سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برای کسب‌وکارهای نوپا؛

مرکز نوآوری و شتاب‌دهی رسانه‌ای راه‌اندازی شد

تفاهم‌نامه‌ای میان مسئولان مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات، وزارت کار و وزارت بهداشت، معاونت علمی ریاست جمهوری و همراه اول با هدف ایجاد بستری برای حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تقویت ظرفیت‌های این حوزه به امضا رسید.
کرمی:

اقتصاد دانش‌بنیان ماهیت اقتصادی ـ اجتماعی دارد

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان یک ماهیت اقتصادی - اجتماعی دارد، گفت: هنوز آمار دقیقی از وضعیت اقتصاد دانش‌بنیان در کشورمان نداریم.
استیری:

بازار هدف شرکت های فن آوری ایران خاورمیانه و آفریقا هستند

مدیرکل دفتر توسعه کسب‌ و کار بین ‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می گوید: در دولت های یازدهم و دوازدهم حدود 20 سفر تجاری به کشورهای مختلف از جمله در خاورمیانه و افریقا به عنوان بازار هدف اولیه انجام شده که دستاوردهای قابل توجهی داشته است.
اسماعیل قادری‌فر ؛

اکوسیستم استارت‌آپی سکویی برای اشتغال‌زایی پایدار ایران است

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اکوسیستم استارت‌آپی، سکویی برای اشتغال‌زایی پایدار و ارتقای ایران است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:

مشکل کشور ما مشکل، فکری و فرهنگی است نه مشکل مالی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مشکل ما در کشور بحث پولی نیست بلکه مشکل فکری و فرهنگی داریم.وی افزودالبته من با جذب سرمایه‌گذار خارجی مشکلی ندارم و این مسئله بد نیست اما می‌توانیم از ظرفیت‌های شرکت‌های بزرگی مانند همراه اول استفاده کنیم و به شرکت‌ها کمک کنیم.
مدرسه کسب و کار؛

فاکتورهای انتخاب یک مدرسه کسب‌وکار خوب

دروس و مباحث مرتبط با کسب‌وکار از محبوب‌ترین رشته‌هایی هستند که موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها ارائه می‌کنند. رشد محبوبیت چنین رشته‌هایی تاثیری مستقیم در بازار کار و مشاغل داشته است، از همین رو، استدلال بسیاری از افراد این‌ است که تحصیل در زمینه کسب‌وکار می‌تواند نوعی سرمایه‌گذاریِ آینده‌نگرانه قلمداد شود. در این زمینه‌ تحصیلی فرقی نمی‌کند در مقطع کارشناسی به دنبال ادامه تحصیل هستید یا اینکه هدفتان گرفتن مدرک مدیریت ارشد کسب‌وکار باشد.
همراه با استارت‌آپ؛

آشنایی با استارت‌آپ‌های فضایی دنیا/ نرم‌افزار مدیریت مزرعه

نرم‌افزار مدیریت مزرعه محصول کشور کانادا است و بیش از ۵۰۰ نفر توانستند با فعالیت این استارت‌آپ مشغول به‌کار شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:

سراهای نوآوری برای داد‌ و‌ ستد محصولات دانش‌بنیان راه‌اندازی شدند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه‌ریزی ما در دانشگاه آزاد اسلامی به نحوی است که دانشگاه باید مجموعه‌ای پویا و زنده و تأمین‌کننده آینده جوانان باشد.
نقش درست دولت در فضای استارت‌آپی؛

اکوسیستم موفق کسب‌وکارهای نوپا در آمریکا و سنگاپور

وزارت صمت اخیرا گزارشی از رتبه‌بندی استارت‌آپ‎ها در جهان منتشر کرده که براساس آن ایران از لحاظ تعداد استارت‌آپ‎ها در رتبه ۴۸ قرار دارد. در صدر این جدول به ترتیب کشورهای آمریکا، هند و انگلیس حضور دارند. به عبارت دیگر، آمریکا با نزدیک به ۴۶هزار استارت‌آپ در اکوسیستم جهانی پیشگام است و پس از آن، بیشترین تعداد استارت‌آپ به هند اختصاص دارد که بالغ بر ۵۸۲۵شرکت و سپس انگلیس که براساس این گزارش ۴۸۴۴ استارت‌آپ دارد.
از 21 آذر ماه؛

آغاز رویداد استارت آپ ویکند حوزه توزیع گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از برگزاری رویداد استارت آپ ویکند تخصصی در حوزه توزیع گاز با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در آذرماه امسال خبر داد.بوشهری افزود: این رویداد ایده پردازی که توسط شرکت گاز استان قزوین و با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار می شود از 21 آذر ماه آغاز و تا 23 آذرماه ادامه خواهد داشت. وی افزود علاقمندان به حضور در این استارت آپ تا اول آذر ماه فرصت دارند که با مراجعه به سایت https://evand.com/events/gasstartup-ir در این رویداد ایده پردازی ثبت نام کنند.
با هدف حمایت از استارتاپ‌ها؛

مرکز نوآوری و شتاب‌دهی رسانه‌ای راه‌اندازی شد

مرکز نوآوری و شتاب‌دهی رسانه‌ای کسب‌وکارهای دیجیتالی با هدف حمایت از استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات و تبدیل آنها به شرکت‌های متوسط و بزرگ اقتصادی، راه‌اندازی شد.در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری کسب‌وکارهای دیجیتالی، تفاهم‌نامه‌ای نیز میان مسئولان حاضر از مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات، وزارت کار و وزارت بهداشت، معاونت علمی ریاست جمهوری و همراه اول با هدف ایجاد بستری برای حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تقویت ظرفیت‌های این حوزه به امضا رسید.
در دیدار با کارآفرینان بررسی شد:

مصائب تولید

ناامیدی تولیدکنندگان از سیاست‌های اشتباهی است که ریشه در گذشته دارد. سیاست‌هایی که همواره درآمدهای نفتی را به تولید و صنعت ترجیح داده و این بخش مورد بی‌مهری واقع شده است.
ابراهیم بهادرانی، عضو شورای رقابت:

از نظر شورای رقابت سیاست اسنپ در میدان رقابتی طبیعی است

سیاست اسنپ از نظر شورای رقابت امری کاملا طبیعی در میدان رقابتی با رقبا است و هیچ نقض قانون وانحصار طلبی‌ای در کار نیست.
محمدباقر اثنی عشری:

برای حل تداخل وظیفه با اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی مشغول مذاکره‌ایم

رئیس هیات مدیره سازمان نصر: «تعارض میان وظایف سازمان و اتحادیه، در دو منطقه استان یزد و شهرستان تهران رخ داده بود و برخی از کسب‌وکارها با تهدید پلمپ و فیلترینگ مواجه شده بودند. در حال حاضر مشغول مذاکرات برای حل این تداخل هستیم و فعلا مهلتی شش ماهه از وزارت صمت گرفته شده تا در این مدت کسب‌وکاری به علت نداشتن مجوز، با توقف روبرو نشود.»
پرنده خوشبختی؛

قصه کارآفرینی رضا سواری

رضا سواری در سال ۱۳۴۴ در روستای گرده‌ رش از توابع مهاباد متولد شد . وی سختی‌های بسیاری تحمل کرد و تلاش بسیار نمود و این روند را ادامه داد تا اینکه امروز یکی از موفق ترین هاست. روایت رضا سواری از شروع و توسعه کسب وکارش را در ادامه می‌خوانید.
به قلم نیما نامداری؛

حباب دات‌آی‌آر؟

رشد فناوری‌های نوآورانه باعث شده فرصت‌های زیادی برای کسب‌وکارهای نوپایی که استارت‌آپ نامیده می‌شوند ایجاد شود و سرمایه‌گذاری روی آن ها هم رواج یافته‌است. اما باید مراقب بود اتفاقی نظیر سقوط دات کام (.comcrash) که در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ در آمریکا رخ داد در سال‌های آینده در ایران رخ ندهد. به‌خصوص که دولتی‌ها هم وارد این فرآیند شده و به‌دنبال جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌های ایرانی هستند.
به استارتاپ‌ها اعتماد کنید؛

فعالیت این روزهای کسب و کارهای نوین

استارتاپ‌ها دنیای عجیب و غریبی دارند، دنیایی پر از هیجان و خلاقیت. دنیایی که پویایی، انگیزه، رفاقت و کار تیمی حرف اول را در آن می‌زند. آنها همیشه در حال ایده پردازی هستند و تلاش می‌کنند حتی اگر نادیده گرفته شوند. همین چند سال قبل بود که چند جوان برای پیشنهاد همکاری در بخش استارتاپ به تاکسیرانی مراجعه کردند، آنها پر از ایده برای کار بودند. طرح‌هایشان را ارائه دادند و حرف‌هایشان را زدند در نهایت با واکنش منفی مواجه شدند. این جوانان ناامید و دلسرد نشدند و رفتند تا خودشان با اندک سرمایه‌ای که داشتند استارتاپی راه اندازی کردند که بعد از یک سال آن طور که معاونت علمی ریاست جمهوری گزارش داده است شرکتشان بیش از یک میلیارد دلار ارزش یافته است.
سام صفوی/ بنیانگذار یک استارتاپ:

ایران بهترین زیست بوم استارتاپی منطقه

سال گذشته مردی با تجربه و بسیار محترم که مشاور یک نهاد اقتصادی بزرگ بود، برای ارائه مشاوره به استارتاپ‌ها به مرکز ما آمد و وقتی نوبت به تیم ما رسید، آخر جلسه و به‌عنوان حرف‌های خصوصی، گفت که همه شما - استارتاپ‌ها - سر کار هستید و ایده‌هایی در این سطح را حتماً «می‌زنند». منظورش این بود که سرمایه‌داران بزرگ داخلی یا شرکای خارجی‌شان که رانت، فناوری و سرمایه دارند، وارد می‌شوند و ایده‌های خوب را مطرح می‌کنند. چند تا نمونه هم ذکر کرد و البته شواهدی ارائه داد که حتی فرد بسیار خوش‌بینی مثل بنده هم نمی‌توانست رد کند.این را گفتم تا به نوعی خرق عادت کنم و بر خلاف همیشه، مطلبم را نه بر پایه چارچوبی نظری بلکه تنها مبتنی بر مشاهدات و تجربه‌های بی‌واسطه‌ام به‌عنوان یک فعال در فضای استارتاپی کشور مطرح کنم.
مرتضی اباذری/مدیر استارتاپ:

تأمین سرمایه مشکل اصلی استارتاپ‌ها

استارتاپ، ایده‌پردازی، کارآفرینی، شرکت‌های دانش بنیان و واژه‌هایی از این قبیل، چند سالی است که نقل محافل علمی، اقتصادی و عمومی شده است و بازار این اصطلاحات در رسانه‌های عمومی و مطبوعات حسابی داغ است.
رصد مزارع با تصاویر ماهواره‌ای؛

استارت‌آپ‌های ایرانی دنیای کشاورزان را هم پربار می‌کند

ظهور و رشد استارت‌آپ‌ها در حوزه کشاورزی و مزارع باعث شده است تا کشاورزان با خیالی آسوده‌تر به کشت و زرع زمین‌های خود بپردازند.
صفحه  از ۲۷
نظرات و گلایه ها