سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خبر خوش به دانش‌بنیان‌ها؛

افزایش فن‌بازارهای تخصصی و منطقه‌ای در کشور

رئیس شبکه فن‌بازار ملی ایران گفت: برنامه‌ریزی شده در سال جدید فعالیت فن‌بازارهای تخصصی و منطقه‌ای برای سهولت معرفی محصولات فناورانه به بازار افزایش پیدا کند.
نسخه جدید دولت برای استارت‌آپ‌ها؛

طرح «نوآفرین» با وعده حذف بیمه و مالیات رونمایی شد

سامانه «نوآفرین» با هدف حمایت از کسب و کارهای نوپا طی مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون‌اول رئیس‌جمهور و محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات آغاز به کار کرد. این طرح در اواخر اردیبهشت سال جاری، پس از یک فرآیند یکساله تدوین و ارزیابی در هیات وزیران تصویب شد تا راهگشای اکوسیستم استارت‌آپی کشور شود. در سامانه «نوآفرین» تسهیلاتی چون معافیت مالیات و بیمه‌ای برای استارت‌آپ‌ها وجود دارد و با احداث پارک اقتصاد دیجیتال، استارت‌آپ‌هایی که درآمد سالانه آنها به ۵۰۰ میلیون تومان برسد می‌توانند با استفاده از امکانات این پارک‌ها درآمد خود را به پنج میلیارد تومان برسانند و به مرحله بلوغ رسیده و روی پای خود بایستند.
حمایت دولت از کسب و کارهای نوپا؛

معافیت مالیاتی مشروط استارتاپ ها

معاون وزیر ارتباطات گفت: استارت آپ‌های کوچک با داشتن شرایطی، از برخی معافیت‌های بیمه‌ای و مالیاتی برخوردار می‌شوند.ناظمی درباره شرایط استارت اپ ها برای برخورداری از این حمایت ها گفت: شرایط بهره مندی اینکه کمتر از سه سال از تاریخ تاسیس آن ها گذشته باشد و درآمد آن ها محدود و کمتر از 500 میلیون تومان در سال باشد و اینکه سطح سرمایه آن ها پائین باشد.
جذب سرمایه در استارت آپ ها؛

تهدیدات رشد

معیارهای سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها دسته‌بندی‌های مختلفی دارد که می‌تواند شامل مراحل رشد استارت‌آپ (پیش از بذر، بذری، سری‌های اولیه رشد و مراحل میانی رشد و قبل از ورود به بورس یا تملک توسط سرمایه‌گذاران نهایی)، صنعت مربوطه (مانند خرده‌فروشی، بازی‌سازی، بانکداری، خدمات و...) یا با توجه به مشتری نهایی باشد. این مشتری نهایی می‌تواند شخص حقیقی، یک کسب و کار و گاهی نیز دولت‌ها باشد.
یادداشت محسن جلالپور؛

کارآفرینان و جامعه؛ قربانیان مشترک تیول‌داری

جلال‌پور معتقد است: در کشوری که فرهنگ، جامعه، سیاست و حکمرانی‌اش کسب ثروت را تشویق کند، شمار رانت‌جویان از کارآفرینان و خلق‌کنندگان ثروت پیشی می‌گیرد. از طرفی همه مردم، روشنفکر، کارآفرین و روزنامه‌نگار دشمن مشترکی به نام تیول‌داری دارند که در عرصه سیاسی و اقتصادی راه را بر هرگونه تحول و اصلاح بسته است. کارآفرینان و روشنفکران جامعه باید باهم متحد شوند.
راه اندازی ایده‌های نوآورانه؛

ایده و کار از شما، سرمایه از مراکز رشد

بسیاری از جوانان و صاحبان ایده معمولا نگران تامین سرمایه برای شروع یک کار و اقدامی استارت‌آپی هستند و نگرانی آن‌ها بخاطر بی‌اطلاع بودنشان نسبت به فعالیت موفق مراکز رشد است.یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های هر کشور، نیروی انسانی جوان است خصوصا اگر از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشد. جوانانی که بعد فراغت از تحصیل در جستجوی شغلی مناسب هستند، در گذشته هر کدام درگیر آزمون و تستی بودند و همه جا را برای تصاحب یک میز و صندلی زیر و رو می کردند، اما امروزه اوضاع متفاوت از گذشته خود است و در مسیری بی انتها جریان دارد.
خدمتی دیگر از پارک فناوری دانشگاه آزاد؛

کلینیک ویژه کارآفرینی؛ ساختاری جدید برای توانمندسازی شرکت‌های مستقر دانش‌بنیان

آموزش‌های تخصصی، خدمات تجاری‌سازی، تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا و سایر خدمات بازارسازی و بازاریابی ازجمله سرویس‌های قابل ارائه، ذیل کلینیک ویژه کارآفرینی است.
علی وحدت مطرح کرد؛

۵۰۰ میلیارد ریال حمایت بلاعوض برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یافت

علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از تدوین بسته‌های حمایتی ویژه برای شتاب‌دهنده‌ها و حمایت‌های بلاعوض برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
ملکی‌فر عنوان کرد؛

دریافت۷۰ درصد تسهیلات لیزینگ خودروسازان با خرید از شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: دو شرکت خودروساز ایرانی در صورتی که زا شرکت‌های دانش‌بنیان خرید کنند تا سقف ۷۰ درصد از تسهیلات لیزینگ بهره‌مند می‌شوند.ملکی‌فر ادامه داد: لذا اگر هر شرکتی اعم از خودروساز یا حوزه‌های دیگر مثل نفت، گاز، پتروشیمی یا حوزه‌های هوایی از محصولات شرکت‌های دانش بنیان خریداری کنند، می‌توانند تا سقف ۷۰ درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب تسهیلات لیزینگ دریافت کرده و سپس به صورت اقساط باز پرداخت نمایند.
جدیدترین آمار از وضعیت VCها به روایت موسسه KPMG؛

رشد ضعیف سرمایه ‏گذاری جسورانه در جهان

با رکوردشکنی رشد سرمایه‎گذاری جسورانه (Venture Capital) یا همان VC در سال ۲۰۱۸، امسال می‎توانست فرصت طلایی برای آن دسته استارت‎آپ‎هایی باشد که مراحل اولیه تامین منابع مالی را پشت سر گذاشته بودند و آماده پذیرش سرمایه‎های جدید از صندوق‎های VC بودند. اما روند سرمایه‌گذاری جسورانه در فصل نخست سال ۲۰۱۹ حاکی از رشد ضعیف این سرمایه‌گذاری در جهان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.
تقابل بازاریابی سنتی و نوپا؛

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی
برای کاربران خاص از سوی یک شرکت دانش‌بنیان؛

سیستم‌عامل اندروید در کشور سفارشی شد

این روزها بحث استفاده از سیستم‌عامل با عناوین مختلفی چون بومی، ملی و سفارشی شده داغ است، به طوری که حتی محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بتازگی در صفحه کاربری خود در توئیتر از سیستم‌عامل اندروید سفارشی‌شده خبر داد.
امشب در برنامه پایش مطرح خواهد شد؛

بررسی مشکلات اخذ مجوز کسب و کار‌های کوچک

امشب برنامه‌ «پایش» با موضوع مشکلات اخذ مجوز کسب و کارهای کوچک، از ساعت 19:45 به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.
پیام رسان ایرانی که پس از ۴ سال مجوز گرفت!

ارائه طرح جدید برای خدمت رسانی به سالمندان

دانشجوی دانشگاه بجنورد گفت: در سال ۹۳ یک پیام رسان طراحی کردم که فیلتر شد و بعد ۴ سال مجوز گرفت. در آن زمان حتی تلگرام نیز بسیاری از امکانات فعلی را نداشت.
مقاومت با ابزار اقتصاد دیجیتال؛

تجربه سازش و مقاومت/ گذار از تحریم با اقتصاد دیجیتال

دو کشور چین و هند تاثیر بسزایی در اقتصاد جهان دارند. اما در کنار این ویژگی‌های مشترک تفاوت بزرگی دارند. هند در بسیاری از سطوح و حوزه‌ها بازار را به کل به آمریکا واگذار کرده و در واقع بازی را باخته است. اما در مقابل چین که زمانی با کپی کاری و کالاهای ارزان قیمت شناخته می‌شد، اکنون تبدیل به کشوری شده که یکی از قطب‌های اقتصادی جهان است و در برابر آمریکا مقاومت کرده است.
به همت متخصصان استان مرکزی؛

بومی‌سازی ۱۰۰ درصدی چاپگر‌های لیزری در ایران

یک واحد تولید واحد دانش بنیان در شهرستان زرندیه استان مرکزی با بومی سازی قطعات، محصولی کاملا ایرانی تولید می‌کند.این شرکت که در تولید کارتریج و ریبون‌های چاپگر‌های لیزری در زرندیه فعالیت دارد به همت متخصصان داخلی توانسته چاپگر‌های لیزری ۱۰۰ درصد ایرانی تولید کند.
اقتصاد با دانش بنیان ها؛

سهم دانش بنیان‌ها از اقتصاد کشورهای توسعه یافته ۴۰ برابر ایران

هرساله بخشی از تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور به دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد که صرف پژوهش و تحقیق می‌شود. اما از آنجایی که این مقدار هزینه نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بخش پژوهش دانشگاه‌ها و کشور باشد، ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به این حوزه توانسته تا حد زیادی میزان GDP را که به این حوزه تزریق می‌شود، افزایش دهد.
شاوردی؛

توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت صندوق نوآوری در ۲ نمایشگاه بین‌المللی ارائه شد

مدیر توانمندسازی صندوق توسعه نوآوری و شکوفایی گفت: توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تحت حمایت صندوق نوآوری در دو نمایشگاه بین المللی اینوتکس ۲۰۱۹ و ایران هلث به نمایش درآمد.
ستاری مطرح کرد؛

تجاری سازی ۴۰۰ شرکت خلاق

معاون علمی رئیس جمهوری گفت: برنامه حمایت از شرکت‌های خلاق را اجرایی کردیم و توسعه علوم انسانی به معنای تجاری سازی آن است.
اخذ هوشمند مالیات؛

سازمان امور مالیاتی از استارت‌آپ‌­ها استفاده کند

نبود سامانه‌ای برای اخذ هوشمند مالیات از تراکنش‌های تجاری در بازارهای کشور موجب شده ایران به بهشت دلالان بدل شود.
صفحه  از ۳۸
نظرات و گلایه ها