پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 14
کد خبر: ۲۱۹۵۵
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
بانک مرکزی گزارش هفتگی میانگین قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی را در تهران برای هفته منتهی به 11 تیرماه امسال اعلام کرد که بر اساس آن نرخ چهار گروه نسبت به هفته قبل از آن کاهش، سه گروه دیگر افزایش یافت و چهار گروه نیز ثابت ماند.

شعارسال: بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نرخ لبنیات، حبوبات، قند و شکر و روغن نباتی نسبت به هفته اول تیرماه ثابت ماند و برنج 1.3 درصد، گوشت مرغ 1.7 درصد و چای 0.1 درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.

همچنین تخم مرغ 1.1 درصد، میوه‌های تازه 4.2 درصد، سبزی‌های تازه 0.5 درصد و گوشت قرمز 1.3 درصد نسبت به هفته اول تیر ماه کاهش نرخ داشتند.

*لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد بررسی بهای تمام اقلام گروه لبنیات بدون تغییر بود.

قیمت تخم مرغ معادل 1.1 درصد کاهش داشت و شانه‌ای 70 هزار تا 90 هزار ریال فروش رفت.

*برنج و حبوبات

در این هفته در گروه برنج بهای برنج وارداتی غیر تایلندی ثابت بود و قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب 1.5 درصد و 11.4 درصد افزایش یافت.

در گروه حبوبات بهای لوبیا چیتی معادل 0.1 درصد افزایش داشت و سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

*میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری، اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی‌ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می‌شد.

میوه فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می‌کردند که در گروه میوه‌های تازه بهار هلو 0.8 درصد و انگور 0.2 درصد افزایش و قیمت سایر اقلام این گروه بین 2.6 درصد تا 8.3 درصد کاهش داشت.

در گروه سبزی‌های تازه بهای لوبیا سبز و سبزی‌های برگی ثابت بود و قیمت گوجه فرنگی معادل 0.3 درصد و پیاز 1.9 درصد افزایش و بهای سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 6.6 درصد کاهش داشت.

*گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل 0.8 درصد، گوشت تازه گاو و گوساله معادل 1.9 درصد کاهش و بهای گوشت مرغ 1.7 درصد افزایش یافت.

*قندو شکر، چای و روغن نباتی

در هفته منتهی به یازدهم تیرماه جاری، قیمت چای خارجی معادل 0.1 درصد افزایش داشت و بهای قند و شکر و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

*تغییرات یکساله قیمت‌ها

بر اساس اعلام بانک مرکزی در یکساله منتهی به 11 تیرماه امسال، نرخ لبنیات 3.8 درصد، برنج 33.8 درصد، حبوبات 28.3 درصد، سبزی‌های تازه 5.1 درصد، گوشت قرمز 2 درصد، گوشت مرغ 28.8 درصد، قند و شکر 23.3 درصد و چای 14.7 درصد افزایش داشته است.

همچنین تخم مرغ 6.8 درصد، میوه‌های تازه 5.3 درصد و روغن نباتی 1.2 درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری میزان ، تاریخ انتشار خبر 21 تیر 1395، کدمطلب: 196109 ،www.mizanonline.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین