پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۶۴۰۰
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
انتشار قرارداد کارلوس کی روش سر مربی تیم ملی فوتبال ایران واکنش های متفاوتی را در فضای رسانه ای به همراه داشت.

شعار سال: در 23 بهمن 1396 و در برنامه90 ، علی کریمی، فوتبالیست سابق تیم ملی کشورمان رو در رو محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال نشست و با یکدیگر مناظره کردند و سرمربی سپیدرود سوالاتی را مطرح کرد و ساکت به آن پاسخ داد.

در اواخر برنامه و زمانیکه کریمی و ساکت درگیری لفظی پیدا کرده بودند، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان پیامکی به عادل فردوسی پور، مجری برنامه 90 می دهد و خطاب به علی کریمی می گوید: "لطفا پاسخ من را بدهید. هیچ تردیدی نیست، شما استعداد را می توانید بخرید اما شخصیت را نه! من در زمان، جا و لحظه ای مناسب جواب این بی احترامی ها، دروغ ها و اتهام های بزدلانه را خواهم داد. این شخص احترامش را از دست می دهد و در حال بی احترامی به 124 بازی ملی و هم تیمی هایش است."

پس از این اتفاق، مفاد قرارداد کی روش منتشر می شود و بندهای جالبی دارد که برخی از آنها را در زیر می خوانید:

----تمامی هزینه‌ها با در نظر گرفتن مالیات دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستمزد و مبالغ تشویقی، بیمه درمانی، گواهی اشتغال به کار و روادید باید توسط فدراسیون پرداخت شود. فدراسیون در صورت نیاز مدارک مربوطه را به وزارتخانه مالیات کشور محل اقامت کی‌روش ارایه می‌کند تا کی‌روش را از پرداخت مجدد مالیات معاف کند.

----فدراسیون فوتبال هزینه اقامت، امکانات رفاهی، خودرو و خوراک و خدمات خشکشویی برای سرمربی در مدت قراردادش را تامین می‌کند و همچنین هزینه حمل و نقل هوایی متعلقات کی‌روش را به ایران در ابتدای این قرارداد و در زمان فسخ آن به هر علتی به کشور محل اقامت کی‌روش پرداخت می‌کند. طرفین قرارداد همچنین با این موارد موافق هستند:

----در ازای آپارتمان مبله لوکسی که گفته شد فدراسیون باید به کی‌روش ماهیانه 1500 پرداخت کند و این مبلغ حتما باید به صورت ماهیانه پرداخت شود.

----کارلوس کی‌روش می‌تواند این آپارتمان مبله با تمامی امکانات (برق، تلفن، گاز، خشکشویی و نظافت) را که توسط فدراسیون تامین می‌شود و با توافق طرفین انتخاب می‌شود، بپذیرد. آقای کی‌روش موافقت می‌کند آن مبلغی را که در مورد الف ذکر شد به محض تحویل آپارتمان به ایشان دیگر پرداخت نخواهد شد.

----فدراسیون فوتبال بیمه عمر و سلامت کارلوس کی‌روش و خانواده او را در مدت قرارداد در ایران پرداخت می‌کند.

----کارلوس کی‌روش حق در اختیار داشتن یک تلفن همراه مدرن با قابلیت دریافت و ارسال ایمیل را علاوه بر کلیه‌ هزینه‌های مخابراتی دارا است.

----فدراسیون دسترسی به اینترنت DSL را بدون هیچ هزینه‌ای برای سرمربی فراهم می‌کند.

----فدراسیون هزینه خدمات پزشکی خصوصی (از جمله دندانپزشکی) و همچنین خدمات دارویی مورد نیاز کارلوس‌ کی‌روش و خانواده‌اش را در طول مدت این قرارداد تقبل می‌کند.

----کارلوس کی‌روش حق دارد به ازای هر سال از مدت قرارداد، شش هفته مرخصی داشته باشد. که البته این مرخصی‌ها باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به تعهداتش در مقابل تیم ملی خدشه‌ای وارد نکند.

----کارلوس کی‌روش پنج بلیت هواپیمایی رفت و برگشت درجه بیزینس برای هر سال از تهران به مقصد محل اقامتش و بازگشت به تهران یا به مقصد مشابه را در اختیار دارد.

----فدراسیون فوتبال موظف است هزینه اقامت و ایاب و ذهاب کارلوس کی‌روش به عنوان یک سرمربی حرفه‌ای بین‌المللی را تقبل کند. برای نمونه وقتی کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی در سفر است فدراسیون باید هزینه بلیت هواپیمایی درجه بیزینس، اقامت در هتل درجه یک، ترنسفر انحصاری درجه یک و وعده‌های غذایی را پرداخت کند. سرمربی به طور مستقیم با رئیس فدراسیون در تماس است و گزارشش را به او ارائه می‌کند. علاوه بر این سرمربی تمامی نیاز‌ها و احتیاجات خود را به سرپرست تیم اعلام می‌کند و در بقیه مراحل دخالتی ندارد. سرپرست تیم به نمایندگی از او این موارد را به رئیس فدراسیون اطلاع می‌دهد.

---- در طول جام جهانی 2018 روسیه تیم مربیگری 10 درصد از مبالغ تشویقی فیفا در طول این رقابت‌ها‌ را دریافت می‌کند که قاعدتا تا زمان حضور تیم ملی در جام جهانی ادامه خواهد داشت. سرمربی موظف است پس از مذاکره با تیم مربیگری به بهترین شکل ممکن این مبلغ را تقسیم کند و فدراسیون در مقابل نتیجه این تصمیم‌گیری وظیفه‌ای نخواهد داشت. فدراسیون فوتبال موظف است نسبت به پرداخت این مبلغ طی پنج تا هفت روز پس از دریافت جایزه از فیفا اقدام نماید.

---- سرمربی برای برد در مسابقات مقدماتی جام جهانی و آمادگی برای مسابقات دوستانه دو برابر بیشتر از مبلغی که به بازیکنان تعلق می‌گیرد را دریافت کند. البته این مبلغ نباید کمتر از ٢٠٠٠ دلار امریکا برای هر بازی باشد.

البته این بندها، جزئی از قرارداد کارلوس کی روش هستند که سبب عصبانیت مدیران، مربیان و مسئولان فوتبال کشورمان شده و علی کریمی برای اعتراض به این موضوع، قرارداد خود با سپیدرود را منتشر کرد و با انتشار پستی از کی روش نوشت: " خداییش من جات بودم مادام العمر تمدید می کردم"
( لازم به ذکر است بند های فوق از سوی یک خبرگزاری منتشر شد و مسئولیت صحت این ادعا بر عهده ناشر خواهد بود و فدراسیون فوتبال در مورد مفاد قرارداد هنوز اظهار نظری نکرده است)


همچنین سر مربی تیم فوتبال سپید رود رشت پس از انتشار قراردادش بار دیگر نوشت: "سلام دوستان
اين هم قرارداد من با باشگاه سپيدرود !
براى 30 ماه (2/5 سال)
مبلغش و مدتش هم معلوم
بدون هيچ دوا و درمونى
بدون كرايه ماشين
با ماليات
لباسهامم خودم ميشورم
اينترنت خطم
بيمه هم كلاً نيستم
ستاد دوپينگ هم پرونده ام مفتوح نيست
زمينى تردد ميكنم
پاداش هم به بازيكن منتخب تيمم ميدم!!
ظاهر و باطن
اين رو در راستاى نظام قانونمند رئيس فدراسيون و دارو دسته زحمت كش منتشر كردم!!
كسى كه خيلى علاقه داشت قراردادها رو منتشر كنه ولى نميدونم چى شد كه ديگه نشد!!؟؟
ولى من خودم منتشر كردم
و از همكارهام هم خواهش ميكنم با رضايت قلبى قرادادشون رو منتشر كنن


پس از صحبت های علی کریمی ،سید سیروس پورموسوی، سرمربی فولاد خوزستان بیان کرد: هرکسی خاطرخواهی دارد و زمانیکه کی روش می خواست سرمربی تیم ملی شود، شرط هایی را برای فدراسیون فوتبال گذاشت و آنها هم قبول کردند تا پول خشک شویی، اینترنت و هزینه های دندانپزشکی سرمربی تیم ملی را دهند. من درباره کی روش و علی کریمی صحبت زیادی نمی کنم و علاقه ای هم ندارم درباره ریز قرارداد آنها صحبت کنم.

پورموسوی ادامه داد: من قراردادم را منتشر نمی کنم و علاقه ای به آن ندارم. سازمان لیگ قراردادها را در اختیار دارد و اگر بخواهد آن را منتشر می کند.

سرمربی تیم فولاد خوزستان در خصوص شرایط تیمش اظهار کرد: تمام تلاش مان را می کنیم تا پس از تعطیلات بتوانیم به شرایط خوب گذشته بازگردیم و نتایج قابل قبولی بدست آوریم. بازی هفته بیست و ششم مقابل پدیده برای مان مهم نیست و می خواهیم تا خود را آماده کنیم تا با روحیه بالاتری در ادامه لیگ حضور یابیم و بتوانیم سهمیه آسیا را بدست آوریم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ 23 اسفند 96، کد مطلب: 6472980: www.yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین