سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه آموزش‌دهندگان سوادآموزی/ ۳۹ هزار نفر نام‌نویسی کردند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تمدید مهلت ثبت‌نام در سامانه آموزش دهندگان سوادآموزی خبر داد.
حضور ۱۸ هزار اتباع خارجی در دوره‌های سوادآموزی؛

جذب ۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به آموزش ۴۷۶ هزار نفر در سال ۹۵ گفت: تاکنون ۱۸ هزار ۸۴۴ نفر از اتباع خارجی را تحت پوشش سوادآموزی بردیم که ۱۵ هزار و ۱۷۰ نفر از آنها با اعتبارات دولت جمهوری اسلامی ایران آموزش دیدند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

بیش از 21 هزار بی‌سواد، زیر 19 سال سن دارند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی به تحلیل آماری جذب سواد آموزان پرداخت و ادامه داد: 21 هزار و 300 بی‌سواد دارای سن زیر 19 سال داریم که نرخ جذب در کل دوره ابتدایی 97.83 درصد است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

آغاز ثبت نام آموزش دهندگان در سامانه آموزش مجازی از ۲۳ بهمن ماه/ پرداخت پاداش سوادآموزی ۵۴ هزار نفر

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: ثبت نام آموزش دهندگان در سامانه آموزش مجازی از ۲۳ بهمن ماه آغاز می شود و تا ۱۵ اسفند ماه ادامه دارد.
معاون آموزش نهضت سواد آموزی کشور :

آموزشیاران نهضت سواد آموزی بیمه می شوند

معاون آموزش نهضت سواد آموزی کشور با اشاره به دغدغه و نگرانی های آموزش دهندگان گفت: مربیان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از سال آینده بیمه می شوند.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

مبارزه با بیسوادی باید هدفمند باشد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: مبارزه با بیسوادی باید هدفمند باشد چرا که هرگونه اقدام غیر هدفمند و بدون برنامه باعث از بین رفتن انرژی و اعتبارات می شود.
هفته نامه مهرآور رفسنجان:

سواد چیست و بی سواد کیست؟

هفته نامه مهرآور رفسنجان در شماره روز چهارشنبه هفتم مهر در ستون سخن هفته به قلم حسین تقوی رشیدی زاده مدیرمسئول این نشریه به موضوع سواد و بی سوادی از جنبه های مختلف پرداخت.
تشویق مالی سوادآموزان؛

فرصت یا تهدید

دولت تدبیر و امید در راستای توسعه نهضت سواد آموزی و ریشه کنی بیسوادی اقدام های بی سابقه ای انجام داده است که طرح مشوق مالی سوادآموزان یکی از مهمترین این اقدام ها است که در نوع خود می تواند هم فرصتی برای ریشه کنی بیسوادی باشد و هم تهدیدی برای آن.
مبارزه با بی‌سوادی؛

نخستین پیشنهاد دهنده طرح جهاد سوادآموزی چه کسی بود؟

طرح جهاد سوادآموزی از سال ۱۳۵۸ با هدف مبارزه با بی‌سوادی در ایران به اجرا درآمد، اما اینکه چه کسی نخستین بار پیشنهاد اجرای این طرح را مطرح کرد، سوالی است که در این گزارش پاسخ داده می‌شود.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

محرومیت‌ اجتماعی بی‌سوادان اجرا نمی‌شود

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به بیمه آموزش‌دهندگان از ابتدای سال ۹۶ بدون محدودیت گفت: مصوبه محرومیت‌های اجتماعی افراد بی‌سواد فعلاً اجرا نمی‌شود و طرح بُن سوادآموزی را در ۷ استان کشور اجرا خواهیم کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش:

سوادآموزان پاداش نقدی دریافت می کنند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: دولت یک میلیون و 396 هزار ریال به شرکت کنندگان در کلاس های نهضت سوادآموزی پاداش می دهد.
وزیر آموزش و پرورش:

رویکردهای سوادآموزی باید تغییر کند

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی عنوان کرد که رویکردهای سوادآموزی باید به سمت ایجاد فرصت های آموزشی، افزایش سطح درآمد سوادآموزان و ایفای نقش بهتر آنان در فرآیندهای اجتماعی تغییر کند.
عزم جدی در خصوص ریشه کنی بیسوادی؛

از "سوادآموزی که همسرش مدافع حرم است" تا "نخستین روز مدرسه مامان"

سوادآموزی امروز برای ایرانیان و اتباع خارجی ساکن در کشورمان به صورت رایگان انجام می‌شود و آموزش سواد اکنون به یک همت نیاز دارد تا بتوانیم سطح سواد جامعه و خانواده‌ها را بالاتر ببریم.
۹ میلیون و ۵۰۰ هزار فرد بی‌سواد و ۱۱ میلیون کم سواد؛

سوادآموزی؛ از تشویق تا تنبیه

« ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار فرد بی‌سواد و ۱۱ میلیون کم سواد در کشور شناسایی شده است.» این اظهار نظر شهریور سال گذشته توسط معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اعلام شد.
سازمان یونسکو در نامه‌ای رسمی اعلام کرد

ایران بهترین کشور عضو منطقه آسیا و اقیانوسیه در هدایت برنامه آموزش 2030 یونسکو

بر اساس نامه رسمی سازمان یونسکو، ایران به‌عنوان بهترین کشور عضو منطقه آسیا و اقیانوسیه در هدایت برنامه آموزش 2030 یونسکو در سطح ملی معرفی شد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

آمار بی‌سوادی به کمتر از یک میلیون و 200 هزار نفر رسیده است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت:اکنون کمتر از یک میلیون و 200 هزار بی سواد 10 تا 49 سال باقی مانده اند که حدود 4 درصد جمعیت این گروه سنی است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی؛

باسوادی ۷۵۰ هزار تبعه خارجی در ایران/ وجود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تبعه خارجی بیسواد و کم سواد در کشور

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: در طول ۳۰ سال گذشته در ایران درصد بیسوادی اتباع از ۶ درصد به ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است و حدود ۷۵۰ هزار تبعه خارجی را تاکنون آموزش داده‌ایم.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:

افزایش 2.55 برابری رشد سوادآموزی بالای 15 سال کشور در سال 2015

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به گزارش مؤسسه آمار یونسکو، از افزایش 2.55 برابری رشد سوادآموزی بالای15 ساله‌های کشور در سال 2015 به نسبت سال 2013 خبرداد.
آمار بی‌سوادی و کم‌سوادی؛

کدام استان‌ها بیشترین آمار بی‌سوادی و کم‌سوادی را دارند؟

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: بهترین وضعیت آموزشی در شهرهای کم جمعیت و مراکز شهرها است.
بی سوادی در استان همدان در سال ۱۴۰۰ نخواد بود

سال ۱۴۰۰ جشن پایان بی سوادی در استان همدان

استاندار همدان گفت: امیدورایم با همکاری سازمان‌ها و نهادها با معاونت سواد آموزی در سال ۱۴۰۰ جشن پایان بی سوادی در استان همدان را بگیریم.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها