سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

پوشش بیش از ۱۰ هزار زن عشایر بیسواد

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: طرح آموزش زنان و دختران عشایر ۱۰ هزار و ۴۰۰ بیسواد عشایری را تحت پوشش خود قرار داده است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد؛

اعمال سخت‌ترین مدل برای تعیین بی سوادی

به گفته رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، طبق شاخص سواد در گروه سنی ۶ سال به بالا، آمار کل بی سوادان ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و از این تعداد ۶ میلیون نفر بالای ۵۰ سال سن دارند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور :

کاهش ۱.۵میلیون نفر از آمار بیسوادی در کشور طی ۴سال گذشته

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: طی ۴ سال گذشته، ۱.۵ میلیون نفر از آمار بیسوادان کشور کاهش یافته است.
میرزاده:

آموزش و پرورش ملزم به استخدام نیروهای نهضتی نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید طبق قانون آموزش و پرورش ملزم به استخدام نیروهای نهضتی نبوده و دلیل اعتراض این نیروها مشخص نیست.
طرح راه اندازی مراکز یادگیری محلی؛

مراکز یادگیری محلی ظرفیتی برای توانمند سازی جامعه

مراکز یادگیری محلی سواد که از حدود 2 سال پیش به همت سازمان نهضت سواد آموزی در کشور فعال و راه اندازی شده ، ظرفیتی ارزشمند برای با سوادی و توانمند سازی قشرهای محروم به شمار می رود
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:

4 میلیون دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون 9 میلیون نفر از جمعیت 80 میلیونی ایران بی‌سواد هستند گفت: از سوی دیگر نزدیک به چهار میلیون پسر و دختر 6 تا 18 ساله از تحصیل باز مانده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام ؛

۱۷تا ۲۰ هزار نفر ایلامی از تحصیل محروم‌اند

مدیرکل آموزش و پرورش استان تعداد محرومین از سواد را بین 17 تا 20 هزار نفر عنوان کرد و گفت: بیشترین این افراد در مرکز استان ساکن هستند.
روز جهانی سواد آموزی؛

جهان علیه بیسوادی

سازمان‎ آموزشی، علمی و فرهنگی ملل‎ متحد «یونسکو» 17شهریور برابر با 8 سپتامبر را روز جهانی سواد آموزی نامگذاری کرده است؛ روزی که قرار است همه کشورهای جهان از جمله ایران اسلامی برای ریشه کنی بی سوادی همگام شوند.
مدیرکل طرح و برنامه سازمان نهضت سوادآموزی:

۵۳۶ مؤسسه و تشکل مردم‌نهاد در امر سوادآموزی مشارکت می‌کنند

مدیرکل طرح و برنامه سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: ۵۳۶ مؤسسه و تشکل مردم‌نهاد در امر سوادآموزی در کشور مشارکت می‌کنند.
سازمان نهضت سوادآموزی؛

جایزه بین‌المللی سوادآموزی ۲۰۱۸ یونسکو به ایران رسید

طرح ارسالی از سازمان نهضت سوادآموزی به دبیرخانه جوایز بین المللی یونسکو ۲۰۱۸ به عنوان طرح برتر جایزه بین‌المللی سوادآموزی (جایزه کنفوسیوس) انتخاب شد.
رئیس سازمان زندان‌ها عنوان کرد

سوادآموزی ۵ هزار زندانی در زندان‌های کشور

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: از ۶ هزار بی‌سواد که سال گذشته وارد زندان‌های کشور شدند، ۵ هزار و ۱۰۰ نفر باسواد شدند.همچنین پارسال بیش از هزار زندانی موفق به حفظ قرآن شدند
وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز سوادآموزی تأکید کرد:

پس از انقلاب اسلامی باسوادی به بیش از 87 درصد افزایش یافت

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی سوادآموزی در پیامی نوشت: روز جهانی سوادآموزی، نماد اراده تمام کشورها در مبارزه با جهل و نادانی و آگاه‌سازی آحاد مردم است؛ همچنین باسوادی از 48 درصد در سال 1355 به 87 درصد بالغ شده است
معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛

ریزش ۳۰ درصدی متقاضیان سوادآموزی از زمان ثبت‌نام تا امتحان

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از ریزش ۳۰ درصدی متقاضیان سوادآموزی از زمان ثبت‌نام تا امتحان خبر داد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد؛

چگونگی تعیین تکلیف استخدام آموزش دهندگان نهضت‌سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه لایحه اجباری شدن آموزش را تهیه کرده‌ایم گفت: این طرح باید در قالب مصوبه دولت یا شورای عالی انقلاب فرهنگی یا مجلس تصویب و اجرا شود. اکنون آموزش اختیاری است و اگر فردی بخواهد زودتر از نظام آموزشی خارج شود حاکمیت نمی‌تواند از او ممانعت کند زیرا قانونی در این باره نداریم. امید است این امر در قالب لایحه به نتیجه برسد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

استفاده از خدمات 500 مؤسسه آموزشی برای سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: این سازمان برای جبران کمبود نیرو و افزایش سوادآموزی در کشور، سالانه با 500 مؤسسه آموزشی جهت تدریس به افراد بی‌سواد همکاری می‌کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

سواد آموزان در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات دریافت می کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف تشویق بی سوادان به سواد آموزی و افزایش درامد آنان به بی سوادانی که در سال جاری سواددار شوند تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی :

سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دانش‌آموز در پایه‌های ابتدایی ترک تحصیل می‌کنند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: در حال حاضر سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، لرستان و کرمان بالاترین آمار بی‌سوادی در کشور را دارند، اما عمده بی‌سوادان در نقاط حاشیه شهرها هستند.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبرداد؛

آموزش سالانه حدود 100 هزار اولیای بی‌سواد در نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: سالانه حدود 90 تا 115 هزار اولیای بی‌سواد یا کم‌سواد دانش‌آموزان در نهضت سواد‌آموزی تحت آموزش قرار می‌گیرند.
عباسی:

ریشه‌کنی بی‌سوادی با شیوه کنونی محقق نمی‌شود/ بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه شیوه‌ای که در حال حاضر برای آموزش بی‌سوادان به کار می‌رود کارآیی ندارد، گفت: بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند نه کهنسالان.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

۵۴ درصد پناهجویان افغانستانی در ایران باسواد شدند

در مراسم افتتاحیه طرح سوادآموزی کودکان و نوجوانان اتباع افغانستان، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: ۵۴ درصد از این پناه‌جویان در ایران باسواد شدند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها