سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تاریخچه 15 سال شورا؛

آشنایی با اعضای هیات مدیره شورای انجمن علمی ایران

با اعضای هیات مدیره شورای انجمن علمی ایران در ادوار مختلف(1382-1397) را آشنا شوید(تاریخچه 15 ساله). با احتساب دوره هیات مدیره موقت، شورای انجمن های علمی ایران، تجربه ششمین دوره هیات مدیره خود را داشته است.
گزارش تصویری؛

مجمع عمومی شورای انجمن های علمی 1397

گزارش تصویری مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران که با حضور روسا و اعضای هیأت مدیره 86 انجمن علمی و اتحادیه عضو شورا، در روز دوشنبه 97/4/25 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه خاتم تشکیل شد.
انتخابات هیات مدیره شورا؛

رزومه نامزدهای انتخابات هیات مدیره شورا

رزومه نامزدهای هیأت مدیره و بازرسی انتخابات شورای انجمن های علمی ایران (ششمین دوره) مورخ 1397/04/25 که به مجمع عمومی عادی سالیانه شورا ارایه شده است را در گزارش تصویری زیر مشاهده می کنید.
جامعه‌شناسی که عزیز از دنیا رفت؛

دکتر محمد امین قانعی‌راد در 63سالگی در گذشت

سیدمحمد امین قانعی‌راد، رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران و یکی از برترین کارشناسان مسائل اجتماعی ایران، بعد از دو سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، غروب روز پنجشنبه در 63سالگی دار فانی را وداع گفت.
به یاد دکتر قانعی راد؛

قانعی راد بدهکار نبود اما طلب بزرگی از این خاک داشت!

دکتر محمد امین قانعی راد نه به زندگی بدهکار ماند و نه به میهنش. هر دو اما به او بدهکار شدند.
درگذشت محمدامین قانعی راد؛

نمونه آرمانی انسان آکادمیک

سیدمحمدامین قانعی‌راد از دانشی‌مردان و فرهیختگان و بزرگان تاریخ معاصر ما بود که از این جهان رخت بربست و رفت. در یکی، دو روزی که او از میان ما رفته است، درباره‌اش سخن‌های بسیاری گفته‌اند، اما بسیار سخن‌ها مانده که بعد از این گفته‌ خواهد شد؛ سخن‌هایی که از آرزوها و آرمان‌ها و اندیشه‌های والای این مرد دانشی و اندیشمند باید گفته شود و سخن‌های بسیاری که از مشی و منش و انسانیت این انسان دانشگاهی و بزرگ باید روایت شود.

پيام تسليت انجمن جامعه شناسي ايران منتشر شد

حسین سراج زاده درگذشت محمد امین قانعی راد را تسلیت کفت.
به یاد دکتر قانعی راد؛

در سوگ هجرت مردی که نگران ایران بود

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، در یادداشتی "محمد امین قانعی راد" را مردی نگران ایران و دارای سهمی بسزا در بالیدن جامعه‌شناسی ایران توصیف و خاطرنشان کرد: او تا آخرین روزها که تن رنجور شده‌اش توان داشت، برای ایران و مسائل مختلفش فکر کرد، نوشت و مصاحبه کرد.

قانعی راد، جامعه شناس پیشکسوت درگذشت

محمدامین قانعی راد جامعه شناس و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور روز پنجشنبه (۲۴ خرداد) دنیای فانی را وداع کرد. آثار زیادی از قانعی راد برجای مانده که از آن جمله می‌توان به اجتماع علمی و تولید دانش در ایران، جامعه شناسی رشد و افول علم در ایران، جامعه شناسی کنشگران علمی در ایران و بی شمار کتاب و مقالات دیگر اشاره کرد.
با حکم معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم؛

دکتر محمد جلالی به سمت دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران منصوب شد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر محمد جلالی را به سمت «دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران» منصوب کرد.
انتصاب رئیس جدید سازمان تعاون روستایی؛

انتصاب عضو انجمن علمی ترویج کشاورزی به عنوان رئیس سازمان تعاون روستایی

پیرو استعفای مهندس علی اوسط هاشمی و با توجه به حکم صادره از سوی مهندس حجتی، وزیر محترم جهاد کشاورزی، دکتر حسین شیرزاد به عنوان ریاست سازمان تعاون روستایی ایران انتخاب گردید. مراسم معارفه سه شنبه ۱۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد.
رییس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد؛

حمایت صندوق رفاه از ایده‌های خلاقانه انجمن‌های علمی

مشاور وزیر و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از حمایت این صندوق از ایده‌های برتر و خلاقانه انجمن‌های علمی در سال جاری خبر داد و گفت: دانشجویانی که ایده‌های خلاقانه‌تری داشته باشند، وام 10 تا 100 میلیونی دریافت خواهند کرد.
خبر خودكشي در اوين؛

پیگیری چهار انجمن علی کشور در مورد مرگ دکتر سیدامامی

چهار انجمن علمي کشور در نامه‌اي به رئيس‌جمهوري خواستار پيگيري مرگ دكتر كاووس سيدامامي شدند .
سه انجمن علمی در نامه به رئیس‌جمهور اعلام کردند:

تبعیض در تخصیص تسهیلات دولت به زلزله‌زدگان شهر و روستاهای کرمانشاه

سه انجمن علمی جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی دانشگاه تهران در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور در مورد چرایی تبعیض بین شهر و روستا در تخصیص کمک‌ها و تسهیلات پرداختی دولت به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه انتقاد کردند.
توسط سازمان سنجش ؛

برنامه زمانی آزمون‌های سال ۱۳۹۷ منتشر شد

جدول برنامه زمانی آزمون‌های سال ۱۳۹۷ شامل آزمون‌های سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی منتشر شد و کنکور سراسری ۹۷ در ۸ تیرماه ۹۷ برگزار می شود.
باز هم اقدامات یکسویه وزارت علوم؛

اعتراض انجمن های علمی به حذف عنوان مهندسی

در بررسی های انجام شده مشخص گردید که متاسفانه در دفترچه کنکور سال 1395 عنوان مهندسی از رشته ترویج و آموزش کشاورزی، حذف شده است. فارغ از عمدی یا سهوی بودن این اقدام ، ذکر نکات و دلایل زیر به منظور بازبینی و تجدید نظر در اطلاعات ارائه شده در دفترچه کنکور، ضروری است.متن زیر نامه ارسالی توسط دکتر داریوش حیاتی رئیس بخش ترویج و آموزش کشاورزی دانشگاه شیراز به دکتر نوه ابراهیم، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی با مضمون اعتراض به حذف عنوان مهندسی می باشد.
نامه انتقاد دبیران انجمن های علمی دانشجویی؛

گلایه از دعوت نشدن انجمن‌های علمی دانشجویی به دیدار رمضانی رهبری

جمعی از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی در نامه ای ضمن انتقاد به برنامه ریزان دیدار رمضانی دانشجویان با رهبری، نوشتند: خواستیم بنویسم که مشتاق به دیدار شما هستیم. می‌خواهیم از کلام و رهنمود شما بهرمند شویم و می‌خواهیم بگوییم فرزندان شما در مجموعه ی انجمن‌های علمی دانشجویی حاضر به هر گونه فداکاری برای اعتلای علمی کشور در سایه رهنمودهای شما هستند.

دانستنی های مالیاتی برای انجمن ها

برخی از بندهای قانونی معافیت مالیاتی انجمن های علمی کشور در متن پیش رو آمده است.

همه انتظارات انجمنهای علمی از رئیس جمهور؛ حذف مالیات و اختصاص مکان

دبیر کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معافیت مالیاتی انجمن های علمی، حمایت از انجمن ها و مشارکت انجمنها در پروژه های علمی را از موضوعات مطرح شده در نشست انجمن ها با رئیس جمهور دانست و گفت: در این نشست از چهلمین اثر انجمن ترویج زبان فارسی رونمایی شد.
اقدام انجمن مطالعات فرهنگی؛

برگزاری نمایشگاه کاریکاتور های اجتماعی در دانشگاه اصفهان

نمایشگاه منتخب آثار هنرمندان کارتونیست‌ شهر اصفهان با تأکید بر مسائل اجتماعی با همکاری خانه کاریکاتور اصفهان و انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات (دفتر استانی اصفهان) و انجمن علمی جامعه‌شناسی و گروه علوم اجتماعی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها