پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۰۱۱۳
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
رئیس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی گفت:مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی بنابر مصوبه شورای عالی اداری در حال انتقال به وزارت علوم است.

شعار سال: یوسف منصورزاده، رئیس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی اظهار کرد: مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی بنابر مصوبه شورای عالی اداری قرار بود به وزارت علوم منتقل و ترجیحا در دانشگاه تهران ساماندهی و از زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خارج شود.

وی گفت:مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر این است که دستگاه‌های اجرایی، دانشکده و دانشگاهی نداشته باشند و دانشگاه‌های علمی کاربردی که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی هستند، جمع می‌شوند و دانشکده ما نیز باید زیر نظر وزارت علوم برود.

رئیس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی ادامه داد:هم‌اکنون رئیس سازمان میراث فرهنگی نامه‌ای خطاب به وزیر علوم نوشته‌اند که دانشکده عالی میراث فرهنگی زیرمجموعه وزارت علوم شود البته هنوز در مرحله مذاکره هستیم و این امر در قالب یک تفاهمنامه انجام می شود.

لازم به ذکر است؛ مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی در سال ۱۳۶۸ تاسیس شده است. این مرکز یکی از واحد‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به حساب می‌آید و از بدو تاسیس تاکنون نسبت به تربیت کارشناسان مجرب مورد نیاز سازمان و سایر سازمان‌های ذیربط در رشته‌های باستان شناسی، مردم شناسی، راهنمای موزه‌ها و بنا‌های تاریخی، موزه داری، حفاظت و مرمت بنا‌های تاریخی و حفاظت و مرمت آثار و اشیاء تاریخی، هنر‌های سنتی، صنایع دستی و تکنولوژی معماری اقدام کرده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ 24 اردیبهشت 97، کد مطلب: 6531501: www.yjc.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین