سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت زری آقاجانی؛

بازی، آزمایشگاه کودک است

اغلب والدین به‌محض اینکه کودکشان به سن ورود به مهدکودک می‌رسد، انتظارات متفاوتی از آموزش در این مراکز دارند. بعضی به آموزش‌های رسمی اهمیت می‌دهند، مانند نوشتن، خواندن و حساب‌کردن و برخی محیط محرکی را می‌پسندند که با وجود مربیان توانمند، باعث کنجکاوی و رشد بهتر فرزندشان شود، همچنین دسته دیگری از والدین وجود دارند که مدام در حال قیاس‌های نگران‌کننده برای خود و فرزندشان هستند، برای مثال، وقتی می‌بینند فرزند دوستشان با تکالیفی مانند وصل‌کردن نقطه‌چین، رنگ‌آمیزی و... از مهدکودک به منزل می‌آید، نگران شده و درباره کیفیت مهدکودک/ پیش‌دبستانی فرزندشان که با بچه‌ها «بازی» می‌کنند، دچار تردید می‌شوند.
مدیرکل دفتر کودک و نوجوان سازمان بهزیستی:

تمام مهدهای کودک شهری به دوربین مجهز هستند

مدیرکل دفتر کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور گفت: تمام مهدهای کودک شهری به دوربین مجهز است و می توانند موارد کودک آزاری های احتمالی را ثبت کند.
زری آقاجانی/ پژوهشگر مؤسسه مطالعات کودکی مدرس:

کودک مهیای پیش‌دبستانی

انگار همین دیروز بود، تازه به دنیا آمده بود، همراه با ادای اولین کلماتش، تاتی تاتی می‌کرد، ولی چه زود بزرگ شد و اکنون باید برای ورود به اولین محیط اجتماعی آماده شود. کودکتان باید به مهدکودک و پیش‌دبستانی برود تا بتواند برای فردا، توانمند و با عزت‌نفس پرورش یابد.
بررسی آیین‌نامه مهدکودک‌ها ؛

شیوه اخذ شهریه پیش‌دبستانی

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش گفت: آیین‌نامه مربوط به مهدکودک‌ها در دولت در حال بررسی و تصویب است.
وزیر آموزش و پرورش؛

دلجویی وزیر از دانش‌آموز آملی

وزیر آموزش و پرورش از دانش‌آموز آملی که رتبه برتر شهرستان در جشنواره خوارزمی را به دست آورده بود و از نحوه تقدیر مسؤولان گلایه داشت، دلجویی کرد.
دکتر محمدمهدی طهرانچی؛

راه اندازی دانشگاه مادران در دانشگاه آزاد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه این دانشگاه برای ایجاد "دانشگاه مادران" خبر داد و گفت: تلاش ما این است که دانشگاهی متناسب با شرایط و ویژگی های مادران تأسیس و رشته های کاربردی ارائه کنیم که جزئیات این طرح در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.
نگاهی به تغییرات معنی‌دار ظرفیت‌ امسال دانشگاه‌ها؛

واقعیات کمتر گفته‌شده درباره دانشگاه در ایران و جهان

دفترچه‌های انتخاب رشته‌ی کنکور سال ۹۷، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند؛ حرف‌هایی که اغلب تازه نیستند اما تاکنون به این رسایی شنیده نمی‌شدند.
رضوان حکیم زاده عنوان کرد؛

ثبت نام کودکان 6 ساله در دوره پیش دبستانی غیر قانونی است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی مدارس غیردولتی ثبت نام کودکان بدو ورود به پایه اول ابتدایی را منوط به گذراندن دوره پیش دبستانی در همان مدرسه می کنند، گفت: ثبت نام کودکان 6 سال تمام در دوره پیش دبستانی خلاف قانون است.
مسابقات دانشجویی؛

دانشجوي دانشگاه تهران برنده مدال نقره مسابقات ملي مهارت در رشته مکاترونيک

دانشجوي دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر پرديس دانشکده‌هاي فني دانشگاه تهران موفق به کسب مقام دوم کشوري (مدال نقره) در مسابقات معتبر ملي مهارت در رشته مکاترونيک شد.
شهرام جمالی- كارشناس آموزشی مطرح کرد؛

آینده ای نابسامان‌ِ در انتظار پیش دبستانی ها!

دستورالعملی که به تازگي از سوی مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان « راهنمای ساماندهی مدرسه محور » به استان ها ابلاغ شده است، افزون بر ایجاد شرایط الزام آور برای نیروهای اجرایی مدارس و اجبار مدیران، معاونان و مشاوران به حضور و تدریس در کلاس، در بخشی که به ثبت نام نوآموزان در دوره پیش دبستانی اشاره دارد، ماموریتی را به استان ها واگذار کرده است که در صورت اجرا، می‌تواند پیامدهای ناگواری را برای نوآموزان و آینده تحصیلی آنان به دنبال داشته باشد.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

ضعف سواد حرکتی، تهدیدی برای سلامت دانش آموزان

ضعف سواد حرکتی موجب مشکلاتی در سلامت و آسیب های فراوان برای دانش آموزان شده است.
نگاهی به یک چالش؛

پیش دبستانی در تکاپوی متولی/ وقتی چالش های اقتصادی مانع می شود

آموزش و پرورش در حالی که در پرداخت تعهدات خود به معلمان و عمل به مصوبات عاجز است، خود را متولی پیش دبستانی های کشور می داند اما قادر به اجباری کردن این مقطع به دلیل فشار مالی نیست.
مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی؛

نظارت آموزش و پرورش بر عملکرد پیش دبستانی در سه سطح ستاد ، منطقه و مدرسه

مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی در خصوص ضرورت آموزش پیش دبستانی برای کودکان گفت: « از هر منظر و علمی که به ضرورت پیش دبستانی نگریسته شود، خواهید دید که هیچ دوره ای نقش تعیین کننده پیش دبستانی را برای کودک ندارد چرا که ظرفیت یادگیری کودکان در پیش دبستانی بسیار بالا است و ظرفیت در همین دوره شکل می گیرد.»
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبرداد؛

درصد افزایش «شهریه» مهدکودک‌ها اعلام شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور درصد افزایش شهریه مهدهای کودک در سال جاری را اعلام کرد.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش:

معرفی پیش دبستانی‌های بی‌مجوز به نیروی انتظامی/تنها مرجع صدور مجوز "سازمان مدارس غیردولتی" است

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیش دبستانی‌های بی‌مجوز غیرقانونی‌اند، از همین رو به اماکن نیروی انتظامی معرفی و کارشان متوقف می‌شود.
مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، گفت:

نرخ افزایش شهریه مهدهای کودک تا پایان خرداد اعلام می شود

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، گفت: نرخ افزایش شهریه های مهدهای کودک، امسال زودتر از موعد همیشگی و تا پایان خرداد ماه اعلام می شود.

۶ماه کارورزی برای دانشجویان کشاورزی الزامی شد

رئیس موسسه علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس قانون افزایش بهره‌وری و منابع طبیعی، فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی از امسال باید ۶ ماه کارورزی در عرصه‌های واقعی کشاورزی قبل از فارغ التحصیلی بگذرانند.
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور؛

۳۰۰ مهدکودک غیرمجاز در تهران شناسایی شد/ پلمپ 100 مهدکودک در سال گذشته

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور از شناسایی ۳۰۰ مهدکودک غیرمجاز فعال در استان تهران خبر داد و گفت: سال گذشته نیز حدود ۱۰۰ مهدکودک غیرمجاز با حکم قضایی پلمپ شد.
پاسخگو باشید!

مهدکودک‌های غیرمجاز تعطیل می‌شوند؟

تعطیلی مهدهای کودک‌ غیرمجاز زمانی کارساز است که در ابتدای فعالیت شناسایی شوند و مسئولان بهزیستی نیز به عنوان ناظر بر عملکرد این مراکز، به صراحت با آن‌ها برخورد کنند.
محمد نفریه خبر داد؛

تا اطلاع ثانوی افزایش شهریه مهدها ممنوع!

مدیر کل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور گفت: شهریه مصوب سال ۹۷ مهدکودک ها تا پایان اردیبهشت ماه اعلام می شود و تا آن زمان، مهدها نمی توانند افزایش شهریه داشته باشند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها