سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی:

ترسیم برنامه عملیاتی مقابله با بیسوادی ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: برنامه عملیاتی برای مقابله با بیسوادی در استان ترسیم و آموزش و پرورش برش شهرستانی این برنامه را ببیند.
شب میرزا حسن رشدیه ؛

سلوک در مسیر تجدد با چراغ آموزش

میرزا حسن تبریزی (۱۳ تیر ۱۲۳۰ تبریز - ۱۸ آذر ۱۳۲۳ قم) مشهور به رُشدیه از پیش قدمان نهضت فرهنگی ایران در یک قرن پیش بود و نخستین مؤسس مدارس جدید در تبریز و دومین مدرسه در تهران (بعد از دارالفنون). به رشدیه لقب پدر فرهنگ جدید ایران را داده‌ و از او به عنوان پیشگام اصلاح نظام تعلیم و تربیت در ایران یاد می کنند که بنیان‌ نهادن دبستان به شیوه جدید از مهمترین‌ یادگارهای او برای فرزندان امروز و دیروز ایران است.
سوادآموزی در ایران؛

نرخ بی‌سوادی در ایران از ۶۰ سال پیش تا امروز

نرخ بی‌سوادی از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥، روندی کاهشی داشته و از ٩٢ درصد در بین زنان و ٧٧/٦ در بین مردان، به ترتیب به ١٥.٨ و ٩ درصد رسیده است. بر اساس آخرین سرشماری کل کشور که در سال ۱۳۹۵ انجام شد، ۵۴/۴ از بی‌سوادان در مناطق شهری و ۴۴/۴ درصد از آنها در مناطق روستایی ساکن هستند. اینفوگرافی پیش رو وضعیت بی‌سوادی در ایران و تغییر نرخ بی‌سوادی در ایران طی ۶۰ سال اخیر را به نمایش می‌گذارد.
جهش نرخ باسوادی در کشور؛

رشد ۵۰ درصدی سوادآموزی طی چهل سال

امام خمینی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سوادآموزی در گستره وسیع را در دستور کار قرار دادند. ماحصل آن، پویشی بود که ثمره آن پس از ۴۰ سال، افزایش قابل توجه نرخ باسوادی در کشور است.
دستاوردهای چهل ساله ایران در سوادآموزی؛

نمره عالی انقلاب اسلامی در کارنامه باسوادی

سوادآموزی و فراگیری علم و دانش زمینه ساز رشد و ترقی و یکی از شاخص های توسعه یافتگی در جوامع به شمار می رود که این شاخص در کارنامه درخشان انقلاب اسلامی نمره عالی کسب کرده و نرخ رشد با سوادی از 36 درصد در دهه پنجاه به 86 درصد در دهه نود ارتقا یافته است
معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور:

نرخ باسوادی پس از انقلاب 50 درصد افزایش یافت

معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: پس از انقلاب اسلامی نرخ با سوادی در کشور 50 درصد افزایش داشته که این عدد سه برابر میانگین رشد جهانی است
معاون وزیر آموزش و پرورش؛

ایران موفق به کسب جایزه بین المللی سواد آموزی شد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به کسب جایزه بین المللی سوادآموزی اشاره کرد و گفت: ثبت نام 9 هزار نفر از سوادآموزان در طرح آموزش و مقدمات رایانه یکی از طرح های موفق این سازمان است.وی در ادامه آموزش به اتباع بیگانه اشاره و تصریح کرد: در این طرح نیز تاکنون 24 هزار و 500 نفر ثبت نام کرده اند، که در این راستا مشارکت سازمان های بین المللی هم برای اجرای برنامه در حال افزایش است که در اجرای هر چه بهترآن از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان امداد جهانی و امداد نروژ نیز بهره برده ایم.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد؛

افزایش بی‌سابقه باسوادی در ایران از ابتدای انقلاب تاکنون

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: میزان باسوادی از ۴۷.۵ درصد در سال ۵۵ به ۸۷.۶ درصد در سال ۹۵ رسیده؛ به عبارت دیگر میزان باسوادی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بالغ بر ۴۰ درصد افزایش یافته است.
​​​​​​​رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:

تعداد بی سوادان کشور، ۱.۵ میلیون نفر کاهش داشته است

​​​​​​​رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد: نرخ باسوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بیش از ۹۵ درصد است که در ۱۲ استان کشور این نرخ به بیش از ۹۷ درصد رسیده است.
رئیس سازمان سوادآموزی کشور:

تنها ۵درصد جمعیت کشور بی‌سواد است

رئیس سازمان سوادآموزی کشور گفت: در ایران ۵درصد بی سواد داریم که شامل ۲میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است و بخشی از این آمار اتباع خارجی هستند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

پوشش بیش از ۱۰ هزار زن عشایر بیسواد

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: طرح آموزش زنان و دختران عشایر ۱۰ هزار و ۴۰۰ بیسواد عشایری را تحت پوشش خود قرار داده است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد؛

اعمال سخت‌ترین مدل برای تعیین بی سوادی

به گفته رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، طبق شاخص سواد در گروه سنی ۶ سال به بالا، آمار کل بی سوادان ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و از این تعداد ۶ میلیون نفر بالای ۵۰ سال سن دارند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور :

کاهش ۱.۵میلیون نفر از آمار بیسوادی در کشور طی ۴سال گذشته

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: طی ۴ سال گذشته، ۱.۵ میلیون نفر از آمار بیسوادان کشور کاهش یافته است.
میرزاده:

آموزش و پرورش ملزم به استخدام نیروهای نهضتی نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید طبق قانون آموزش و پرورش ملزم به استخدام نیروهای نهضتی نبوده و دلیل اعتراض این نیروها مشخص نیست.
طرح راه اندازی مراکز یادگیری محلی؛

مراکز یادگیری محلی ظرفیتی برای توانمند سازی جامعه

مراکز یادگیری محلی سواد که از حدود 2 سال پیش به همت سازمان نهضت سواد آموزی در کشور فعال و راه اندازی شده ، ظرفیتی ارزشمند برای با سوادی و توانمند سازی قشرهای محروم به شمار می رود
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:

4 میلیون دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون 9 میلیون نفر از جمعیت 80 میلیونی ایران بی‌سواد هستند گفت: از سوی دیگر نزدیک به چهار میلیون پسر و دختر 6 تا 18 ساله از تحصیل باز مانده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام ؛

۱۷تا ۲۰ هزار نفر ایلامی از تحصیل محروم‌اند

مدیرکل آموزش و پرورش استان تعداد محرومین از سواد را بین 17 تا 20 هزار نفر عنوان کرد و گفت: بیشترین این افراد در مرکز استان ساکن هستند.
روز جهانی سواد آموزی؛

جهان علیه بیسوادی

سازمان‎ آموزشی، علمی و فرهنگی ملل‎ متحد «یونسکو» 17شهریور برابر با 8 سپتامبر را روز جهانی سواد آموزی نامگذاری کرده است؛ روزی که قرار است همه کشورهای جهان از جمله ایران اسلامی برای ریشه کنی بی سوادی همگام شوند.
مدیرکل طرح و برنامه سازمان نهضت سوادآموزی:

۵۳۶ مؤسسه و تشکل مردم‌نهاد در امر سوادآموزی مشارکت می‌کنند

مدیرکل طرح و برنامه سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: ۵۳۶ مؤسسه و تشکل مردم‌نهاد در امر سوادآموزی در کشور مشارکت می‌کنند.
سازمان نهضت سوادآموزی؛

جایزه بین‌المللی سوادآموزی ۲۰۱۸ یونسکو به ایران رسید

طرح ارسالی از سازمان نهضت سوادآموزی به دبیرخانه جوایز بین المللی یونسکو ۲۰۱۸ به عنوان طرح برتر جایزه بین‌المللی سوادآموزی (جایزه کنفوسیوس) انتخاب شد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها