site traffic analytics پیشنهاد افزایش ۲۵‌درصدی تعرفه وارادات صنایع‌دستی اعمال نشد | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۰۲۷۴
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۱
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد که تنها راه جلوگیری از ورود صنایع‌دستی خارجی به کشور افزایش تعرفه واردات است.

شعار سال: علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میارث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره واردات صنایع‌دستی خارجی به کشور گفت: «موضوع وارد صنایع‌دستی چینی در حوزه اختیارات ما نیست و در اختیار وزارت صنعت است. به وزیر صنعت نامه نوشتیم و درخواست کردیم تا تعرفه واردات صنایع‌دستی به کشور 25‌ درصد افزایش یابد.»

او با اشاره به اعمال نشدن این افزایش تعرفه گفت: «موضوع وقتی به صحن دولت آمد، افزایش اعمال نشده بود. به ما قول دادند که افزایش 10درصدی را اعمال کنند. امیدواریم این اتفاق رخ دهد.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره حمایت از صنایع‌دستی کشور درباره حضور محسوس خارجی‌های در بازار افزود: «ما نمی‌توانیم مانع ایجاد فروشگاه شویم و باید با بالا بردن تعرفه واردات، ورود صنایع‌دستی به کشور را کاهش دهیم.»

تیر چینی‌ها در قلب بازار صنایع‌دستی نوروز/ پس از راه‌اندازی هتل‌های غیرمجاز نوبت به فروش صنایع‌دستی رسید

او درباره کمبودهایی که در سفرهای نوروزی خود مشاهده کرده و هدف‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای رفع آن‌ها خاطرنشان کرد: «چند شهری که من سفر کردم، با وجود ایرادهایی که گرفتم، وضعیت راضی‌کننده و از پیش‌بینی‌های من بهتر بود. چند هتلی که حضور داشتم، وضعیت خوبی داشتند و سطح هتلداری ما بالا رفته است. مدیران هتل با عشق پای کار بودند و تاثیرات آن قابل دیدن بودن بود.»

معاون رئیس‌جمهوری درباره هدف‌گذاری‌های این سازمان برای سال جدید گفت: «در سال 97 باید مشارکت دستگاه‌های دیگر را بیشتر کنیم. مثلاً راه آهن همکاری را شروع کرده و سفرهای ریلی و گردشگری ریلی آغاز شده است. اکنون به دنبال این هستیم که با همکاری معادن را هم وارد چرخه گردشگری کنیم. هر بخشی می‌تواند در این زمینه همکاری کند.»

او افزود: «همکاران من باید از فضای بسته پیرامون خود خارج شوند و فکر نکنند که تنها ما هستیم. هر مدیر‌کلی که بتواند مشارکت دستگاه های بیشتری را جلب کند در ارزیابی‌های ما به‌عنوان عملکرد مثبت ثبت خواهد شد.»

مونسان با اشاره به نقش خلاقیت در حوزه گردشگری افزود: «کارهای خلاقانه باید شروع شود تا هم ایجاد شغل و درآمد کند و هم برای گردشگر رضایت بیشتری حاصل شود. علاقه‌مندی‌هایی بین گردشگران وجود دارد که ما به راحتی می‌توانیم آن‌ها را پاسخ دهیم و ضمن جلب رضای گردشگری، ایجاد درآمد کنیم.»

او با اشاره به نیاز جوان‌گرایی در این سازمان بیان کرد: «جوان‌گرایی را باید افزایش دهیم زیرا جوانان خلاق‌تر و سریع‌تر هستند و می‌توانند به این حوزه کمک کنند.»

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی توریسم، تاریخ انتشار 16 فروردین 97، کد مطلب: 45706، www.toptourism.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین