سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بی‌اعتنایی سازمان‌سنجش به‌حکم دیوان عدالت اداری
هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بندی از دفترچه آزمون سراسری که پیشتر دو مرتبه باطل کرده بود اما مجدداً در دفترچه آزمون سراسری سال ۹۶ درج شده را به خاطر غیرقانونی بودن، ابطال کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتظارات جامعه علمی و دانشگاهی از دولت دوازدهم؛
ضرورت توسعه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در دولت آینده
رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با تاکید بر تداوم توسعه دانشگاه‌ها و تبدیل به دانشگاه‌های نسل سه و چهار گفت: در دولت دوازدهم باید تلاش شود تا دانشگاه‌هایی که دانش بنیان محور بوده و تولید و خلق ثروت می‌کنند توسعه یابند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممنوعیت تدریس اساتید حق‌التدریس در برخی از رشته‌های دانشگاه آزاد
جلسه بحث و بررسی سیاست‌های آموزشی سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور روسای شورای آموزشی استان‌ها و با حضور مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
کلیات طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها رد شد
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به رد کلیات طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها در جلسه سه شنبه خود رای داد.
اجراي آزمايشي طرح الكترونيكي تصحيح اوراق امتحانات نهايي از شهريورماه 96
عبدالرسول عمادي رئيس مركز سنجش وزارت آموزش وپرورش از اجراي آزمايشي طرح الكترونيكي تصحيح اوراق امتحانات نهايي از شهريورماه 96، خبرداد .
آمادگی ایران برای بورسیه سالانه ۵۰۰ دانشجوی افغان در علوم پزشکی
وزیر بهداشت از تحصیل ۷۰۰ دانشجوی افغانستانی در رشته های مختلف علوم پزشکی در ایران خبر داد و گفت: آمادگی داریم که سالانه ۵۰۰ نفر از دانشجویان افغانستانی را در ایران بورسیه کنیم.
تذکر به وزیرآموزش و پرورش درباره عدم پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدریسی
عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
جرات علمی عامل تولید ثروت از علم است
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیات رئیسه این دانشگاه که صبح امروز با ریاست دکترعلی‌اکبر ولایتی برگزار شد، تاکید کرد درهای دانشگاه آزاد برای همه طیف‌ها در توسعه علم و فناوری در کشور باز است و ما برنامه‌های مدون و مهمی را برای ارتقاء و اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌دهیم.
ولایتی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی؛
دانشگاه آزاد متعلق به مردم است و باید پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد
جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز به ریاست دکتر علی‌اکبر ولایتی و با حضور دکتر فرهاد رهبر و سایر اعضا در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عاقبت به خيري صدها هزار دانشجوي دانشگاه آزاد در اختيار رييس‌جمهور
دو هفته از انتشار خبر انتخاب فرهاد رهبر به عنوان يكي از گزينه‌هاي اصلي براي معرفي به شوراي عالي انقلاب فرهنگي و انتصاب در هيات امناي دانشگاه آزاد مي‌گذرد. در همان روزها مشخص بود كه با بهانه‌هاي واهي، علي‌اكبر ولايتي سعي دارد تا اين فرد را هرگونه كه شده، به فضاي دانشگاه بازگرداند و اين‌بار رياست دانشگاهي مانند دانشگاه آزاد را به او واگذار كند. فرهاد رهبر، در راي‌گيري براي عضويت در هيات امناي دانشگاه، موفق بود و اعضاي شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي راي بالايي را به وي دادند ولي بي‌شك آن‌ها احتمال نمي‌دادند كه اين فرد را براي رياست‌دانشگاه انتخاب كنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۱   درصف انتشار: ۰
اسنادی در تکذیب ادعای مسئولین آموزش و پرورش؛
اخذ مبالغ 150 هزارتومانی با نام بیمه و کتاب! + جدول قیمت‌‌ها
مدیران آموزش و پرورش آذربایجان‌‌‌شرقی اخذ مبالغ 150 هزار تومانی برای تامین کتب درسی و بیمه را عادی جلوه می‌‌دهند و این درحالیست که سقف این هزینه‌‌‌ها به 50 هزار تومان هم نمی‌‌‌‌رسد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجرای طرح بیمه تمام معلمان مدارس غیردولتی از ابتدای مهر ماه
حسن مسعودی مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح بیمه تمام معلمان مدارس غیردولتی از مهر ماه سال جاری خبر داد.
فعالیت یک هزار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور
علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور از بهره‌مندی 5 میلیون کودک و نوجوان از خدمات کانون خبر داد.
موضوع استخدام بدون آزمون ۴۰ هزار حق‌التدریسی‌ در دستورکار مجلس قرار گرفت
کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس دهم در خصوص استخدام بدون آزمون حق‌التدریسی‌های با سابقه، بیش از ۷ جلسه کارشناسی برگزار کرده تا مشکل تامین نیروی انسانی در نظام آموزشی و تعیین تکلیف این افراد برطرف شود، بررسی این طرح هنوز به جمع‌بندی نرسیده است و هم اکنون نمی‌توان اذعان کرد که این امر حتما بدون آزمون باشد یا خیر.
نرخ اجاره‌بهای خوابگاه های متاهلی اعلام شد/ کیفی سازی خوابگاه ها
صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نرخ اجاره بهای ماهانه خوابگاه های ملکی متاهلی را در سطوح یک، دو، سه، چهار و پنج برای سال تحصیلی جدید ۹۷-۹۶ اعلام کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی؛
نظارت وزارتخانه بر نام نویسی دانش‌آموزان مطلوب نیست
عضو کمیسیون آموزش مجلس از اعلام جمع‌بندی اولیه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در روزهای آینده خبر داد و گفت: برخورد و نظارت آموزش و پرورش درباره دریافت وجه هنگام نام نویسی دانش‌آموزان مطلوب نیست.
لزوم برنامه ریزی برای مراکز آموزشی کشور؛
200 هزار دانشجو از برنامه ششم توسعه عقب هستیم
رییس دانشگاه جامع علمی-کاربردی کشور گفت: از آنچه برنامه ششم توسعه پیش‌بینی کرده بود 200 هزار دانشجو عقب‌ هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران؛
امکان ادامه خدمت آموزگاران مرد و زن در پایتخت
آموزگاران مرد و زن در آستانه بازنشستگی در تهران اگر دارای مدرک لیسانس باشند، پس از 30سال سابقه و اگر دارای مدرک فوق لیسانس باشند، پس از 35 سال سابقه می‌توانند در آموزش و پرورش بمانند و ادامه خدمت دهند.ریاضی وفیزیک پرطرفدارترین رشته دانش‌آموزان تهرانی است
نظرات منتشره: ۷ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت اعلام کرد:
پذیرش دانشجوی پرستاری کماکان از طریق کنکور است
قائم مقام آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه کماکان دانشجوی پرستاری از طریق کنکور سراسری پذیرش می‌شود گفت: دانشگاه ها می توانند از ظرفیت آموزشی بیمارستان هایی که توانمندی و امکانات آموزشی لازم در خصوص تربیت پرستار را دارند استفاده کنند
معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند
مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: تمامی 200 هزار معلم شاغل در مدارس غیردولتی کشور از مهر 96 تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند.
اجراي سند تحول بنيادين با شايسته پروري در كلاس ها ي درس محقق مي شود
تجديد نظر درباره تركيب هيئت امناي صندوق ذخيره فرهنگيان ضروري است وزيرآموزش و پرورش درگردهمايي مشترك اعضاي شوراي معاونين و مديران كل بر شايسته پروري و آموزش مهارت ها به دانش آموزان در كلاس هاي درس تاكيدكرد.
دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت قرارگرفتن بین دانشگاه‌های درجه یک جهان را دارد
دکتر علی‌اکبر ولایتی در قسمت اول از سری دوم برنامه «مجله دانشگاه» با موضوع طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی که شب گذشته از شبکه یک سیما پخش شد، اعلام کرد دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت این را دارد که نه تنها در کشور بلکه در منطقه و در صحنه‌های بین‌المللی جزو دانشگاه‌های درجه یک محسوب شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات توافق دانشگاه آزاد و وزارت علوم بر سر رشته ها
عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد با تشریح جزئیات جلسه این دانشگاه با وزارت علوم، گفت: مهلت انتخاب رشته این دانشگاه تا ۲۷ تیرماه تمدید شد.
به لطف برجام ارتباط با دانشگاه‌های معتبر جهان در حال شکل‌گیری است
رئیس اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور، دانشگاه‌های سطح یک را به عنوان بزرگترین مراکز علمی کشور معرفی کرد و گفت: حضور دانشمندان در این مراکز موجب ارائه دقیق‌ترین راهکارها و برنامه‌ها برای حل مسائل و چالش‌های کشور بوده و به لطف برجام، ایجاد ارتباط با دانشگاه‌های معتبر دنیا در حال شکل‌گیری است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزییاتی درباره برگزاری کنکور ۹۶ و سهمیه ۵ درصدی ایثارگران
رییس سازمان سنجش با بیان این مطلب که آزمون سراسری سال ۹۶ در ۳۷۲ شهر و ۲۳ کشور با ۲۷ حوزه برگزار شده است، اضافه کرد: تاکنون تخلفی از برگزاری این آزمون گزارش نشده است. بر اساس روال سال‌های گذشته سوالات آزمون سراسری دو ساعت بعد از برگزاری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org منتشر خواهد شد و اما کلید سوالات از روز یکشنبه بر روی سایت قرار می‌گیرد.
رییس سازمان سنجش جزئیات آزمون سراسری را تشریح کرد؛
ظرفیت پذیرش کنکور 96 اعلام شد
رییس سازمان سنجش با اعلام این که بیش از 740 هزار داوطلب در کنکور 96 پذیرفته خواهند شد، گفت: آمار نهایی پذیرش زمان انتخاب رشته داوطلبان اعلام خواهد شد، ضمن این که دانشگاه‌های غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد ظرفیت پذیرش مجزایی دارند و مطمئنا دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 500 هزار ظرفیت برای داوطلبان در نظر خواهد گرفت.
معرفی سه عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از معرفی سه عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد به این شورا خبر داد.
یادداشت و دیدگاه ها
عبدالرسول عمادی توضیح داد؛

ماجرای لو رفتن سوالات امتحان نهایی

حضور ۶۳ درصدی داوطلبان در کنکور تجربی؛

می خواهم دکتر شوم!

محمد هدایتی
تجزیه و تحلیل کارایی آموزش پرورش ایران و کشورهای پیشرفته؛

تفاوت های آموزش و پرورش ما و کشورهای پیشرفته صنعتی

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
نیروی انسانی، محور توسعه؛

سونامی کژ تربیت‌ها در نظام آموزشی

کنکور؛ معضل بزرگ "سرخوردگی" برای جوانان کشور؛

چه کسانی از برگزاری کنکور در کشور نفع می‌برند؟

وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها