سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کسب و کارهای دیجیتالی؛

مدیر یا ایده؛ کدام عامل در موفقیت اهمیت بیشتری دارد؟

برای موفقیت نهایی هر کسب‌وکار نو پایی، داشتن ایده بسیار مهم است. اگر ابتکار یا نوآوری وجود نداشته باشد یا اینکه ایده ارتباط مناسبی با مخاطبان برقرار نکند، مطمئنا راه‌اندازی کسب‌وکار با شکست روبه‌رو می‌شود. البته حضور یک مدیر شایسته هم الزامی است که علاوه بر به عهده گرفتن مسوولیت کارها بر اجرای ایده هم نظارت داشته باشد و شرکت را در مسیر موفقیت، هدایت کند. اما کدام یک از این موارد، داشتن یک ایده خوب یا مدیر لایق، عامل موفقیت موثرتری برای حمایت از شرکت‌های نو پا به شمار می‌رود؟
فروش آنلاین ماهی زنده؛

با راه‌اندازی این استارت‌آپ‌ها در ایران، میلیونر شوید

هنوز استارت‌آپ‌های زیادی وجود دارد که در ایران راه اندازی نشده است و جای خالیشان احساس می‌شود.
هزینه‌های دلاری استارت‌آپ‌های ایرانی؛

چالش توسعه کسب و کارهای نوپا در شرایط جدید اقتصادی

راه‌اندازی استارت‌آپ در هر وضعیت، به ذات با ریسک همراه است. در این میان، کلید موفقیت آن، کاهش هزینه و جذب سرمایه است تا بتواند مسیر توسعه را بپیماید. بخشی از هزینه استارت‌آپ‌ها شامل سرویس‌ها یا زیرساخت‌هایی است که از شرکت‌های خارجی تامین می‌کنند، اما به دنبال، افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر، این کسب و کارهای نوپا با هزینه‌های پیش بینی نشده‌ای مواجه شدند که فعالیت آنها را با چالش مواجه کرده است. البته این چالش زمانی سنگین‌تر شده است که به گفته مالکان کسب و کارهای نوپا، قدرت خرید سرمایه آنها با پایین آمدن ارزش پول کشور کاهش یافته و آنها را با مشکل کمبود سرمایه و تامین آن روبه‌رو کرده است.
اولین میلیادر در راه است؟

شاهکار اسنپ؛ اما و اگرهای میلیارد دلاری شدن

روز سه‌شنبه بیست و پنجم اردیبهشت شهرام شاهکار، مدیرعامل اسنپ، در جلسه‌ای خبر از یونیکورن شدن این کسب و کار داد و آمار و ارقام اعلام شده از سوی او واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.
یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه؛

آشنایی با هشت ایده که استارت‌آپ شدند

در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه پس از فراخوانی برای معرفی استارت‌آپ‌ها، تعدادی از مدیران استارت‌آپی به معرفی خدمات خود پرداختند.
کارآفرینان موفق؛

رفتارهای غیر قابل تحمل از دید یک کارآفرین موفق

افراد موفق، روش‌های متفاوتی برای انجام دادن کارها دارند. اگر عملکرد افراد موفق در زمینه کسب‌و‌کار را تحت بررسی قرار دهید، ویژگی‌های مشترکی را میان آنها کشف می‌کنید. این خصیصه‌ها به کارآفرینان کمک می‌کنند تا به‌وسیله ایجاد عادت‌های مثبت به موفقیت بالایی دست پیدا کنند. افراد موفق جرات رویاپردازی دارند. آنها جرات دارند پا را از منطقه امن خود بیرون بگذارند و موقعیت‌های جدید را تجربه کنند؛ آنها جرات دارند تا دیگران را نیز در این موقعیت‌ها با خود همراه کنند.
کسب و کارهای اینترنتی؛

داستان شکست استارتاپی که عتیقه به مزایده می‌گذاشت

طبیعی است که برخی فعالان در حوزه کسب و کارهای اینترنتی گمان کنند که سرمایه‌گذاری در این ارتباط می‌تواند در نهایت ختم به سرمایه و پول شود. موضوعی که در مورد استارت‌آپ Auctionata درست از آب در نیامد.
چالش توسعه کسب و کارهای نوپا؛

هزینه‌های دلاری استارت‌آپ‌های ایرانی

راه‌اندازی استارت‌آپ در هر وضعیت، به ذات با ریسک همراه است. در این میان، کلید موفقیت آن، کاهش هزینه و جذب سرمایه است تا بتواند مسیر توسعه را بپیماید.
رئیس مرکز فن‌بازار ملی خبر داد؛

حمایت لیزینگی برای فروش فناوری‌های داخلی به مشتریان خارجی

رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران از اعطای تسهیلات لیزینگی به فناوری‌های تولید داخل خبر داد و گفت: این تسهیلات از سوی بانک توسعه صادرات به مشتریان خارجی که قصد خرید فناوری‌های داخلی را داشته باشند، اعطا می‌شود.
ستاری:

پول دولت اعتیادآور و مخرب زیست بوم است/ دانشگاه برای جلوگیری از نابودی صنعت فرش چه کمکی کرده‌ است؟

معاون آموزش فناوری ریاست جمهور با تاکید بر تقویت زیست بوم‌ها در کشور گفت: از طریق زیست بوم‌ها است که شتاب دهنده‌ها تولید می‌شوند.
صرفا به دلیل نژادپرستی؛

همه محدودیت‌های یک کارآفرین و مخترع افغانستانی

در سه سال گذشته شرکت برتر این پارک بوده. توانسته هفت اختراع را به نام خودش ثبت کند و 15 محصول فناورانه و دارای ثبت اختراع را به تولید انبوه برساند. نورمحمد محمدی به خاطر این شرکت و اختراعاتش توانسته مقام سطح دو بنیاد ملی نخبگان را از معاونت علمی ریاست‌جمهوری دریافت کند.
بدانید و موفق شوید؛

18 فیلمی که هر کارآفرین باید به تماشای آن بنشیند

بدون تردید کارآفرینی یکی از کارهای سخت محسوب می شود و همین موضوع باعث می شود تا افراد همواره در معرض از دست دادن انگیزه های خود قرار گیرند. بدون تردید این کار نیازمند آن است تا افراد تحت این شرایط روحیه خود را حفظ کنند. یکی از اقدامات جذاب در این رابطه مشاهده فیلم است.
محمدعلی علیزاده خبرداد؛

تولید محصولات هایتک برای کاهش اتکا به شهریه

محصولاتی نظیر بالش کمک تنفسی و تولید بافت‌های عصبی با پایه ابریشم در شرکت دانش‌بنیان واحد تربت‌حیدریه تولید می‌شود.
هنری‌ها چطور بادیگارددار شدند؟

کارآفرینی با تن درشت‌ها

صفایی می‌گوید کارآفرینی‌ای که انجام داده بخشی به‌خاطرحس نیازی است که از سوی چهره‌های مشهور برای مراقبت وجود دارد و از طرف دیگر ورزشکاران مستعدی هستند که توانایی مراقبت تخصصی از چهره‌ها را دارند.
خوابیدن در دنیای مدرن؛

چگونه «خواب»، کسب‌وکاری میلیارد دلاری شد؟

خستگی، هنجار جدیدی است و تعجبی ندارد که امروزه شرکت‌ها کالاهایی برای خواب راحت‌تر می‌فروشند. اما چطور شد که «شبی آرام» به کالایی لوکس تبدیل شد؟
راهکار پولدار شدن؛

نکات مهم برای راه اندازی کسب وکارهای اینترنتی پردرآمد

با تکیه بر تکنولوژی امروزه می توان بدون پول و در کمترین زمان کسب و کار پردرآمدی را راه اندازی کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد ؛

صعود از پله‌های ترقی در گرو حمایت از شرکت‌های دانش بنیان/ تصدی‌گری دولت کاهش یابد

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتوانستیم با اجرایی شدن برجام قسمتی از ذخایر ارزی که در خارج از کشور آزاد شده بود را به سمت تکنولوژی‌های برتر، صنایع تک و شرکت‌های دانش بنیان سوق دهیم و با عدم تحرک کافی دولت، این موهبت به خسارت مبدل شد.
موانع رشد مشاغل نوپا؛

الزامات حمایت از ایده های استارت آپی کدامند؟

رشد کسب و کارهای نوپا در حالی فرصتی را برای دولت و البته جویندگان کار فراهم کرده که متولیان امر باید با راه اندازی نهادهای تسهیل‌گر و هدایت گر این ایده ها را به ظرفیت های بالفعل تبدیل کنند.
مصطفی قانعی:

تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه واکسن افزایش می‌یابد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: تلاش خواهیم کرد که تعداد شرکت‌های مستقر در مراکز رشد را افزایش دهیم و از فعالیت شرکت‌های خصوصی حمایت کنیم.
دانشگا‌ه‌ها پیشران توسعه صنعت نفت؛

شناسایی بازارهای هدف در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: بایستی به فکر شناسایی بازارهای هدف برای شرکت‌های دانش بنیان باشیم، چرا که این شرکت‌ها با تولید کالای با کیفیت علاوه برتامین نیاز داخلی، می توانند محصولات تولید خود را صادر کنند.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها