سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

آغاز آموزش سواد به زنان عشایری و روستایی 12 استان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت امور زنان و خانواده داشتیم، آموزش سواد به زنان و دختران عشایری 7 استان و زنان و دختران روستایی 5 استان در اولویت قرار گرفته است.
باقرزاده مطرح کرد؛

وجود حدود هشت میلیون بیسواد در کشور

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵، تعداد افراد بیسواد در کشور هشت میلیون و ۷۹۰ هزار نفر است، گفت: فعلاً قانونی برای تعیین تکلیف و استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی وجود ندارد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

آموزش‌ سواد به بیش از 86 هزار زندانی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از آموزش سواد به بیش از 86 هزار زندانی طی 6 سال اخیر خبر داد و افزود: خوشبختانه ما برای آموزش سواد به زندانیان به لحاظ نیروی انسانی و همکاری زندان‌ها هیچ گونه محدودیت و مشکلی نداریم.
کاهش سواد زنان؛

گزارش یک فاصله

اگرچه در مقایسه با بهداشت و اقتصاد و مشارکت سیاسی، تفاوت کمتری در آموزش زن و مرد در ایران وجود دارد اما بر اساس گزارش مجمع اقتصاد جهانی از تمام کشورهای خاورمیانه، فقط ایران و سوریه در 4سال گذشته با کاهش سواد زنان مواجه بوده‌اند.
رئیس نهضت سوادآموزی؛

شکاف 6،8 درصدی باسوادی بین زنان و مردان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: هنوز شکاف 6،8 درصدی بین باسوادی زنان و مردان وجود دارد و تلاش کردیم با رویکرد توجه به باسوادی بانوان، این فاصله را کم کنیم.
به مناسبت هفته سوادآموزی؛

پیکار با بی سوادی؛ از رویا تا واقعیت/ چند درصد ایرانی‌ها بی‌سوادند

در ۱۰ سال نخست فعالیت سازمان نهضت سواد آموزی، جمعیتی بیش از ۹ میلیون نفر تا پایان سال ۱۳۶۸ با سواد شدند.
علی باقرزاده؛

شرایط آموزش به اتباع بیگانه کم‌سواد و بی‌سواد

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه آموزش سواد به افراد بی‌سواد و کم سواد باید در قانون اجباری شود، بیان کرد: نهضت سواد‌آموزی بدون هیچ محدودیتی به تمام ایرانیان و اتباع بیگانه کم سواد و بی‌سواد آموزش‌های لازم را ارئه می‌دهد، اما در خصوص آموزش برخی اتباع با محدودیت‌هایی مواجه هستیم سعی می‌کنیم تا سال آینده این موانع را برطرف کنیم.
امروز صورت گرفت؛

تجمع جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل درب مجلس در اعتراض به عدم استخدام

جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی با تجمع مقابل درب مجلس شورای اسلامی خواستار استخدام پلکانی از سال ۹۲ تا ۹۵ شدند.
رییس سازمان نهضت سوادآموزی:

مقاومت آموزش و پرورش درباره قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و نهضتی‌ها وارد نیست

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در صورت تصویب نهایی قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، 36 هزار نفر از آموزش دهندگان مشمول این قانون خواهند شد، گفت: به نظر می‌رسد مقاومت آموزش و پرورش برای این موضوع چندان وارد نیست.

۹.۵ میلیون نفر در ایران بی سواد هستند

سازمان جهانی یونسکو در سال ۱۹۶۵ روز هشت سپتامبر را بعنوان روز جهانی سوادآموزی تعیین کرد. امسال یونسکو روز هشت سپتامبر را بنام سواد در دنیای دیجیتال نامگذاری کرده است. بیش از ۷۸۵ میلیون نفر از جمعیت جهان برغم همه تلاش‌ها بی‌سواد مانده اند.
17 شهریور (8 سپتامبر)؛

روز جهانی سوادآموزی

گرچه در دنیای امروز معیارهای باسوادی دگرگون شده است و فردی برای آن که با سواد تلقی شود لاجرم باید مهارتهای دیگری مانند کار با رایانه و آشنایی با یک زبان خارجی را در چنته داشته باشد اما هنوز با معیارهای قدیمی با سواد بودن یعنی داشتن توانایی خواندن و نوشتن.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تشریح کرد؛

سردرگمی بزرگسالان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از ابتدایی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش نیازمند سازمان و مجموعه‌ای است که تمام فعالیت‌های آموزش بزرگسالان را در آن سامان دهد گفت: اکنون فقط کار سوادآموزی را برای بزرگسالان انجام می‌دهیم در حالی که افراد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از ابتدایی با نوعی سردرگمی مواجه‌اند و نیازها و خواسته‌های آنها با برنامه‌های آموزشی تناسب ندارد.
تأملی در سخنان عجیب معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

چگونه آمار بی‌سوادان به یکباره از 10 میلیون تن به 2.7 میلیون تن رسید؟!

در حالی که تا چندی پیش، آمار 20 میلیونی بی‌سوادها و کم‌سوادها در کشورمان بسیار رنج‌آور و تلخ به نظر می‌رسید و یافتن راهکاری برای جبران آن در کوتاه مدت، یکی از دشوارترین کارهای ممکن می‌نمود، ناگهان این آمار در هم فروریخت و آن چنان کاهشی یافت که اگر با شنیدنش دهانتان باز ماند، تعجبی ندارد!
در گفت‌وگو با معاون ستاد اقامه نماز عنوان شد؛

۱۲ هزار کارشناس نهضت سوادآموزی در حوزه نماز آموزش می‌بینند

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور از توانمندسازی ۱۲ هزار آموزش‌دهنده سازمان نهضت سواد آموزی در حوزه مهارت‌های انتقال معارف نماز به سوادآموزان خبر داد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه آموزش‌دهندگان سوادآموزی/ ۳۹ هزار نفر نام‌نویسی کردند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه آموزش دهندگان سوادآموزی خبر داد.
حضور ۱۸ هزار اتباع خارجی در دوره‌های سوادآموزی؛

جذب ۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به آموزش ۴۷۶ هزار نفر در سال ۹۵ گفت: تاکنون ۱۸ هزار ۸۴۴ نفر از اتباع خارجی را تحت پوشش سوادآموزی بردیم که ۱۵ هزار و ۱۷۰ نفر از آنها با اعتبارات دولت جمهوری اسلامی ایران آموزش دیدند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

بیش از 21 هزار بی‌سواد، زیر 19 سال سن دارند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی به تحلیل آماری جذب سواد آموزان پرداخت و ادامه داد: 21 هزار و 300 بی‌سواد دارای سن زیر 19 سال داریم که نرخ جذب در کل دوره ابتدایی 97.83 درصد است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

آغاز ثبت نام آموزش دهندگان در سامانه آموزش مجازی از ۲۳ بهمن ماه/ پرداخت پاداش سوادآموزی ۵۴ هزار نفر

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: ثبت نام آموزش دهندگان در سامانه آموزش مجازی از ۲۳ بهمن ماه آغاز می شود و تا ۱۵ اسفند ماه ادامه دارد.
معاون آموزش نهضت سواد آموزی کشور :

آموزشیاران نهضت سواد آموزی بیمه می شوند

معاون آموزش نهضت سواد آموزی کشور با اشاره به دغدغه و نگرانی های آموزش دهندگان گفت: مربیان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از سال آینده بیمه می شوند.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

مبارزه با بیسوادی باید هدفمند باشد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: مبارزه با بیسوادی باید هدفمند باشد چرا که هرگونه اقدام غیر هدفمند و بدون برنامه باعث از بین رفتن انرژی و اعتبارات می شود.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها