سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با توسعه‌ی مصرف‌‌گرایی در کشور ؛

آیا نظارت‌ بر شرکت‌‌های بازاریابی شبکه‌‌ای کافی است؟

سید احمد مطلق در مورد عدم نظارت‌ بر نحوه‌ی فعالیت‌ شرکت‌های شبکه‌ای گفت: «هیچ نظارتی روی این شرکت‌ها انجام نمی‌شود، نظارت باید توسط اتاق اصناف و انجمن انجام شود اما در کشور ما این اتفاق نمی‌افتد.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت:

خطاهای استراتژیک در جانمایی صنایع

برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: ما نتوانسته‌ایم علم را در کشور همچون جوامع پیشرفته جا بیاندازیم و آن را تقاضامحور کنیم. در بخش صنعت ما هیچگاه نیامده‌ایم یک آمایش صنعتی- سرزمینی انجام دهیم و بر اساس آن صنایع‌مان را در استان‌های مختلف پایه‌ریزی کنیم. حتی در جانمایی صنایع بزرگ نیز دچار خطاهای استراتژیک شده‌ایم؛ چنان‌که صنایع انرژی‌بر و آب‌بر را در فلات مرکزی ایران تأسیس کرده‌ایم.
پهپاد از آغاز تاکنون؛

پهپادهای ایرانی کجا ساخته شدند؟

پهپادهای ایرانی گرچه زادگاه‌شان جهاد دانشگاهی اصفهان است، اما در صنایع هوایی قدس وزارت سپاه توسعه یافتند و به تولید انبوه رسیدند.
صداهای ماندگار رادیو ؛

نخستین فرستنده رادیویی در ایران

چهارم اردیبهشت ۱۳۱۹ اولین فرستنده رادیویی ایران در محل بی‌سیم در جاده قدیم شمیران افتتاح شد. که برنامه های آن شامل اخبار، موسیقی ایرانی، و گفتارهای مذهبی، فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی بود. در سال ۱۳۲۲ رادیو تهران بخش دیگری به تعداد بخش‌های قبلی خود افزود .
رییس دانشگاه آزاد در نشست اتاق بازرگانی اصفهان:

سرای نوآوری در هر استان راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که راه‌اندازی سرای نوآوری در هر استان، رویکرددانشگاه در کاربردی کردن آموزش و پژوهش است، از آمادگی این دانشگاه برای همکاری با اتاق‌های بازرگانی در بستر زیست‌بوم واقعی خبر داد.
احمد معتمدی :

ایجاد مراکز تحقیقاتی و نوآوری مشترک در ارتباط با صنعت

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به طرح‌های مشترک این دانشگاه با صنعت گفت: با وزارت نفت نیز طرح‌های بزرگ داریم که اثرگذاری هر کدام از آن‌ها به اندازه ۳۰ تا ۴۰ طرح عادی است و ما آن را با جدیت دنبال می‌کنیم. به طور کلی از عملکرد خودمان در سال ۹۷ راضی هستیم، اما فکر می‌کنم می‌توانیم خیلی بهتر از حال عمل کنیم.
گفتگو با روسای دانشگاه ها؛

حجم قراردادهای صنعتی دانشگاه ها افزایش یافت

به گفته مسئولان آموزش عالی رشد ارتباط دانشگاه و صنعت در سالهای اخیر نقش دانشگاهها را در رفع نیازهای کشور پررنگ تر کرده و در این مسیر پژوهش های علوم انسانی نیز جان تازه ای به خود گرفته اند.
رئیس سابق مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

چیستی و طبقه‌بندی رسانه‌های دیجیتال و آینده این عرصه

رئیس سابق مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار دو اینفوگرافی، چیستی و طبقه‌بندی رسانه‌های دیجیتال و آینده این عرصه را تشریح کرد.
میلیاردری که صنعت مخابرات هند را متحول کرد؛

رشد ۳برابری اتصالات اینترنتی در هند

مردم هند مانند مردم هر جامعه امروزی درگیر اینترنت شده‌اند. حتی در ساعت‎های شلوغ بمبئی زمانی که مردم به خودروهای قدیمی هجوم می‌برند و از در و سقف آن آویزان هستند، جایی که جمع‌کردن کرایه برای راننده دشوار است، اما مسافران هنوز فضایی را برای چک کردن موبایلشان پیدا می‌کنند. ده‌ها صفحه نمایش کوچکی که مملو از پیام‌های واتس‎اپ، سایت‌های اخبار و شایعات، فیلم‌های بالیوود و سریال‌های هندی است.
برومند:

اجرایی شدن ۲۰ طرح کلان ملی در جلسه شورای عتف بررسی شد

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با تشریح جزئیات تفاهم‌نامه‌های صنعت و دانشگاه در نمایشگاه تستا گفت: ۸۵ تفاهم‌نامه به مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان در نمایشگاه تستا منعقد شد.

توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی گروه سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر با دانشگاه تهران

پیرو پیگیری های به عمل آمده در راستای تحقق برنامه توسعه و تعمیق ارتباط صنعت و دانشگاه و استفاده از ظرفيت­ هاي علمي، فني و تخصصي موجود در دانشگاه ­هاي کشور، تفاهم ­نامه همکاری­ های آموزشی و پژوهشی میان گروه سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر و معاونت پژوهشی دانشگاه تهران به امضا رسید.
گسترش فرهنگ دیجیتال؛

نقش رسانه های دیجیتال چیست

رسانه هایی که تبادل یا انتشار محتوا در آنها، تنها به کمک ابزارهای مجهز به پردازشگر دیجیتال میسر باشد. شامل رسانه های برخط مبتنی بر شبکه (نظیر شبکه جهانی اینترنت)، سرویس های مخابراتی از قبیل MMS وSMS و سایر اشکال شبکه های تبادل داده مانند بلوتوث و همچنین رسانه های مبتنی بر حامل های فیزیکی دیجیتال از قبیل بسته های نرم افزاری رسانه ای، بازی های رایانه ای و مانند آنها. .
قادری‌فر تشریح کرد؛

در تجاری‌سازی ضعف داریم

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی گفت: گرچه روند تولید علمی کشور بر اساس مراجع علم‌سنجی دنیا رو به رشد است ولی در تجاری‌سازی و بازاریابی مشکل داریم.وی افزود: در برخی از حوزه‌ها مانند نانو به‌عنوان مدعی رتبه چهارم را داریم و در حوزه سلول‌های بنیادی نیز توانسته‌ایم دوازدهم را کسب کنیم. همچنین در حوزه هوافضا نیز رتبه نهم و در حوزه زیست‌فناوری سیزدهم دنیا را کسب کردیم.
همایش ملی ارتباط علوم انسانی؛

تعریف الگوی اختصاصی ارتباط کارساز علوم انسانی و صنعت

اپلای یا همان بکارگیری علوم انسانی و اجتماعی در هر جامعه‌ای، یکی از زیرشاخه‌های مهم خود را در حوزه صنعت نشان می‌دهد.اکنون روشن است که این خلا ارتباطی، یک نقص نهادی و ساختاریِ دوسویه است؛ با این حال صحبت از علوم انسانی و صنعت همواره یادآور ارتباطی تک‌سویه با جهتی از سوی علوم انسانی به سمت صنعت است. به بیان دیگر، وقتی از ارتباط میان علوم انسانی و صنعت سخن گفته می‌شود، همواره این مدل ساده به ذهن متبادر می‌شود که صنعت با ارائه نیازهای خود، دست استمداد به سوی علوم انسانی دراز کند و حل مسائل درونی یا آسیب‌شناسی پیامدهای اجتماعی خود را از علوم انسانی و اجتماعی طلب کند.
زندگی زیر سقف نانو؛

وقتی صنعت ساختمان رنگ فناوری می گیرد

پژوهشگران کشور توانسته اند محصولاتی با تکنولوژی نانو بسازند که با این تولیدات و تجهیزات می توان زیر سقف یک خانه نانویی ایرانی زندگی کرد.
رتبه بندی کیواس منتشر شد؛

بهترین دانشگاه های جهان در زمینه «کسب و کار»

رتبه بندی دانشگاه های جهان «کیواس»، بهترین دانشگاه های جهان در زمینه تجزیه و تحلیل کسب و کار، مالی، مدیریت و بازاریابی را معرفی کرد
صنعت، دانشگاه را باور کند؛

اقدام وزارت علوم برای حل مشکلات صنعت

ارتباط دانشگاه و صنعت ضرورتی است که همواره مورد مناقشه بوده و با وجود فعالیتهای صورت گرفته هنوز به جایگاه مطلوب خود نرسیده بنابراین وزارت علوم به دنبال اجرای ۳طرح برای احیای این رویه است.
برنامه‌های اشتغال؛

امضای تفاهم نامه برنامه‌های اشتغال

تفاهم نامه برنامه‌های اشتغال معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز ۲۴ شهریور ماه با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و اردشیر محسنی بندپی سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در محل ساختمان سازمان برنامه و بودجه امضا شد
اقتصاد در کنار ریاضیدانان؛

فاصله‌ زیاد دانشگاه با صنعت علت کاربردی نبودن ریاضی

در ایران استادان چندان از ابزارهای کمک‌آموزشی استفاده نمی‌کنند و در تدریس با دانشجویان تعاملی ندارند.
به پژوهش‌های اقتصادی توجه نمی‌شود!؛

لزوم تأسیس یک صندوق بورسی برای حمایت از ایده‌های ناب

پیوند صنعت و دانشگاه همیشه به عنوان یک حلقه مفقوده در رشد و تعالی و پیشرفت اقتصادی و صنعتی کشور مطرح بوده است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها