سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
زندگی را مدیریت کنید؛

چگونه خلاقيت خود را در زندگى افزايش دهيم؟

خلاق بودن کار بسیار سختی است؛ باید روی خلاقیت خود کار کنید تا فعال باقی بماند ولی اگر حواستان نباشد که هر از گاهی تغییراتی در شرایط به وجود آورید، ممکن است خلاقیت شما نیز تحت تأثیر قرار بگیرد.
کتاب‌هایی که هر مدیری باید بخواند؛

ممکن است به‌جای یک کسب‌و‌کار، هیولا بیافرینید!

تعداد کتاب‌هایی که پس از گذشت ۲۰۰ سال همچنان پرطرفدارند، زیاد نیست. از سوی دیگر، تنها تعداد کمی از این کتاب‌ها آنقدر در فرهنگ و زندگی انسان‌ها تاثیرگذار بوده‌اند که شخصیت‌های آن به اصطلاحات فرهنگی تبدیل شده‌اند.
کسب و کار های جدید ؛

غوغای زنان در فناوری

حضور زنان در کسب‌وکارهای نوپا، دست‌کم از نظر کمی به‌طور قابل‌توجــــــهی پررنگ‌تر از کسب‌وکارهای سنتی، دولتی و نیمه‌دولتی است. در سطوح مدیریتی استارتاپ‌ها، چند کسب و کار بزرگ را زنان می‌چرخانند و در سطوح خرد، تولیدکننده‌ محصولات از شهرهای کوچک، روستاها و... به این گروه‌های تازه‌کار پیوسته‌اند؛ آن‌هم درحالی‌که همین‌ افراد پیش‌تر به فضای کار سنتی رغبت چندانی نشان نمی‌دادند. اکوسیستم استارتاپی چه فضایی را برای بانوان فراهم کرده که در کسب‌وکارهای قدیمی وجود نداشت؟ این سؤالی است که همشهری در گفت‌وگو با کارشناسان این حوزه در پی پاسخ‌دادن به آن است.
ربات جدید؛

هوش مصنوعی گوگل تصمیم‌گیری می‌کند

هوش مصنوعی «دیپ مایند» گوگل به‌زودی می‌توانند مانند انسان‌ها فرآیند فکری پشت تصمیم‌گیری‌ها را درک کند.
کارشناسان حوزه فاوا عنوان کردند؛

همسویی شغل های سنتی با فناوری

«محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیراً در همایش اینترنت اشیا گفت: انقلاب چهارم صنعتی درحال رخ دادن است و این انقلاب در کمتر از 10 سال رخ می‌دهد و ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون شغل سنتی در دنیا از میان رفته و مشاغل جدیدی به وجود می‌آید که ۸ تا ۹ درصد مشاغل عناوین جدیدی هستند که قبلاً وجود نداشتند.» در پی این مطلب روزنامه ایران به‌سراغ کارشناسان اینترنت اشیا رفت تا بداند تکنولوژی و اینترنت اشیا باعث چه تغییرات شغلی در کشور می‌شود و اینکه آیا تغییرات شغلی در کشور ما آغاز شده و مهمتر اینکه بستر لازم برای رخ دادن انقلاب صنعتی چهارم در کشور ما فراهم شده است.
تحولات تجارت با اقتصاد دیجیتال؛

نگرانی شرکت‌ها از آینده دیجیتال خود!

قدرت پردازش گوشی‌های هوشمند امروز چند هزار برابر بیشتر از کامپیوترهایی است که در سال ۱۹۶۹ انسان را روی کره ماه فرود‌ آوردند. این ابزارها اکثریت جمعیت بشر را به هم مرتبط می‌کنند، درحالی‌که تنها ۱۰ سال از عمر آنها می‌گذرد.
تله های دیجیتالی؛

نگرانی شرکت‌ها از آینده دیجیتال خود!

قدرت پردازش گوشی‌های هوشمند امروز چند هزار برابر بیشتر از کامپیوترهایی است که در سال ۱۹۶۹ انسان را روی کره ماه فرود‌ آوردند. این ابزارها اکثریت جمعیت بشر را به هم مرتبط می‌کنند، درحالی‌که تنها ۱۰ سال از عمر آنها می‌گذرد.
زمان ارزیابی مجدد در دستور کار؟

دستیابی به مفهومی کاربردی‎تر از ارزش‎های بازاریابی

بنا بر تجارب کسب شده، معدودی از واحدهای بازاریابی از توان کمی سازی و تبدیل فعالیت‎های خود به اهداف مهم سازمانی از قبیل افزایش درآمد، افزایش شهرت نام تجاری و وفاداری برخوردار هستند. یکی از پارادوکس‌های عصر حاضر این است که با وجود اطلاعات، ابزارها و روش‌های تحلیلی متعدد، به نمایش گذاشتن ارزش خلق شده به امری بسیار دشوار برای بازاریابان تبدیل شده است.
د‌ر کمیسیون صنعت و معد‌ن اتاق تهران بررسی شد‌؛

بازار محصولات «نانو» تا ۱۴۰۴

تحلیل جایگاه فناوری نانو د‌ر صنایع ایران حاکی از آن است که د‌ر حال‌حاضر هیچ صنعتی د‌ر کشور وجود‌ ند‌ارد‌ که متاثر از این فناوری نباشد‌. از سوی د‌یگر چشم‌اند‌از نانو تا سال ۱۴۰۴ نیز نشان می‌د‌هد‌، بازار د‌اخلی این فناوری رشد‌ فزایند‌ه‌ای را تجربه و به‌حجم ۱۰ میلیارد‌ د‌لار خواهد‌ رسید‌. اما چالش‌ها و مشکلات بهره‌برد‌اری از فناوری نانو د‌ر صنعت و محصولات صنعتی کشور چه ابعاد‌ی د‌ارد‌؟ فعالان اقتصاد‌ی براین‌باورند‌ اگر صاحبان صنعت محصولات خود‌ را به فناوری نانو تجهیز نکنند‌، بد‌ون شک از چرخه تولید‌ خارج خواهند‌ شد‌؛ چرا که به‌اعتقاد‌ آنان نانو بخشی از آیند‌ه نیست، بلکه همه آیند‌ه است.
خشک‌اندیشی چیست؟

سندروم دگماتسیم اکتسابی

مجتبی لشکر بلوکی در تازه ترین نوشته مشترک خود با وحید شامخی به اثر «دگماتیسم اکتسابی یا به‌تعبیری «خشک‌اندیشی کسب شده»پرداخته است.
دکتر بهزاد قره یاضی عنوان کرد؛

برگزاری نشستی برای نهایی کردن سند علم و فناوری بخش کشاورزی در اسفند ماه

دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری نشستی برای نهایی کردن سند "علم و فناوری بخش کشاورزی" خبر داد و گفت: این نشست با هدف نهایی کردن این سند و ارائه آن به شورای عالی عتف برگزار خواهد شد.
ایران بعد از انقلاب:

مروری بر مهم‌ترین دستاوردهای علمی ایران از دیروز تا امروز

دستاوردهای علوم نوین هوا و فضا در کنار پیشرفت های صلح آمیز در دانش هسته ای ، موشکی، فناوری نانو و دیگر نوآوری ها نشان می دهد که جمهوری اسلامی، به باشگاه کشورهای توسعه یافته جهان وارد شده است.
موسسه نیچر ایندکس اعلام کرد؛

چهار دهه رشد پرشتاب ایران در علم/ بزرگترین جهش در علوم و مهندسی

بر اساس گزارش مؤسسه نیچر ایندکس، جمهوری اسلامی ایران در دهه گذشته با ۲۲ درصد نرخ رشد سالانه در مقایسه با سایر کشورهای جهان بزرگترین جهش علمی را در حوزه ‏های علوم و فنی مهندسی داشته است.
در حاشیه روز فناوری فضایی رخ داد؛

اعتراض جالب یک روزنامه‌نگار به کم‌کاری سازمان فضایی!

سیروس برزو روزنامه‌نگار پیشکسوت در اعتراض به وضعیت پژوهشگاه فضایی با یک پلاکارد در خیابان دانشگاه تهران راهپیمایی کرد.
پیشرفت روز افزون شبکه های اجتماعی؛

ترندهای رسانه اجتماعی که در سال 2018 رشد خواهند کرد

در اینفوگرافیک زیر پیشرفت های شبکه های اجتماعی در زمینه های مختلف از جمله قابلیت پخش زنده را مشاهده می کنید .
پارادایمی برای دنیای در حال تغییر؛

چرا برندسازی مهم‎تر از همیشه خواهد شد؟

تا سال ۲۰۲۰ میلادی، حدود ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهند بود، بیش از نیمی از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی خواهند داشت و نزدیک به ۶۰ درصد جمعیت جهان در مناطق شهری سکونت خواهند داشت.
پنج گام اساسی در حل مساله؛

تفکر طراحی‌محور، ابزار کارآمد مدیران

از دوران مدرسه به ما یاد داده‌اند که وقتی می‌خواهیم مساله‌ای را حل کنیم، به این صورت عمل کنیم: ابتدا متغیرهای معلوم و مجهول را تعیین کنیم و سپس بر اساس اطلاعات موجود، مقدار متغیرهای مجهول را مشخص کنیم. این شیوه‌ حل مساله که گاهی آن را روش مهندسی نیز می‌نامند، برای حل مسائلی همچون طراحی یک پل، مدار الکترونیکی، قطعه‌ خودرو و... کارآمد و مناسب است؛ اما در زندگی مسائل بسیاری وجود دارند که به این صورت حل‌شدنی نیستند.
خردورزی و توسعه فناوری؛

سرمایه‌گذاری در نوآوری به جای نفت

رئیس‌جمهور فرانسه در اجلاس داووس اعلام کرده که کشورش باید به ملت استارت‌آپی تبدیل شود. اما ایران چطور می‌تواند نوآوری را جایگزین درآمد نفت برای دنیایی جدید کند؟
توسعه علمی ایران؛

جایگاه ۴ ایران در تولید علم نانو جهان/۱۰ دانشگاه نانویی ایران

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: میزان تولیدات علمی کشورهای جهان در حوزه فناوری نانو در ژانویه ۲۰۱۸ میلادی منتشر شد.
انحصاردرمانی؛

غول‌های تکنولوژی چطور آرام می‌گیرند؟

در سال‌های نه چندان دور مدیریت یک شرکت بزرگ تکنولوژی در سیلیکون‌ولی، یک شغل کاملا رویایی بود. از آنجا که چنین مدیری درآمد میلیاردی داشت، خوشبخت محسوب می‌شد.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها