پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۴۶۵۷
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
اکبر بهنام‌جو ظهر امروز در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان اردبیل اظهار داشت: در راستای افزایش اشتغال در بین مددجویان زندان‌های استان ایجاد سوله‌های اشتغال برای زندانیان با افزایش بودجه جاری زندان‌های استان به لحاظ نوع ماموریت این اداره کل پیگیری می‌شود.

شعارسال: استاندار اردبیل گفت:‌ با تامین اعتبارات لازم در راستای ایجاد سوله‌های اشتغال برای زندانیان تلاش می‌کنیم تا اشتغال مددجویان زندان‌ها را افزایش دهیم.

 اکبر بهنام‌جو ظهر امروز در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان اردبیل اظهار داشت: در راستای افزایش اشتغال در بین مددجویان زندان‌های استان ایجاد سوله‌های اشتغال برای زندانیان با افزایش بودجه جاری زندان‌های استان به لحاظ نوع ماموریت این اداره کل پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا این ظرفیت را در زندان‌های استان ایجاد کنیم تا شاهد اشتغال هر چه بیشتر مددجویان در زندان‌ها باشیم چرا که اشتغال زندانیان به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک شایانی می‌کند.

استاندار اردبیل از تامین بودجه زندان زنان به لحاظ رعایت حقوق شهروندی این بخش از مددجویان که از سال گذشته عملیات اجرایی آن در مجاورت کانون اصلاح و تربیت اردبیل آغاز شده خبر داد و گفت: امید واریم با کمک مسئوولان سازمان زندان‌ها بودجه این پروژه نیز تامین شود.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل نیز در این دیدار با ارائه گزارش از وضعیت اشتغال زندانیان زندان‌های استان اردبیل خواستار کمک مقام عالی اجرایی استان برای توسعه اشتغال زندانیان شد.

مراد فتحی گفت: به همت همکاران و فعالان در زندان‌های استان توانسته‌ایم در سال گذشته برای بیش از 1300 تن از زندانیان حائز شرایط شغل مولد ایجاد کنیم تا بتوانند کمک هزینه معیشت خانواده خود باشند.

وی با اشاره به ظرفیت انسانی برای ایجاد اشتغال بیشتر به ویژه در حوزه قالی بافی در زندان‌ها تصریح کرد: ما آمادگی داریم تا در صورتی که دولت یا بخش خصوصی زمینه را فراهم کند میزان اشتغال زندانیان را در سالجاری حداقل 450 نفر دیگر افزایش دهیم.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل با اشاره به عدم تناسب اعتبارات هزینه‌ای و جاری زندان‌های استان با ماموریت محوله، سختی و صعوبت کار در زندان خواستار افزایش متناسب با تورم بودجه برای این اداره کل شد.

اشتغال مولد برای 1300 نفر از زندانیان اردبیل ایجاد شد

همچنین مراد فتحی در جلسه شورای برنامه‌ریزی زندان‌های استان اردبیل اظهار داشت: با وجود عدم همخوانی بودجه با ماموریت‌های زندان و کمبود شدید نیرو در زندان‌های استان خوشبختانه شاهد رشد مسئولیت‌پذیری و تعصب سازمانی در میان کارکنان و به تبع آن پیشرفت در انجام کارها هستیم.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه و لزوم رعایت اقتصاد مقاومتی بیان کرد: باید همچون گذشته انضباط مالی و صرفه جویی در هزینه‌ها و حفظ بیت‌المال در راس امور حوزه اداری و مالی باشد و این رویه در تمامی زندان‌ها به نحو احسن اجرا شود.

وی با اشاره به اشتغال بیش از 50 درصد محکومان زندان‌های استان در بخش مولد در زندان‌های استان در سال گذشته گفت: ما در سال گذشته توانستیم برای یک هزار و 300 نفر از زندانیان حائز شرایط شغل مولد ایجاد کنیم که امسال نیز تلاش می‌کنیم تا برای 450 نفر از زندانیان اشتغال ایجاد کنیم.

فتحی تصریح کرد: باید روسای زندان‌ها نسبت به برنامه‌ریزی برای توسعه اشتغال پایدار حتما برنامه منسجم داشته باشند که البته زمینه اشتغال حرفه آموزی است که این امر نیز سال گذشته با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی به نحو شایسته در زندان‌ها اجرا شده و امسال نیز انتظار داریم رشد قابل ملاحظه‌ای نسبت به سال قبل داشته باشیم.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل امنیت زندان را اولویت نخست و در راس امورات جاری دانست و اظهار کرد: امنیت حلقه‌ای است که تمام رویدادهای زندان و فعالیت‌ها را به هم وصل می‌کند و بدون امنیت زنجیره اصلاح و تربیت در زندان‌ها ناقص خواهد بود که روسای زندان‌ها باید توجه ویژه به امنیت زندان داشته و همواره زندان‌ها را بستر حوادث احتمالی بدانند و برای هر نوع حادثه طبیعی و عمدی آمادگی داشته باشند.

وی با اشاره به کمبود سربازان وظیفه در زندان‌های استان گفت: با توجه به کمبود سرباز در یگان حفاظت زندان‌های استان این جوانان که امروز در لباس مقدس سربازی در یکی از حساس‌ترین فضاها یعنی زندان خدمت می‌کنند، فشار مضاعفی را تحمل می‌کنند و به عنوان همکاران ما در امر حفاظت فیزیکی زندان‌ها هستند و این امر می‌طلبد تا فرماندهان یگان حفاظت و روسای زندان‌ها توجه جدی به اوضاع روحی و رفاهی این قشر داشته باشند.

فتحی با تاکید بر ضرورت بیماریابی در زندان‌ها و اجرای پایش کنترل فشار خون تصریح کرد: کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و مسائل بهداشت و درمان جزو ضروریات زندان بوده و برای نظارت بر آن وقت ویژه لازم است و حوزه بهداشت و درمان اداره کل نیز باید توجه ویژه به کمبودهای زندان‌ها در این زمینه داشته باشد.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه گفت: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای تعامل بیشتر زندان با مسئولان قضائی و سایر نهادها و گروه‌های هدف و مخاطبان زندان‌هاست و روسای زندان‌ها از این فرصت استفاده مطلوب داشته باشند تا ارایه خدمات به جامعه هدف ما بیشتر شود.


شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ،تاریخ انتشار: 28 خرداد1398،کدخبر:2035254 ،www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین