سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دولت یازدهم با قبول سند ۲۰۳۰ از چاله به چاه افتاده است
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس سند ۲۰۳۰ را اشتباه بزرگ دیگری از جانب دولت یازدهم بیان کرد و گفت: دولت یازدهم با قبول سند ۲۰۳۰ عملاً از چاله به چاه افتاده است و با تذکر مقام معظم رهبری به هر شکلی تلاش می‌کند خود را از این مشکل خارج کند.
موج بازنشستگی در آموزش‌وپرورش/سند تحول بنیادین تنها سند حاکم در آموز‌ش‌وپرورش است
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: در چند سال آینده تعداد قابل‌توجهی از معلمان بازنشسته خواهند شد که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان تأمین آنها را ندارد و نیاز است به‌طریقی این کسری را جبران کنیم.
داوطلبان کنکور دکتری باید فرم صلاحیت‌ عمومی تکمیل کنند
داوطلبان کنکور دکتری که حدنصاب نمره علمی برای شرکت در مرحله ارزیابی تخصصی را دارند باید از تاریخ ۷ تا ۱۶ خرداد ۹۶ فرم صلاحیت‌ عمومی را از طریق سایت سازمان سنجش تکمیل کنند.
جایزه دوسالانه سازمان‌ملل به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایران
جایزه بین المللی دو سالانه سازمان ملل موسوم به جایزه ساساکاوا در حوزه کاهش خطرات ناشی از حوادث طبیعی به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ستادهای ثبت نام در ادارات کل مناطق آموزش و پرورش تهران مستقر می شود
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به آغاز فرایند ثبت نام دانش آموزان در مدارس در هفته اول خردادماه گفت: ستادهای ثبت نام دانش آموزان در ادارات کل مناطق آموزش و پرورش تهران مستقر خواهد شد.
رئیس دانشگاه کردستان اعلام کرد:
دیپلماسی علمی دانشگاه کردستان توسعه می یابد
رئیس دانشگاه کردستان گفت: روابط بین المللی دانشگاه در راستای توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی دانشگاه توسعه پیدا می کند.
آموزش از زیر ساختهای اصلی توسعه است
رئیس موسسه علوم و فنون کیش قاطعیت در رفتار ، ارزشیابی عملکرد زیر مجموعه ، تعهد و پاسخگویی را از مهارتهای مدیریتی برشمرد و گفت : آموزش نیروهای یک مجموعه، اصلی مهم در توسعه است.
رشته پیشگیری از اعتیاد در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش راه اندازی می شود
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با تاکید بر اینکه این شورا روابط خوبی با دانشگاه جامعه علمی کاربردی در زمینه پیشگیری از اعتیاد دارد از راه اندازی رشته پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد در آینده نزدیک در این دانشگاه خبر داد.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش عنوان کرد ؛
مهارتی کردن رشته های تئوریک از رسالت های دانشگاه جامع علمی کاربردی است
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش با تاکید بر جدی گرفتن دروس کارورزی گفت : مهارتی کردن رشته های تئوریک از رسالت های این دانشگاه است .
بیمارستان حیوانات خانگی و مجتمع چندمنظوره دانشگاه سمنان افتتاح و آغاز شد
بیمارستان حیوانات خانگی و مجتمع چندمنظوره دانشگاه سمنان با حضور محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تحقیقات فناوری در زمین و ساختمان اهدایی خیران، روز چهارشنبه در سمنان آغاز و بهره برداری شد.
تعیین کف نمره برای ورود به رشته‌های ریاضی و تجربی
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای هدایت تحصیلی دانش آموزان آماده‌ایم و فراهم آوری مقدمات آن از مهر سال گذشته شروع شده است گفت: هدایت تحصیلی طبق شیوه نامه و با توجه به ظرفیت هر منطقه انجام می‌شود و امسال مشکلی برای اجرای هدایت تحصیلی نداریم.
معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:
آغاز ثبت‌نام کلاس اولی‌ها
معاون وزیر آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز کلاس اولی در ۶۱ هزار مدرسه ابتدایی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استشمام بوی ماه مهر برای اتباع خارجی؛
ثبت نام دانش آموزان اتباع طبق روال سال گذشته است
هنوز بهار به پایان نرسیده اما بوی ماه مهر کشور را فراگرفته است. خانواده‌ها مقدمات را برای مدرسه رفتن فرزندانشان آماده می‌کنند. خرید کتاب تنها بخشی از این فرآیند است اما پیش از آن باید منتظر نشست و دید که مراحل ثبت نام به کجا خواهد کشید.
در گفت‌وگو با معاون ستاد اقامه نماز عنوان شد؛
۱۲ هزار کارشناس نهضت سوادآموزی در حوزه نماز آموزش می‌بینند
معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور از توانمندسازی ۱۲ هزار آموزش‌دهنده سازمان نهضت سواد آموزی در حوزه مهارت‌های انتقال معارف نماز به سوادآموزان خبر داد.
ضوابط ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۹۷‌ــ۹۶
دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس برای سال تحصیلی 96‌ــ95 از سوی معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
برگزاری آزمون «اعزام معلمان به خارج » در آذر ماه
معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور در آذرماه امسال خبر داد.
راه‌اندازی «بنیاد توسعه کُره» در دانشگاه تهران
رئیس‌دانشگاه تهران از راه‌اندازی «بنیاد توسعه کُره» در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: این موسسه فعالیت‌های خود را در راستای ماموریت‌های دانشگاه در حوزه‌های پژوهشی،‌ آموزشی و تبادل استاد و دانشجو انجام خواهد داد.
وزیر آموزش و پرورش از فرهنگیان فرهیخته تشکر کرد
وزیرآموزش و پرورش به مناسبت برگزاری شکوهمند انتخابات 29 اردیبهشت ماه از فرهنگیان فرهیخته کشور تشکر کرد.
آخرین مهلت ثبت نام  شرکت در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای شرکت در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ادامه دارد.
مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛
طراحی «نظام جامع شایستگی حرفه‌ای مربیان پیش‌دبستانی» در 3 سطح
مدیرکل پیش‌ دبستانی آموزش و پرورش با بیان اینکه «نظام جامع شایستگی حرفه‌ای مربیان پیش‌دبستانی» در سه سطح طراحی شده است، گفت: خانواده‌ها هنگام ثبت‌نام در پیش‌دبستانی اطمینان حاصل کنند که این مرکز مجوز آموزش و پرورش را داراست.
با توجه به برگزاری انتخابات اعلام شد؛
تعطیلی مدارس در روز شنبه
مدیر کل آموزش و پرورش تهران در خصوص وضعیت تعطیلی مدارس برای ایام انتخابات گفت: تعیین تکلیف این وضعیت متعاقبا اعلام می‌شود.
دانش‌آموزان به امتحان دادن در ماه رمضان عادت کنند/ آماده‌سازی شرایط برای اجرای هدایت تحصیلی جدید در تیرماه
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه تقارن ماه رمضان و امتحانات دانش‌آموزان تا چند سال آینده ادامه دارد امکان جابجایی زمان امتحانات وجود ندارد و بهتر است دانش‌آموزان به این مسئله عادت کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وضعیت استخدام بر اساس جنسیت در وزارت آموزش وپرورش
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وضعیت استخدام بر اساس جنسیت در وزارت آموزش وپرورش را توضیح داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سند ۲۰۳۰ الزام‌آور نیست
وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست هیئت دولت گفت: سند ۲۰۳۰ الزام آور نیست و تعهدی به اجرای بخش هایی که با موازین شرعی و عرفی ما مغایر باشد، نداریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اهدای قرآن طباخ‌هروی و شاهنامه شاه‌طهماسبی به‌ دانشگاه‌ بیرجند
بانک‌پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، قرآن خطی طباخ هروی و شاهنامه شاه‌طهماسبی را به دانشگاه بیرجند هدیه داد.
حذف برخی کد رشته‌های مقطع دکتری دانشگاه آزاد
معاون ‌آموزشی وزیر علوم درباره تأیید استعلام مدارک دانش آموختگان سال‌های گذشته دانشگاه آزاد، گفت: مدرک همه دانش آموختگان این دانشگاه که در رشته‌های دارای مجوز وزارت علوم تحصیل کرده باشند تأیید می‌شود.
کنترل پذیرش مؤسسات آموزشی عالی در رشته‌های فاقد داوطلب
وزیر علوم گفت: پذیرش در رشته‌های فاقد بازار کار و فاقد داوطلب در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی کنترل می‌شود.
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها