در فرابورس ایران؛

شروط پذیرش در بازارهای اول، دوم و شرکت های کوچک و متوسط فرابورس

با راه‌اندازی بازار شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس ایران، تأمین سرمایه این حوزه علی‌رغم سالها تنگنا به سمت تسهیل شدن گام برداشت و زمینه برای رفع دغدغه چندین ساله کارآفرینان و صاحبان ایده تا حدی چیده شد
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی:

رویکرد دولت، سرمایه‌گذاری در پارک‌های علم و فناوری

معاون علمی فناوری رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش بنیان رویکرد دولت، سرمایه‌گذاری برای اقتصاد دانش بنیان در پارک‌های علم و فناوری، پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت :اساس اقتصاد دانش بنیان،پارک‌های علم و فناوری در کشور است و قرار است دولت در این حوزه نیز تحول ایجاد کند اما منابع آن محدود است و ایجاد تحول و اقتصاد دانش بنیان در کشور نیازمند مشارکت بخش خصوصی است.
رایج ترین دلیل متوقف شدن استارتاپ ها؛

چگونه از مهم ترین عوامل نابودی استارتاپ خود اجتناب کنیم؟

استارتاپ ها به دلایل مختلفی مثل کمبود پول، بازاریابی ضعیف، و چالش های حقوقی و غیره با شکست مواجه می شوند.
کدام مرورگر بهتر است؛

گوگل کروم بهتر است یا فایرفاکس؟

چرا بعضی از افراد مرورگری را به دیگری ترجیح می‎دهند؟ در این مطلب با دلایل، جنبه‎ها و ویژگی‎هایی از این مرورگرها آشنا می‌شوید که قبلا در نظر نگرفته بودید.
بازیافت زباله های الکترونیکی؛

عاقبت زباله‌های الکترونیکی چیست؟

بسیاری از مراکز بازیافت زباله ادعا می‌کنند که زباله‌های الکترونیکی را به شکل ایمن بازیافت و آن ‌قسمتی که بازیافت نمی‌شود را به روش‌های دوست‌دار محیط‌زیست سر به نیست می‌کنند. ولی چگونه می‌توان از صحت این ادعا مطمئن شد؟
فضای سایبری محلی کاملا امن نیست؛

نشانه هایی که حکایت از هک شدن کامپیوتر دارند

همیشه راحت نمی توانید بفهمید چه زمانی کامپیوتر شما هک شده است و خیلی سخت می‌توان این اتفاق را تشخیص داد. اما در اینجا نشانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند دسترسی داشتن شخصی به کامپیوتر شما را افشا کند.
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

وعده را‌ه‌اندازی پارک ICT تا پایان سال

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ماموریت‌های پژوهشگاه در زمینه آینده‌پژوهی فناوری گفت: در پژوهشگاه دنبال فناوری‌های راهبردی هستیم که بر مبنای آن برای کشور ارزش افزوده بالایی ایجاد شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی؛

فعالیت فین‌تک‎ها ساماندهی می‌شود

فعالیت فین‌تک ها به زودی و با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و نظارت بانک مرکزی ساماندهی می شود.
دانش‌بنیان رمز توسعه پایدار کشور ؛

چراغ سبز مجلس برای ورود خارجیها به شرکتهای دانش‌بنیان ایرانی

سرانجام پس از سالها خلأ در حوزه ورود سرمایه‌های خارجی به حوزه استارت‌آپها و شرکتهای دانش‌بنیان، مجلس شورای اسلامی بالاخره در راستای تصویب لایحه برنامه ششم توسعه، دولت را مکلف به حمایت از این بخش کردند.
دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی:

فارسی سازی ٦میلیون تصویر در موتور جستجوی ملی

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی از فارسی سازی ٦ میلیون تصویر برای شبکه تصویر موتور جستجوی بومی و افزودن یکهزار تصویر بومی به این پلتفرم خبر داد.
یک نوع آوری جدید در حوزه اورژانس؛

اولین پهپاد آمبولانس برای انتقال سریع مصدومان به بیمارستان

اهمیت مساله انتقال سریع مصدومان از محل حادثه به نزدیکترین بیمارستان سبب شد تا یک شرکت آمریکایی اولین پهپاد آمبولانس را طراحی کند.
مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان رضوی؛

مرکز رشد ICTبزرگترین مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات در شرق کشور

دستیابی به مرجعیت علمی وتخصصی توسعه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش بنیان حوزه ICT در شرق کشور از چشم انداز های این مرکز می باشد.

دستورالعمل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ورشکسته تدوین شد/ تشریح جزئیات آئین‌نامه

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: دستورالعمل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ورشکسته آماده است و بر این اساس مشکل شرکت‌ها برطرف می‌شود تا بتوانند بدهی خود را پرداخت کنند.
رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی:

۴۰ درصد وب سایت های دولتی ایران در معرض خطر

رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی اعلام کرد که مطابق بررسی‌های صورت گرفته بالغ بر ۴٠ درصد وب‌سایت‌ها و پرتال‌های دولتی باگ امنیتی دارند و هکرهای تازه کار می‌توانند به راحتی در این سایت‌ها نفوذ کنند.
تزریق مالی بلاعوض می‌شود؛

دولتها توسعه فناوری را به دست بازار نمی‌سپارند

رئیس امور شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برنامه‌هایی همچون تزریق مالی بلاعوض، معافیت‌های مالی و نهادسازی از جمله برنامه‌های کشورها برای حوزه‌های فناوری است و اینگونه نیست که دولت‌ها توسعه فناوری را به دست بازار بسپارند.
واکنش کشورها درمقابل شبکه های اجتماعی چگونه است؛

معرفی برخی شبکه های اجتماعی پاک

شبکه های اجتماعی، برنامه ها و ابزارهای ارتباطی مبتنی بر فلسفه، تفکر، ایدئولوژی و اهداف خاصی جهت ساخت، سفارش داده شده اند. این برنامه ها هم از جهت نوع روابط و ساز و کار حاکم بر آن و هم از جهت جذب کاربران و انتشار پیام های مد نظر تابع ایدئولوژی و اهداف صاحبان هر کدام از برنامه ها می باشند.
رییس امور شرکت های دانش بنیان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

دولت، فعالان اقتصادی را به سمت تولید مبتنی بر فناوری سوق دهد

رییس امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه همه کشورها برای حوزه های فناوری برنامه دارند، گفت: دولت ها، فعالان اقتصادی را به سمت تولید مبتنی بر فناوری سوق دهند و باید با شرکت های فناوری محور تعامل مشروط داشته باشد.
واعظی:

نباید در انجام پروژه‌های پژوهشی خللی ایجاد شود/ پرتاب ماهواره ملی سنجشی به فضا تا دو سال آینده

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تامین ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی مورد نیاز کشور همپای ساخت و پرتاب ماهواره‌های بومی خبر داد و گفت: تا دو سال آینده ماهواره ملی سنجشی را با مدیریت ایرانی به فضا ارسال کنیم.
به صورت مجازی انجام می شود؛

برگزاری دوره مطالعات امکان سنجی برای شرکت های دانش بنیان

صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری یک شرکت در پارک فناوری پردیس اقدام به برگزاری دوره آموزشی آنلاین«مطالعات امکان سنجی» برای شناسایی نیازمندی های شرکت های دانش بنیان کرده است.
در دانشگاه علم و صنعت ایران؛

پلتفرم خودروی ملی رونمایی شد

پلتفرم خودروی ملی در پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران رونمایی شد.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها