سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با حضور نماینده وزارت علوم؛

تعیین هیات مدیره جدید اتحادیه انجمن های علوم زیستی

انتخابات هیئت مدیره جدید اتحادیه انجمن های علوم زیستی با حضور انجمن های علمی عضو و نماینده وزارت علوم در انستیتو تحقیقات بیوشیمی- بیوفیزیک برگزار شد.در انتخابات روز گذشته، دکتر مهران حبیبی رضایی، دکتر بهزاد قره یاضی، دکتر مختار جلالی، دکتر سیروس زینلی، دکتر محمد جوان، دکتر نیبونی دکتر ایران منش به عنوان اعضای هیات مدیره، دکتر سجاد قرقانی به عنوان بازرس اصل و دکتر مریم شهبازی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.
ظریف خبر داد؛

نامه 66 انجمن علمی پزشکی ایران به دبیرکل سازمان ملل در خصوص تحریم‌های آمریکا

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در حساب توییتری خود نوشت:
حبیب‌الله معظمی/ مدرس و پژوهشگر ارتباطات:

از چپ‌اندیشی تا دموکراسی‌خواهی

این یادداشت قرار بود هم‌زمان با 14آذر، پنجمین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، در نشست علمی نکوداشت برای ایشان (که پیگیر برپایی آن بودم، اما به دلایل در ظاهر پیش‌پاافتاده، درعین‌حال مانع و برای من روشنگر، برگزار نشد) ارائه شود. توصیف دکتر کاظم معتمدنژاد به «پدر علوم ارتباطات ایران»، کاملا به‌حق و درست است.
اخطار وزارت علوم به سیف:

به موازی‌کاری پایان دهید

در نامه‌ای از طرف دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی به سعید سیف، دبیر سابق هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی دریایی ایران به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و موازی کاری به ایشان اخطار داد بدون هماهنگی هیئت مدیریه اقدامی انجام ندهد.
وزارت خارجه باید پاسخگو باشد؛

ماجرای هتک حرمت استاد ایرانی در دانمارک

رئیس انجمن هسته‌ای ایران با اشاره به بازداشت غیرقانونی استاد ایرانی در دانمارک، خواستار عذرخواهی رسمی دولت دانمارک و احضار سفیر این کشور در ایران شد.
بی توجهی به نام بزرگان علمی،

خیابان دکتر قانعی راد چه شد؟

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصدمین جلسه علنی شورای شهر تهران به تغییر نام سه خیابان در شهر تهران رای دادند.
دکتر سعد الله نصيري قيداري ؛

ضرورت‌هاي ارتباط علم و رسانه

دکتر سعد الله نصيري قيداري دبير کل کميسيون ملي يونسکو - پيشرفت علم و فناوري ضرورتي را پيش روي ما قرار داده که در يک‌سوي آن مسئوليت رسانه‌ها در قبال توليد علم و فناوري و در سوي ديگر مسئوليت توليدکنندگان علم و فناوري در قبال رسانه‌ها مطرح است و در اين ميان کنشگر سومي نيز به نام افکار عمومي حضور دارد
وزیر جهاد کشاورزی:

درگذشت دکتر عزیز جوانشیر را تسلیت گفت

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با صدور پیامی درگذشت دکتر عزیز جوانشیر را تسلیت گفت.
کمیته های انجمن های علمی ؛

شرح وظایف پیشنهادی کمیته های تخصصی انجمن های علمی

کمیته های زیر مجموعه انجمن های علمی ، یکی از چند روش سازماندهی و اجرای فعالیت ها در هر انجمن می باشند.کمیته های تخصصی انجمن های علمی می توانند با شیوه های مختلف نظیر الزامات اساسنامه ای، الزامات مقرراتی بیرون(نظیر الزام یا پیشنهاد کمیسیون انجمن های علمی )، نوع مسئولیت ها و حوزه فعالیتی ، نیازمندی های خاص و مواردی همانند، تشکیل شده و تاسیس گردند. شرح وظایف پیشنهادی کمیته های تخصصی انجمن های علمی را در این گزارش مشاهده می کنید.
تاریخچه 15 سال شورا؛

آشنایی با اعضای هیات مدیره شورای انجمن علمی ایران

با اعضای هیات مدیره شورای انجمن علمی ایران در ادوار مختلف(1382-1397) را آشنا شوید(تاریخچه 15 ساله). با احتساب دوره هیات مدیره موقت، شورای انجمن های علمی ایران، تجربه ششمین دوره هیات مدیره خود را داشته است.
گزارش تصویری؛

مجمع عمومی شورای انجمن های علمی 1397

گزارش تصویری مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران که با حضور روسا و اعضای هیأت مدیره 86 انجمن علمی و اتحادیه عضو شورا، در روز دوشنبه 97/4/25 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه خاتم تشکیل شد.
انتخابات هیات مدیره شورا؛

رزومه نامزدهای انتخابات هیات مدیره شورا

رزومه نامزدهای هیأت مدیره و بازرسی انتخابات شورای انجمن های علمی ایران (ششمین دوره) مورخ 1397/04/25 که به مجمع عمومی عادی سالیانه شورا ارایه شده است را در گزارش تصویری زیر مشاهده می کنید.
جامعه‌شناسی که عزیز از دنیا رفت؛

دکتر محمد امین قانعی‌راد در 63سالگی در گذشت

سیدمحمد امین قانعی‌راد، رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران و یکی از برترین کارشناسان مسائل اجتماعی ایران، بعد از دو سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، غروب روز پنجشنبه در 63سالگی دار فانی را وداع گفت.
به یاد دکتر قانعی راد؛

قانعی راد بدهکار نبود اما طلب بزرگی از این خاک داشت!

دکتر محمد امین قانعی راد نه به زندگی بدهکار ماند و نه به میهنش. هر دو اما به او بدهکار شدند.
درگذشت محمدامین قانعی راد؛

نمونه آرمانی انسان آکادمیک

سیدمحمدامین قانعی‌راد از دانشی‌مردان و فرهیختگان و بزرگان تاریخ معاصر ما بود که از این جهان رخت بربست و رفت. در یکی، دو روزی که او از میان ما رفته است، درباره‌اش سخن‌های بسیاری گفته‌اند، اما بسیار سخن‌ها مانده که بعد از این گفته‌ خواهد شد؛ سخن‌هایی که از آرزوها و آرمان‌ها و اندیشه‌های والای این مرد دانشی و اندیشمند باید گفته شود و سخن‌های بسیاری که از مشی و منش و انسانیت این انسان دانشگاهی و بزرگ باید روایت شود.

پيام تسليت انجمن جامعه شناسي ايران منتشر شد

حسین سراج زاده درگذشت محمد امین قانعی راد را تسلیت کفت.
به یاد دکتر قانعی راد؛

در سوگ هجرت مردی که نگران ایران بود

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، در یادداشتی "محمد امین قانعی راد" را مردی نگران ایران و دارای سهمی بسزا در بالیدن جامعه‌شناسی ایران توصیف و خاطرنشان کرد: او تا آخرین روزها که تن رنجور شده‌اش توان داشت، برای ایران و مسائل مختلفش فکر کرد، نوشت و مصاحبه کرد.

قانعی راد، جامعه شناس پیشکسوت درگذشت

محمدامین قانعی راد جامعه شناس و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور روز پنجشنبه (۲۴ خرداد) دنیای فانی را وداع کرد. آثار زیادی از قانعی راد برجای مانده که از آن جمله می‌توان به اجتماع علمی و تولید دانش در ایران، جامعه شناسی رشد و افول علم در ایران، جامعه شناسی کنشگران علمی در ایران و بی شمار کتاب و مقالات دیگر اشاره کرد.
با حکم معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم؛

دکتر محمد جلالی به سمت دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران منصوب شد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر محمد جلالی را به سمت «دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران» منصوب کرد.
انتصاب رئیس جدید سازمان تعاون روستایی؛

انتصاب عضو انجمن علمی ترویج کشاورزی به عنوان رئیس سازمان تعاون روستایی

پیرو استعفای مهندس علی اوسط هاشمی و با توجه به حکم صادره از سوی مهندس حجتی، وزیر محترم جهاد کشاورزی، دکتر حسین شیرزاد به عنوان ریاست سازمان تعاون روستایی ایران انتخاب گردید. مراسم معارفه سه شنبه ۱۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها