سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سید کامران باقری در یادداشتی عنوان کرد؛

چرا شرکت‌های ایرانی نوآوری نمی‌کنند؟

فرض کنید کسی از من بپرسد که چرا شنا نمی‌آموزی و شنا نمی‌کنی؟ آنگاه فرض کنید پاسخ من این باشد که «من به چند دلیل فعلا امکان شنا ندارم. اول اینکه باید در حیاط منزل استخری بسازم. ساخت استخر به سرمایه زیادی نیاز دارد و حتی اگر سرمایه‌اش هم موجود باشد، کار آسانی نیست. برای این کار باید خودم چاله بزرگی حفر کنم که کار سختی است. شنیده‌ام که جلوگیری از نشتی و هدررفت آب استخر هم دشوار است. دوم اینکه باید در حیاط منزل چاهی حفر کنم که آب استخر را تامین کنم. حفر چاه به مجوز نیاز دارد و کار نفس‌گیری است. سوم اینکه برای شناآموزی باید یک مربی شنا را استخدام کنم که در منزل من ساکن شود و شنا کردن را به‌صورت روزانه به من بیاموزد. چهارم اینکه... »
چرا فرهنگ استفاده از داده مهم است؟؛

ترکیب شگفت‌انگیز تکنولوژی و فرهنگ

انقلاب‌ها هیچ‌گاه به عقب برنمی‌گردند. همچنین هیچ‌وقت با یک سرعت ثابت پیش نمی‌روند. تحول عمیقی که در تجزیه و تحلیل داده ایجاد شده را در نظر بگیرید. تاکنون، مشخص شده که انقلاب داده کسب‌وکارها و صنایع را به شکلی عمیق و غیرقابل تغییری متحول می‌کند.فرهنگ سازمانی می‌تواند استفاده از تجزیه و تحلیل را سرعت ببخشد، قدرت آن را تقویت کند و شرکت‌ها را از دستاوردهای پرریسک دور کند. در اینجا هفت اصل را که اصول یک فرهنگ سالم داده‌محور را پایه‌ریزی می‌کند، بر اساس گفته‌های این مدیران، معرفی می‌کنیم.
در پژوهشگاه فضایی ایران؛

راه اندازی آزمایشگاه اندازه‌گیری خواص جرمی با ظرفیت یک تن

راه اندازی آزمایشگاه اندازه‌گیری خواص جرمی با ظرفیت یک تن در پژوهشگاه فضایی ایران آزمایشگاه خواص جرمی پژوهشگاه فضایی ایران با استفاده از ظرفیت و توان علمی و فنی داخل کشور، تکمیل و به بهره‌برداری رسید.خواص جرمی هر تجهیز یا قطعه شامل پارامترهای جرم، مرکز جرم، ممان اینرسی، بالانس استاتیکی و بالانس دینامیکی است.
رئیس سازمان فضایی ایران:

ماهواره ۵۰۰ کیلویی ایران در مدار هزار کیلومتری زمین قرار می‌گیرد

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ماهواره ۵۰۰ کیلوگرمی ایران تا سال ۱۴۰۴ در مدار یک هزار کیلومتری زمین قرار می گیرد.
افزایش سرعت؛

شبکه فیبر نوری وزارت نیرو برای جهش سرعت اینترنت

تفاهمنامه مشترک وزارتخانه‌های ارتباطات و نیرو قرار است سرعت و کیفیت اینترنت ثابت را در کشور به‌طور جدی بهبود دهد.
مدیریت تحولات آینده فناوری؛

انقلاب فناوری‌ها در آینده نزدیک

پیش بینی‌ها نشان می‌دهد به زودی تغییرات جدی در فضای مجازی رخ خواهد داد و عواملی مانند «رایانش ابری»، «بیگ دیتا»، «اینترنت اشیا» و «نسل پنجم ارتباطات همراه» ریشه این تغییرات خواهند بود. این تغییرات که به سمت هوشمندسازی در حرکت است، محیطی کاملا هوشمند برای انسان به ارمغان می‌آورد.
برندسازی؛

ضرورت‌های ثبت برند در شرایط فعلی بازار

این روزها تقریبا هر روز با افزایش قیمت‌ها که ناشی از نوسانات قیمت ارز است، مواجه هستیم اما در شرایط بازارها نیز، ثبت برند یکی از ضرورت‌های کسب‌وکار است.
دنیای بی‌نظیر رنگ‌ها؛

سمفونی رنگ ها

قوانین استفاده از رنگ‌ها در طراحی داخلی منزل چیست؟
پدیده نجومی؛

قمر در عقرب، باور تاریخی شوم

قمر در عقرب امری است حقیقی و واقعی و تاثیرات آن در زندگی بشر قطعی و مسلم است چنانکه علمای دینی بر طبق آن فتوا نیز داده اند.
چالش های شتاب روزافزون فناوری؛

ورود به دالان های مجازی بدون سواد رسانه ای

فناوری ها، پرشتاب و بی توجه به مرزها وارد کشور شده اند اما فرهنگ استفاده از آن ها هنوز نتوانسته خود را با این شتاب هماهنگ کند. شاید بخش مجهول ریشه یابی در خصوص کژ کارکردهای فناوری های ارتباطی در ایران و بسیاری از کشورهای در حال توسعه به همین دلیل باشد.
فرهاد هدایتی‌فر، بنیان‌گذار تسکولو:

الان زمان مناسبی است که استارتاپ‌ها به سمت کلاود بیایند

رایانش ابری در ایران هنوز در ابتدای راه خود است و به گفته فرهاد هدایتی‌فر اگر شرکت‌ها و استارتاپ‌ها می‌خواهند به سمت این فناوری بروند الان مناسبترین زمان است و شاید با گذشت زمان، برای این حرکت دیر بشود. ی

بسیج، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر راه‌اندازی می‌کند

معاون پشتیبانی توسعه منابع انسانی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور گفت: «درصدد راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گزاری خطرپذیر برای ایده‌های موفق و بومی جهت سرمایه‌گذاری و خلق ثروت برای کشور هستیم.»
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی:

مرکز فناوری انرژی راه‌اندازی می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی از راه اندازی مرکز فناوری انرژی برای نخستین بار خبر داد تا در این مرکز استارتاپ‌ها، شتابدهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه انرژی گرد هم جمع شده و برای توسعه بازار خود فعالیت کنند.
راه اندازی سامانه میزان تشعشعات رادیویی؛

نتایج اندازه‌گیری شدت امواج الکترومغناطیسی در نقاط مختلف تهران را آنلاین ببینید!

با راه اندازی سامانه آنلاین میزان تشعشعات رادیویی، امکان مشاهده نتایج شدت امواج الکترومغناطیسی به صورت برخط در ۲ شهر فراهم شد و به تدریج در سایر کلانشهرها نیز ممکن می شود.
چالش های نجات زمین ؛

مسئولیت های ده گانه شیمی در چالش نجات زمین

آیین افتتاح دهمین کنفرانس دو سالانه آموزش شیمی ایران با حضور اساتید و دبیران شیمی و مسئولان انجمن شیمی ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزارشد
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی؛

ارتقای جایگاه ایران با تولید 10 داروی زیست‌فناوری جدید

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: با تولید 10 قلم دارویی مهم، ارتقای قابل توجه جایگاه کشور را در تولید داروهای زیست فناوری شاهد خواهیم بود.
روان‌‌شناسی‌‌ و فناوری‌‌های دیجیتال؛

تحول خدمات روان‌‌‌شناختی در عصر استارت‌‌آپ‌‌ها

در دسترس بودن فناوری‌‌های دیجیتال بسیاری از شئون زندگی ما را تحت تأثیر خود قرار داده است که یکی از این حیطه ‌‌ها فضا‌های جدید کسب‌و‌کار و خدمات است. خدمات روان‌‌شناختی نیز از این تأثیرات بی‌بهره نبوده است و گستردگی و وسعت فناوری‌‌های دیجیتال گاه سبب تغییرات بنیادینی در شکل و تا حدودی محتوای ارائۀ خدمات روان‌شناختی در جهان شده است.
حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی؛

خیز جدید برای حمایت انحصاری از پیام‌رسان‌های داخلی

قانونی‌شدن حمایت از شبکه‌های اجتماعی داخلی در کمیته فضای مجازی مجلس به بحث گذاشته می‌شود؛ پشتیبانی‌هایی که برای پیام‌رسان‌ها رانت و انحصار به همراه خواهد داشت.
دکتر رحیم اقرء رئیس پژوهشکده مکانیک؛

تست عملکرد حسگرهای فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران میسر شد

امکان انجام تست‌های صحه‌گذاری عملکرد حسگرهای فضایی در پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران فراهم شد.
با مزایای هوش مصنوعی بیشتر آشنا شوید؛

قابلیت‌های بی‌نظیر تکنولوژی یادگیری عمیق

احتمالا شما هم راجع‌به deep learning یا «یادگیری عمیق» هوش مصنوعی شنیده‌اید و با خودتان فکر کرده‌اید این پدیده می‌تواند نیمه ترسناک و خطرناک علم دیتاها باشد. شاید هم با خودتان می‌گویید چگونه هوش مصنوعی می‌تواند همانند انسان‌ها یاد بگیرد یا اصلا چه دلیلی دارد ماشین‌ها بتوانند همانند انسان‌ها تعلیم ببینند؟ در ادامه این گزارش قصد داریم ۱۰ نمونه جالب از به‌کارگیری یادگیری عمیق در علم و صنعت را به شما نشان دهیم تا بیشتر با این تکنولوژی و فواید آن آشنا شوید.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها