سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مجید کمالو، مدیر سرمایه‌گذاری صندوق توسعه تکنولوژی ایران؛

اکوسیستم را بچلانیم، ۲۰۰ استارت‌آپ بیشتر نمی‌ماند!

استارت‌آپ نباید به مشتری‌هایی که دارد و رشد ارگانیکش بنازد. رشد ارگانیک قابل افتخار نیست. استارت‌آپ از راه مارکتینگ باید بیشتر از ارگانیک رشد کند و پول سرمایه‌گذار را با رشد ارگانیک و دستمزد دادن هدر ندهد. برخی استارت‌آپ‌ها پول سرمایه‌گذار را برای 12 ماه می‌گیرند و در 24 ماه خرج می‌کنند و افتخار هم می‌کنند.
احمد طاهرخانی /فعال حوزه ‌استارت‌آپ:

مزایای هفت گانه راه اندازی استارت آپ های حمل و نقل

چندسالی است که از ظهور ‌استارت‌آپ‌های فعال در عرصه حمل مسافر می‌گذرد. اوبر که در حال حاضر در بیش از ۶۰۰ شهر جهان فعالیت می‌کند در زمره ‌استارت‌آپ‌های سرآمد در این حوزه قرار دارد و در حال حاضر ارزشی بالغ بر ۶۸ میلیارد دلار دارد و رتبه اول را از لحاظ ارزش در میان ‌استارت‌آپ‌های دنیا دارد. ایران نیز شاهد ظهور و رشد ‌استارت‌آپ‌ها در این حوزه بوده است و توانسته به خوبی جای خود را بین عموم افراد جامعه باز کند. همزمان با ظهور این ‌استارت‌آپ ها، با مکانیزمی مشابه، کسب و کارهایی وارد حمل و نقل جاده‌ای کالا شدند.
موانع مسیر رشد تجارت الکترونیکی؛

پیش‌بینی رشد ۲۶درصدی کسب‌وکار آنلاین محقق می‌شود؟

درآمد تجارت الکترونیکی ایران سال گذشته بالغ بر ۱۷۴هزار میلیارد تومان بوده که برآورد می‌شود این رقم در سال جاری به ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار میلیارد دلار برسد. به عبارت دیگر انتظار می‌رود درآمد تجارت الکترونیکی امسال معادل ۲۶ تا ۳۲درصد رشد کند. همچنین گزارش اخیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پیش‌بینی می‌کند مبادلات آنلاین کسب‌وکارهای اینترنتی (پرداخت آنلاین از طریق سایت کسب و کار الکترونیکی) به‌عنوان بخشی از تجارت الکترونیکی در سال جاری بیش از ۴۰درصد رشد کند و به رقم تقریبی ۱۵۸۵هزار میلیارد ریال برسد.
پروانه مافی/ نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی:

طرح مجلس برای نجات استارتاپ‌ها از فیلترینگ

متأسفانه مدتی است که پای فیلترینگ به کسب و کارهای اینترنتی باز شده و اخیرا در خبرها خواندیم که، بعضی شبکه‌هایی که در حوزه گردشگری فعال هستند، فیلتر شده‌اند که طبعا دچار خسارت‌های زیادی می‌شوند. با توجه به اینکه در این مجموعه‌ها افراد زیادی شاغل هستند و هرکدام خانواده، تعهد و فرزند دارند، فیلتر کردن این کسب و کارها ضرری جدی را متوجه آنها خواهد کرد.
مدیرکل کارآفرینی دانشگاه آزاد؛

محصولات شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد، صادر می شوند

حامد افشاری مدیرکل کارآفرینی دانشگاه آزاد گفت: شرکت‌های فناور دانشگاه آزاد از طریق تعاملات بین‌‌المللی، صادراتی را به کشورهای چین، حوزه خلیج فارس داشتند که با تکیه بر محصولات دانش بنیان می توان صادرات غیر‌نفتی و ارزآوری برای کشور ایجاد کرد.
معاون وزیر علوم :

دانش‌آموختگان نباید به دنبال شغل دولتی باشند

معاون فرهنگی وزیر علوم با تاکید بر اینکه باید انتظار و توقع شغل دولتی را در نسل جدید از بین ببریم خاطرنشان کرد: با توجه به گذشته تاریخی‌مان کمتر توانسته‌ایم بحث کار و فعالیت‌های حرفه‌ای را از حوزه و بخش دولتی خارج کنیم، بخشی از این موضوع هم بر می‌گردد به نوع اقتصادی که در کشورمان به صورت غالب داشته‌ایم، این اقتصاد به نوعی دولتی بوده است، وقتی بخش خصوصی قوی و بخش عمومی قوی نداشته باشیم طبیعی است که مشاغل عمدتا در حوزه دولتی تعریف می‌شوند. ولی در واقع بخش دولتی چنین کششی را ندارد بلکه دانش‌آموختگان باید خودشان دانش و مهارتی را که فرا می‌گیرند باید این دانش و مهارت را بتوانند تبدیل به یک حرفه‌ عملی کنند.
سورنا ستاری:

بسیاری از دانش‌بنیان‌ها وارد بورس می‌شوند

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بورس، گفت: پارک علم و فناوری یک محیط فیزیکی نیست و هر جای شهر را می‌توان پارک علم و فناوری دانست.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:

شرکت های دانش بنیان مورد حمایت و پشتیبانی همیشگی دولت هستند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان به واسطه تاثیرگذاری عمیق و گسترده در رونق تولید و گسترش علم و صنعت، مورد حمایت و پشتیبانی همیشگی دولت هستند.
معاون علمی رئیس جمهور:

دانش و تکنولوژی خریدنی نیست

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: از آنجایی که ماهیت صنعت و دانشگاه متفاوت است همواره مشکل ما در جدایی علم از صنعت است و وقتی در مورد صنایع دانش‎بنیان صحبت می‌کنیم کل دانش باید در قالب یک سیستم در نظر گرفته شود.
مهره کلیدی بزرگ‌ترین شرکت تجارت الکترونیکی چین کنار می‌رود؛

علی‌بابا بدون «ما»

اگر این روزها اخبار تکنولوژی را دنبال کرده باشید حتما خبر بازنشستگی مهم‌ترین عضو وب‌سایت «علی‌بابا» را شنیده‌اید. این خبر که به خروج «جک ما» از علی‌بابا مربوط می‌شود سر و صدای زیادی به پا کرده است. او حالا یکی از افراد مهم در شرکت علی‌باباست و با مالکیت تعدادی از بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های تجاری و آنلاین جهان، در حال حاضر سومین فرد ثروتمند چین محسوب می‌شود. علی‌بابا با تلاش‌های جک ما نقش موثری در شکل‌گیری خرید شهروندان چینی و پرداخت و خرید آنلاین ایفا کرده است.
ظهور استارتاپ ها؛

شش اینفوگرافی پایه برای استارتاپ ها

استارت‌آپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده‌ی ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌یابند.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی؛

برگزاری استارتاپ کسب‌وکار در آذربایجان‌غربی ۱۲ برابر افزایش یافت‌

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: در سال‌های اخیر، فعالیت‌های رضایت‌بخشی در حوزه کارآفرینی استارتاپی شکل گرفته که امید بخش توسعه استان در سال‌های آتی است به طوریکه استارت اپهای کسب‌وکار در آذربایجان غربی ۱۲ برابر افزایش یافته است.
بررسی استارت آپ های انرژی؛

چه مشکلاتی پیش روی فعالیت استارتاپ های حوزه انرژی است

اتلاف ۷۹ درصدی انرژی در ساختمان‌ها، ۱۰ درصد هدررفت آب مربوط به شهر تهران، میزان مصرفی بنزین ایران ۲ برابر اروپا و... اینها خبرهایی است که بارها از زبان مسئولان در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده است. هدر رفتن انرژی‌ در صنعتی مانند گاز، نفت، برق و... در ایران در حالی رخ می‌دهد که کشورهای پیشرفته با کمک راه‌حل‌های کاربردی این هدررفت انرژی را به حداقل ممکن رسانده‌اند. از جمله این راه‌های کاربردی می‌توان به استفاده از فناوری‌های نوین مانند اینترنت اشیا یا هوش مصنوعی در کاهش مصرف انرژی‌های سوختی در دنیا اشاره کرد.
زمینه های جدید فعالیت استارتاپی؛

استارتاپ‌های انرژی در میدان ایران

کسب و کارهای نوپا در حوزه انرژی با شتاب‌دهنده‌های تخصصی این حوزه خیز جدیدی برداشته‌اند.
تهران سیلیکون‌ولی می‌شود؟

چین در پنج سال سیلیکون‌ولی را پشت‌سر گذاشته است

اکونومیست به‌تازگی در گزارش مهم خود درباره استارتاپ‌ها به سقوط جایگاه سیلیکون‌ولی به‌عنوان پایتخت استارتاپ‌های جهان پرداخته است. بررسی‌های این نشریه اقتصادی نشان می‌دهد، جایی که تا همین چند سال اخیر تنها محل رشد کسب‌وکارهای نوپا به‌حساب ‌آمده، ‌حالا به نفع رقیب چینی کنار کشیده است. براساس نقشه جهانی نوآوری و استارتاپ‌ها، ‌در سال2013، حدود 78درصد استارتاپ‌های بزرگ در آمریکا متولد شده و 41درصد آنها در «سیلیکون‌ولی» به‌وجود آمده بودند؛ حالا اما ورق برگشته است.
مراسم افتتاح نخستین استارت آپ روستایی کشور؛

با کمک استارت آپ ها اهداف شرکتهای دانش بنیان سریعتر محقق می شود

معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: با کمک استارت آپ ها می توانیم اهداف شرکت های دانش بنیان را سریعتر محقق کنیم.
کسب و کار نوین؛

راز بقای حیات استارتاپ ها

استارتاپ ها، ایده های خلاقانه جوانان با انگیزه و مشتاق به تولید و کسب و کار است اما رونق آن در برخی استانها همچون گلستان با موانعی مواجه است که از حرکت جهش وار و سرعت شتابان فعالان این عرصه می کاهد.
دانستنی ها؛

12 عادت اشتباهی که استارتاپ‌های نوپا را نابود می‌کند

استارتاپ در واقع مانند بدن یک انسان است و باید آن را یک‌بار در معرض تشخیص قرار دهید و در صورت لزوم درمان‌های موردنیاز را انجام دهید. در این گزارش قصد داریم تا آن‌چه که کارآفرینان موفق برای پررونق شدن استارتاپ خود انجام داده‌اند را بررسی نماییم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب ؛

برگزاری دو استارتاپ هوافضا و بیمه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب گفت:در این دانشگاه برنامه‌های ویژه‌ای برای سال تحصیلی جدید تهیه‌شده که یکی از این برنامه‌ها، حمایت از ایده‌های فناورانه است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

میزان صادرات توسط شرکت های دانش بنیان به ۴۵۰ میلیون دلار رسید

معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به آماری از فروش شرکت های دانش بنیان طی سال گذشته گفت: این مقدار در سال گذشته به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده بود، همچنین میزان صادرات از این شرکت ها نیز به میزان ۴۵۰ میلیون دلار بوده است.
صفحه  از ۲۲
نظرات و گلایه ها