سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برومند:

اجرایی شدن ۲۰ طرح کلان ملی در جلسه شورای عتف بررسی شد

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با تشریح جزئیات تفاهم‌نامه‌های صنعت و دانشگاه در نمایشگاه تستا گفت: ۸۵ تفاهم‌نامه به مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان در نمایشگاه تستا منعقد شد.
گسترش فرهنگ دیجیتال؛

نقش رسانه های دیجیتال چیست

رسانه هایی که تبادل یا انتشار محتوا در آنها، تنها به کمک ابزارهای مجهز به پردازشگر دیجیتال میسر باشد. شامل رسانه های برخط مبتنی بر شبکه (نظیر شبکه جهانی اینترنت)، سرویس های مخابراتی از قبیل MMS وSMS و سایر اشکال شبکه های تبادل داده مانند بلوتوث و همچنین رسانه های مبتنی بر حامل های فیزیکی دیجیتال از قبیل بسته های نرم افزاری رسانه ای، بازی های رایانه ای و مانند آنها. .
قادری‌فر تشریح کرد؛

در تجاری‌سازی ضعف داریم

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی گفت: گرچه روند تولید علمی کشور بر اساس مراجع علم‌سنجی دنیا رو به رشد است ولی در تجاری‌سازی و بازاریابی مشکل داریم.وی افزود: در برخی از حوزه‌ها مانند نانو به‌عنوان مدعی رتبه چهارم را داریم و در حوزه سلول‌های بنیادی نیز توانسته‌ایم دوازدهم را کسب کنیم. همچنین در حوزه هوافضا نیز رتبه نهم و در حوزه زیست‌فناوری سیزدهم دنیا را کسب کردیم.
همایش ملی ارتباط علوم انسانی؛

تعریف الگوی اختصاصی ارتباط کارساز علوم انسانی و صنعت

اپلای یا همان بکارگیری علوم انسانی و اجتماعی در هر جامعه‌ای، یکی از زیرشاخه‌های مهم خود را در حوزه صنعت نشان می‌دهد.اکنون روشن است که این خلا ارتباطی، یک نقص نهادی و ساختاریِ دوسویه است؛ با این حال صحبت از علوم انسانی و صنعت همواره یادآور ارتباطی تک‌سویه با جهتی از سوی علوم انسانی به سمت صنعت است. به بیان دیگر، وقتی از ارتباط میان علوم انسانی و صنعت سخن گفته می‌شود، همواره این مدل ساده به ذهن متبادر می‌شود که صنعت با ارائه نیازهای خود، دست استمداد به سوی علوم انسانی دراز کند و حل مسائل درونی یا آسیب‌شناسی پیامدهای اجتماعی خود را از علوم انسانی و اجتماعی طلب کند.
زندگی زیر سقف نانو؛

وقتی صنعت ساختمان رنگ فناوری می گیرد

پژوهشگران کشور توانسته اند محصولاتی با تکنولوژی نانو بسازند که با این تولیدات و تجهیزات می توان زیر سقف یک خانه نانویی ایرانی زندگی کرد.
رتبه بندی کیواس منتشر شد؛

بهترین دانشگاه های جهان در زمینه «کسب و کار»

رتبه بندی دانشگاه های جهان «کیواس»، بهترین دانشگاه های جهان در زمینه تجزیه و تحلیل کسب و کار، مالی، مدیریت و بازاریابی را معرفی کرد
صنعت، دانشگاه را باور کند؛

اقدام وزارت علوم برای حل مشکلات صنعت

ارتباط دانشگاه و صنعت ضرورتی است که همواره مورد مناقشه بوده و با وجود فعالیتهای صورت گرفته هنوز به جایگاه مطلوب خود نرسیده بنابراین وزارت علوم به دنبال اجرای ۳طرح برای احیای این رویه است.
برنامه‌های اشتغال؛

امضای تفاهم نامه برنامه‌های اشتغال

تفاهم نامه برنامه‌های اشتغال معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز ۲۴ شهریور ماه با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و اردشیر محسنی بندپی سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در محل ساختمان سازمان برنامه و بودجه امضا شد
اقتصاد در کنار ریاضیدانان؛

فاصله‌ زیاد دانشگاه با صنعت علت کاربردی نبودن ریاضی

در ایران استادان چندان از ابزارهای کمک‌آموزشی استفاده نمی‌کنند و در تدریس با دانشجویان تعاملی ندارند.
به پژوهش‌های اقتصادی توجه نمی‌شود!؛

لزوم تأسیس یک صندوق بورسی برای حمایت از ایده‌های ناب

پیوند صنعت و دانشگاه همیشه به عنوان یک حلقه مفقوده در رشد و تعالی و پیشرفت اقتصادی و صنعتی کشور مطرح بوده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‎‌های صنعتی استان اردبیل:

شهرک فناوری برق و الکترونیک در اردبیل ایجاد می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‎‌های صنعتی استان اردبیل گفت: شهرک فناوری برق و الکترونیک به مساحت 98 هکتار در حاشیه فرودگاه اردبیل در حال اجراست.
عضو کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد؛

بی‌اثر کردن تحریم‌ها با افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت منجر به بی‌اثر کردن تحریم‌ها می‌شود.
سیستم های تحقیقات و انتقال دانش؛

تجربه و سیاست کره‌جنوبی برای ارتباط دانشگاه با صنعت

کره جنوبی به‌طور مداوم در بازسازماندهی سیستم تحقیقات و انتقال دانش از طریق تخصیص سرمایه‌گذاری و اصلاح شاخصه‌ای ارزیابی، فعالیت‌های قابل توجهی داشته و تغییرات عمده‌ای در نقش اصلی دانشگاه‌ها صورت داده است.
انتقال دانش و فناوری؛

تجربه و سیاست آمریکا برای ارتباط دانشگاه با صنعت

در دو دهه اخیر آمریکا قدم های مستمری برای توسعه انتقال دانش و فناوری موسسات آموزشی و دانشگاهی برداشته است. تشکیل مراکز تحقیقات تعاونی صنعت و دانشگاه، تشکیل مراکز تحقیقات مهندسی در دانشگاه و باز کردن در آزمایشگاه های دولت مرکزی به روی عموم از جمله طرح های آمریکا برای انتقال دانش از دانشگاه به صنایع بوده است.
سورنا ستاری در بازدید از طرح‌های فناورانه جهاد دانشگاهی :

عزم جدی معاونت علمی و فناوری برای مشارکت در طرح‌های فناورانه

سورنا ستاری گفت: معاونت علمی و فناوری برای مشارکت در طرح‌های فناورانه که می‌توانند نیازی از صنعت را تأمین کند، آمادگی دارد و ضمن مشارکت مالی، تلاش می‌کند تا مسیر ورود این طرح‌ها به صنعت و بازار تجاری هموار شود.
به منظور تسهیل در رشد استارتاپ‌ها؛

تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و صندوق بازنشستگی صداوسیما به امضا رسید

در راستای تحقق منافع مشترک در زیست بوم و فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و صندوق بازنشستگی صداوسیما امضاء شد.
دانستنی ها؛

پیشرفت تلفن از سال ۱۸۷۶ تا کنون + فیلم

گراهام بل هرگز تصور نمی‌کرد اختراع او تا چه حد زندگی مردم دنیا را دستخوش تغییر کند.
خودروی هوشمند؛

آیا خودروهای خودران از اولین حادثه منجر به مرگ جان به در می‌برد؟

تصادف مرگبار بین یک خودروی خودران اوبر و یک عابر در نزدیکی شهر فونیکس باعث برانگیخته شدن مخالفت‌ها و موافقت‌های مختلف شده است.
در گفتگو با فاضل احدی عنوان شد؛

مشوق راه اندازی انرژی هسته ای در ایران دشمن اصلی شد

فناوری هسته ای نقش عمده‌ای در تأمین انرژی کشورهای مختلف خصوصا کشورهای پیشرفته دارد و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا جهت رسیدن به اهداف خود با بهره گیری از ظرفیتهای کشورمان در راه اندازی این فناوری پیشقدم بود، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با استقلال و پیشرفت کشور ما، آمریکا دشمن اصلی ایران شد.
آژانس تحقیقاتی گارتنر گزارش داد:

افزایش قیمت محصولات فناوری در سال 2018

پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های جهانی در بخش ارتباطات و فناوری و محصولات دیجیتال با ۶.۲ درصد افزایش در مقایسه با سال گذشته ۲۰۱۷، به ۳.۷ تریلیون دلار در سال جاری برسد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها