سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کارآفرینان موفق؛

تجربه‌های ارزشمند شش کارآفرین برتر

مسیر کارآفرینی مانند شروع یک سفر است و سفر کارآفرینان مملو از تجارب و درس‌های چالش انگیز و آموزنده است که اگر به آنها توجه داشته باشید موجب بهبود کسب و کار شما خواهد شد. در ادامه برخی از درس‌های ارزشمند کار آفرینان و بهره‌بردن از این درس‌ها در راستای رسیدن به موفقیت بیان می‌شود.

برنامه ملی اقتصاد دانش بنیان در حوزه آب تدوین می شود

برنامه ملی علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان در حوزه کشاورزی، آب و منابع طبیعی تدوین می شود.
حمله به دفتر اسنپ در کرمان ؛

چالش فیزیکی با تاکسی‌های اینترنتی

مقاومت در برابر تغییر، مسئله‌ای است که در سال‌های اخیر گریبانگیر کسب‌وکارهای نوین شده است. در کنار این مقاومت‌ها از هر گوشه‌ای صدایی بلند است که «ما مسئول اعطای مجوزیم» و کسب‌وکارهای نو برای ادامه حیات خود سردرگم ِ دنیای مجوزها و قدرت‌طلبی سازمان‌ها و نهادهای مختلف شده‌اند. نارضایتی عده‌ای که گمان می‌کنند موقعیت شغلی‌شان به‌دلیل ورود کسب‌وکارهای نو به خطر افتاده، کار را از تجمع و شعار و اعتراض گذرانده و چماق‌کشی به راه انداخته است. به‌نظر می‌رسد این بی‌نظمی‌ها هم ناشی از تعدد قوانین و هم ناشی از فقدان قوانین و مقررات است.
استارت آپ شیوه نوین کار؛

استارتاپ‌های برنده ایرانی؛ از زعفران تا ماهی آنلاین

بررسی همشهری از استارتاپ‌هایی که مورد توجه وزیر ارتباطات قرار گرفته و در رقابت‌های استارتاپی برنده شده‌اند
رئیس صندوق رفاه :

شیوه نامه حمایت از دانشجویان کارآفرین تصویب شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: مصوبه و شیوه نامه حمایت از دانشجویان کارآفرین تصویب و آماده اجرا است.
محبوب‌ترین استارت‌آپ‌های ناموفق؛

شرکت‌های نوپایی که به رغم سرمایه‌گذاری کلان در سال ۲۰۱۷ شکست خوردند

اکوسیستم استارت‌‌آپ‌ها همیشه شاهد شکست‌های فراوانی بوده است و در واقع تعداد نسبتا کمی از استارت‌آپ‌ها می‌توانند در این عرصه موفق شوند، تا جایی که گفته می‌شود معمولا بیش از ۹۰ درصد استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند و در واقع نقش اصلی را همان چند درصد استارت‌آپ موفق باقی‌مانده بازی می‌کنند. با این اوصاف شاید سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها غیر منطقی به نظر برسد، اما در واقع توجیه اقتصادی خوبی برای سرمایه‌گذاری در این اکوسیستم وجود دارد.
مسیر بزرگان؛

رازهای ساده‌ ایلان ماسک برای موفقیت

موفقیت‌های «ایلان ماسک» در پروژه‌های بزرگی مثل Paypal، تسلا و اسپیس‌ایکس (SpaceX) او را به یکی از کارآفرینان موفق تبدیل کرده. کارآفرینی که حالا خیلی‌ها می‌خواهند او را الگوی خودشان قرار بدهند.
انرژی‌هایی از جنس سبز؛

استارتاپ‌های فعال در حوزه انرژی تجدیدپذیر در ایران

تغییرات آب و هوایی، گرمایش زمین، آلودگی هوا و قیمت روز افزون سوخت‌های فسیلی باعث شده است که همه کشورها به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک بروند. ایران نیز با سرعت کمی در حال پیشروی به سوی انرژی‌های پاک است؛ تعداد اندک استارتاپ‌های فعال در این حوزه گواه این ماجراست.
با مخترعین ایرانی؛

صرفه‌جویی در مصرف آب به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید کنتور هوشمندی شده است که از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری می‌کند.
معاون علمی رئیس‌جمهور:

حضور استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان هموارکننده راه تحول عرصه کشاورزی خواهد بود

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور گفت: نفوذ استارتاپها و شرکت‌های دانش‌بنیان، ورود دانش و فناوری تلفیق شده با نوآوری دانشگاهیان خلاق، می‌تواند ضمن حل مشکلات کشاورزی زمینه‌ساز توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و درآمد بالا در این حوزه باشد.
کسب و کار های امروزی؛

آشی که «وب» برای کسب و کارها پخته است

ما گاه اینترنتی شدن کسب و کارمان را خوش باورانه «فرشته نجات» می‌بینیم و گاه از آن سو می‌افتیم و «رقیب بی‌رحمی» می‌یابیمش که آمده تا نان ما را کامل آجر کند. اما این خیالات تا چه اندازه واقع‌بینانه است؟ درک ما از اینترنتی شدن کسب و کار چه عمقی دارد؟ آیا همین که توانستیم فضایی را در شبکه‌های اجتماعی یا اینترنت از آن خود کنیم به این معناست که کسب و کار ما جهانی شده و مرزها و محدودیت‌ها از روی کسب و کار و برند ما برداشته شده است؟ چه بینشی نسبت به مدل‌های داد و ستدهای اینترنتی داریم؟ گفت‌و‌گوی ما با مجید کثیری، دانش‌آموخته مدیریت تبلیغات، کارآفرین و مدیرعامل یک شرکت اینترنتی و دکتر مهدی دهبید، مدیر عامل یک شرکت خصوصی بر آن است که به این پرسش‌ها پاسخ دهد.
مشکلات استارت آپ ها؛

خیز دولت و قوه قضاییه برای حل مشکلات قانونی استارت‌آپ‌ها

معاون رئیس‌جمهور خواستار همکاری نزدیک با دستگاه قضایی شده و قوه قضاییه ‌اعلام کرده آماده شنیدن انتظارات استارت‌آپ‌هاست
سرمایه گذاری بر روی استارت آپ ها؛

راه‌حل آسان شرکت‌های دانش بنیان برای افزایش سرمایه شما

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید استارت‌آپی شده است که در مدیریت مالی صحیح و افزایش سرمایه به کاربران کمک می‌کند.
بررسی فناوری نانو ایران پس از 14 سال؛

قرار گرفتن ایران در رتبه چهارم جهانی تولید علم نانو/محصولات فناورانه ایرانی در 47 کشور

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وب‌او ساینس (Web Of Science) ایران تا پایان دسامبر سال 2017 با انتشار 8 هزار و 791 توانسته است رتبه چهارم جهانی را از آن خود کند، ضمن آنکه ایران همچنین با تولید 40 درصد علم نانو بیشترین سهم تولید این علم را در میان کشورهای اسلامی دارد.
راهنمای استارت‌آپ سازی؛

از صفر تا میلیاردر شدن!

راهنمای عملی برای کسانی که فکر می‌کنند ایده خوبی دارند اما راه پول در آوردن از آن را بلد نیستند و نمی‌دانند چطور باید یک استارت‌آپ راه انداخت
دلیری خبر داد:

کاهش نرخ سود تسهیلات شرکت‌های دانش بنیان به یک درصد

معاون توسعه مدیریت معاونت علمی گفت: سود تسهیلات برای طرح‌های دانش بنیان در رشته‌های مصوب به یک درصد کاهش پیدا کرد.
یادداشتی از محمود محمدی؛

کارآفرین باشیم یا بنیان‌گذار استارتاپ؟!

هر کارآفرینی را نمی‌توان بنیان‌گذار استارتاپ دانست ولی هر بنیان‌گذار استارتاپ به نوعی در حال کارآفرینی (ارزش آفرینی) است. البته ممکن است بسیاری کماکان این سوال را مطرح کنند که آیا هر صاحب اپ یا‌ وب‌سایت، یک کارآفرین محسوب می‌شود؟ نظر شما چیست؟
عبور از تله های کارآفرینی؛

بعد از این میزان خود شو تا شوی موزون خویش

می گویند وقتی مورچه‌ای غذایی پیدا می‌کند از سیگنال‌هایی شیمیایی به نام فرومون استفاده می‌کند به زبان ساده ردی و اثری از خود روی خاک می‌گذارد تا مورچه‌های دیگر برای پیدا کردن غذا انرژی و زمان‌شان را تلف نکنند، آیا نمی‌شود از این رفتار پرمغز مورچه‌ها در اکوسیستم کارآفرینی کشور الهام گرفت تا آنها که می‌یابند یا حتی نمی‌یابند ردی از خود بر جای بگذارند تا زمان‌ها و انرژی‌ها به بیراهه نرود و چرخ‌ها دوباره اختراع نشود و دیگران در همان تله‌هایی نیفتند که ما افتاده ایم؟
چالش جهانی‌شدن؛

چرا استارت‌آپ‌های ایرانی به بازار جهانی وارد نمی‌شوند؟

استارت‌آپ‌های بومی کشور، بازار داخلی را دست‌شان گرفته‌اند و مشتری‌های ثابت و خاص خودشان را دارند اما در بازاری که آن‌سوی مرزها گسترده شده، عملا قدرت چندانی ندارند. در بازار گسترده همسایه‌های جنوبی و غربی کشور که از گردشگرهای ایرانی درآمد زیادی جذب می‌کنند، حضور استارت‌آپ‌های ایرانی هم می‌تواند بخشی از این درآمد را صاحب شود. هرچند در سال‌های اخیر خبرهایی درباره جذب سرمایه‌های خارجی در اکوسیستم استارت‌آپی کشور شنیده می‌شود اما راه بازارهای خارجی روی ایرانیان بسته است. چه سدهایی جلوی این حضور گسترده را می‌گیرد و چطور می‌توان جلوی آن را گرفت؟
معاون وزیر ارتباطات:

مشکلات مالیاتی و بیمه کسب و کارهای استارت آپی در حال پیگیری است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیگیری مشکلات استارت آپ‌ها در حوزه مالیات و بیمه به صورت فوریتی خبر داد و گفت: دغدغه فعالان حوزه کسب و کارهای نوپا، بیمه و مالیات است که به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها