سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شهریه غیرقانونی درمان ریشه‌ای می‌خواهد
به استناد اصل 30 قانون اساسی، آموزش و پرورش تا پایان دوره عمومی رایگان است و لذا این نهاد و زیرمجموعه‌های آن، نباید وجهی را از دانش‌آموزان دریافت کنند. از سوی دیگر، طبق اصل 44 قانون اساسی، این امکان وجود دارد که برای کمک به دولت، بخش‌هایی از امور اجرایی را به بخش خصوصی واگذار کرد.
اعتراضات به نحوه قبولی کنکوری‌ها بررسی می‌شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض کنکوری‌ها نسبت به نحوه قبولی در آزمون گفت: اعتراضات دانش آموزان به نوع و چگونگی قبولی آنها در کنکور مورد بررسی قرار می‌گیرد.
فرهاد رهبر در نشست استادان برتر بسیج علمی کشور؛
رشد علمی کافی نیست، علم نافع تولید کنیم
دکتر فرهاد رهبر تاکید کرد علم به تنهایی و بدون ایمان ممکن است زیان‌آور باشد، وقتی از علم نافع صحبت می‌کنیم باید بتوانیم گرفتاری‌های مردم را برطرف کنیم.
معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد؛
کاهش ۱۰ درصدی دانشجویان ارشد
معاون آموزشی وزارت علوم از ورود بیش از ۷۲۷ هزار دانشجوی جدید به دانشگاه‌ها در سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ خبر داد و گفت: تعداد دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.
برای وزارت علوم برنامه‌ دارم
گزینه احتمالی وزارت علوم با تاکید بر لزوم توجه به مباحث رفاهی دانشگاهیان، خواستار استفاده از ده‌ها هزار دانشجوی کشور در راستای فرهنگ‌سازی حقوق شهروندی شد و با بیان این‌که لازمه ارائه برنامه برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی استماع مطالبات دانشجویان است، تاکید کرد که بعید است علما و مراجع مشکلی با وزارت زنان داشته باشند.
آموزش‌ و پرورش به‌دنبال جذب بازنشسته‌ها
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص سونامی بازنشستگی در آموزش و پرورش هشدار داد.
سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه؛
مدارس برای دو روز آخر هفته برنامه داشته باشند
بیشتر آسیب های فردی و اجتماعی دانش آموزان در ایام تعطیلات ایجاد می شود که باید مدارس در ارتباط بیشتر با خانواده ها برای دو روز آخر هفته برنامه های فرهنگی هنری داشته باشند.
برخوردهای سلیقه‌ای نباید با دانشجویان صورت بگیرد
سرپرست وزارت علوم بر لزوم استفاده همه افراد از ظرفیت‌ها در کشور تاکید و گفت: معتقدیم نباید با دانشجویان برخوردهای سلیقه‌ای صورت بگیرد.
پس از نتایج انتخاب رشته آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی؛
جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی دانشگاه آزاد
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان و ذخیره‌های همه رشته‌های باآزمون دوره کارشناسی این دانشگاه را اعلام کرد.
مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش:
آموزش صحیح در سایه طراحی آموزشی کارآمد تجلی پیدا می کند
مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش صحیح در سایه طراحی آموزشی کارآمد تجلی پیدا می کند.
اسلامی بودن دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی ماست
رئیس هیات مؤسس دانشگاه آزاد گفت: آرزوی ما این است که اسم دانشگاه آزاد اسلامی با مسما بوده و این دانشگاه واقعا اسلامی باشد.
مدارس ناچارند از خانواده‌ها کمک مالی بگیرند
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که سبد یادگیری در مدارس سبک می‌شود و دانش‌آموزان مهارت‌های زندگی را فرا خواهند گرفت، گفت: برای تامین هزینه جاری مدارس ناچاری از خانواده‌ها کمک مالی بگیریم .
نظام آموزش عالی از آموزش‌های عملی غافل است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نظام آموزش عالی در کشور به ارائه مطالب تئوری تاکید دارد و از آموزش‌های عملی غافل است، همین عامل به افزایش شمار بیکاران دامن می‌زند.
جای خالی مهارت‌آموزی به محصلان از مدرسه تا دانشگاه
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل گذراندن دروس تئوری از مهارت لازم برای ورود به بازار کار برخودار نیستند .
اعتراض کیهان به بازگشت دانشجوهای ستاره دار به دانشگاه
به راستی خانم «م-گ» کیست که یک خبرگزاری دولتی اینچنین در مظلومیتش، ‌اشک تمساح ریخته و فریاد وامصیبتا سر‌می‌دهد؟!جالب اینجاست که بدانیم نامبرده از جمله اعضای فعال سازمان منافقین به‌شمار می‌رود
استادان معارف با تهاجم فرهنگی، تهاجمی برخورد کنند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شاید برخی به دنبال شبهه‌افکنی باشند و بگویند انقلاب اسلامی بد است و رژیم قبلی خوب بود، استادان معارف باید دانشجویان و جوانان را به موزه عبرت ببرند تا همه چیز را شاهد باشند و تصمیم بگیرند که چه چیزی خوب یا بد است.
۴۰ درصد وقت دانشجویان صرف فضای مجازی می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نمایش فیلم نیز یکی از ابزارهایی است که می تواند برای پاسخگویی به شبهات دانشجویان از آن استفاده شود.
پرداخت وام ویژه عتبات به دانشگاهیان در آستانه اربعین
جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با حضور مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، رئیس سازمان بسیج دانشجویی و نماینده ستاد مرکزی اربعین برگزار شد.
اهمال کاری دانشگاهها در جذب هیأت علمی
رئیس مرکز جذب وزارت علوم از اهمال کاری دانشگاهها در روند جذب هیأت علمی خبر داد و گفت: میزان توقف پرونده های جذب اساتید در دانشگاه ها و مرکز جذب را بررسی کرده ایم.
آموزش و پرورش به خسران کمبود معلم متخصص در مقطع ابتدایی پایان دهد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: تغییر نظام آموزشی به ۶-۳-۳ موجب کمبود معلم در مقطع تحصیلی ابتدایی شده که باید برای پایان دادن به این خسران آموزشی فکری کرد.
اجرای کشوری طرح متوقف شد!
«حساب یکپارچه مدارس» قانونی نیست
در حالی که حساب یکپارچه مدارس در دوره وزارت «فانی» - وزیر اسبق آموزش و پرورش- با هدف نظارت، کنترل و شفافیت مالی حساب تمام مدارس به صورت رسمی در سال ۹۵ افتتاح و تبلیغ شد، اکنون معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از غیرقانونی بودن این حساب خبر داده است.
آمار متناقض آموزش و پرورش درباره تعداد نیروهای حق‌التدریسی
به گفته یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آموزش و پرورش با دادن آمار متناقض و اشتباه درباره تعداد نیروهای حق‌التدریسی، نهضتی و غیره کار مجلس را برای تعیین تکلیف این نیروها سخت کرده است.
۶۰۰ کد رشته دانشگاه آزاد حذف شد
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از حذف ۶۰۰ کدرشته دانشگاه آزاد خبر داد.
شهريه مدارس غيردولتي شهر تهران و استان ها طبق الگوي شهريه ابلاغ شد
مديركل مدارس و مراكز غير دولتي وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر ابلاغ ميزان شهريه مدارس غيردولتي شهرتهران و استان ها براساس الگوي شهريه، گفت: دريافت شهريه اضافه بر الگوي مصوب، مشمول پرداخت جريمه خواهد شد.
ارسال لایحه رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان به مجلس تا پایان سال جاری
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از ارسال لایحه رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان تا پایان سال جاری به مجلس شورای اسلامی خبرداد.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش:
افزایش ۱.۳میلیونی جمعیت دانش آموزی کشور در سه سال آینده
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، از افزایش یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری دانش‌آموزان کشور تا سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال ۱۳۹۵ خبر داد.
ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزشی همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور
وزیر کشور در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها