سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بخش فرهنگی ازمظلوم‌ترین‌بخش‌های دانشگاه‌است
معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاکید براینکه سال سختی به لحاظ بودجه فرهنگی در دانشگاه داریم، گفت: واقعیت این است که انتظارات از معاونت‌ فرهنگی دانشگاه بسیار بالا است اما بودجه‌ای که برای ما در نظر گرفته می‌شود به اندازه‌ای نیست که بتوانیم همه انتظارات را برآورده کنیم.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان؛
تمرکز طرح شهاب بر 96 درصد دانش‌آموزان
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به تمرکز طرح شهاب بر 96 درصد دانش‌آموزان، گفت: اگر طرح شهاب درست اجرا شود، می‌تواند به حذف آزمون‌ استعدادهای درخشان کمک کند.
زخم پلمب مدارس تهران دوباره سر باز کرد
درحالی که طبق تفاهم‌نامه میان آموزش‌وپرورش و بنیاد شهید به‌نظر می‌رسید مشکل مدارس پلمب‌شده حل شده باشد اما بنیاد شهید آگهی فروش مدارس را چاپ کرده و معتقد است نسبت به تخلیه مدارسی که رأی قطعی دارند تا اول مهر اقدام می‌کند!
«پیرمردهایی» که خارج از مسیر قانونی، جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها می‌شوند
مسئله به‌کارگیری وزرای بازنشسته در دانشگاه‌ها امروز به یک دغدغه جدی برای دانشگاهیان تبدیل شده که نیاز به بررسی بیشتر دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بررسی آیین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در کمیسیون اجتماعی دولت
رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه آیین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در کمیسیون اجتماعی دولت است، گفت: این آیین نامه پس از بررسی در کمیسیون به صحن دولت ارسال می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دانشگاه های کارآفرین درصدد شکل گیری/ دانشگاه های بخش خصوصی تقویت می شوند
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ها در گام سوم خود باید به سمت کارآفرینی حرکت کنند که در این راستا می بایست بدنه دانشگاه های خصوصی تقویت شود.
فشردگی جمعیت دختران در مقطع کارشناسی به دوره تحصیلات تکمیلی رسید
محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: در حالی که قبلا 15 درصد متقاضیان دکتری را دختران تشکیل می‌دادند، امسال این آمار به 40 درصد رسیده و بیش از 50 درصد متقاضیان ارشد دختر هستند.
مصوبه بومی‌گزینی دانشگاه‌ها شانس قبولی در دیگر استان‌ها را کاهش داده
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بومی‌گزینی مصوبه مجلس است و هر تغییری در این ارتباط نیز باید از طریق مجلس انجام شود.وی افزود ،وزارت علوم برای اصلاح و تعدیل این مصوبه پیشنهادهایی داده است، مصوبه اول مزایایی از لحاظ تسهیل رفت و آمد و نزدیکی به خانواده ها داشت اما بعضی معایب را در چند سال اخیر هم شاهد بودیم که اصلاح آن ضروری است از جمله آن می توان به کاهش شانس قبولی در دیگر استان‌ها اشاره کرد که گاهی به ضرر دانشجو است.
در گفت‌وگو با فعال و کارشناس آموزش و پرورش مطرح شد:
استاندارد کافی برای آموزش از راه دور نداریم
در کشور حدود 20 سالی است که به صورت اسمی از نظام آموزشی از راه دور برخورداریم ولی در عمل دیده می‌شود که ضعف‌ها و زیرساخت‌های ما به حدی نامتناسب و ناکافی است که عملا نمی‌توانیم روی این روش آموزشی حساب باز کنیم.
تغییر شاخص‌ها برای ارتقا اعضای هیئت علمی/ پژوهش در آموزش و پرورش کارآمد نیست
حجت الاسلام والمسلمین علی ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در هفدهمین گردهمایی دبیران کانون تربیت اسلامی استان‌های کشور با اشاره به ۸ ارزش مهمی که باید در فضای تعلیم و تربیت به آن توجه داشت، اظهار کرد: آزادی بیان، پرسش، نظر، نقد و توجه به اخلاق و تربیت از مهمترین ارزش‌هایی هستند که باید به آن توجه شود.
سیستم آموزشی کشور ضربتی و دفعی است/ آموزش و پرورش بودجه دولت را حیف می کند
تغییرات در سیستم آموزش و پرورش، عموما بدون تحقیق، بدون پژوهش و بدون اجرای پایلوتی است که با اعمال در سطح کلان تنها بودجه دولت را حیف می کند. در این میان دیده می شود که با عملکردی عجولانه گاهی طرح هایی خوب ذهنیت منفی را در جامعه ایجاد می کند. به عنوان مثال طرح هدایت تفصیلی که طرح بسیار خوبی بود که با اجرا و پیاده سازی پراشتباه مسئولان، ذهنیتی منفی را در خانواده ها و دانش آموزان به جا گذاشت.
۷۶ درصد دانش‌آموزان
رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های این مدارس پاسخگویی به تقاضای کیفی خانواده‌ها برای انتخاب مدرسه است،گفت: ۷۶ درصد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت، چهار درصد اساتید دانشگاه و مدیران و مابقی مشاغل آزاد هستند!
اجرای طرح آموزش زبان ترکی‌_آذری در مدارس آذربایجان شرقی به صورت پایلوت
جعفر پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش، گفت: همزمان با بازگشایی مدارس در مهر ماه سال 98 ، و در راستای طرح آموزش زبان ترکی_آذری ،آموزش زبان ترکی در برخی مدارس آذربایجان شرقی به‌صورت پایلوت تدریس می‌شود.
معاون توسعه منابع آموزش و پرورش:
بیمه تکمیلی نتوانسته رضایت فرهنگیان را جلب کند
علی الهیار ترکمن گفت: بیمه تکمیلی فرهنگیان به دلیل تاخیر‌هایی که دارد باعث شده که نتواند رضایت فرهنگیان را جلب کند، ولی در شرایط فعلی که با محدودیت اعتباری برای دریافت کمک‌های دولت رو به رو هستیم تنها گزینه در دسترس است.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ؛
عدم استقبال خانواده‌ها از رشته‌های هنرستانی
علیرضا کمرئی ،معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به عدم استقبال خانواده‌ها از رشته‌های هنرستانی گفت: ما هنوز نتوانسته‌ایم اقدامات توجیحی، تبلیغی و ترویجی را در رابطه با اهمیت رشته‌های هنرستانی بیان کنیم.
پلمپ مدرسه تازه تاسیس شهید رزاقی نشتارود؛
شوک پلمپ مدرسه تازه‌ساز به دانش آموزان تنکابنی
پلمپ مدرسه تازه تاسیس شهید رزاقی نشتارود از توابع شهرستان تنکابن آن هم یک سال پس از بهره‌برداری علاوه بر نگرانی خانواده‌های دانش آموزان این مدرسه، مردم و مسئولان شهرستان تنکابن را هم شوکه کرد.
در گفت و گو با کارشناس ارشد آموزش و پرورش مطرح شد؛
نگاهی به عملکرد زنگ تربیت بدنی در مدارس/ ورزش، درسی که جدی گرفته نمی شود
هرگاه برای دروس وقت کم می آمد، مدرسه بودجه نداشت، معلمان برای اتمام درسی مهم زمان کم می آوردند و هرگاه های دیگری که از درس تربیت بدنی مایه می گذاشتند! این درحالی است که وقت های آزاد این درس نیز به بازی یا استراحت در کف حیاط مدرسه می گذشت.
دریافت شهریه با ترفندی بنام «مدرسه الکترونیکی»
سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی گفت: شهریه مدارس بر اساس یک الگوی خاص تعریف شده که در سامانه مشارکت‌ها نیز قابل رصد است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راه‌اندازی رشته‌های پزشکی در واحد امارات؛
معافیت فارغ‌التحصیلان پزشکی از انجام تعهد خدمتی
فرهاد ادهمی‌مقدم مدیر کل توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هر دانشجویی که فارغ‌‌‌‌التحصیل می‌‌‌شود یک طرح لایحه نیروی انسانی و یک تعهد خدمتی باید بگذراند، اما دانشجویان دانشگاه آزاد طبق قانون با پرداخت شهریه از انجام تعهد خدمتی معاف می‌‌‌شوند.
شرایط استخدام و پرداخت حقوق نیروهای حق‌التدریس آزاد
طبق شرایط تعریف شده برای نحوه پرداخت حقوق نیروهای حق‌التدریس آزاد و سرباز معلم آموزش و پرورش، روش پرداختی به این گروه نیز مانند سایر کارکنان دستگاه‌های اجرایی خواهد بود.طبق این تبصره نحوه پرداخت حقوق نیروهای حق التدریس آزاد و سرباز معلم آموزش و پرورش، مانند سایر کارکنان دولت خواهند بود؛
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دانشگاه آزاد اسلامی تنها نهاد علمی خصوصی دارای رشته‌های دکتری
دانشگاه آزاد اسلامی تنها نهاد علمی خصوصی دارای رشته‌های دکترای حرفه‌ای اعم از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور است.ما در کشورمان شاهد حضور موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌‌هایی هستیم که دارای رشته‌های غیر پزشکی هستند..
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حسینی برای وزارت آموزش‌وپرورش معرفی نمی‌شود+دلایل
دبیرکل کانون تربیت اسلامی از منتفی شدن معرفی حسینی به عنوان وزیر آموزش وپرورش خبر‌ داد و درباره دلایل آن گفت: به دلیل موضع‌گیری‌های او بحث وزیر بودنش منتفی است ضمن اینکه ارکان نظام هم ملاحظاتی دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعمال مدارک تحصیلی بالاتر برای معلمان مقدور نیست؛
عدم اعمال بیش از یک مقطع تحصیلی از زمان استخدام برای کارکنان دولت
معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای تصویر نامه سازمان اداری و استخدامی کشور در ارتباط با عدم اعمال بیش از یک مقطع تحصیلی از زمان استخدام برای کارکنان دولت از جمله معلمان و کارمندان وزارت آموزش و پرورش را ابلاغ کرد.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان:
بیشتر دانش‌آموزان المپیادی تهرانی و پسر هستند
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه جشنواره من و آینده برای کاستن از روند مهاجرت دانش‌آموزان مدارس سمپاد طراحی شد، گفت:بیشتر دانش‌آموزان المپیادی تهرانی و پسر هستند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
برقراری عدالت در نظام آموزشی؛

نئوکمونیسم، نئولیبرالیسم یا راه عقلانیت؟

چرایی بی‌رنگی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی بررسی شد؛

جهاد دانشگاهی چراغ خاموش عمل می‌کند

تفاوت‌های آموزش ابتدایی در ژاپن و ایران:

تفاوت از مهارت‌آموزی تا تمرکززدایی

دومینوی بی‌عدالتی در تخصیص خوابگاه به دانشجویان تمامی ندارد!

سقفی که پس از کنکور دغدغه خانواده‌ها می‌شود

نقد و بررسی
دانشگاه فردوسی و طرح‌های درآمدزا؛

پول بدهید؛ «عدالت» و «انصاف» دریافت کنید!

چالش یافتن نیمکت خالی در مدارس دولتی؛

در گیر و دار پیدا کردن یک نیمکت خالی در مدارس دولتی

وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
سایر حوزه ها