سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازسازی همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس ابلاغ مقام عالی وزارت و قول مساعدت ریس سازمان نوسازی مدارس کشور، همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸ بازسازی و آماده بهره‌برداری خواهند شد
۲۰ درصد تخفیف شهریه به دانشجویان تحت پوشش بهزیستی اختصاص یافت
دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه «شیوه‌نامه اجرایی ثبت‌نام و نحوه دریافت شهریه از دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.
کنکور ۹۸ به تأخیر نمی‌افتد/ آخرین خبر از استخدام معلمان حق‌التدریس
نایب رییس کمیسیون آموزش و‌تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه زمان برگزاری آزمون کارشناسی ۹۸, تغییری نمی‌کند، وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس را توضیح داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعزام معلمان و مشاوران تحصیلی برای جبران عقب‌افتادگی درسی دانش‌آموزان پلدختر
عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به ارسال نخستین محموله کمک‌های آموزش‌وپرورش شهر تهران امروز به استان خوزستان شامل وسایل آموزشی و البسه به استان لرستان گفت:‌ دوشنبه آینده تیم ۲۵نفری از مشاوران تحصیلی و آموزشی برای جبران عقب‌افتادگی آموزشی دانش‌آموزان به‌ویژه در پایه دوازدهم به پلدختر می‌روند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تهیه آئین‌نامه تشکیل فوری کلاس‌های درس در زمان بحران/ارسال کانکس‌های مجهز به خوزستان
وزیر آموزش و پرورش از دایر شدن تمام کلاس‌های درس در استان‌های سیل‌زده به جز مناطقی از خوزستان خبر داد و گفت: با تأکید رئیس‌جمهور در مناطقی از خوزستان که امکان تشکیل کلاس درس فراهم نشده باشد، حتی با تشکیل چادر در مناطق استقرار هموطنان سیل‌زده، کلاس‌های درس برگزار می‌شود.
آمار فارغ‌التحصیلان بیکار بین ۱۷ تا ۴۰ درصد است
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره حذف رشته‌های بدون بازار کار گفت: بعضی از رشته‌هایی که اقبال نداشته‌اند با درخواست خود دانشگاه‌ها حذف شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
غلامی در جمع خبرنگاران؛
هیچ واحد دانشگاهی تعطیل نمی‌شود
وزیر علوم گفت: سر و سامان دادن قریب به ۹۰۰ عضو هیئت علمی بلاتکلیف دانشگاه پیام نور در یک سال انجام شد.
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد؛
برگزاری آزمون در مدارس ابتدایی خط قرمز ماست
وزیر آموزش و پرورش گفت: برگزاری آزمون در دوره ابتدایی حکم سم برای دانش‌آموزان را دارد و از نظر ما ممنوع مطلق و خط قرمز ما است.بطحایی گفت: مردم منتظر آثار سند تحول در تربیت فرزندانشان هستند و می‌گویند اگر تحولی اتفاق افتاد، باید وضعیت فرزندان ما بیرون از مدرسه متفاوت شده باشد، به نحوی که ادب و ایمان آنها بالا رفته باشد، خداترس‌تر شده باشند و عاطفه آنها تقویت شده و احترام به بزرگتر در آنها بالا رفته باشد، مسئولیت‌پذیرتر شده باشند و در خانه احساس مسئولیت بیشتری کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص سهمیه به داوطلبان ارشد مناطق سیل‌زده منتفی است
دکتر منصور غلامی در اجلاس سراسری کارگروه‌های تخصصی برنامه‌ریزی و گسترش وزارت علوم که امروز در دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است، با تأکید بر اینکه سهمیه خاصی به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مناطق سیل زده تخصیص نمی‌یابد، گفت: این سهمیه به منظور کمک به داوطلبان این مناطق در صورت برگزاری آزمون در موعد مقرر گرفته شد اما با تعویق زمان برگزاری متوقف شد.
چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ؛
مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی آغاز شد
دفترچه انتخاب رشته چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و داوطلبان از امروز ۱۸ فروردین تا ۲۲ فروردین ۹۸ می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
ممنوعیت پذیرش دانشجوی دکتری در رشته‌های فاقد شرایط از سال ۹۹
براساس آئین‌نامه راه‌اندازی و ارزشیابی دوره‌های دکتری وزارت علوم، دانشگاه‌هایی که بعد از یکسال شرایط لازم را کسب نکنند، از سال ۹۹ مجاز به استمرار پذیرش دانشجو در رشته‌های فاقد شرایط نیستند.
نتیجه اولیه آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری؛
نتیجه اولیه آزمون دوره دکتری اعلام شد
نتیجه اولیه آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری سال ۹۸ دانشگاه‌ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
هراس متولیان صنعت خودروی کشور از ورود فارغ‌التحصیلان علوم پایه
استاد پیشکسوت ریاضی دانشگاه تهران با بیان اینکه آینده‌ای مبهم در انتظار فارغ‌التحصیلان رشته ریاضی است، گفت: استفاده نکردن از این فارغ‌التحصیلان صدمات جبران‌ناپذیری به آینده علمی، صنعت و نظام پایدار اقتصادی و سیاسی وارد می‌کند
تعویق زمان آزمون دانشگاه ها باتصمیم شورای سنجش است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به درخواست هایی نظیر تعویق زمان آزمون‌های مقاطع مختلف دانشگاه‌ها، تاثیر قطعی یا مثبت معدل و حق انتخاب نوع آزمون که از سوی مردم مطرح شده، اشاره کرد و گفت که چنین تصمیم هایی بر عهده شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخفیف برای مناطق محروم و سیل‌زده؛
قیمت کتب درسی سال تحصیلی ۹۸ ـ ۹۹ اعلام شد
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش آموزش و پرورش گفت: بر اساس گزارشاتی که از استان‌ها گرفتیم در ۴ استانی که درگیر سیل هستند تا امروز حدود۵۷ هزار جلد کتاب برای استان‌های مازندران، گلستان، لرستان و فارس ارسال و به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.
کنکور 99 با دو مجموعه سوال طراحی می شود
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که به منظور مساعدت با داوطلبان نظام قدیم، برای کنکور 99 هم دو نوع سوال طراحی می شود.به این ترتیب داوطلبان کنکور نظام قدیم و نظام جدید در روزهای 13 و 14 تیرماه 98 با دو مجموعه سوال مواجه می شوند و به سوالات کنکور 98 پاسخ می دهند. بر اساس مصوبه دیگر همین شورا، در سال 1399 فقط یک مجموعه سوال بر اساس نظام جدید آموزشی (3-3-6) برگزار می‌ شود. به عبارت دیگر داوطلبان نظام قدیم کنکور 99 هم باید به سوالات نظام جدید پاسخ می دادند.
واحدهای دانشگاهی در مناطق سیل‌زده باید کلاس‌های جبرانی برگزار کنند
دانشگاه آزاد طی بخشنامه‌ای از به تعویق افتادن امتحانات میان ترم واحدهای دانشگاهی مناطق سیل‌زده و ضرورت برگزاری کلاس‌های جبرانی خبر داد.
جزئیات طرح ادغام واحدهای آموزشی از زبان وزیر علوم
فرآیند ادغام دانشگاه‌ها و واحدهای آموزشی چگونه انجام می‌شود و آیا در این پروسه واحدهای کوچک در زیر لوای دانشگاه‌های بزرگ محو شده و بدون هیچ بودجه‌ای باید چشم انتظار تزریق منابع مالی از سوی دانشگاه‌های بزرگ باشند؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختیار ایجاد و انحلال مراکز پژوهشی به دانشگاهها واگذار شد
مدیرکل سیاست‌گذاری امور پژوهشی وزارت علوم گفت: اختیار ایجاد مراکز پژوهشی به دانشگاهها واگذار شد و براساس آیین نامه جدید برای تأسیس مرکز پژوهشی دیگر نیازی به مجوز شورای گسترش نیست.
ضوابط آزمون جامع دوره دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
دانشجویان دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از نیمه خرداد می‌توانند در آزمون جامع شرکت کنند، دانشجویان برای شرکت در این آزمون باید به ضوابط آن توجه کنند.
نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز فردا اعلام می‌شود
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ فردا سه شنبه ۲۷ فروردین اعلام خواهد شد.
سیل کنکور ارشد 98 را به تعویق انداخت؛
تعويق هفت هفته‌اي کنکور ارشد به خاطر سيل
بالاخره پس از اعتراض و کش‌وقوس‌هاي فراوان داوطلبان کنکور کارشناسي ارشد سال 98 موفق شدند اين آزمون را که قرار بود پنجم و ششم ارديبهشت‌ماه برگزار شود، پس از وقوع سيل و عقب‌افتادن داوطلبان مناطق سيل‌زده، حدود يک‌ماه‌ونيم به تعوق بيندازند.
امام‌جمعه زاهدان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی شد
امام‌جمعه جدید زاهدان به‌عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان حکم عضویت خود را از دبیر هیئت امنای این دانشگاه دریافت کرد.
نزدیک شدن به امتحانات پایان سال؛
رقابت در دوره ابتدایی را به رفاقت تبدیل کنیم
از همان روزهای اول که فرزندمان به دنیا می‌آید برایش بهترین‌ها را می‌خواهیم و سعی می‌کنیم شرایط رشد و پیشرفت وی را فراهم کنیم. قدم که به دوران خردسالی می‌گذارد تلاش ما برای اینکه پله‌های ترقی را دو تا یکی طی کند بیشتر می‌شود تا جایی که ناخودآگاه از او می‌خواهیم برای بدست آوردن موقعیت‌های برتر با همسالان خود رقابت کند. هرچند تشویق برای کسب بهترین‌ها می‌تواند انگیزه‌ای باشد برای دستیابی به موفقیت‌ها اما کوچک‌ترین اشتباه در این زمینه می‌تواند آنها را در میدان مبارزه‌ای همیشگی قرار دهد که نه تنها باعث حس خوشایند از زندگی و موفقیت نخواهد شد بلکه برتر بودن از دیگران را به یک اصل و باید در زندگی کودکان تبدیل می‌کند که این امر تأثیری مخرب برافکار و رفتار کودکان می‌گذارد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
سایر حوزه ها