سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی :

سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دانش‌آموز در پایه‌های ابتدایی ترک تحصیل می‌کنند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: در حال حاضر سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، لرستان و کرمان بالاترین آمار بی‌سوادی در کشور را دارند، اما عمده بی‌سوادان در نقاط حاشیه شهرها هستند.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبرداد؛

آموزش سالانه حدود 100 هزار اولیای بی‌سواد در نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: سالانه حدود 90 تا 115 هزار اولیای بی‌سواد یا کم‌سواد دانش‌آموزان در نهضت سواد‌آموزی تحت آموزش قرار می‌گیرند.
عباسی:

ریشه‌کنی بی‌سوادی با شیوه کنونی محقق نمی‌شود/ بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه شیوه‌ای که در حال حاضر برای آموزش بی‌سوادان به کار می‌رود کارآیی ندارد، گفت: بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند نه کهنسالان.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

۵۴ درصد پناهجویان افغانستانی در ایران باسواد شدند

در مراسم افتتاحیه طرح سوادآموزی کودکان و نوجوانان اتباع افغانستان، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: ۵۴ درصد از این پناه‌جویان در ایران باسواد شدند.
علی باقرزاده تشریح کرد؛

چند میلیون ایرانی بیسواد هستند؟

گروه سنی ۲۵ تا ۶۴ سال، بزرگسالان هستند و اگر شخصی فرصت آموزش را در سنین پایین از دست داد وارد فاز سوادآموزی می‌شود. طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال متمرکز هستیم و روی گروه سنی بالای ۵۰ سال کمتر سرمایه گذاری می‌کنیم.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی؛

نرخ ماندگاری سواد را با ICT افزایش می‌دهیم

امروز بدون ICT زندگی امکان‌پذیر نیست و بخش قابل‌توجهی از زندگی عادی آدم‌ها با این مسئله گره خورده است و آموزش هم بخش جدی زندگی آدم‌هاست و به‌نظر می‌آید که بدون ICT زندگی با کیفیت و فراگیر امکان‌پذیر نباشد. در سال‌های اخیر یکی از بخش‌هایی که با حضور در این عرصه موفقیت‌های خوبی کسب کرده، سازمان نهضت سوادآموزی است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی؛

نرخ بی‌سوادی در ۱۳ استان افزایش پیدا کرده است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ضمن اشاره به وجود 11 میلیون کم سواد در کشور عنوان کرد نرخ رشد باسوادی طی سال‌های ۸۶ تا ۹۰ حدود ۰.۲ درصد بوده و متاسفانه نرخ بی‌سوادی در ۱۳ استان افزایش پیدا کرده است.
علی باقرزاده، رئیس سازمان سوادآموزی؛

یک‌میلیون و 800 هزار زن بی‌سواد در کشور داریم/ ازدواج زودهنگام عامل محرومیت زنان از تحصیل

علی باقرزاده، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به تفاوت معنادار میزان بی‌سوادی بین زنان و مردان ایرانی اشاره می‌کند و می‌گوید: «در کشور یک میلیون و 800 هزار زن بی‌سواد داریم که این موضوع می‌تواند تبعات اجتماعی مختلفی داشته باشد.»
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

یازده میلیون کم‌سواد در کشور داریم

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تمرکززدایی،توسعه مشارکت‌ها و انعطاف در روش‌های سوادآموزی در سال جاری خبر داد.
رییس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

وجود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار زن بیسواد در کشور/ نرخ بیسوادی در برخی استان‌ها به ۳۰ درصد می‌رسد

رییس سازمان نهضت سوادآموزی از وجود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار زن بیسواد در کشور خبر داد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد؛

آغاز آموزش سواد به زنان عشایری و روستایی 12 استان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت امور زنان و خانواده داشتیم، آموزش سواد به زنان و دختران عشایری 7 استان و زنان و دختران روستایی 5 استان در اولویت قرار گرفته است.
باقرزاده مطرح کرد؛

وجود حدود هشت میلیون بیسواد در کشور

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵، تعداد افراد بیسواد در کشور هشت میلیون و ۷۹۰ هزار نفر است، گفت: فعلاً قانونی برای تعیین تکلیف و استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی وجود ندارد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

آموزش‌ سواد به بیش از 86 هزار زندانی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از آموزش سواد به بیش از 86 هزار زندانی طی 6 سال اخیر خبر داد و افزود: خوشبختانه ما برای آموزش سواد به زندانیان به لحاظ نیروی انسانی و همکاری زندان‌ها هیچ گونه محدودیت و مشکلی نداریم.
کاهش سواد زنان؛

گزارش یک فاصله

اگرچه در مقایسه با بهداشت و اقتصاد و مشارکت سیاسی، تفاوت کمتری در آموزش زن و مرد در ایران وجود دارد اما بر اساس گزارش مجمع اقتصاد جهانی از تمام کشورهای خاورمیانه، فقط ایران و سوریه در 4سال گذشته با کاهش سواد زنان مواجه بوده‌اند.
رئیس نهضت سوادآموزی؛

شکاف 6،8 درصدی باسوادی بین زنان و مردان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: هنوز شکاف 6،8 درصدی بین باسوادی زنان و مردان وجود دارد و تلاش کردیم با رویکرد توجه به باسوادی بانوان، این فاصله را کم کنیم.
به مناسبت هفته سوادآموزی؛

پیکار با بی سوادی؛ از رویا تا واقعیت/ چند درصد ایرانی‌ها بی‌سوادند

در ۱۰ سال نخست فعالیت سازمان نهضت سواد آموزی، جمعیتی بیش از ۹ میلیون نفر تا پایان سال ۱۳۶۸ با سواد شدند.
علی باقرزاده؛

شرایط آموزش به اتباع بیگانه کم‌سواد و بی‌سواد

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه آموزش سواد به افراد بی‌سواد و کم سواد باید در قانون اجباری شود، بیان کرد: نهضت سواد‌آموزی بدون هیچ محدودیتی به تمام ایرانیان و اتباع بیگانه کم سواد و بی‌سواد آموزش‌های لازم را ارئه می‌دهد، اما در خصوص آموزش برخی اتباع با محدودیت‌هایی مواجه هستیم سعی می‌کنیم تا سال آینده این موانع را برطرف کنیم.
امروز صورت گرفت؛

تجمع جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل درب مجلس در اعتراض به عدم استخدام

جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی با تجمع مقابل درب مجلس شورای اسلامی خواستار استخدام پلکانی از سال ۹۲ تا ۹۵ شدند.
رییس سازمان نهضت سوادآموزی:

مقاومت آموزش و پرورش درباره قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و نهضتی‌ها وارد نیست

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در صورت تصویب نهایی قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، 36 هزار نفر از آموزش دهندگان مشمول این قانون خواهند شد، گفت: به نظر می‌رسد مقاومت آموزش و پرورش برای این موضوع چندان وارد نیست.

۹.۵ میلیون نفر در ایران بی سواد هستند

سازمان جهانی یونسکو در سال ۱۹۶۵ روز هشت سپتامبر را بعنوان روز جهانی سوادآموزی تعیین کرد. امسال یونسکو روز هشت سپتامبر را بنام سواد در دنیای دیجیتال نامگذاری کرده است. بیش از ۷۸۵ میلیون نفر از جمعیت جهان برغم همه تلاش‌ها بی‌سواد مانده اند.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها