پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۲۳۶۸
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
اولین استخر ۳۶۰ درجه جهان در بالای برج یک هتل ۵۵ طبقه در لندن ساخته خواهد شد. این استخر ۶۰۰۰۰۰ لیتری در نوع خود بی همتا است و شناگران آن از طریق مارپیچی که در زیر استخر قرار دارند وارد آب می‌شوند.
شعارسال: اولین استخر ۳۶۰ درجه جهان در بالای برج یک هتل ۵۵ طبقه در لندن ساخته خواهد شد. این استخر ۶۰۰۰۰۰ لیتری در نوع خود بی همتا است و شناگران آن از طریق مارپیچی که در زیر استخر قرار دارند وارد آب می‌شوند.

اولین استخر 360 درجه جهان در بالای برج یک هتل 55 طبقه در لندن ساخته خواهد شد. این استخر 600000 لیتری در نوع خود بی همتا است و شناگران آن از طریق مارپیچی که در زیر استخر قرار دارند وارد آب می‌شوند. طرح اولیه این استخر مورد تایید قرار گرفته است، ولی هنوز تمام شرکاء و پیمان‌کاران باهم به توافق نرسیده‌اند و در صورت حصول توافق تمامی طرفین پروژه آغاز ساخت این استخر در اوایل سال 2020 میلادی آغاز خواهد شد.

این استخر از هر زاویه ظاهری جذاب دارد و دیوار‌های چار طرف استخر و کف آن کاملا شفاف و شناگران می‌توانند در حین شنا کردن دیدی کامل از اطراف و زیر خود داشته باشند. با چنین ویژگی شناگران حاضر ار اولین استخر 360 درجه جهان از دید افق و منظره‌ای وسیع از لندن لذت می‌برند. دیوار‌های این استخر از جنس اکریلیک با فناوری خاص ساخته شده‌اند تا در نور‌های گرم آفتابی از بالا رفتن بیش از حد دمای آب جلوگیری کنند. هم‌چنین سیستم‌های هوشمند هتل از طریق سنسور‌های کار گذاشته شده در استخر به طور دائم سرعت باد و همه عوامل کیفی آب استخر را چک می‌کند تا از بروز هرگونه خطر جلوگیری شود.

وارد شدن و خارج شدن از این استخر شبیه به فیلم‌های علمی تخیلی است. بر اساس آنچه طراحان اولین استخر 360 درجه جهان طراحی کرده‌اند، شناگر باید از یک مسیر مارپیچ موجود در کف اسخر وارد و خارج شود. یکی از دلیل تبیعه چنین شکلی از مسیر فراهم نمودن ایمنی کامل شناگران است زیر در مرتفع‌ترین نطقه یک هتل 55 طبقه خروج از هر طرف دیواره بسیار خطرناک است و امکان به وجود آمدن آسیب‌های بسیار جدی وجود دارد.

در شهر لندن به طور متوسط 106 روز در سال باران می‌بارد به همین رو دیگر نگرانی سازندگان استخر بالا آمدن و آلوده شدن آب بر اساس باران بیش از حد است. سیستم تنظیم کننده ارتفاع آب با اندازه گیری متوالی ارتفاع آب، در صورت بیشتر شدن ارتفاع از حد مجاز دریچه‌های مخصوصی را باز و ارتفاع آب را تنظیم می‌کند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری  تسنیم، تاریخ انتشار: 17 خرداد 1398 ، کدخبر:2026874  www.tasnimnews.com ،

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین