سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گسترش طرح بازیافت زباله‌های الکترونیکی در دنیا؛

موبایل‌های قدیمی به کجا می‌روند؟

طبق آماری که سال گذشته منتشر شد حدود ۸ میلیارد موبایل روی کره زمین وجود دارد و هر سال هم میلیون‌ها موبایل از چرخه مصرف خارج می‌شوند. موضوعی که در این گزارش به آن خواهیم پرداخت مربوط به آن بخشی می‌شود که از چرخه استفاده خارج می‌شوند. این موبایل‌های غیر قابل استفاده اگر بازیافت استاندارد نشوند آسیب‌های بسیاری به محیط زیست و به‌تبع آن افراد جامعه وارد می‌آورند.
مقابله با تکنولوژی های نوین؛

شهر ممنوعه تکنولوژی، از رادیو تا تلگرام

وقتی که تاریخچه ورود وسایل ارتباط جمعی یا تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاعاتی جدید به کشورمان را مرور می‌کنیم، یک نکته همیشه ثابت و پابرجاست: ابتدا با آنها به‌شدت مخالفت شده و کلی قانون برای ممنوعیت آنها وضع شده، سپس آرام‌آرام راه خودشان را باز کرده‌اند و جزئی از سبک زندگی ما ایرانیان شده‌اند.
تحلیل نظام ارزش در اقتصاد اشتراکی با فناوری بلاک چین؛

انقلاب دیجیتال و ظرفیت‌های جدید ارزش‌آفرینی

به اشتراک‌گذاری عنصر دیرپایی است که در روابط انسان‌ها دارای معانی متغیر است. بااین‌حال، اصطلاح «به اشتراک‌گذاری» در مقالات مربوط به اقتصاد نادر است.
توسعه علم و فناوری؛

قدرت فزاینده زنان در هوش مصنوعی

امروزه سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، پیشرفت قابل توجهی کرده و موجب نزدیک شدن عملکرد آنها به انسان شده است. نکته قابل توجه آن است که صدای زنانه بر سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند آشنا، مفید و غیرتهدیدکننده باشد. در چنین شرایطی کاربران با سیستم‌های تکنولوژی راحت‌تر ارتباط برقرار کرده و تعامل انسان و دستگاه را به گونه‌ای شگفت انگیز عمیق‌تر می‌کند.
سرمایه‌گذاری گستره ریاض در صنعت آی سی تی ؛

تلاش عربستان برای تبدیل به قطب فناوری خاورمیانه

صنعت آی‌سی‌تی امروزه در جهان روندی رو به پیشرفت دارد و برخی کشورهای نفت‌خیز به دنبال این موضوع هستند که از اقتصاد نفت محور تغییر کرده و به سمت اقتصاد برپایه فناوری پیش بروند چون بی شک در آینده تکنولوژی و فناوری حرف نخست را می‌زند و کشورهایی که نسبت به این موضوع غفلت کنند، از قافله عقب خواهند ماند. یکی از این کشورها، عربستان سعودی است که تلاش دارد در قالب برنامه Vision 2030، تا سال 2030 از اقتصاد نفت محور به طور کامل جدا شده و به قطب تکنولوژی خاورمیانه تبدیل شود.
مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد؛

آموزه‌های موفق جهان در رشد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی که درواقع همان دنیای آگاهی موازی و دست ساخته بشر است حالا به اندازه‌ای از اهمیت رسیده تا بستری از تحولات را ایجاد کند. شروع تحولات آغاز شده و کشورهای بسیاری درصدد استفاده از این قابلیت اهدایی دنیای فناوری هستند، اما در ایران به‌جز برخی از بخش‌های صنایع دفاع و کسب و کارهای مجازی به‌ندرت دیگر بخش‌ها درگیر این تحولات هستند و بر همین اساس مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی از اهمیت یافتن جایگاه هوش مصنوعی در زندگی امروزی منتشر کرده و در آن با اولویت بخشی به این موضوع به برنامه‌های ایالات متحده آمریکا در استفاده از مزایای این فناوری اشاره کرده است.
گزارش تصویری؛

مراسم تدفین روبات‌ها در ژاپن

زمانی که روبات‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر روی کار می‌آیند، ژاپنی‌ها به درستی نمی‌دانند با دوستان آهنی قدیمی خود چه کار کنند. از این رو یک برای روبات‌های قدیمی و بازنشسته شده ژاپنی یک گورستان ویژه در نظر گرفته شده است تا آنها طی مراسم ویژه به خاطره‌ها سپرده شوند.
در گفت و گو با دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر؛

واقعی کردن رویای خودروی پرنده

خسروشاهی می‌خواهد هسته اصلی کسب و کار اوبر را که بر خودرو بنا شده از وضعیت فعلی فراتر ببرد. احتمال او به دوچرخه، اتوبوس ، اجاره خودرو و شاید تاکسی‌های پرنده اشاره دارد اما حرکت در این مسیر جدید نوعی تغییر مسیر از بازار تاکسی اینترنتی است
آخرین نوآوری در زمینه خدمات صوتی؛

اعلام یک ویژگی جدید برای دستیار هوشمند گوگل

مدیر عامل اجرایی گوگل، از آخرین نوآوری خود در زمینه خدمات صوتی صحبت کرد و از دستیار هوشمندی با صدای کاملا طبیعی رونمایی کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد؛

آموزه‌های موفق جهان در رشد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی که درواقع همان دنیای آگاهی موازی و دست ساخته بشر است حالا به اندازه‌ای از اهمیت رسیده تا بستری از تحولات را ایجاد کند. شروع تحولات آغاز شده و کشورهای بسیاری درصدد استفاده از این قابلیت اهدایی دنیای فناوری هستند، اما در ایران به‌جز برخی از بخش‌های صنایع دفاع و کسب و کارهای مجازی به‌ندرت دیگر بخش‌ها درگیر این تحولات هستند و بر همین اساس مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی از اهمیت یافتن جایگاه هوش مصنوعی در زندگی امروزی منتشر کرده و در آن با اولویت بخشی به این موضوع به برنامه‌های ایالات متحده آمریکا در استفاده از مزایای این فناوری اشاره کرده است.
گزارش مجمع جهانی اقتصاد؛

رشد جهانی سرمایه‌گذاری دیجیتال

سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی و بیگ دیتا بیشترین بازدهی را دارد.موفقیت شرکت‌های دیجیتالی مختلف در بازارهای مطرح سهام نشان داده، اقبال تکنولوژی در عرصه اقتصاد همچنان پررنگ است. از آنجا که فناوری‌های دیجیتال به ارتقای کارآیی، کاهش هزینه‌ها، افزایش جریان درآمد و ایجاد امکانات جدید کمک می‌کند. شرکت‌ها تمایل دارند سرمایه‌گذاری‌های دیجیتالی را برای جذب ارزش بیشتر افزایش دهند.
سرکار:

به شرکت‌های واردکننده محصولات نانویی گواهینامه اعطا می‌شود

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: شرط حضور شرکت‌های واردکننده محصولات نانویی در نمایشگاه نانو اخذ گواهینامه نانومقیاس از سوی ستاد توسعه فناوری نانو است.
پایان عمر اسمارت‌فون‌ها؛

عینک‌های هوشمند جایگزین موبایل می‌شوند

در حال حاضر تکنولوژی مورد نیاز برای جایگزین‌کردن عینک‌های هوشمند به‌جای تلفن‌های هوشمند به‌وجود آمده و تا ۵ سال آینده نشانه‌هایی از این موضوع به‌وضوح دیده خواهد شد.
در گفت‌وگو با محسن هجرتی؛

تغییر سرنوشت جهان باهوش مصنوعی

هوش مصنوعی تقریبا حالا همه جا دیده می‌شود از روبات‌های کارگر در انبار کارخانه‌ها و سوله‌های بزرگی چون شرکت آمازون گرفته تا شرکت‌هایی چون کمبریج آنالیتیکا که به کمک آن سرنوشت انتخاباتی چون ریاست جمهوری آمریکا تغییر کرده است.
خلافت سايبري؛

چطور تخصص دیجیتالی به شکل‌گیری و رشد داعش کمک کرد

داعش ورود خود را به شکلی خونین و پر سر و صدا به صحنه اخبار بین‌المللی اعلام کرد و در مدت‌زماني كوتاه قلمرويي تشكيل داد كه بر مساحتی از خاک تسخیرشده میان شرق سوریه و غرب عراق حکم می‌راند و بزرگ‌تر از خاک بریتانیا بود.
توسعه علمی؛

آخرین رتبه ایران در فناوری نانو/ چین در صدر قرار گرفت

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: ایران تا ماه آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی رتبه چهارم را در میان کشورهای تولید کننده علم و فناوری نانو کسب کرده است.
صنعت پرسود استخراج دیتا؛

از داده‌ به دارایی

محبوب‌ترین شبکه اجتماعی جهان این روزها اوضاع خوبی ندارد، چرا که اخیرا مشخص شده برخی موسسات تحقیقاتی از کمبریج آنالیتیکا در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا به نفع ترامپ فعالیت کرده و تلاش می‌کردند رفتار رای‌دهی کاربران اینترنت را بررسی و تجزیه و تحلیل کنند.
گفت‌وگو با یاسویوکی نامبو؛

آیا نیروی کار منعطف می‌تواند مشکلات را حل کند؟

موسس و مدیر ارشد اجرایی گروه پاسونا، دومین موسسه ارائه‌دهنده بزرگ کارمندان پاره‌وقت، عمر خود را صرف دفاع از این ایده کرده است که یک نیروی کار مستقل‌تر و منعطف‌تر علاوه‌بر کارمندان به کسب‌و‌کارها نیز منفعت می‌رساند.
استفاده از روابط انگیزه‌بخش؛

تعریف متفاوت موفقیت در اقتصاد گیگی

«آیا تا به حال بندبازی کرده‌اید؟» این جواب «مارتا» به سوال ما بود. ما از او خواستیم زندگی حرفه‌ای خود را از ۵ سال پیش که از یک شرکت مشاوره بین‌المللی استعفا داد تا کسب‌وکار خودش را راه بیندازد، برای ما شرح دهد. او گفت که اخیرا این «هنر» را تجربه کرده و از وقتی استعفا داده، زندگی‌اش درست مثل بندبازی است: «وقتی یک پروژه تمام می‌شد، احساس بطالت می‌کردم. وقتی یک کار جدید می‌گرفتم، درست مثل بندبازی که فرود می‌آید، احساس شعف می‌کردم و برای آنکه به زندگی حرفه‌ای‌ام تسلط داشته باشم به نظم، تمرکز و ظرافت نیاز داشتم.»
بررسی نظام آموزشی فنلاند؛

فنلاند چگونه به کارخانه نخبه پروری تبدیل شد؟!

ضعف در نظام های آموزشی در کشور ها همواره موجب عقب ماندگی های علمی،صنعتی، اجتماعی و فرهنگی می شود و این آموزش و پرورش است که بنیان و زیربنای اعتلای هر ملت است. بر همین اساس طی گزارش ذیل به بررسی یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان پرداخته شده است.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها