سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دانشجویان در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری چه می‌کنند؛

از فرآوری گیاهان دارویی ارگانیک تا ساخت چاپگر سه بعدی

مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری سبزوار در سال ۹۷بسیار خبرساز بود و طرح‌های مختلفی را رونمایی کرد.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان ؛

سامانه هشدار سریع زلزله بومی‌سازی شد

محمد حسین حکیمی مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: پژوهشگاه بین المللی زلزله با تکیه بر دانش بومی و همکاری بخش خصوصی قدم به عرصه ساخت سنسور‌های شتابنگاری و تجهیزات مورد نیاز گذاشته است.
با حمایت مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

متقاضیان مواد و قطعات دانش بنیان اقساطی خرید کنند

مرکزامور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی برای حمایت از تولید کنندگان مواد و قطعات و کالاهای مصرفی دانش بنیان و کمک به تامین نقدینگی خریداران این نوع محصولات و توسعه بازار کالاهای دانش بنیان ، سازو کاری را فراهم کرده است که بخش عمده هزینه خرید متقاضیان این محصولات به حساب شرکت های دانش بنیان واریز و به صورت اقساطی از خریداران دریافت می شود .
دبير ستاد اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي رياست‌جمهوري:

توسعه اقتصاد استارت‌آپ‌ها با کمک رسانه‌ها ميسر است

نزديک به 10 سال پيش وقتي موبايل‌هاي هوشمند وارد بازار شد، اقتصاد ديجيتال معناي جديدتري به خود گرفت و اين گوشي‌ها سبب شدند تا همه مردم بتوانند به صورت روزانه و آنلاين با دنياي اقتصاد ديجيتال در ارتباط باشند. همان زمان بود که در کشور ما نيز معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري به دنبال آن شد تا با راه‌اندازي ستادهايي ويژه، حوزه فناوري‌هاي نوظهور را در سطح کلان مديريت کند.
دبیر شورای فضای مجازی:

هویت در فضای مجازی معتبر می‌شود / توسعه کسب و کارهای نوپا

دبیر شورای عالی فضای مجازی از تدوین سند هویت معتبر در فضای مجازی خبر داد و گفت: در صورتی که این نظام در کشور حاکم شود کسب و کارهای نوپا توسعه پیدا می‌کند.
ستاری در سفر به لرستان؛

دانش‌بنیان‌ برنده کارزار با اقتصاد سنتی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: بخش سنتی اقتصاد در رویارویی با دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها قطعا میدان را واگذار می‌کند و به‌جای مقابله و مبارزه، باید به دنبال سرمایه‌گذاری و حمایت از این کسب و کارها و ایده‌های خلاقانه بنیان‌گذاران کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپی برود.معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی را پیروز کارزار با فضای سنتی و رانتی دانست و گفت: بخش سنتی باید بداند که هرجا یکی از همین استارتاپ ها سر برآورد، پیروز میدان است و راه ماندگاری کسب و کارهای سنتی حمایت و همراهی با این استارتاپ ها است. با همین تحول است که اکنون 97 درصد داروهای مورد نیازمان را خودمان تولید می کنیم. این کسب و کارها راهی ندارند جز این که روی ایده های این جوانان سرمایه گذاری کند.
توسط یک شرکت دانش بنیان ؛

نیاز صنعت کامپوزیت کشور با فناوری رزین تامین شد

متخصصان داخلی برای نخستین بار و با روش مهندسی معکوس صنعت کامپوزیت کشور با تولید رزین های پلیسترغیراشباع بی نیاز شد .به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، حمیدرضاموحد مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی فراپل جم درباره تولید این محصول دانش بنیان گفت : تولید رزین های پلیستر غیراشباع از حدود 40 سال پیش در دنیا شروع شده بود اما فناوری تولید آن در کشور وجود نداشت اما با توجه به نیاز موجود در کشور ،ما توانستیم با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و روش مهندسی معکوس این فناوری را در کشور تولید کنیم .
بر اساس مدل شرکت ها؛

نوآوران ارزیابی صادراتی می‌شوند

شرکت های خلاق و نوآور با هدف ترسیم جایگاه صادراتی شرکت های دانش بنیان به صورت رایگان ارزیابی صادراتی می شوند.بین‌المللی شدن و رسیدن شرکت های نوآور و خلاق به سطحی که در فرآیندهای بین‌المللی بتوانند بصورت حرفه‌ای و قوی عمل کنند از الزامات حضور پایدار در بازارهای بین‌المللی است. در همین راستا و به منظور شناخت بهتر از نقاط ضعف شرکت و نیز رسیدن به یک برنامه توانمندسازی برای هر شرکت، کریدور صادرات میزان بلوغ صادراتی شرکت‌ها را بر مبنای مدل‌های ارزیابی آمادگی صادراتی ارزیابی می کند .
در حوزه خدمات نرم افزاری؛

بازیابی برند صادرات تولیدات دانش‌بنیان در آلمان معرفی می‌شود

مدل بازیابی برند در حوزه صادرات خدمات نرم افزاری به کشور آلمان در یک نشست تخصصی و با هدف توسعه صادرات تولیدات دانش بنیان بررسی می شود. با توجه به اهمیت موضوع برندینگ و نقش آن در توسعه بازار محصولات دانش بنیان ، بررسی مدل های مختلف برندینگ از جمله بازیابی برند نیز حائز اهمیت است به همین منظور نشست تخصصی با محوریت صادارت تولیدات دانش بنیان برگزار می شود .
مشکلات جذب سرمایه استارت‌آپ‌های اژدهای سرخ؛

زمستان تک‌شاخ‌های چینی

سرمایه‌گذاری‌های افراطی و دست و دلبازی‌هایی که به استارت‌آپ‌های چینی وعده داده می‌شدند، حالا گویا رو به کاهش و افول هستند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ مالی و سرمایه‌گذاری در حال تعدیل و کاهش نیروهای کاری خودشان هستند. حتی غول‌های تکنولوژی چینی دیگر نمی‌توانند به روال گذشته عمل کرده و میزان پاداش‌ها و هزینه‌های مسافرت‌های خارجی به کارمندانشان را کاهش می‌دهند.
مهار انرژي بادی ؛

ژنراتورهای تولیدی در کشور چرخ صنایع مختلف را می‌چرخاند

ژنراتورهای توربین بادی با کاربرد در صنایع مختلف خودروهای برقی، نظامی و تولید برق، توسط یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی در استان لرستان طراحی و تولید بومی شد.
برای دریافت تسهیلات؛

طرح‌های اشتغالزای دانش‌بنیان در حوزه آب معرفی شد

طرح های اشتغالزای دانش بنیان حوزه آب برای دریافت تسهیلات به سامانه کارا معرفی شدند.
عملکرد مکانیکی چشم از نظر دقت و ظرافت بی همتا است؛

بازسازی کاسه چشم با محصولات دانش‌بنیان

متخصصان کشور با استفاده از محصولات چند شرکت دانش‌بنیان موفق به انجام عمل جراحی نوآورانه شدند که در آن کاسه چشم یک جوان 29 ساله بازیابی شد.
بدهی شرکت های دانش بنیان؛

۷۱۸ میلیارد تومان مطالبات مشکوک‌الوصول شرکت های دانش بنیان

گزارش جدید معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران حاکی از بدهی نسبتا بالای ۶۰ شرکت‌ از بیش از هزار شرکت دانش‌بنیان دریافت کننده تسهیلات بانکی است.
مهاجرت استارتاپ ها؛

زنگ خطر خروج استارتاپ‌ها با ویزای فناوری

با رشد روزافزون استارتاپ‌ها ‌نوع جدیدی از بازار کار ویژه نخبه‌ها در حال شکل‌گیری است؛ بازاری که ویزای انحصاری برای آن صادر می‌شود.
جمال رحمتی ؛

اقتصاد دانش بنیان در ایران

جمال رحمتی کاریکاتوریست در عکس نگاره زیر مشکلات اقتصاد دانش بنیان را به تصویر کشیده است.
ناکارآمدی مدل تامین مالی وام و تسهیلات؛

رشد بدهکاری استارت‌آپ‌ها به شبکه بانکی کشور

موضوع مدل تامین مالی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان همواره بحث مورد مناقشه در ایران بوده است. در حالی که دولت چند سال است توجه قابل‌توجهی به این بخش نشان می‌دهد و حتی توسعه استارت‌آپ‌ها را به نوعی جزو کارنامه خود ارائه می‌کند کم‌کم اثر حمایت‌های غیر‌تخصصی از این بخش خود را نشان می‌دهد.بر‌اساس این گزارش از ۱۰۴۰ شرکت دانش‌بنیانی که تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند ۱۷۳ شرکت (‌۱۷ درصد) تسهیلات خود را در موعد مقرر بازپرداخت نکرده‌اند و تسهیلات پرداختی به ۶۰ شرکت از آنها (‌۶ درصد) به مطالبات مشکوک الوصول تبدیل شده است.
امریه سربازی؛

مهلت استفاده از سهمیه امریه شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین شد

متقاضیان سهمیه امریه از شرکت‌های دانش بنیان که اعزامی اول اردیبهشت ۹۸ هستند تا نیمه اسفند جاری فرصت دارند تا برگه اعزام خود را به مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان ارسال کنند.
به‌منظور ارائه خدمات تجاری‌سازی؛

دانش‌بنیان‌ها تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند

مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش‌بنیان به‌منظور توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان ودر راستای تقویت زیرساخت، مدیریت بنگاه و توسعه بازار این شرکت‌ها اقدام به حمایت از دریافت خدمات تجاری‌سازی کرده است.
سرعت گرفتن تغییر مفهوم مالکیت در آینده؛

اقتصاد اشتراکی چگونه صنعت توریسم را متحول می‌کند؟

آسیا به قطب اقتصاد اشتراکی تبدیل شده است. شرکت تحقیقاتی و جمع‌آوری داده نیلسون، به این نتیجه رسیده که ساکنان آسیا-اقیانوسیه در دنیا بیشترین تمایل را به مشارکت در اقتصاد اشتراکی دارند؛ به‌طوری که ۸۱ درصد آنها ترجیح می‌دهند دارایی‌های دیگران را اجاره کنند یا با آنها شریک شوند و ۷۸ درصد هم تمایل دارند دارایی‌های خود را اجاره بدهند یا به اشتراک بگذارند.
صفحه  از ۳۳
نظرات و گلایه ها