سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی‌؛

6 ماه فرصت مطالعاتی در صنعت، جای خالی تجربه را در رزومه اعضای هیات علمی پر می‌کند؟

هزار و 500 عضو جدید هیات علمی دوره 5 ساله اول خدمت خود را با 6 ماه فرصت مطالعاتی آغاز می‌کنند؛ طرحی که وزارت علوم با جدیت برای آن هزینه می‌کند و امیدوار به اثرات مفید در خدمت 30 ساله اساتید است.
در گفت‌وگو با ماینرها و فعالان عرصه بلاک‌چین:

دولت با پذیرش صنعت «ماینینگ» گامی رو به جلو برداشت

«دولت اقدام مبارکی را رقم زده است، چرا که موافقت با شکل‌گیری صنعت استخراج ارز دیجیتال موجب شد نه تنها این صنعت در کانون توجه همگان قرار بگیرد، بلکه سبب شد فعالیت فعالان این حوزه از حالت غیرقانونی و ریسک خارج شود.»
جای خالی فناوری ایرانی در سبد خانوار؛

روایت پایان‌نامه‌های خاک‌گرفته‌‌ای که می‌توانند گره‌ای از جامعه باز کنند

آمار تولیدات دانشگاهیان ایران در دنیا، خوشحالی ایرانیان را به همراه دارد اما این خوشحالی زمانی بادوام‌تر می‌شود که تولیدات علمی به فناوری تبدیل شده و این فناوری‌ها در سفره مردم مشاهده شود.
رئیس دانشگاه شریف؛

طراحی سامانه‌ ارتباط با صنعت برای کاهش اثرات تحریم

محمود فتوحی رئیس دانشگاه شریف، درباره اقدامات و یا راهکارهای عملی این دانشگاه در شرایط تحریم، اظهار داشت: تلاش و کوشش ما در چنین شرایطی بر این است که بتوانیم مسؤلیت اجتماعی را که بر دوش دانشگاه‌ها ست تحقق ببخشیم که در این راستا اقدامات خوبی انجام داده و در بخش‌هایی به موفقیت دست یافته‌ایم.
انلری:

تبدیل علم به ثروت بدون ارتباط دانشگاه با صنعت امکان‌پذیر نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل علم به ثروت راهبردی است که مقام معظم رهبری تأکید کردند و این بدون ارتباط دانشگاه با صنعت به‌وجود نمی‌آید.
پل ارتباطی دانشگاهیان و صنایع؛

اطلاعات آماری که دِین قرارداد‌های ارتباط دانشگاه و صنعت را ادا نمی‌کند

پیرو بررسی پرونده‌های ارتباط دانشگاه و صنعت، برای اطلاع از میزان قراردادهای دانشگاهیان به سامانه‌ای از سوی وزارت علوم (مپفا) رسیدیم که آمارهای جالب توجهی را ارائه می‌کند.
لزوم سیاستگذاری دقیق در حوزه دانش و صنعت؛

ارتباط صنعت و دانشگاه اسیر سردرگمی و قوانین بلا استفاده

ارتباط دانشگاه با صنعت در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۶۱ با تصویب هیات دولت آغاز شد.در سال ۹۳ اجرای قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران در دستور کار دولت قرار گرفت همچنین نقش ارتباطی میان صنعت و دانشگاه به دلیل پاسخگویی مراکز علمی، پژوهشی و آموزشی کشور به تقاضای اجتماعی و صنعتی» بسیار حائز اهمیت شد.
توسعه دانش و فناوری؛

ارتبـاط صنعت و دانشـگاه چـرا و چـگونه؟!

ارتباط میان صنعت و دانشگاه موضوعی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. طی رصد آمار‌های موجود قرارداد‌های ارتباط صنایع و دستگاه‌های اجرایی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور، خوشبختانه شاهد رشد این آمار‌ها هستیم. در سال‌های اخیر تفاهم نامه‌هایی میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی امضا و همکاری‌های خوبی آغاز شده که نتیجه آن واگذاری پروژه‌های تحقیقاتی به مراکز علمی، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور بوده است. اعضای هیئت علمی به عنوان مجری اصلی این پروژه‌ها نقش تاثیرگذاری در به حرکت درآوردن چرخه ارتباط با صنعت و اقتصاد کشور ایفا کرده‌اند.
با توسعه‌ی مصرف‌‌گرایی در کشور ؛

آیا نظارت‌ بر شرکت‌‌های بازاریابی شبکه‌‌ای کافی است؟

سید احمد مطلق در مورد عدم نظارت‌ بر نحوه‌ی فعالیت‌ شرکت‌های شبکه‌ای گفت: «هیچ نظارتی روی این شرکت‌ها انجام نمی‌شود، نظارت باید توسط اتاق اصناف و انجمن انجام شود اما در کشور ما این اتفاق نمی‌افتد.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت:

خطاهای استراتژیک در جانمایی صنایع

برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: ما نتوانسته‌ایم علم را در کشور همچون جوامع پیشرفته جا بیاندازیم و آن را تقاضامحور کنیم. در بخش صنعت ما هیچگاه نیامده‌ایم یک آمایش صنعتی- سرزمینی انجام دهیم و بر اساس آن صنایع‌مان را در استان‌های مختلف پایه‌ریزی کنیم. حتی در جانمایی صنایع بزرگ نیز دچار خطاهای استراتژیک شده‌ایم؛ چنان‌که صنایع انرژی‌بر و آب‌بر را در فلات مرکزی ایران تأسیس کرده‌ایم.
پهپاد از آغاز تاکنون؛

پهپادهای ایرانی کجا ساخته شدند؟

پهپادهای ایرانی گرچه زادگاه‌شان جهاد دانشگاهی اصفهان است، اما در صنایع هوایی قدس وزارت سپاه توسعه یافتند و به تولید انبوه رسیدند.
صداهای ماندگار رادیو ؛

نخستین فرستنده رادیویی در ایران

چهارم اردیبهشت ۱۳۱۹ اولین فرستنده رادیویی ایران در محل بی‌سیم در جاده قدیم شمیران افتتاح شد. که برنامه های آن شامل اخبار، موسیقی ایرانی، و گفتارهای مذهبی، فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی بود. در سال ۱۳۲۲ رادیو تهران بخش دیگری به تعداد بخش‌های قبلی خود افزود .
رییس دانشگاه آزاد در نشست اتاق بازرگانی اصفهان:

سرای نوآوری در هر استان راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که راه‌اندازی سرای نوآوری در هر استان، رویکرددانشگاه در کاربردی کردن آموزش و پژوهش است، از آمادگی این دانشگاه برای همکاری با اتاق‌های بازرگانی در بستر زیست‌بوم واقعی خبر داد.
احمد معتمدی :

ایجاد مراکز تحقیقاتی و نوآوری مشترک در ارتباط با صنعت

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به طرح‌های مشترک این دانشگاه با صنعت گفت: با وزارت نفت نیز طرح‌های بزرگ داریم که اثرگذاری هر کدام از آن‌ها به اندازه ۳۰ تا ۴۰ طرح عادی است و ما آن را با جدیت دنبال می‌کنیم. به طور کلی از عملکرد خودمان در سال ۹۷ راضی هستیم، اما فکر می‌کنم می‌توانیم خیلی بهتر از حال عمل کنیم.
گفتگو با روسای دانشگاه ها؛

حجم قراردادهای صنعتی دانشگاه ها افزایش یافت

به گفته مسئولان آموزش عالی رشد ارتباط دانشگاه و صنعت در سالهای اخیر نقش دانشگاهها را در رفع نیازهای کشور پررنگ تر کرده و در این مسیر پژوهش های علوم انسانی نیز جان تازه ای به خود گرفته اند.
رئیس سابق مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

چیستی و طبقه‌بندی رسانه‌های دیجیتال و آینده این عرصه

رئیس سابق مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار دو اینفوگرافی، چیستی و طبقه‌بندی رسانه‌های دیجیتال و آینده این عرصه را تشریح کرد.
میلیاردری که صنعت مخابرات هند را متحول کرد؛

رشد ۳برابری اتصالات اینترنتی در هند

مردم هند مانند مردم هر جامعه امروزی درگیر اینترنت شده‌اند. حتی در ساعت‎های شلوغ بمبئی زمانی که مردم به خودروهای قدیمی هجوم می‌برند و از در و سقف آن آویزان هستند، جایی که جمع‌کردن کرایه برای راننده دشوار است، اما مسافران هنوز فضایی را برای چک کردن موبایلشان پیدا می‌کنند. ده‌ها صفحه نمایش کوچکی که مملو از پیام‌های واتس‎اپ، سایت‌های اخبار و شایعات، فیلم‌های بالیوود و سریال‌های هندی است.
برومند:

اجرایی شدن ۲۰ طرح کلان ملی در جلسه شورای عتف بررسی شد

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با تشریح جزئیات تفاهم‌نامه‌های صنعت و دانشگاه در نمایشگاه تستا گفت: ۸۵ تفاهم‌نامه به مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان در نمایشگاه تستا منعقد شد.

توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی گروه سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر با دانشگاه تهران

پیرو پیگیری های به عمل آمده در راستای تحقق برنامه توسعه و تعمیق ارتباط صنعت و دانشگاه و استفاده از ظرفيت­ هاي علمي، فني و تخصصي موجود در دانشگاه ­هاي کشور، تفاهم ­نامه همکاری­ های آموزشی و پژوهشی میان گروه سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر و معاونت پژوهشی دانشگاه تهران به امضا رسید.
گسترش فرهنگ دیجیتال؛

نقش رسانه های دیجیتال چیست

رسانه هایی که تبادل یا انتشار محتوا در آنها، تنها به کمک ابزارهای مجهز به پردازشگر دیجیتال میسر باشد. شامل رسانه های برخط مبتنی بر شبکه (نظیر شبکه جهانی اینترنت)، سرویس های مخابراتی از قبیل MMS وSMS و سایر اشکال شبکه های تبادل داده مانند بلوتوث و همچنین رسانه های مبتنی بر حامل های فیزیکی دیجیتال از قبیل بسته های نرم افزاری رسانه ای، بازی های رایانه ای و مانند آنها. .
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها