سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با حکم معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم؛

دکتر محمد جلالی به سمت دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران منصوب شد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر محمد جلالی را به سمت «دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران» منصوب کرد.
انتصاب رئیس جدید سازمان تعاون روستایی؛

انتصاب عضو انجمن علمی ترویج کشاورزی به عنوان رئیس سازمان تعاون روستایی

پیرو استعفای مهندس علی اوسط هاشمی و با توجه به حکم صادره از سوی مهندس حجتی، وزیر محترم جهاد کشاورزی، دکتر حسین شیرزاد به عنوان ریاست سازمان تعاون روستایی ایران انتخاب گردید. مراسم معارفه سه شنبه ۱۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد.
رییس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد؛

حمایت صندوق رفاه از ایده‌های خلاقانه انجمن‌های علمی

مشاور وزیر و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از حمایت این صندوق از ایده‌های برتر و خلاقانه انجمن‌های علمی در سال جاری خبر داد و گفت: دانشجویانی که ایده‌های خلاقانه‌تری داشته باشند، وام 10 تا 100 میلیونی دریافت خواهند کرد.
خبر خودكشي در اوين؛

پیگیری چهار انجمن علی کشور در مورد مرگ دکتر سیدامامی

چهار انجمن علمي کشور در نامه‌اي به رئيس‌جمهوري خواستار پيگيري مرگ دكتر كاووس سيدامامي شدند .
سه انجمن علمی در نامه به رئیس‌جمهور اعلام کردند:

تبعیض در تخصیص تسهیلات دولت به زلزله‌زدگان شهر و روستاهای کرمانشاه

سه انجمن علمی جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی دانشگاه تهران در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور در مورد چرایی تبعیض بین شهر و روستا در تخصیص کمک‌ها و تسهیلات پرداختی دولت به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه انتقاد کردند.
توسط سازمان سنجش ؛

برنامه زمانی آزمون‌های سال ۱۳۹۷ منتشر شد

جدول برنامه زمانی آزمون‌های سال ۱۳۹۷ شامل آزمون‌های سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی منتشر شد و کنکور سراسری ۹۷ در ۸ تیرماه ۹۷ برگزار می شود.
باز هم اقدامات یکسویه وزارت علوم؛

اعتراض انجمن های علمی به حذف عنوان مهندسی

در بررسی های انجام شده مشخص گردید که متاسفانه در دفترچه کنکور سال 1395 عنوان مهندسی از رشته ترویج و آموزش کشاورزی، حذف شده است. فارغ از عمدی یا سهوی بودن این اقدام ، ذکر نکات و دلایل زیر به منظور بازبینی و تجدید نظر در اطلاعات ارائه شده در دفترچه کنکور، ضروری است.متن زیر نامه ارسالی توسط دکتر داریوش حیاتی رئیس بخش ترویج و آموزش کشاورزی دانشگاه شیراز به دکتر نوه ابراهیم، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی با مضمون اعتراض به حذف عنوان مهندسی می باشد.
نامه انتقاد دبیران انجمن های علمی دانشجویی؛

گلایه از دعوت نشدن انجمن‌های علمی دانشجویی به دیدار رمضانی رهبری

جمعی از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی در نامه ای ضمن انتقاد به برنامه ریزان دیدار رمضانی دانشجویان با رهبری، نوشتند: خواستیم بنویسم که مشتاق به دیدار شما هستیم. می‌خواهیم از کلام و رهنمود شما بهرمند شویم و می‌خواهیم بگوییم فرزندان شما در مجموعه ی انجمن‌های علمی دانشجویی حاضر به هر گونه فداکاری برای اعتلای علمی کشور در سایه رهنمودهای شما هستند.

دانستنی های مالیاتی برای انجمن ها

برخی از بندهای قانونی معافیت مالیاتی انجمن های علمی کشور در متن پیش رو آمده است.

همه انتظارات انجمنهای علمی از رئیس جمهور؛ حذف مالیات و اختصاص مکان

دبیر کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معافیت مالیاتی انجمن های علمی، حمایت از انجمن ها و مشارکت انجمنها در پروژه های علمی را از موضوعات مطرح شده در نشست انجمن ها با رئیس جمهور دانست و گفت: در این نشست از چهلمین اثر انجمن ترویج زبان فارسی رونمایی شد.
اقدام انجمن مطالعات فرهنگی؛

برگزاری نمایشگاه کاریکاتور های اجتماعی در دانشگاه اصفهان

نمایشگاه منتخب آثار هنرمندان کارتونیست‌ شهر اصفهان با تأکید بر مسائل اجتماعی با همکاری خانه کاریکاتور اصفهان و انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات (دفتر استانی اصفهان) و انجمن علمی جامعه‌شناسی و گروه علوم اجتماعی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران؛

سالانه ۸ هزار میلیارد تومان منابع تهران در ترافیک هدر می رود

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، گفت: هر سال بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان از منابع شهر تهران در ترافیک هدر می رود.
رییس انجمن علمی گیاهان دارویی؛

تصویب 120 نام فارسی و علمی برای گیاهان دارویی ایرانی

رییس انجمن علمی گیاهان دارویی با اشاره به اینکه بیشتر گیاهان دارویی ایران نام انگلیسی یا سلیقه ای دارند، از تصویب 120 نام فارسی و علمی برای گیاهان دارویی و ترکیبات آن با همکاری فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی خبر داد.
در نامه به مقامات کشوری؛

رئیس انجمن مشاوره خواستار بازگشت رشته مشاوره به دانشگاهها شد

رئیس انجمن مشاوره ایران در نامه ای به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و رئیس شورای تحول علوم انسانی خواستار دخالت مقامات بلند پایه کشوری برای بازگشت رشته مشاوره به دانشگاهها شد.
رییس انجمن کیفیت ایران؛

رسانه ها به بهبود کیفیت محصولات و رشد اقتصادی کشور کمک کنند

رییس انجمن کیفیت ایران با بیان این که 2.5 درصد از رشد هشت درصدی تعریف شده در برنامه های توسعه کشور وابسته به بهبود شاخص کیفیت و بهره وری است، گفت: لازم است رسانه ها با آگاهی رسانی به جامعه، به بهبود کیفیت محصولات کمک کنند.
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها