دانشگاه‌هایی با بودجه ویژه؛
رصد قضائی آسیب های دانش آموزی؛
pic
دانشگاه آزاد قرارگاه علمی تمام پژوهشگران کشور است
رئیس دانشگاه آزاد گفت: نمایشگاه دائمی دانشگاه آزاد به عنوان یک قرارگاه علمی در اختیار تمام پژوهشگران و فناوران کشور قرار دارد.
زمان ثبت‌نام آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی
زمان و ضوابط ثبت‌نام آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم دبیرستان‌های نمونه دولتی اعلام شد و دانش‌آموزان در این رابطه باید از طریق مدرسه محل تحصیل خود اقدام کنند.
آغاز فعالیت‌ انتخاباتی تشکل‌های دانشجویی بلامانع است
معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: با توجه به پیش‌رو بودن دو نوع انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر و روستاها، تشکل‌های دانشجویی می‌توانند فعالیت‌های انتخاباتی خود را به منظور روشنگری حضور در عرصه انتخابات آغاز کنند
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فرصت مطالعاتی کوتاه مدت خارج برای دانشجویان دکتری دوبرابر شد
مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان خارج از افزایش فرصت مطالعاتی خارج برای دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: امسال تعداد اعزام دانشجویان دکتری به دو برابر افزایش یافته است.
ضرورت ارتقاء سطح کیفی دانشگاه آزاد/ لزوم توجه به علم و تکنولوژی
رئیس هیات امنا دانشگاه آزاد گفت: علاوه بر ایجاد ظرفیت، ارتقا کیفیت باید مورد توجه قرار گیرد و بر اساس سند چشم انداز بیست ساله ابلاغی مقام معظم رهبری باید در علم و تکنولوژی به مقام دست یابیم.
ضرورت گنجاندن «رفتارهای مدیریت پسابحران» در دروس دانشگاه‌ها؛
مسئولیت دانشگاه‌ها فراتر از چند واحد درسی مدیریت بحران‌ است
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نقش دانشگاه‌ها در مدیریت بحران‌های اجتماعی و طبیعی در جامعه را جدی ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند با تصویب اجباری واحد درسی مدیریت بحران‌های اجتماعی و طبیعی در کنار نهادینه‌کردن فرهنگ عمومی چگونگی مواجهه با بحران از طریق برگزاری سلسله نشست‌های دانشجویی، نقش بسیار کلیدی در زمان بروز سوانح و حوادث ایفا کنند.
افزایش 3 ساعت به درس تربیت‌ بدنی در دوره متوسطه دوم/ کمبود 4 هزار معلم ورزش در آینده
مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در مقطع متوسطه دوم، 3 ساعت به درس تربیت بدنی افزوده شده است، گفت: بر این اساس در آینده نزدیک به 4 هزار معلم تربیت بدنی نیاز خواهیم داشت.
از سوی مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش؛
نرخ حق‌التدریس و مزایای نیروهای آزاد آموزش‌وپرورش اعلام شد
آموزش‌وپرورش با ابلاغ بخشنامه‌ای نحوه محاسبه نرخ حق التدریس نیروهای آزاد تمام وقت و غیرتمام وقت را اعلام کرد.
رئیس اتحادیه بنگاه‌های مسافربری :
آموزش و پرورش پایش را از سرویس مدارس بیرون بکشد!
پیامد این تصمیم باعث افزایش بار ترافیک و آلودگی هوا شده است. همچنین اکنون اطراف ادارات و ارگان‌های مختلف پر از ماشین و تبدیل به پارکینگ شده است.
ثبت جهانی «جندی شاپور» به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه دنیا
وزیر علوم گفت: سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی یونسکو، قرار است در مجمع عمومی که در سال جاری میلادی برگزار می‌شود، دانشگاه «جندی‌شاپور» را به جهانیان معرفی کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری در شهریور۹۶
وزیر علوم گفت: ظرفیت پذیرش مقطع دکتری برای تمام رشته‌های مصوب شورای گسترش آموزش عالی در هر رشته ۵ تا ۷ نفر است و نتایج نهایی این آزمون، شهریورماه ۹۶ اعلام می شود.
آزمون دکتری ۹۶ با رقابت ۲۶۰ هزار داوطلب برگزار شد
رقابت ۲۶۰ هزار و ۱۱۰ داوطلب آزمون دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۶ برای پذیرش در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد امروز به طور همزمان در ۵۴ شهر برگزار شد.
مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
تسویه بخشی از مطالبات فرهنگیان و سرانه مدارس، به‌زودی
مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از تخصیص و تامین اعتبار حدود هزار میلیارد تومان از سوی دولت به آموزش و پرورش طی چند روز آتی خبر داد و گفت: این اعتبار به منظور تسویه بخشی از مطالبات فرهنگیان و بخشی دیگر از سرانه مدارس درنظر گرفته شده است.
برای ثبت نام به این مدارس پولی ندهید؛
دریافت هزینه کلاس های فوق برنامه باید تایید شود
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از مدارسی می گوید که مجاز به دریافت هزینه در هنگام ثبت نام نیستند.
برنامه اعزام کاروان‌های راهیان‌نور دانشگاه‌های کشور+ جدول
برنامه اعزام کاروان‌های راهیان‌نور دانشگاه‌های سراسر کشور را منتشر شد.
مدارسی که برای والدین کیسه های دوختند
اخیرا یکی از مشکلات والدین،دریافت هزینه های اجباری از سوی برخی از مدارس دولتی است که اینبار برای دریافت کارنامه اقدام به اخذ مبالغ هنگفت کرده اند.
دانشجویان نمونه کشوری در سال ۹۵ معرفی شدند
اسامی ۴۰ نفر از دانشجویان نمونه کشوری در سال ۹۵ منتشر شد. از این تعداد ۱۳ نفر از دانشجویان نمونه دانشگاه‌های علوم پزشکی و ۲۷ نفر از دانشجویان نمونه دانشگاه‌های وزارت علوم هستند.
فرصت مجدد ثبت نام برای داوطلبان کنکور دکتری گروه پزشکی
داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ گروه پزشکی می توانند در روزهای ۲۱ تا ۲۳ اسفندماه با مراجعه به مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تاکید کرد:
نظارت حرفه ای در تولید پایان نامه ها نقص دارد
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: نظارت حرفه ای در مراحل تولید پایان نامه های دانشجویی در آموزش عالی دچار نقص است.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اعلام کرد؛
جزئیات اسکان نوروزی فرهنگیان
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، جزئیات اسکان نوروزی فرهنگیان را اعلام کرد و گفت:۲۶۱ مرکز رفاهی، ۳۰۰ اردوگاه و ۱۰۵ هزار کلاس درس در ایام نوروز میزبان مسافران هستند.
رویکرد مدارس باید از مشق محوری و دیکته محوری تغییر کند
وزیر آموزش و پرورش گفت: رویکرد مدارس باید از مشق محوری، دیکته محوری و حافظه محوری که ذهن دانش‌آموز را درگیر می‌کند و او را از لذت فراگیری علم محروم می‌سازد، تغییر کند.
نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری تغییر می کند
رئیس هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم از تغییر دستورالعمل انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری خبر داد و گفت: آیین نامه جدید در سال تحصیلی آینده ابلاغ می شود.
۸۸۸ هزار نفر در کنکور سراسری ۹۶ ثبت نام کردند
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۶ پایان یافته است و بر اساس آمار اولیه، تعداد ۸۸۸ هزار و ۶۴۴ نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.
بررسی مشکل تبدیل ارز برای بورسیه ها/ امروز به مجلس می روم
وزیر علوم در رابطه با مشکل دانشجویان بورسیه برای تبدیل دلار به یورو، گفت: این مسئله برای کل کشور است و فقط برای دانشجویان نیست که در حال بررسی و تلاش برای رفع آن هستیم.
عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی:
پاشنه آشیل توسعه آموزش عالی، نبود نهادهای علمی پایدار است
عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی گفت: پاشنه آشیل توسعه آموزش عالی در کشور نبود نهادهای علمی پایدار، علی رغم وجود ستارگان علمی بسیار زیاد در این نهادها است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:
جزئیات هدایت تحصیلی جدید دانش آموزان اعلام شد
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، جزئیات هدایت تحصیلی دانش آموزان را اعلام کرد.
راه‌حل کاهش اضطراب درسی/ علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به مدرسه با محوریت درس ورزش
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر به دنبال کاهش اضطراب درسی در مدارس هستیم باید دانش‌آموزان را با محوریت درس تربیت‌بدنی به مدرسه علاقه‌مند کنیم.
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها