پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۰۳۳
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: برخی از پیاده روهای شهر تهران مناسب افراد سالم نیست و باید پیاده روها را برای عابران پیاده مناسب سازی کنیم.

شعارسال: مرتضی الویری در جلسه  شورای شهر تهران به 4 موضوع اشاره کرد و گفت: ساماندهی پیاده روهای پایتخت که هزینه چندانی ندارند اما باعث رضایت شهروندان می شوند، باید در اولویت قرار گیرند. پیاده روهای تهران وضعیت مناسبی برای شهروندان سالم نیز ندارند. به طور مثال در خیابان سپند ضلع غربی موسسه دایره المعارف اختلاف ارتفاع پیاده رو به 80 سانتی متر می رسد که انسان سالم نیز نمی تواند از این شیب تند عبور کند. وقتی ما از پیاده محوری سخن می گوییم باید فضای مناسب را نیز برای عابر پیاده مهیا کنیم.

وی با اشاره به نماهای شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر 5 دقیقه در یکی از شهرهای کشورهای دنیا تردد کنیم متوجه می شویم در کجای شهر هستیم اما در تهران به دلیل اینکه هر فردی می تواند نمای خود را برای خانه هایشان انتخاب کند، در تهران چنین هویتی مشاهده نمی شود.

الویری گفت: نمای ساختمان بیش از آن که در مالکیت مالک باشد باید به شهرداری متعلق باشد تا هر شهروندی هر طور دلش می خواهد نتواند نمای خود را بسازد تا ما با چنین شهر بی هویتی مواجه نشویم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: سومین موضوع عمر ساختمان های پایتخت بود که این عضو شورای شهر در خصوص آن توضیح داد. با وجود آنکه عمر ساختمان ها مشخص شده اما این میزان قابل معامله است و به دلیل آنکه نظارت های دوره ای وجود ندارد این سرمایه ملی می تواند از سوی سازندگان تغییر کند.

وی همچنین خواستار تقویت اتوماسیون در معاونت شهرسازی شد و گفت: این کار جلوی تخلفات و امضاهای طلایی را می گیرد. به طور مثال در یک محفل خانوادگی که یک بساز و بفروش حضور داشت گفته شد «فلان پلاک تا چه اندازه اجازه ساخت دارد که این بساز و بفروش گفت اگر الویری برود 5 طبقه و اگر من بروم 8 طبقه. زیرا او را می شناسند و من را نه. این نشان می دهد که چگونه می توان نسبت به اجرای قوانین بی توجه بود».

در ادامه رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی به گزارش تخلفات ساختمانی که به شهرداری ارسال کرده، اشاره کرد و گفت: آنقدر روند رسیدگی به این تخلفات طولانی شد که من از نفس افتادم و فکر می کنم اگر مسائل شهرسازی از طریق اتوماسیون دنبال شود و دست انسان به حداقل برسد در جهت سالم سازی گام برداشته ایم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت اسکان نیوز، تاریخ انتشار: 19خرداد1398 ، کدخبر: 20308: www.eskannews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین