site traffic analytics حداکثر اقامت زائران "حج تمتع" در مدینه ۶ روز است | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۹۵۶۲
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حداکثر اقامت زائران در حج تمتع امسال در مدینه ۶ روز است و زائران باید نسبت به علت اصلی این امر که فقدان هتل کافی و مناسب در مدینه است، کاملا توجیه شوند.

شعار سالحمید محمدی در همایش مدیران ستادی سازمان حج و زیارت با مدیران و معاونین کاروان‌ها و مجموعه‌های حج 97، برنامه‌ریزی های انجام شده در حوزه حج تمتع 97 را تشریح کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در مراسم حج سال گذشته امنیت، کرامت و عزت حجاج ایرانی را شاهد بودیم و البته این مهم نیز جزوه اولویت‌های حج امسال خواهد بود.

وی با بیان اینکه مسائل حج گذشته مورد آسیب‌شناسی قرار گرفته و برنامه‌های امسال با دقت برنامه‌ریزی شده است، گفت: امسال 24 کارگروه تخصصی برای برنامه‌ریزی در حوزه عملیاتی حج فعال شد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: نتایج کارشناسی‌ها منجر به برنامه‌ریزی در حوزه اجرایی حج شد که در عملکرد دست‌اندرکاران بسیار حائز اهمیت است.

محمدی با بیان اینکه گام اول در حج برنامه‌ریزی مدون و درست است، اظهار کرد: گام دوم عملکرد صحیح و جدیت در کار است‌.

وی خطاب به دست‌اندرکاران ذی‌ربط و حاضران در نشست اظهار داشت: مدیران و معاونین و مدیران راهنما و ... زنجیره اتصال برنامه‌ریزان ارشد سازمان حج و زیارت با زائران هستند.

وی با تبیین اهمیت نقش مدیر کاروان در امور زیارتی گفت: مدیران کاروانها ابعاد مختلف سفر حج را باید به خوبی برای زائران تبیین کنند.

محمدی به وضعیت اسکان در مدینه و برخی دغدغه‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: اسکان در مدینه چالش جدی این سالها محسوب می‌شود چرا که هتل‌های بخش مرکزی مدینه تخریب شده‌اند و محل اسکان به اندازه تعداد زائران و انبوه جمعیت وجود ندارد.

وی افزود: حداکثر اقامت در مدینه 6 روز است و زائران باید نسبت به علت اصلی این امر که فقدان هتل کافی و مناسب در مدینه است، کاملا توجیه شوند.

محمدی در خصوص اقامت در مشاعر گفت: توجیه زائران نسبت به شرایط کلی ایام تشریق و محدودیتهای بسیاری که در این بخش مهم از سفر وجود دارد از جمله کمبود فضا برای اسکان باید برای حجاج عزیز تشریح شود.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای فراهم کردن بستر‌مناسب برای تهیه سوغات از داخل کشور گفت: مجموعه‌های مطرح داخلی، خدماتی را در بحث سوغات ارائه می‌کنند و این امر به عنوان یک فرصت و امکان در اختیار حجاج قرار دارد.

در این همایش علی‌اصغر شریفی، مدیر کل حج و زیارت استان یزد با تشریح برنامه‌های این استان در حوزه حج 97 گفت: ظرفیت یزد در چهار روز اول ثبت نام تکمیل شد و یزد نخستین استان در تکمیل ظرفیت کاروانها بوده است.

حبیبیان؛ مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در یزد نیز با استناد به روایات، اهمیت حج را یادآور شد و در مورد برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش‌های فرهنگی و آموزشی سخن گفت.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری توریسم آنلاین ، تاریخ انتشار 29 اردیبهشت 97، کدمطلب:47345، www.tourismonline.co


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین