pic
علی اکبر ولایتی به عنوان رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد منصوب شد
رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور حکمی علی اکبر ولایتی را به عنوان رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کردند.
دکتر میرزاده در جلسه هیات امنای استان سیستان و بلوچستان؛
ارتقای جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه علمی ESI به رتبه 158
شعارسال: سیزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به ریاست دکتر میرزاده و با حضور آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضا، در سازمان مرکزی برگزار شد.
امکانات خارق‌العاده دانشگاه لستر انگلیس؛
کاهش استرس ایام امتحان با امکانات خارق‌العاده+تصاویر
دانشگاه لستر انگلیس برای کمک به کاهش استرس دانشجویان در ایام امتحانات یک مجموعه از امکانات حمایتی را ارائه می‌کند.
حذف پایان نامه کارشناسی و ارشد قابل اجراست
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: بحث حذف پایان نامه قابل تأمل است و باید شرایطی وجود داشته باشد که قابل اجرا باشد اما باید نظارت بر پایان نامه را دقیق تر کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه وزارت علوم برای افزایش 8 برابری جذب دانشجویان خارجی
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت جذب دانشجوهای خارجی، افزایش 8 برابری جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های ایران را از جمله برنامه‌های وزارت علوم ایران ذکر کرد.
پیشنهاد تغییر تعطیلات تابستانی و تقسیم کشور به ۴ منطقه
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: نیاز نیست؛ تعطیلات تابستانی در همه کشور یکسان باشد، بلکه می‌توان با انعطافِ لازم نسبت به شرایط اقلیمی، برنامه مناسبی تنظیم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برگزاری دوره مهارت تکمیلی ویژه ارزیابان و مدرسان
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه‌ای برای بازنگری طرح تعالی مدیریت مدارس نداریم گفت: امسال بر شمار مدارس مجری طرح تعالی افزوده شد و مدیران مدارس مجری جدید، آموزش خواهند دید و یک دوره تکمیل مهارت برای ارزیابان و مدرسان کشوری نیز ترتیب داده‌ایم.
خصوصیات بارز دکتر شریعتمداری خدمتگزاری و سلامت نفس بود
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مرحوم دکتر شریعتمداری در کسوت استاد تمام، با تمام وجود در خدمت انقلاب بود و در کنار فعالیت های علمی، فعالیت‌های سیاسی خود را آغاز کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جذب وزیر نفت به عنوان عضو هیأت علمی؛
موافقت هیأت امنای دانشگاه تهران با انتقال وزیر نفت
رئیس دانشگاه تهران درباره جذب وزیر نفت به عنوان عضو هیأت علمی این دانشگاه گفت: جذب زنگنه در دانشگاه تهران از طریق انتقال از دانشگاه خواجه نصیر بود و در هیأت امنای دانشگاه تهران تصویب شد.
دبیر کلان منطقه 2 آمایشی وزارت بهداشت خبر داد؛
جذب دانشجو در رشته «ترافیک و سلامت» از سال آینده
دبیر کلان منطقه 2 آمایشی وزارت بهداشت از برنامه این وزارتخانه برای جذب دانشجو در رشته «ترافیک و سلامت» خبر داد و گفت: این رشته برای اولین بار در دوره‌ کارشناسی ارشد و در دانشگاه علوم پزشکی تبریز راه‌اندازی خواهد شد.
جزئیات ورود تعاون روستایی به اجرای طرح شیر مدارس
​معاون وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی برای اجرای طرح شیرمدارس اعلام آمادگی کرده است، گفت: البته هنوز دولت تصمیمی در این زمینه نگرفته است.
در راستای تربیت انسان‌های متعهد؛
فعالیت 1600 مدرسه امین در کشور
معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به مخاطبان 40 میلیونی این ستاد، اظهار کرد: باید برنامه‌های کاربردی را برای استفاده این مخاطبان در اولویت داشته باشیم.
در فقدان مرد بزرگ دانشگاهی؛
دکتر علی شریعتمداری درگذشت
دکتر علی شریعتمداری (ره) چهره ماندگار علمی کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در شهر شیراز و در سن 93 سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هیأت موسس دانشگاه آزاد از حد نصاب خارج نشده است
هیأت موسس دانشگاه آزاد متشکل از ۹ نفر است که با درگذشت دو نفر از اعضای هیات موسس، این هیات هنوز بر اساس آیین نامه می تواند به کار خود ادامه دهد.
در پی فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی:
وضعیت امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاعیه شماره 2 خود بیان داشته است که دانشگاه آزاد اسلامی و بالتبع کلیه فعالیت های اداری، آموزشی و خدماتی آن ، در روزهای دوشنبه و سه شنبه 20 و 21 دیماه 1395 تعطیل اعلام می گردد.
دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران تجمیع می‌شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، از آغاز احداث ساختمان 5 دانشکده این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده کار ساخت این مجموعه در پردیس همت آغاز شده و تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
آیا سُرنای آموزش و پرورش از سرگشادش نواخته می‌شود؟
این روزها ایجاد تغییرات متوالی در سطح مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش در حالی انجام می‌شود که به نظر می‌رسد پرداختن به دغدغه‌ها و نیازهای جاری فرهنگیان به خصوص تأمین و تسهیل امر معیشتی آنان از اولویت بیشتری برخوردار است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صد طرح عمرانی دهه فجر امسال در دانشگاه های پیام نور کشور بهره برداری می شود
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور از بهره برداری یکصد طرح عمرانی همزمان با دهه فجر امسال در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور خبر داد.
راهبردی کردن همکاری های بین المللی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان یک ضرورت است
رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به منظور بین المللی سازی فعالیت ها و برنامه ها یک هدف راهبردی و نهادینه ساختن همکاریها به عنوان یک ضرورت در این دانشگاه در حال فعالیت است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین مطرح کرد:
۴ مدرسه سبز در استان قزوین فعالیت می کند
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از فعالیت ۴ مدرسه سبز در استان خبر داد. سیاوش شمسی پور مدیرکل محیط زیست استان قزوین ظهر شنبه با حضور در اداره کل آموزش و پرورش استان با سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش دیدار کرد.
به دنبال جلوگیری از خروج دانشجویان داخلی به خارج از کشور هستیم
مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی شریف پردیس بین‌الملل کیش با حضور مشاور رئیس‌جمهور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام‌جمعه، هیئت امناء و جمعی از مدیران و مسئولان جزیره کیش در سالن همایش‌های دانشگاه صنعتی شریف این جزیره برگزار شد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان عنوان کرد؛
هدایت تحصیلی 60 هزار دانش‌آموز برای سال آینده
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه سال آینده باید برای حدود 60 هزار دانش‌آموز در استان هدایت تحصیلی انجام شود، گفت: شاخص‌هایی که سال گذشته در هدایت تحصیلی استفاده شدند شاخص‌های بین‌المللی و درستی هستند اما باید برای سال آینده اطلاع‌رسانی‌ها به دانش‌آموزان و والدین بهتر شود تا شاهد اتفاقات سال گذشته نباشیم.
سرپرست دانشگاه شیراز مطرح کرد:
ایجاد آرامش اولویت اول در دانشگاه شیراز است
رئیس دانشگاه شیراز اولویت خود را در ۵ ماه آینده عمر دولت یازدهم ایجاد آرامش در این مرکز مهم علمی کشور دانست.
مسئولان دانشگاه تهران در ارس عنوان کردند؛
جذب دانشجویان خارجی از اولویت های کاری پردیس ارس است
رییس دانشگاه تهران گفت: جذب دانشجویان خارجی جزو اولویت های کاری پردیس ارس این دانشگاه است.
اثر دانش‌آموز زنجانی با عنوان
معاون آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به راهیابی شش اثر دانش‌آموزان زنجانی به مرحله کشوری جشنواره جوان خوازمی گفت: اثر دانش‌آموز زنجانی با عنوان "پنجره اضطراری" به ثبت اختراع رسید.
مصوبه‌ای برای استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی صادر نشده است
روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید تا کنون مصوبه‌ای برای استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی صادر نشده است.
اقدامات بسیاری درجهت اسلامی شدن دانشگاهها انجام گرفته است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به سند اسلامی شدن دانشگاهها و 300 محور در بخش های مختلف آن گفت: در جهت اسلامی شدن دانشگاهها اقدامات بسیاری انجام گرفته است.
نظرات وگلایه ها