سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با حکم وزیر بهداشت ؛

نوبخت عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی علی نوبخت، دبیر هیات مدیره مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران را به عنوان عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب کرد.سعید نمکی روز چهارشنبه در حکمی خطاب به علی نوبخت نوشت: با توجه به سیاست های جدید مدیریتی در نحوه اداره سازمان غذا و دارو و اعتقاد به نقش تاثیرگذار کلیه ذینفعان و صاحب نظران عرصه دارو و تجهیزات پزشکی در اداره هرچه بهتر امور مربوطه و با توجه به پیشنهاد رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران و سوابق ارزنده و درخشان حضرت عالی بدینوسیله به عنوان عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب می شوید.
برای دومین سال متوالی؛

امیرحسین ابراهیمی مجددا دبیرکل انجمن‌های علمی علوم سیاسی کشور شد

امیرحسین ابراهیمی برای دومین سال متوالی به عنوان دبیرکل انجمن‌های علمی علوم سیاسی کشور با کسب اکثریت آرا انتخاب شد.
با راهیابی به مرحله نهایی جشنواره حرکت؛

انجمن کویرشناسی فعال‌ترین انجمن دانشگاه سمنان شد

انجمن علمی دانشجویی کویرشناسی، رتبه نخست فعالیت‌های علمی را در دانشگاه سمنان به خود اختصاص داد.پس از ارزیابی فعالیت‌های انجمن‌های علمی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و بر اساس شاخص‌های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن علمی کویر شناسی به عنوان فعالترین انجمن علمی دانشگاه سمنان شناخته و رتبه نخست را از آن خود کرد. ۵۴ انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه در طول سال تحصیلی زیر نظر استادان مشاور گروه‌های آموزشی فعالیت می‌کنند.
ناظر عالی بافت جهاني يزد پيشنهاد كرد؛

تشكيل انجمن علمی مرمتگران و معماران براي آسیب‌شناسی بافت تاریخی يزد

یکی از ناظران عالی بافت جهاني يزد با بیان این كه شناخت و آسیب‌شناسی اين بافت از عهده انجمن‌ صنفي مرمت‌گران و معماران خارج است، ايجاد انجمني علمی از اين اقشار را براي شناخت كافي این بافت و سپس آسیب شناسی آن پيشنهاد كرد.وي افزود: ثبت جهانی بافت تاريخي يزد در واقع فرصت باارزش و مغتنمی بود که به مردم يزد و كشورمان تعلق گرفت هرچند كه این فرصت ارزنده از آن ما نبود و متعلق به گذشتگان ما بود ولي در حين حال باید سعی کنیم این میراث جهانی را حفظ کنیم چرا که چنین رويدادي بسيار نادر است و عدم پاسداري از اين ميراث در حقیقت خيانت به آیندگان است.
با حضور نماینده وزارت علوم؛

تعیین هیات مدیره جدید اتحادیه انجمن های علوم زیستی

انتخابات هیئت مدیره جدید اتحادیه انجمن های علوم زیستی با حضور انجمن های علمی عضو و نماینده وزارت علوم در انستیتو تحقیقات بیوشیمی- بیوفیزیک برگزار شد.در انتخابات روز گذشته، دکتر مهران حبیبی رضایی، دکتر بهزاد قره یاضی، دکتر مختار جلالی، دکتر سیروس زینلی، دکتر محمد جوان، دکتر نیبونی دکتر ایران منش به عنوان اعضای هیات مدیره، دکتر سجاد قرقانی به عنوان بازرس اصل و دکتر مریم شهبازی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.
ظریف خبر داد؛

نامه 66 انجمن علمی پزشکی ایران به دبیرکل سازمان ملل در خصوص تحریم‌های آمریکا

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در حساب توییتری خود نوشت:
حبیب‌الله معظمی/ مدرس و پژوهشگر ارتباطات:

از چپ‌اندیشی تا دموکراسی‌خواهی

این یادداشت قرار بود هم‌زمان با 14آذر، پنجمین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، در نشست علمی نکوداشت برای ایشان (که پیگیر برپایی آن بودم، اما به دلایل در ظاهر پیش‌پاافتاده، درعین‌حال مانع و برای من روشنگر، برگزار نشد) ارائه شود. توصیف دکتر کاظم معتمدنژاد به «پدر علوم ارتباطات ایران»، کاملا به‌حق و درست است.
اخطار وزارت علوم به سیف:

به موازی‌کاری پایان دهید

در نامه‌ای از طرف دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی به سعید سیف، دبیر سابق هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی دریایی ایران به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و موازی کاری به ایشان اخطار داد بدون هماهنگی هیئت مدیریه اقدامی انجام ندهد.
وزارت خارجه باید پاسخگو باشد؛

ماجرای هتک حرمت استاد ایرانی در دانمارک

رئیس انجمن هسته‌ای ایران با اشاره به بازداشت غیرقانونی استاد ایرانی در دانمارک، خواستار عذرخواهی رسمی دولت دانمارک و احضار سفیر این کشور در ایران شد.
بی توجهی به نام بزرگان علمی،

خیابان دکتر قانعی راد چه شد؟

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصدمین جلسه علنی شورای شهر تهران به تغییر نام سه خیابان در شهر تهران رای دادند.
دکتر سعد الله نصيري قيداري ؛

ضرورت‌هاي ارتباط علم و رسانه

دکتر سعد الله نصيري قيداري دبير کل کميسيون ملي يونسکو - پيشرفت علم و فناوري ضرورتي را پيش روي ما قرار داده که در يک‌سوي آن مسئوليت رسانه‌ها در قبال توليد علم و فناوري و در سوي ديگر مسئوليت توليدکنندگان علم و فناوري در قبال رسانه‌ها مطرح است و در اين ميان کنشگر سومي نيز به نام افکار عمومي حضور دارد
وزیر جهاد کشاورزی:

درگذشت دکتر عزیز جوانشیر را تسلیت گفت

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با صدور پیامی درگذشت دکتر عزیز جوانشیر را تسلیت گفت.
کمیته های انجمن های علمی ؛

شرح وظایف پیشنهادی کمیته های تخصصی انجمن های علمی

کمیته های زیر مجموعه انجمن های علمی ، یکی از چند روش سازماندهی و اجرای فعالیت ها در هر انجمن می باشند.کمیته های تخصصی انجمن های علمی می توانند با شیوه های مختلف نظیر الزامات اساسنامه ای، الزامات مقرراتی بیرون(نظیر الزام یا پیشنهاد کمیسیون انجمن های علمی )، نوع مسئولیت ها و حوزه فعالیتی ، نیازمندی های خاص و مواردی همانند، تشکیل شده و تاسیس گردند. شرح وظایف پیشنهادی کمیته های تخصصی انجمن های علمی را در این گزارش مشاهده می کنید.
تاریخچه 15 سال شورا؛

آشنایی با اعضای هیات مدیره شورای انجمن علمی ایران

با اعضای هیات مدیره شورای انجمن علمی ایران در ادوار مختلف(1382-1397) را آشنا شوید(تاریخچه 15 ساله). با احتساب دوره هیات مدیره موقت، شورای انجمن های علمی ایران، تجربه ششمین دوره هیات مدیره خود را داشته است.
گزارش تصویری؛

مجمع عمومی شورای انجمن های علمی 1397

گزارش تصویری مجمع عمومی عادی سالیانه شورای انجمن‌های علمی ایران که با حضور روسا و اعضای هیأت مدیره 86 انجمن علمی و اتحادیه عضو شورا، در روز دوشنبه 97/4/25 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه خاتم تشکیل شد.
معرفی نامزدها؛

رزومه نامزدهای انتخابات هیات مدیره شورا

رزومه نامزدهای هیأت مدیره و بازرسی انتخابات شورای انجمن های علمی ایران (ششمین دوره) مورخ 1397/04/25 که به مجمع عمومی عادی سالیانه شورا ارایه شده است را در گزارش تصویری زیر مشاهده می کنید.
جامعه‌شناسی که عزیز از دنیا رفت؛

دکتر محمد امین قانعی‌راد در 63سالگی در گذشت

سیدمحمد امین قانعی‌راد، رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران و یکی از برترین کارشناسان مسائل اجتماعی ایران، بعد از دو سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، غروب روز پنجشنبه در 63سالگی دار فانی را وداع گفت.
به یاد دکتر قانعی راد؛

قانعی راد بدهکار نبود اما طلب بزرگی از این خاک داشت!

دکتر محمد امین قانعی راد نه به زندگی بدهکار ماند و نه به میهنش. هر دو اما به او بدهکار شدند.
درگذشت محمدامین قانعی راد؛

نمونه آرمانی انسان آکادمیک

سیدمحمدامین قانعی‌راد از دانشی‌مردان و فرهیختگان و بزرگان تاریخ معاصر ما بود که از این جهان رخت بربست و رفت. در یکی، دو روزی که او از میان ما رفته است، درباره‌اش سخن‌های بسیاری گفته‌اند، اما بسیار سخن‌ها مانده که بعد از این گفته‌ خواهد شد؛ سخن‌هایی که از آرزوها و آرمان‌ها و اندیشه‌های والای این مرد دانشی و اندیشمند باید گفته شود و سخن‌های بسیاری که از مشی و منش و انسانیت این انسان دانشگاهی و بزرگ باید روایت شود.

پيام تسليت انجمن جامعه شناسي ايران منتشر شد

حسین سراج زاده درگذشت محمد امین قانعی راد را تسلیت کفت.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حد با وظایف و کارکردهای شورای انجمن های علمی ایران آشنایی دارید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها