site traffic analytics هجوم حفاران غیرمجاز به تپه‌های باستانی شوش در بحران سیل | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۰۲۱۱
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
چمدان: مهدی حیدری عضو هیات مدیره انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش در مورد وضعیت آثار باستانی و تاریخی شوش با وجود شرایط جوی نامساعد و وقوع سیل گفت: در روستاها و شهرهای اطراف نگرانی‌هایی در مورد تپه‌های باستانی وجود دارد چرا که وقوع سیل، وضعیت به وجود آمده و … سبب فعالیت برخی حفاران غیرمجاز شده است و ما در این زمینه پیش از به وجود آمدن مشکلی جدی هشدار می‌دهیم.

شعارسال: یکی از اعضای انجمن‌های میراث فرهنگی شوش نسبت به فعالیت حفاران غیرمجاز در این منطقه پس از وقوع سیل هشدار داد.

مهدی حیدری عضو هیات مدیره انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش  در مورد وضعیت آثار باستانی و تاریخی شوش با وجود شرایط جوی نامساعد و وقوع سیل گفت: در روستاها و شهرهای اطراف نگرانی‌هایی در مورد تپه‌های باستانی وجود دارد چرا که وقوع سیل، وضعیت به وجود آمده و … سبب فعالیت برخی حفاران غیرمجاز شده است و ما در این زمینه پیش از به وجود آمدن مشکلی جدی هشدار می‌دهیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در برخی از این روستاها عنوان شده بود که برای ایجاد سیل‌بند، تپه‌های باستانی را تخریب و از خاک آن استفاده کنند که خوشبختانه تا کنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

این فعال مدنی حوزه میراث فرهنگی گفت: اگرچه زمین‌های کشاورزی اطراف چغازنبیل و هفت تپه آسیب دیده‌اند اما خوشبختانه به نظر نمی‌رسد آسیبی به محوطه‌های باستانی وارد شده‌ باشد.

او در پاسخ به اینکه وضعیت آثار داخل شهر چگونه است گفت: سیل به داخل شهر شوش نرسیده اما تا نزدیکی آن آمده که سیل بند درست کرده‌اند، در اطراف موزه شوش نیز گونی‌های خاک را آماده کرده‌ایم تا در صورت وقوع سیل از این موزه محافظت شود.

حیدری تاکید کرد: امکانات یگان حفاظت در شوش زیاد نیست یا این حال این یگان با حداقل‌ها تلاش می‌کند.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری تحلیلی ، تاریخ انتشار: 19فروردین 1398 ، کدخبر217783: www.chamedanmag.ir،

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین