سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس سازمان نهضت سوادآموزی:

مقاومت آموزش و پرورش درباره قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و نهضتی‌ها وارد نیست

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در صورت تصویب نهایی قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، 36 هزار نفر از آموزش دهندگان مشمول این قانون خواهند شد، گفت: به نظر می‌رسد مقاومت آموزش و پرورش برای این موضوع چندان وارد نیست.

۹.۵ میلیون نفر در ایران بی سواد هستند

سازمان جهانی یونسکو در سال ۱۹۶۵ روز هشت سپتامبر را بعنوان روز جهانی سوادآموزی تعیین کرد. امسال یونسکو روز هشت سپتامبر را بنام سواد در دنیای دیجیتال نامگذاری کرده است. بیش از ۷۸۵ میلیون نفر از جمعیت جهان برغم همه تلاش‌ها بی‌سواد مانده اند.
17 شهریور (8 سپتامبر)؛

روز جهانی سوادآموزی

گرچه در دنیای امروز معیارهای باسوادی دگرگون شده است و فردی برای آن که با سواد تلقی شود لاجرم باید مهارتهای دیگری مانند کار با رایانه و آشنایی با یک زبان خارجی را در چنته داشته باشد اما هنوز با معیارهای قدیمی با سواد بودن یعنی داشتن توانایی خواندن و نوشتن.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تشریح کرد؛

سردرگمی بزرگسالان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از ابتدایی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش نیازمند سازمان و مجموعه‌ای است که تمام فعالیت‌های آموزش بزرگسالان را در آن سامان دهد گفت: اکنون فقط کار سوادآموزی را برای بزرگسالان انجام می‌دهیم در حالی که افراد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از ابتدایی با نوعی سردرگمی مواجه‌اند و نیازها و خواسته‌های آنها با برنامه‌های آموزشی تناسب ندارد.
تأملی در سخنان عجیب معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

چگونه آمار بی‌سوادان به یکباره از 10 میلیون تن به 2.7 میلیون تن رسید؟!

در حالی که تا چندی پیش، آمار 20 میلیونی بی‌سوادها و کم‌سوادها در کشورمان بسیار رنج‌آور و تلخ به نظر می‌رسید و یافتن راهکاری برای جبران آن در کوتاه مدت، یکی از دشوارترین کارهای ممکن می‌نمود، ناگهان این آمار در هم فروریخت و آن چنان کاهشی یافت که اگر با شنیدنش دهانتان باز ماند، تعجبی ندارد!
در گفت‌وگو با معاون ستاد اقامه نماز عنوان شد؛

۱۲ هزار کارشناس نهضت سوادآموزی در حوزه نماز آموزش می‌بینند

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور از توانمندسازی ۱۲ هزار آموزش‌دهنده سازمان نهضت سواد آموزی در حوزه مهارت‌های انتقال معارف نماز به سوادآموزان خبر داد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه آموزش‌دهندگان سوادآموزی/ ۳۹ هزار نفر نام‌نویسی کردند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه آموزش دهندگان سوادآموزی خبر داد.
حضور ۱۸ هزار اتباع خارجی در دوره‌های سوادآموزی؛

جذب ۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به آموزش ۴۷۶ هزار نفر در سال ۹۵ گفت: تاکنون ۱۸ هزار ۸۴۴ نفر از اتباع خارجی را تحت پوشش سوادآموزی بردیم که ۱۵ هزار و ۱۷۰ نفر از آنها با اعتبارات دولت جمهوری اسلامی ایران آموزش دیدند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

بیش از 21 هزار بی‌سواد، زیر 19 سال سن دارند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی به تحلیل آماری جذب سواد آموزان پرداخت و ادامه داد: 21 هزار و 300 بی‌سواد دارای سن زیر 19 سال داریم که نرخ جذب در کل دوره ابتدایی 97.83 درصد است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

آغاز ثبت نام آموزش دهندگان در سامانه آموزش مجازی از ۲۳ بهمن ماه/ پرداخت پاداش سوادآموزی ۵۴ هزار نفر

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: ثبت نام آموزش دهندگان در سامانه آموزش مجازی از ۲۳ بهمن ماه آغاز می شود و تا ۱۵ اسفند ماه ادامه دارد.
معاون آموزش نهضت سواد آموزی کشور :

آموزشیاران نهضت سواد آموزی بیمه می شوند

معاون آموزش نهضت سواد آموزی کشور با اشاره به دغدغه و نگرانی های آموزش دهندگان گفت: مربیان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از سال آینده بیمه می شوند.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

مبارزه با بیسوادی باید هدفمند باشد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: مبارزه با بیسوادی باید هدفمند باشد چرا که هرگونه اقدام غیر هدفمند و بدون برنامه باعث از بین رفتن انرژی و اعتبارات می شود.
هفته نامه مهرآور رفسنجان:

سواد چیست و بی سواد کیست؟

هفته نامه مهرآور رفسنجان در شماره روز چهارشنبه هفتم مهر در ستون سخن هفته به قلم حسین تقوی رشیدی زاده مدیرمسئول این نشریه به موضوع سواد و بی سوادی از جنبه های مختلف پرداخت.
تشویق مالی سوادآموزان؛

فرصت یا تهدید

دولت تدبیر و امید در راستای توسعه نهضت سواد آموزی و ریشه کنی بیسوادی اقدام های بی سابقه ای انجام داده است که طرح مشوق مالی سوادآموزان یکی از مهمترین این اقدام ها است که در نوع خود می تواند هم فرصتی برای ریشه کنی بیسوادی باشد و هم تهدیدی برای آن.
مبارزه با بی‌سوادی؛

نخستین پیشنهاد دهنده طرح جهاد سوادآموزی چه کسی بود؟

طرح جهاد سوادآموزی از سال ۱۳۵۸ با هدف مبارزه با بی‌سوادی در ایران به اجرا درآمد، اما اینکه چه کسی نخستین بار پیشنهاد اجرای این طرح را مطرح کرد، سوالی است که در این گزارش پاسخ داده می‌شود.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

محرومیت‌ اجتماعی بی‌سوادان اجرا نمی‌شود

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به بیمه آموزش‌دهندگان از ابتدای سال ۹۶ بدون محدودیت گفت: مصوبه محرومیت‌های اجتماعی افراد بی‌سواد فعلاً اجرا نمی‌شود و طرح بُن سوادآموزی را در ۷ استان کشور اجرا خواهیم کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

سوادآموزان پاداش نقدی دریافت می کنند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: دولت یک میلیون و 396 هزار ریال به شرکت کنندگان در کلاس های نهضت سوادآموزی پاداش می دهد.
وزیر آموزش و پرورش:

رویکردهای سوادآموزی باید تغییر کند

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی عنوان کرد که رویکردهای سوادآموزی باید به سمت ایجاد فرصت های آموزشی، افزایش سطح درآمد سوادآموزان و ایفای نقش بهتر آنان در فرآیندهای اجتماعی تغییر کند.
عزم جدی در خصوص ریشه کنی بیسوادی؛

از "سوادآموزی که همسرش مدافع حرم است" تا "نخستین روز مدرسه مامان"

سوادآموزی امروز برای ایرانیان و اتباع خارجی ساکن در کشورمان به صورت رایگان انجام می‌شود و آموزش سواد اکنون به یک همت نیاز دارد تا بتوانیم سطح سواد جامعه و خانواده‌ها را بالاتر ببریم.
۹ میلیون و ۵۰۰ هزار فرد بی‌سواد و ۱۱ میلیون کم سواد؛

سوادآموزی؛ از تشویق تا تنبیه

« ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار فرد بی‌سواد و ۱۱ میلیون کم سواد در کشور شناسایی شده است.» این اظهار نظر شهریور سال گذشته توسط معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اعلام شد.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها