سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:
شناسایی ۶۵ هزار کودک دیرآموز
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به شناسایی ۶۵ هزار کودک دیرآموز در سال تحصیلی جاری گفت: افزایش شمار دانش‌آموزان دیرآموز شناسایی شده به معنای آن است که حتماً باید آموزش به معلمان عادی برای چگونگی کار با دانش آموزان دیر آموز را گسترش دهیم.
توزیع کارت آزمون دوره دکتری از ۳۰ بهمن
کارت ورود به جلسه آزمون دوره دکتری از روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.
ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی سهمیه پذیرش دانشگاه‌ها
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به مساله ساماندهی سهمیه پذیرش دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: سازمان سنجش نظر کارشناسی خود در این زمینه را به شورا ارائه داده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آمار جذب هیئت علمی در هفت فراخوان اخیر اعلام شد
تعداد متقاضیان جذب هیئت علمی ۱۴۱ دانشگاه سراسری در هفت فراخوان اخیر اعلام و بررسی شد، براساس این گزارش طی این هفت فراخوان دانشگاه‌های برتر نسبت به سایر دانشگاه‌ها جذب بیشتری داشته اند.
توافق‌نامه همکاری وزارت آموزش عالی عراق و دانشگاه آزاد امضا شد
در سفر دکتر طهرانچی به عراق توافق‌نامه همکاری علمی و فرهنگی میان وزارت آموزش عالی عراق و دانشگاه آزاد اسلامی به امضا رسید.
۱۴ هزار کلاس درس در استان تهران باید تخریب و بازسازی شوند
مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران گفت: در حال حاضر حدود ۱۴ هزار کلاس درس در استان تهران نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است.
حق التدریس‌ها نمی‌توانند معلم شوند
رئیس اسبق سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه موضوع حق التدریس‌ها مصیبتی شده است گفت: نماینده‌ها هم طرح‌هایی را تصویب و فشار می‌آورند حق التدریسی ها و نهضتی‌ها استخدام شوند. حق التدریس‌ها نمی‌توانند معلم بشوند. به چه دلیل یک نهضتی باید به آموزش و پرورش بیاید؟ دلیلی ندارد در انتخاب معلم اینگونه منفعل باشیم. اینها آفت‌هایی برای تأمین نیروی انسانی است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برای کنکور ۹۹ تنها یک مدل سوال طراحی می‌شود
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، برای کنکور سال ۹۹ تنها یک نوع سوال از نظام جدید طراحی خواهد شد. معاون وزیر علوم گفت: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که وزیر علوم رئیس آن است، سال ۹۸ آخرین سالی است که دو سری سوال برای داوطلبان نظام قدیم و جدید طراحی می‌شود.
گفتگو با دکتر مقصود فراستخواه؛
نقش دانشگاه‌ها در تحقق مسوولیت اجتماعی
مدیر گروه موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتقد است: آموزش مفهوم عمل به مسوولیت اجتماعی به منظور رفع مشکلات اجتماعی نیازمند مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد، دانشگاه‌ها و دیگر افراد جامعه است. همکاری این گروه‌ها با یکدیگر زمینه‌ساز ارتقای آگاهی نسبت به تاثیرگذاری مسوولیت اجتماعی، نهادینه شدن عمل به آن و در نهایت افزایش امید اجتماعی می‌‎شود.
حذفیات منابع کنکور ۹۸ برای نظام جدید متوسطه اعلام شد
سازمان سنجش آموزش کشور فهرست حذفیات منابع آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ نظام جدید را اعلام کرد.
آغاز فعالیت واحد ناشنوایان دانشگاه آزاد اسلامی در هفت رشته
مسئول راه‌اندازی واحد فرشتگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این واحد از مهرماه سال ۹۸ فعالیت خود را در هفت رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی آغاز خواهد کرد.
تغییر در نحوه امتیازدهی به اساتیدی که در صنعت فعالیت می کنند
وزیر علوم گفت: برای ایجاد انگیزه در امتیاز دهی به اساتیدی که در حوزه صنعت حضور دارند، تغییراتی را قائل شده ایم که منجر شده این جریان به سمت خوبی حرکت کند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:
ایجاد دانشگاه پزشکی خصوصی منافاتی با عدالت آموزشی ندارد
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اعتراضات صورت گرفته نسبت به ابلاغ آیین نامه جدید وزارت بهداشت مبنی بر ایجاد مراکز خصوصی آموزش علوم پزشکی، با بیان اینکه این آیین نامه هنوز اجرایی نشده و اعتراضات در این شرایط مبنای صحیحی ندارد، اظهار کرد: ایجاد مراکز و راه‌اندازی دوره‌های آموزش علوم پزشکی در بخش خصوصی منافات و تعارضی با عدالت آموزشی ندارد.
کنکور مانع ارتقای مهارت تربیتی است
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: مدارس باید دانایی‌محور باشند و در راستای افزایش دغدغه‌های آموزشی و تربیتی قدم بردارند. وی خاطرنشان کرد: امروز موانع ساختاری وجود دارد که مانع ارتقای مهارت تربیتی است و کنکور یکی از این موانع است؛ از سال‌ها قبل این موضوع مطرح است اما همراهی‌های لازم انجام نشده و باید فکری به حال آن کرد و در متأسفانه کارها وصله پینه‌ای اداره شده است.
نیازی به جذب دکتری در دانشگاه فرهنگیان نداریم
غلامی با اشاره به وظیفه دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم گفت: فعلا نیازی به جذب دانشجوی دکتری در این دانشگاه نداریم.
از سوی مرکز جذب وزارت علوم؛
مصوبات کبرسن اعضای هیئت علمی اعلام شد
مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم در جلسه اخیری که برگزار کرد، برخی از مصوبات مربوط به کبرسن اعضای هیئت علمی را اعلام کرد.متقاضیان تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی که در زمان استخدام پیمانی کبر سن داشته اند و بنا به هر دلیلی مجوز معافیت از کبر سن برای آن‌ها در آن مقطع صادر نشده است، در صورتی که صدور تاییدیه پیمانی مربوط به قبل از تاریخ یک فروردین ۹۳ است تأییدیه پیمانی مذکور به منزله معافیت از کبر سن متقاضی مزبور تلقی می‌شود و نیاز به بررسی مجدد ندارد.
تسهیل جذب بورسیه‌های بلاتکلیف در دانشگاه‌ها
رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی سه مصوبه این هیئت برای تسهیل جذب بورسیه های بلاتکلیف در دانشگاه‌ها را تشریح کرد.
سالارآملی در گفتگو با دانشجو مطرح کرد:
لزوم افزایش تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایران
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل بیان کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های کشور باید دو درصد تعداد دانشجویان داخلی باشد.
نقشه جامع آموزشی واحد علوم و تحقیقات تا سال ۱۴۰۰ منتشر شد
مأموریت آموزشی واحد علوم و تحقیقات در چهار بخش موقعیت‌یابی، تصویرسازی، گسترش آموزش عالی و ارتقای اعضای هیأت علمی در جنبه‌های مختلف پیگیری می‌شود.
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛
پرداخت ۹۵ درصد از مطالبات فرهنگیان تا پایان امسال
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از پرداخت ۹۵ درصد از مطالبات فرهنگیان تا پایان امسال خبر داد.
کارکنان دانشگاه پیام نور حق برخورد و توهین به دانشجو را ندارند
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: هیچ یک از نیرو‌های شاغل در دانشگاه پیام نوراجازه توهین و برخورد با دانشجویان را ندارند.
پذیرش در رشته‌های دانشگاهی بدون کنکور؛
داوطلب فقط می‌تواند در یک رشته ثبت نام کند
داوطلبانی که علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاهی بدون شرکت در کنکور هستند از ۲۰ اسفند ۹۷ تا ۶ شهریور ۹۸ برای انتخاب رشته فرصت دارند که پس از اعلام نتایج نهایی از سوی دانشگاه‌ها از ۳۰ شهریور ۹۸ ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان انجام خواهد شد.
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم عنوان کرد؛
حدود ۶۲ درصد فارغ‌التحصیلان شاغل هستند
دکتر محمدرضا سیف با اعلام ایجاد ساز و کار پایش نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مشارکت بیش از ۸۰ دانشگاه کشور در سال ۱۳۹۷ توسط این وزارتخانه گفت: در حال حاضر حدود ۶۲ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دارای اشتغال هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تاسیس رشته های جدید دانشگاهی متناسب با نیازهای جامعه باشد
یک تحلیلگر مسائل اجتماعی می گوید: تدوین و ایجاد رشته های جدید دانشگاهی باید بر مبنای نیازها و ضرورت های جامعه در دانشگاه ها شکل بگیرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
مشارکت بخش خصوصی زیر تیغ انتقاد؛

سرنوشت مبهم آیین نامه آموزش پزشکی

نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
سایر حوزه ها