سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گزارش توئیتری دانشجویان؛

آموزش شنای مختلط در مهد کودکی در بجنورد! / اجرای سند ۲۰۳۰ یا تربیت نیرو برای دشمن؟

طی چند روز گذشته تصاویری در اینستاگرام یک مربی مهد کودک منتشر شد که در آن تصاویر، دختران و پسران به صورت برهنه کنار یکدیگر مشغول آب بازی و شنا هستند؛ این تصاویر واکنش گسترده فعالان فضای مجازی را در پی داشت.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

پخش آهنگ غیرمجاز در مهدهای کودک ممنوع

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تا قبل از تعیین شهریه‌های جدید و ابلاغ آن ، افزایش هر گونه شهریه تخلف بوده و با موسسان مهدهای کودک برخورد می‌شود.
حبیب الله مسعودی فرید مطرح کرد؛

چالش شهریه برای مهدهای کودک

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با انتقاد از سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان برای عدم اعلام افزایش نرخ شهریه مهدهای کودک در سال جدید، نسبت به اجحاف به حق مردم و تعطیلی این مراکز هشدار داد.او با اشاره به اینکه از چندین ماه قبل نامه نگاری‌ها را با سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان برای تعیین قیمت آغاز کرده‌ایم، گفت: بر اساس دستورالعمل‌ها، سازمان بهزیستی و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان باید با یکدیگر قیمت شهریه مهدهای کودک را برای استان‌های مختلف کشور تعیین کنند، این قیمت برای سراسر کشور قیمت واحدی نیست.
معاون آموزش ابتدایی مطرح کرد؛

اجباری کردن دو سال پیش دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه

معاون آموزش ابتدایی گفت: منابع آموزش و پرورش محدود است و باید دست به انتخاب بزنیم و برای همین روی طرحی کار می کنیم که در مناطق محروم و دو زبانه دو سال پیش دبستانی را اجباری کنیم.
رسول پیروتی / آموزگار منتخب سردشت:

پیش‌دبستانی رسمی و اجباری شود

مطالعات متعدد حاکی از ارتباط مستقیم، ارتقای مهارت‌های شناختی و تفکر انتقادی، رفع اختلالات زبانی، بهبود اضطراب، تعاملات و ارتباطات اجتماعی، قدرت سازگاری و تصمیم‌گیری، بهداشت روانی، موفقیت تحصیلی دانش‌آموز و هدف‌داری زندگی با آموزش‌های پیش‌دبستانی و با توجه به زبان مادری است. این امر متضمن توجه به حقوق اقلیت‌های فرهنگی و زبانی، بازنگری و اصلاح قوانین، احداث پیش‌دبستانی‌ها، برنامه‌ریزی و تخصیص سرمایه‌ها و امکانات و تسهیلات لازم با هدف محرومیت‌زدایی و توسعه عدالت آموزشی است. آیا در مدرسه منفعتی هم هست؟ آیا دانش‌آموزان سود می‌برند؟ یا والدین یا مربیان یا دولت؟ شاید هم هیچ‌کس سودی نمی‌برد. این پرسش مهمی است که باید به آن پاسخ داده شود.
سميه حسيني/ کارشناس ارشد کارآفريني – توسعه:

تأثير ارتباطات و فناوري اطلاعات بر آموزش پيش‌دبستاني

هفت سال اول زندگي کودک، يعني سنين پيش‌دبستاني، پايه و اساس شخصيت او را تشکيل مي‌دهد و اگر اين دوره با عطوفت، با احساسات خوشايند و اقتدار عاطفي کودکان همراه باشد، ستون‌هاي اصلي براي ايجاد شخصيت پي‌ريزي مي‌شود و اين قبيل بچه‌ها بيشترين آمادگي رواني و ذهني را براي يادگيري مي‌يابند.
آمنه ولی‌جانی/ کارشناس‌ارشد آموزش پیش از دبستان:

موانع غیرآموزشی در مسیر آموزش پیش از دبستان

شاید شما هم مثل من عنوان‌های بسیاری را درباره فنلاند در مجلات و روزنامه‌های سال‌های اخیر دیده باشید. عنوان‌هایی مانند: «آشنایی با سیستم آموزش پیش از دبستان فنلاند»، «فنلاند بهترین کشور پرورش کودکان زیر شش سال.» علاوه‌براین، استادانی را هم دیده‌اید که به فنلاند سفر کرده‌اند و از نزدیک با نوع آموزش پیش از دبستان آنجا آشنا شده‌اند و طرح‌هایی را برای آموزش به ایران آورده یا مؤسسات و دانشگاه‌هایی را دیده‌اید که از اساتید دانشگاه‌های فنلاند دعوت کرده‌اند تا برای برگزاری کارگاه‌های تربیت مربی به ایران بیایند.
یادداشت زری آقاجانی؛

بازی، آزمایشگاه کودک است

اغلب والدین به‌محض اینکه کودکشان به سن ورود به مهدکودک می‌رسد، انتظارات متفاوتی از آموزش در این مراکز دارند. بعضی به آموزش‌های رسمی اهمیت می‌دهند، مانند نوشتن، خواندن و حساب‌کردن و برخی محیط محرکی را می‌پسندند که با وجود مربیان توانمند، باعث کنجکاوی و رشد بهتر فرزندشان شود، همچنین دسته دیگری از والدین وجود دارند که مدام در حال قیاس‌های نگران‌کننده برای خود و فرزندشان هستند، برای مثال، وقتی می‌بینند فرزند دوستشان با تکالیفی مانند وصل‌کردن نقطه‌چین، رنگ‌آمیزی و... از مهدکودک به منزل می‌آید، نگران شده و درباره کیفیت مهدکودک/ پیش‌دبستانی فرزندشان که با بچه‌ها «بازی» می‌کنند، دچار تردید می‌شوند.
مدیرکل دفتر کودک و نوجوان سازمان بهزیستی:

تمام مهدهای کودک شهری به دوربین مجهز هستند

مدیرکل دفتر کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور گفت: تمام مهدهای کودک شهری به دوربین مجهز است و می توانند موارد کودک آزاری های احتمالی را ثبت کند.
زری آقاجانی/ پژوهشگر مؤسسه مطالعات کودکی مدرس:

کودک مهیای پیش‌دبستانی

انگار همین دیروز بود، تازه به دنیا آمده بود، همراه با ادای اولین کلماتش، تاتی تاتی می‌کرد، ولی چه زود بزرگ شد و اکنون باید برای ورود به اولین محیط اجتماعی آماده شود. کودکتان باید به مهدکودک و پیش‌دبستانی برود تا بتواند برای فردا، توانمند و با عزت‌نفس پرورش یابد.
بررسی آیین‌نامه مهدکودک‌ها ؛

شیوه اخذ شهریه پیش‌دبستانی

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش گفت: آیین‌نامه مربوط به مهدکودک‌ها در دولت در حال بررسی و تصویب است.
وزیر آموزش و پرورش؛

دلجویی وزیر از دانش‌آموز آملی

وزیر آموزش و پرورش از دانش‌آموز آملی که رتبه برتر شهرستان در جشنواره خوارزمی را به دست آورده بود و از نحوه تقدیر مسؤولان گلایه داشت، دلجویی کرد.
دکتر محمدمهدی طهرانچی؛

راه اندازی دانشگاه مادران در دانشگاه آزاد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه این دانشگاه برای ایجاد "دانشگاه مادران" خبر داد و گفت: تلاش ما این است که دانشگاهی متناسب با شرایط و ویژگی های مادران تأسیس و رشته های کاربردی ارائه کنیم که جزئیات این طرح در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.
نگاهی به تغییرات معنی‌دار ظرفیت‌ امسال دانشگاه‌ها؛

واقعیات کمتر گفته‌شده درباره دانشگاه در ایران و جهان

دفترچه‌های انتخاب رشته‌ی کنکور سال ۹۷، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند؛ حرف‌هایی که اغلب تازه نیستند اما تاکنون به این رسایی شنیده نمی‌شدند.
رضوان حکیم زاده عنوان کرد؛

ثبت نام کودکان 6 ساله در دوره پیش دبستانی غیر قانونی است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی مدارس غیردولتی ثبت نام کودکان بدو ورود به پایه اول ابتدایی را منوط به گذراندن دوره پیش دبستانی در همان مدرسه می کنند، گفت: ثبت نام کودکان 6 سال تمام در دوره پیش دبستانی خلاف قانون است.
مسابقات دانشجویی؛

دانشجوي دانشگاه تهران برنده مدال نقره مسابقات ملي مهارت در رشته مکاترونيک

دانشجوي دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر پرديس دانشکده‌هاي فني دانشگاه تهران موفق به کسب مقام دوم کشوري (مدال نقره) در مسابقات معتبر ملي مهارت در رشته مکاترونيک شد.
شهرام جمالی- كارشناس آموزشی مطرح کرد؛

آینده ای نابسامان‌ِ در انتظار پیش دبستانی ها!

دستورالعملی که به تازگي از سوی مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان « راهنمای ساماندهی مدرسه محور » به استان ها ابلاغ شده است، افزون بر ایجاد شرایط الزام آور برای نیروهای اجرایی مدارس و اجبار مدیران، معاونان و مشاوران به حضور و تدریس در کلاس، در بخشی که به ثبت نام نوآموزان در دوره پیش دبستانی اشاره دارد، ماموریتی را به استان ها واگذار کرده است که در صورت اجرا، می‌تواند پیامدهای ناگواری را برای نوآموزان و آینده تحصیلی آنان به دنبال داشته باشد.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

ضعف سواد حرکتی، تهدیدی برای سلامت دانش آموزان

ضعف سواد حرکتی موجب مشکلاتی در سلامت و آسیب های فراوان برای دانش آموزان شده است.
نگاهی به یک چالش؛

پیش دبستانی در تکاپوی متولی/ وقتی چالش های اقتصادی مانع می شود

آموزش و پرورش در حالی که در پرداخت تعهدات خود به معلمان و عمل به مصوبات عاجز است، خود را متولی پیش دبستانی های کشور می داند اما قادر به اجباری کردن این مقطع به دلیل فشار مالی نیست.
مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی؛

نظارت آموزش و پرورش بر عملکرد پیش دبستانی در سه سطح ستاد ، منطقه و مدرسه

مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی در خصوص ضرورت آموزش پیش دبستانی برای کودکان گفت: « از هر منظر و علمی که به ضرورت پیش دبستانی نگریسته شود، خواهید دید که هیچ دوره ای نقش تعیین کننده پیش دبستانی را برای کودک ندارد چرا که ظرفیت یادگیری کودکان در پیش دبستانی بسیار بالا است و ظرفیت در همین دوره شکل می گیرد.»
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها