سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حاجی میرزایی- وزیر آموزش و پرورش؛

پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت روز جهانی سوادآموزی

محسن حاج میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی با اشاره به اینکه در عصر حاضر مفهوم سواد تغییر کرده است، تأکید کرد:‌ نیاز به بازنگری جدی در روش‌ها، رویه‌ها، محتواهای آموزشی، برنامه‌ها و خط‌ مشی‌ها و اصلاح روش‌های جذب، آموزش، نگهداشت و سنجش و ارزشیابی و نیز ایجاد تعاملی جدید و سازنده با ذینفعان و بازیگران این عرصه راداریم.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

باسوادی ۶ سال به بالاها به ۸۸.۵ درصد رسید

شاپور محمدزاده در گردهمایی معاونان سوادآموزی ادارات کل آموزش‌ و پرورش که در مرکز آموزشی رفاهی تهرانسر آغاز شده است با اشاره به برنامه‌ها و عملکرد سال ۹۷، اظهار کرد: برنامه‌ها و سیاست‌های نهضت سوادآموزی در راستای سند تحول بنیادین برای سال٩٨ تدوین‌شده است و استان‌ها در سه گروه ارزیابی عملکرد شدند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:

بخشنامه نحوه به‌کارگیری آموزش‌دهندگان به‌صورت حق‌التدریس ابلاغ می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان در نهمین جلسه شورای معاونان و مدیران ضمن تبریک دهه کرامت و همچنین فرارسیدن سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) گفت: «سازمان نهضت سوادآموزی از بین 105 دستگاه رتبه نهم دوره خدمات الکترونیکی را کسب کرد. از تلاش و کوشش همکاران سازمان تشکر می‌کنم. سازمان نهضت سوادآموزی با سه رتبه صعود نسبت به سال قبل، موفق به کسب این رتبه شده است.»
سرپرست معاونت سوادآموزی شهر تهران:

از نظر زمان و مکان تشکیل کلاس خود را تابع بیسوادان می‌کنیم

این روزها با توجه به تغییر تعریف سواد یکی از سازمان‌هایی که توانسته خود را بازیابی کند و اقدامات تازه‌ای در راستای تعریف نو از سواد در جامعه ارایه دهد، نهضت سوادآموزی است.
رستم‌زاد:

لزوم استفاده از راهکارهای بومی و خلاقانه در ریشه‌کنی بی‌سوادی

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: استفاده از راهکارهای بومی و خلاقانه گامی مهمی در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهرستان‌های استان ایلام به‌شمار می‌رود.
معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی:

ترسیم برنامه عملیاتی مقابله با بیسوادی ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: برنامه عملیاتی برای مقابله با بیسوادی در استان ترسیم و آموزش و پرورش برش شهرستانی این برنامه را ببیند.
شب میرزا حسن رشدیه ؛

سلوک در مسیر تجدد با چراغ آموزش

میرزا حسن تبریزی (۱۳ تیر ۱۲۳۰ تبریز - ۱۸ آذر ۱۳۲۳ قم) مشهور به رُشدیه از پیش قدمان نهضت فرهنگی ایران در یک قرن پیش بود و نخستین مؤسس مدارس جدید در تبریز و دومین مدرسه در تهران (بعد از دارالفنون). به رشدیه لقب پدر فرهنگ جدید ایران را داده‌ و از او به عنوان پیشگام اصلاح نظام تعلیم و تربیت در ایران یاد می کنند که بنیان‌ نهادن دبستان به شیوه جدید از مهمترین‌ یادگارهای او برای فرزندان امروز و دیروز ایران است.
سوادآموزی در ایران؛

نرخ بی‌سوادی در ایران از ۶۰ سال پیش تا امروز

نرخ بی‌سوادی از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥، روندی کاهشی داشته و از ٩٢ درصد در بین زنان و ٧٧/٦ در بین مردان، به ترتیب به ١٥.٨ و ٩ درصد رسیده است. بر اساس آخرین سرشماری کل کشور که در سال ۱۳۹۵ انجام شد، ۵۴/۴ از بی‌سوادان در مناطق شهری و ۴۴/۴ درصد از آنها در مناطق روستایی ساکن هستند. اینفوگرافی پیش رو وضعیت بی‌سوادی در ایران و تغییر نرخ بی‌سوادی در ایران طی ۶۰ سال اخیر را به نمایش می‌گذارد.
جهش نرخ باسوادی در کشور؛

رشد ۵۰ درصدی سوادآموزی طی چهل سال

امام خمینی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سوادآموزی در گستره وسیع را در دستور کار قرار دادند. ماحصل آن، پویشی بود که ثمره آن پس از ۴۰ سال، افزایش قابل توجه نرخ باسوادی در کشور است.
دستاوردهای چهل ساله ایران در سوادآموزی؛

نمره عالی انقلاب اسلامی در کارنامه باسوادی

سوادآموزی و فراگیری علم و دانش زمینه ساز رشد و ترقی و یکی از شاخص های توسعه یافتگی در جوامع به شمار می رود که این شاخص در کارنامه درخشان انقلاب اسلامی نمره عالی کسب کرده و نرخ رشد با سوادی از 36 درصد در دهه پنجاه به 86 درصد در دهه نود ارتقا یافته است
معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور:

نرخ باسوادی پس از انقلاب 50 درصد افزایش یافت

معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: پس از انقلاب اسلامی نرخ با سوادی در کشور 50 درصد افزایش داشته که این عدد سه برابر میانگین رشد جهانی است
معاون وزیر آموزش و پرورش؛

ایران موفق به کسب جایزه بین المللی سواد آموزی شد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به کسب جایزه بین المللی سوادآموزی اشاره کرد و گفت: ثبت نام 9 هزار نفر از سوادآموزان در طرح آموزش و مقدمات رایانه یکی از طرح های موفق این سازمان است.وی در ادامه آموزش به اتباع بیگانه اشاره و تصریح کرد: در این طرح نیز تاکنون 24 هزار و 500 نفر ثبت نام کرده اند، که در این راستا مشارکت سازمان های بین المللی هم برای اجرای برنامه در حال افزایش است که در اجرای هر چه بهترآن از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان امداد جهانی و امداد نروژ نیز بهره برده ایم.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد؛

افزایش بی‌سابقه باسوادی در ایران از ابتدای انقلاب تاکنون

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: میزان باسوادی از ۴۷.۵ درصد در سال ۵۵ به ۸۷.۶ درصد در سال ۹۵ رسیده؛ به عبارت دیگر میزان باسوادی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بالغ بر ۴۰ درصد افزایش یافته است.
​​​​​​​رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:

تعداد بی سوادان کشور، ۱.۵ میلیون نفر کاهش داشته است

​​​​​​​رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد: نرخ باسوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بیش از ۹۵ درصد است که در ۱۲ استان کشور این نرخ به بیش از ۹۷ درصد رسیده است.
رئیس سازمان سوادآموزی کشور:

تنها ۵درصد جمعیت کشور بی‌سواد است

رئیس سازمان سوادآموزی کشور گفت: در ایران ۵درصد بی سواد داریم که شامل ۲میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است و بخشی از این آمار اتباع خارجی هستند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی؛

پوشش بیش از ۱۰ هزار زن عشایر بیسواد

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: طرح آموزش زنان و دختران عشایر ۱۰ هزار و ۴۰۰ بیسواد عشایری را تحت پوشش خود قرار داده است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد؛

اعمال سخت‌ترین مدل برای تعیین بی سوادی

به گفته رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، طبق شاخص سواد در گروه سنی ۶ سال به بالا، آمار کل بی سوادان ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و از این تعداد ۶ میلیون نفر بالای ۵۰ سال سن دارند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور :

کاهش ۱.۵میلیون نفر از آمار بیسوادی در کشور طی ۴سال گذشته

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: طی ۴ سال گذشته، ۱.۵ میلیون نفر از آمار بیسوادان کشور کاهش یافته است.
میرزاده:

آموزش و پرورش ملزم به استخدام نیروهای نهضتی نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید طبق قانون آموزش و پرورش ملزم به استخدام نیروهای نهضتی نبوده و دلیل اعتراض این نیروها مشخص نیست.
طرح راه اندازی مراکز یادگیری محلی؛

مراکز یادگیری محلی ظرفیتی برای توانمند سازی جامعه

مراکز یادگیری محلی سواد که از حدود 2 سال پیش به همت سازمان نهضت سواد آموزی در کشور فعال و راه اندازی شده ، ظرفیتی ارزشمند برای با سوادی و توانمند سازی قشرهای محروم به شمار می رود
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها