیقات روز افزون ایران در زمینه علمی دانست و گفت: با توجه به گزارش پایگاه‌های استنادی رشد علمی ایران رشدی چشمگیر بوده است.
در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع؛

گزارش وضعیت علمی کشور ارائه شد

گزارش وضعیت علمی کشور در هشتاد و پنجمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه شد.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها