سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عدم تقارن اطلاعات؛

چیزهایی هست که نمی‌دانید!

کمتر کسی است، که از اهمیت اطلاعات در زندگی‌اش آگاه نباشد. ما برای اینکه تصمیم‌گیری عاقلانه و درستی داشته باشیم، نیازمند به اطلاعاتی دقیق و شفاف هستیم.
توسعه علمی ایران؛

جهش ۳۱ پله‌ای جایگاه ایران در شاخص «نوآوری جهانی»

ارزیابی رتبه ایران در شاخص «نوآوری جهانی» طی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ از بهبود رتبه و امتیاز ایران از سال ۲۰۱۴ به بعد و ارتقای ۲۸ و ۳۱ پله‌ای جایگاه این شاخص در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۵ حکایت دارد.
مرکز ملی فضایی ایران؛

خودکفایی هشتاد درصدی در ماهواره

طبق اعلام مرکز ملی فضایی ایران، بیش از ۸۰ درصد فناوری‌های طراحی، ساخت، پرتاب و دریافت اطلاعات ماهواره‌ها در کشور و در شرکت های دانش بنیان وجود دارد.
آزادسازی ناقص بانک مجازی؛

یک کارکرد «فین‌تک»ها از سوی بانک مرکزی به رسمیت شناخته شد

با ابلاغ سیاست‌ها و الزامات فرآیند اجرایی بانک مرکزی درخصوص کسب‌و‌کار فناوری مالی (Fin-tech)، یک گام رو به جلو به سمت آزادسازی «بانک مجازی» برداشته شد. اما بررسی‌های کارشناسانه و مقایسه تطبیقی آن با تجربه جهانی حکایت از آزادسازی ناقص در این حوزه نوین دارد.
توسعه اینترنت؛

چشم اندازی از اینترنت در سال 2020

شامل 4 میلیارد نفر متصل به شبکه، 4 تریلیون دلار فرصت درآمدی، بیش از 25 میلیون برنامه های موبایل، بیش از 25 میلیارد سیستم هوشمند و 50TGB حجم داده
خبرگزاری فرانس پرس گزارش داد :

گسترش تجارت الکترونیک در کشورهای حاشیه خلیج فارس

جنگ تجارت الکترونیک در کشورهای حاشیه خلیج فارس با راه اندازی سایت های خرید آنلاین شدت گرفته است.
استارت آپ ؛

تاسیس وزارت خانه استارت آپ‌ها و SME ها در کره جنوبی

در جولای 2017 ، اداره کسب و کارهای کوچک و متوسط که وظیفه سیاست گذاری و حمایت از استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط در کره جنوبی را بر عهده داشت به وزارت خانه استارت آپ ها و SME ها تبدیل شد.
زاهدی؛

آمار خروج نخبگان از کشور تکان‌دهنده نیست/ خروج از دانشگاه شریف پررنگ است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آمار و ارقام تکان‌دهنده در مورد خروج نخبگان از کشو وجود ندارد، گفت: متاسفانه در برخی رشته‌ها افرادی دانشجویان را تشویق به مهاجرت می‌کنند.
توسعه هوانوردی؛

ساخت هواپیمای ایرانی از رویا تا واقعیت

دولت معتقد است توان ساخت هواپیما در کشور نیست و در پسابرجام به سراغ خرید هواپیما‌ی خارجی رفته‌، موضوعی که ستاد توسعه هوانوردی آن را رد می‌کند.
سید ضیاء هاشمی درمصاحبه اختصاصی؛

پارک‌های علم و فناوری حلقه ارتباط میان دانشگاه و صنعت

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری : پارک‌های علم و فناوری در سطح کشور حلقه ارتباط میان دانشگاه و صنعت هستند.
جهان پیرامون ما در حال تغییر است؛

هوش مصنوعی ، صنعتی بزرگ

پدیده هوش مصنوعی این روزها دنیای تکنولوژی و محیط پیرامون ما را دچار تحولاتی جدی کرده است. با این اوصاف است که انتظار می‌رود این پدیده در زمانی نه چندان طولانی به صنعتی بزرگ تبدیل شود.
نتیجه یک فکر خلاق ؛

چگونه از آب گل‌آلود اینترنت ماهی بگیریم؟

سایت آکادمی رشد علاوه براینکه، به مخاطبان، کسب وکار اینترنتی را آموزش می‌دهد، برای مدیران سایت هم درآمدزایی ایجاد کرده است.
تامین مالی نوین به ایران می‌رسد؟؛

شارژ استارت‌آپی بنگاه‌ها

استارت‌آپ‌های مالی یا فین‌تک‌ها به‌عنوان یکی از حیطه‌های تحول‌زا و رو به رشد در جهان تلاش می‌کنند خود را در سیستم‌های مالی جا بیندازند و نهادهای مالی سنتی را دعوت به چالش کنند. پتانسیل‌ها و ابداعات آنها منجر به این شده که به‌عنوان ابزاری نوین برای حمایت مالی مناسب از کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به‌کار گرفته شوند. موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در کنار ارزیابی روند تغییرات جهانی در حوزه فین‌تک‌ها، چالش‌های نفوذ و شکوفایی این شیوه نوین تامین مالی در ایران را نیز بررسی کرده است.
آینده فناوری:

پیش بینی از آینده تکنولوژی؛ ادغامی از هیجان، دلهره و ترس

پیش بینی ری کرزویل از آینده تکنولوژی تمدن ما از آنجایی جالب توجه است که وی علم و تجربه زیادی در اختیار داشته و از طرفی بیشتر پیش بینی‌های وی تا امروز به حقیقت پیوسته‌اند.
استارت آپ ها؛

صاحبان استارت‌آ‌پ‌های موفق ایران +اینفوگرافیک

در اینفوگرافی زیر، با صاحبان استارت‌آ‌پ‌های موفق ایرانی آشنا شوید.
علم و فناوری؛

راه‌اندازی یکی از قوی‌ترین میکروسکوپ‌های لیزری جهان

یکی از قوی‌ترین دستگاه‌های اشعه ایکس جهان که نقش میکروسکوپ لیزری را بازی خواهد کرد رسما کار خود را در شهر هامبورگ آلمان شروع کرد.
مدیریت کلان کشور؛

گردش نخبگان در سایه

راهبرد گردش نخبگان به عنوان یکی از مهمترین لازمه های مدیریت کلان، در شرایط کنونی در سایه چرخش نخبگان قرار گرفته و برای رسیدن به شرایط آرمانی راه طولانی پیش رو دارد.
افراد ثروتمند حوزه فناوری؛

اعلام فهرست ثروتمندترین‌های حوزه فناوری در سال ۲۰۱۷ از سوی مجله فوربز

در فهرست جدید ثروتمندترین‌های حوزه فناوری، «بیل گیتس» با فاصله کمی نسبت به نفر دوم، همچنان صدرنشین است.
موفقیت ایران در صنعت ریزماهواره‌ها ؛

ورود ماهواره‌های شخصی به زندگی تا 2 دهه آینده

رییس مرکز ملی فضایی ایران، از جایگاه خوب و مناسب ایران در صنعت ریزماهواره‌ها خبر داد و بر توجه به این حوزه تاکید کرد.
صالحی عنوان کرد؛

بهمن علمی در کشور در حال شکل گیری است

رئیس سازمان انرژی اتمی به ضرورت فرهنگسازی حوزه لیزر در دوران دانش آموزی تاکید کرد و گفت: بهمن علمی در کشور در حال شکل گیری است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها