سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طهرانچی: طرحی برای ایمنی جاده دانشگاه علوم تحقیقات در نظر گرفته شده است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات روزانه ۱۰ هزار نفر تردد دانشجو و مسافر دارد، گفت که بعد از حادثه واژگونی اتوبوس طرحی به نتیجه رسیده که قرار است با هزینه ۲۰ میلیارد تومان برای تأمین مسائل ایمنی جاده مربوطه اجرا شود.
مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان متخلف باطل می‌شود
وزیر علوم از ابطال مدارک تحصیلی تمامی متخلفان علمی اعم از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور خبر داد و گفت: هر زمانی که محرز شود فردی مدرک تحصیلی خود را بدون رعایت ضوابط و قواعد اخلاقی و علمی دریافت کرده، مدرک تحصیلی او باطل شده و تمامی امتیازات او لغو خواهد شد.
راه‌اندازی سازمان نظام معلمی ضرورت دارد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است معلمان هم باید مانند پزشکان، پرستاران و مهندسان دارای نظام‌ صنفی حرفه‌ای مختص خود باشند.
دست رد سازمان برنامه به مطالبات ۱۰هزارمیلیارد تومانی فرهنگیان
رئیس آموزش و‌ پرورش عمومی و فنی‌وحرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه گفت: رقم ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان که برای مطالبات فرهنگیان می‌گویند، بررسی نشده است و هیچ کسری بابت کمبود بودجه وجود ندارد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
دفتر هماهنگی آموزش‌وپرورش و دانشگاه ایجاد می‌شود
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد فردا (چهارشنبه) نشستی با حضور او و بیش از 100 نفر از صاحب‌نظران تعلیم و تربیت برگزار و طی این جلسه تلاش خواهد شد راه‌های تقویت همکاری و هماهنگی میان این وزارتخانه و نظام دانشگاهی تقویت شود.
تکذیب اخراج دانش آموزانی که در مدارس آهنگ خواندند
سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رد خبر اخراج دانش آموزانی که در مدارس آهنگ خواندند، گفت: این موضوع نمی‌تواند صحت داشته باشد و در این ارتباط نیز هیچ گزارش و شکایتی از سوی اولیاء دانش آموزان به کمیسیون آموزش واصل نشده است.
تعامل دانشگاه‌های کشور موجب حل چالش‌های اجتماعی و اقتصادی می‌شود
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارتباط تعاملی دانشگاه‌های کشور می‌تواند معضلات اجتماعی و به‌ خصوص چالش‌های کنونی اقتصاد کشور را حل کند.
کنکوری‌ها مرور دروس عمومی را آغاز کنند
کنکور سراسری در کمتر از سه هفته دیگر برگزار می‌شود، داوطلبان باید در فرصت باقیمانده مرور دروس عمومی را آغاز کنند.
هشت هزار تحصیلکرده برای کار به خارج می روند؛
طرح اعزام هشت هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸
مشاور معاونت توسعه کارآفرینی گفت: امسال در نظر داریم برای کاهش موارد غیر مجاز خروج و مهاجرت کاری، اعزام مدیریت شده نیروی کار را ساماندهی کنیم و اعزام هشت هزار فارغ التحصیل بیکار را در برنامه داریم.
شرکت در یک دوره آموزشی آزاد پولی دو و نیم ساله، دکترا محسوب می‌شود!؟
شاید بتوان مدرک تحصیلی مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری صبا جهاد را عجیب‌ترین و بی‌ارتباط‌ترین مدرک تحصیلی در فهرست مدیران صندوق بازنشستگی نامید. لیسانس ادبیات فارسی از دانشگاه پیام نور قزوین با معدل 11/94 (یازده و نود و چهار صدم) !!
۵ چالش داوطلبان مصاحبه دکتری دانشگاه‌های دولتی
مصاحبه‌های آزمون دکتری ۹۸ دانشگاه‌ها از هفته گذشته آغاز شد و داوطلبان خود را برای مرحله «مصاحبه علمی» آماده می‌کنند. از آنجا که تاثیر مصاحبه در پذیرش داوطلبان ۵۰ درصد خواهد بود، می‌توان به اهمیت این مرحله از آزمون دکتری که تاثیر آن با آزمون کتبی برابری می‌کند پی برد.اما آنچه اهمیت دارد مساله نحوه مصاحبه‌ای است که در دانشگاه‌ها صورت می‌پذیرد.
در مدارس هیات امنایی «شهریه» نداریم/ پول خدمات فوق برنامه دریافت می‌شود
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در مدارس هیئت امنایی «شهریه» نداریم، بلکه نرخ خدمات "فوق برنامه" دریافت می‌شود گفت: بخشنامه‌ای در راستای توسعه کیفی مدارس مذکور آماده شده که اگر ارسال شود، طبق آن هر مدرسه هیئت امنایی که با مدرسه عادی تفاوتی در کیفیت و سطح برنامه نداشته باشد، مجوز هیئت امنایی‌اش لغو می‌شود.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد:
ارتباط میان مطالبات فرهنگیان و اجرای اسناد بالادستی
میرحمایت میرزاده در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع «چالش‌های پیش‌روی وزیر جدید آموزش و پرورش» شب گذشته از شبکه آموزش سیما پخش شد، گفت: «اولویت وزیر آموزش و پرورش آینده باید عمل به رهنمون‌های رهبری، سند تحول بنیادین و سایر اسناد بالادستی باشد که در همه این‌ها " معلم"، محور است. بیش از 10 هزار میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان، بیش از 15 سال است که پرداخت نشده و دولت به فرهنگیان بدهی دارد که تا پرداخت نشود هیچ کدام از اسناد بالادستی قابل اجرا نیست، زیرا معلم خسته است و انگیزه ندارد.»
وزیر علوم در جمع خبرنگاران:
پایان نامه های تقلبی باطل می شود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: پایان نامه تقلبی افراد باطل می شود حتی اگر ۵۰ سال پیش اقدام به تهیه این پایان نامه کرده باشند.
تشکیل
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه پژوهشگاه مطالعات آموزش‌وپرورش به معاونت پژوهشی تبدیل و افراد جوان، خوش‌فکر و انقلابی به آن اضافه می‌شوند، گفت: حد و قواره‌ای که هم‌اکنون در برنامه‌های درسی وجود دارد جامع و پاسخگوی نیازها نیست.
دانشجویان علوم انسانی کمترین هزینه را برای دولت دارند
محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: بیشترین هزینه تمام شده برای دانشجویان پزشکی دانشگاه‌های دولتی و کمترین هزینه برای دانشجویان رشته علوم انسانی است.
در نشست فراکسیون ولایی با وزیر علوم مطرح شد:
دانشگاه های علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌ها وهن آموزش عالی بود
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه های علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌ها هم وهن آموزش عالی بود هم به نوعی باعث ایجاد فساد در تولید مدرک تحصیلی برای کارمندان دولت صرفا جهت افزایش حقوق بود که متوقف شده است.
جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده
دکتر ابراهیم خدایی درباره اختصاص سهمیه کنکور ۹۸ به داوطلبان مناطق سیل زده که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد، گفت: سهمیه کنکور ۹۸ برای مناطق سیل زده یک سهمیه منطقه‌ای است و سهمیه ملی نیست.
ماموریت جدید دانشگاه آزاد در حوزه کشت بذر ؛
فرصت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه آزاد از کشت بذر
برای پیشرفت یک کشور در زمینه‌های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی لازم است یک برنامه بلندمدت و هدفدار در کلیه بخش‌ها و زیرساخت‌های آن کشور وجود داشته باشد. وجود چنین برنامه‌هایی در بخش کشاورزی (زراعی و باغی) که یکی از مهم‌ترین ارکان کشور محسوب می‌شود نیز امری ضروری به شمار می‌رود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی:
هر مردودی تا ۶ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد
حقیقی با بیان اینکه «یک دانش‌آموزی که دچار تکرار پایه می‌شود هزینه اقتصادی ۴ تا ۶ میلیون تومان برای خانواده و دولت برجای می‌گذارد»، ادامه داد: این مبلغی است که هزینه‌ها پایین‌تر بود و اگر بر اساس هزینه‌های حال حاضر حساب کنیم، امروز بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان برای خانواده و آموزش‌و پرورش هزینه برمی‌دارد. امیدواریم مداخلات بهنگام را با کمک تمام اولیا و اطلاع‌رسانی مناسب از سال قبل حساس‌تر کنیم.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس تاکید کرد؛
ضرورت تجمیع مدارسی کانکسی به منظور حمایت از محصلان نقاط محروم
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در خانه ملت، بر ضرورت تجمیع مدارسی کانکسی و ایجاد فضاهای مناسب به منظور تحصیل دانش آموزان نقاط محروم با کمک خیران تاکید کرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:
هدف مرحوم حافظی شوقستان‌سازی بود
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: هدف مرحوم حافظی شوقستان‌سازی بود.
سهمیه دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده را شورای انقلاب فرهنگی تصویب کرد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: سهمیه دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده توسط شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده ‌است.
داوطلبان منتظر تعویق زمان کنکور نباشند
وزیر علوم با تاکید بر اینکه داوطلبان منتظر تعویق زمان برگزاری کنکور ۹۸ نباشند، گفت: به منظور کمک به داوطلبان کنکور مناطق سیل زده کشور ظرفیتی اضافه بر ظرفیت تصویب شده در نظر گرفتیم تا اگر نمره حدنصاب دانشگاه‌های انتخابی را کسب کنند در آزمون پذیرش خواهند شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
معاون آموزشی، پژوهشی، فناوری و بین‌الملل دانشگاه فرشچیان :

امسال در 4 رشته دانشجو جذب می‌کنیم

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
سایر حوزه ها